728 x 90

همیاری؛ کهکشان شعله‌ور عشق و نبرد و قدر مقدر پیروزی در سرنگونی دشمن ضدبشری

همیاری با سیمای آزادی
همیاری با سیمای آزادی

بیست‌وسومین گلریزان همیاری، نمایی تمام‌قامت از عشق و شور ملتی

برشوریده بر ستم استبداد دینی و برای سرنگونی این حاکمیت بود.

حاکمیتی که ویژگی دشمنی با آزادی، خصوصیت ضدبشر بودن آن را تثبیت کرده است.

هر تماس و هر کمک هموطنان در داخل و خارج کشور، پیش و بیش از آن که یک حمایت مادی از رسانه ملی سیمای آزادی برای استمرار صدا و فریاد مردممان علیه ستم حاکم باشد، نماد رویش «اسطوره اشرف» در فدا و ایثار و ایستادگی دلاورانه در برابر حاکمیت خونین‌ترین ستم در تاریخ میهنمان در جای‌جای میهن و در شرق و غرب عالم بود. به همین دلیل این کمکها که هیچ‌یک به‌راحتی تأمین نشده بود، در خود حامل حماسه‌ای بود. حماسه‌ای در پذیرش آگاهانه و سرفرازانه رنج برای آزادی هر چقدر که به درازا بکشد؛ و پرداخت بها با فدای هر امکان متصور و فراتر از آن، خلق امکان برای پرداخت و ساختن مسیر برای عبور صبح رهایی. آن‌هم در اوجی بی‌همتا و تابناک از خروش و جوشش نیازمندی پرداخت‌کننده که بدون استثنا همه امکان کمک را افتخار و پرداخت به خودشان می‌دانستند و هموطنی از هلند گفت: «شرکت در جