728 x 90

نمایشی خیره‌کننده‌ از شکوه، گستردگی و اعتبار بین‌المللی

سخن روز
سخن روز

مراسم ۳۰خرداد، عید بزرگ مقاومت ایران، امسال با عظمت و شکوه خیره‌کننده‌یی برگزار شد و برگ زرین و پرافتخار دیگری بر دفتر سرخ‌فام افتخارات مجاهدین و مقاومت ایران افزود.

شرایط ویژهٔ امسال

گرامی‌داشت سالگرد ۳۰خرداد، آغاز مقاومت سراسری در برابر استبداد مذهبی، روز شهیدان و زندانیان سیاسی و سالروز تأسیس ارتش آزادیبخش ملی ایران، امسال به‌دلیل شرایط ویژه‌یی که کرونا بر تمام جهان حاکم کرده، در اشرف۳ با حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی و در ارتباط زنده با ۲۰۰۰نقطه در کشورهای مختلف جهان، برگزار شد. در شرایطی که مناسبت‌های ملی و گردهمائیها به‌خاطر اجبارات و محدودیتهای ناشی از کرونا، برگزار نمی‌شود، مراسم مقاومت ایران، نمایشی خیره‌کننده از شکوه، گستردگی و اعتبار بین‌المللی مجاهدین و مقاومت ایران بود. این رویداد در نقطهٔ مقابل وضعیت از هم پاشیدهٔ رژیم آخوندی معنای روشن خود را دارد.

در این کنفرانس، هموطنان و نمایندگان جوامع ایرانی در کشورهای مختلف و هم‌چنین دهها شخصیت سیاسی و پارلمانی و مدافعان حقوق‌بشر و حامیان مقاومت ایران از کشورهای مخلتف جهان حضور داشتند. شماری از آنها سخنرانی کردند و شماری هم با پیامهایشان همبستگی خود را با مقاومت و قیام مردم ایران اعلام کردند.

چند تن از شخصیتهایی که در این مراسم سخنرانی کردند، تأکید نمودند همهٔ نشانه‌ها گویای آن است که هماوردی ۴۰ساله بین مقاومت خونفشان مردم ایران با هیولای ارتجاع و استبداد حاکم به‌آخرین مرحله خود رسیده است.

چرا که در یک‌سو مقاومتی برخوردار از بالاترین حمایتهای مردمی و نفوذ اجتماعی به‌خصوص در میان جوانان و نخبگان جامعه قد برافراشته که ولی‌فقیه ارتجاع بارها از آن نالیده و به‌سردمداران رژیم خود هشدار داده است: «همه به‌این توجه داشته باشند که آنها روی جوان ما کار می‌کنند... برای این برنامه‌ریزی می‌کنند. ». . (سخنرانی خامنه‌ای ـ ۲۸اردیبهشت ۹۹)

شکوه مقاومت ایران در چشم دوستان

سخنرانان در سخنان خود بر برجسته‌ترین ویژگی‌های مقاومت ایران که به‌گفتهٔ آنها آن را از همهٔ جنبش‌های معاصر ممتاز کرده، دست گذاشتند.

سناتور توریسلی بر حتمیت پیروزی این مقاومت به‌خاطر برخورداری آن از رهبری بی‌همتای خانم مریم رجوی تأکید کرد و گفت: «سازمان مجاهدین خلق ایران نماینده تغییر دموکراتیک در ایران است. به‌رغم این‌که این جنبش بارها مورد خیانت قرار گرفته، اما راه را ادامه خواهد داد تا زمانی که یک حکومت دموکراتیک و آزاد در ایران و در تهران برقرار شود».

سناتور توریسلی افزود: «این جنبش با رهبری خانم رجوی به‌جایی رسیده که امروز در هر پایتختی در جهان غرب در بالاترین سطوح مورد استقبال قرار می‌گیرد».

خانم راما یاد وزیر پیشین حقوق‌بشر فرانسه گفت: «شما نبردهای بزرگ و سهمگینی را نه فقط برای نجات میهن و مردم خود، بلکه برای بشریت پیش می‌برید. پیروزیهای شما از آن تمامی بشریت است اما رنجهای آن، از آن شماست».

خانم بتانکور کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری کلمبیا بر ویژگی منحصر به‌فرد مقاومت ایران در رابطه با جایگاه زنان در رهبری انگشت گذاشت و گفت: «سازمان مجاهدین تنها سازمانی است در جهان که به‌طور کامل برابری جنسی را برقرار کرده است؛ تصور کنید در برابر زن‌ستیزترین رژیم، یک زن رهبری این جنبش را به‌دست دارد؛ زنی که به‌خوبی می‌داند چگونه مانع این شود که رژیم از اسلام سوءاستفاده کند».

نکتهٔ مهم دیگری که چند تن از سخنرانان بر آن تأکید کردند، موضوع شیطان‌سازی گسترده و تبلیغات هیستریک رژیم آخوندی علیه مجاهدین و مقاومت ایران است که از یک‌سو بیانگر جایگاه اجتماعی و موقعیت بین‌المللی این مقاومت و از سوی دیگر مبین درماندگی رژیم در غرقاب بحرانهاست.

استیو مک‌کیب نمایند‌هٔ پارلمان انگلستان گفت: «اکنون مردم ایران به‌خوبی می‌دانند که شورای ملی مقاومت و مریم رجوی می‌توانند کشورشان را به‌خوبی مدیریت کنند؛ به‌همین علت است که رژیم تلاش می‌کند تصویر مخدوشی از مقاومت و رجوی در جهان منتشر کند... اکنون روشن شده که رژیم حتی از پیشبرد یک جنگ تبلیغاتی درست علیه مقاومت هم ناتوان شده است».

از زبان مریم رجوی

وجوه مختلف این مقاومت دوران‌ساز در سخنان خانم مریم رجوی بازتاب یافته بود. ایشان با بیان این نکته که بدون جنبش فداکارانهٔ مردم ایران، صحنه سیاسی ایران، شوره‌زار یأس و انفعال می‌شد» تصریح کرد: «امروز مقاومت سازمان‌یافتهٔ مردم ایران با پایداری طولانی و الگوی ایستادگی، وجدان جمعی مردم ایران را تحت تأثیر خود قرار داده و اوضاع متفاوتی شکل داده است.

سلسله قیامهای ضدحکومتی در همهٔ این سال‌ها ادامه منطقی و تاریخی خط سرخی است که از ۳۰خرداد ترسیم شد».

رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت ایران افزود: «در این دوران، برای رژیم بحران‌زده، از میان برداشتن تنها جایگزین دموکراتیک به‌خاطر بقای رژیم، اصل موضوع است... آنها از سر درماندگی، به‌تکرار شیطان‌سازیهای شکست‌خورده علیه مجاهدین رو آورده‌اند... روزی نیست که این رژیم دروغ‌پراکنی و شیطان‌سازی را علیه مجاهدین و مقاومت ایران متوقف کند.

اما به‌این وسیله ناخواسته و به‌زبان معکوس هر روز در برابر جامعه ایران و به‌خصوص جوانان جویای آزادی و عدالت، جایگزین دموکراتیک را نشانی و آدرس می‌دهد. به‌عیان می‌بیند که نسل بالنده و رویان کشور، آینده و آزادی را در مبارزه تمام‌عیار از جنس ۳۰خرداد علیه این رژیم یافته‌اند».

به این ترتیب آغاز چهلمین سال مقاومت سراسری با فاشیسم مذهبی حاکم، یک بار دیگر این واقعیت را برجسته کرد که نبرد مجاهدین و مقاومت ایران با نظام ولایت فقیه، نبردی است میان استبداد و آزادی؛ میان تسلیم و سازش با مقاومت به‌هرقیمت؛ میان ندامت و تواب‌گری با مجاهدت و ایستادن بر سر موضع؛ میان سر خم کردن در برابر فاشیسم دینی و هم‌جبهه شدن با شیخ و شاه، با مرزهای سرخ و شعله‌ور ایستادگی و سرفرازی و سربه‌داری.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8d5dff8b-6fa9-484a-9d39-05f62c67bd6a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات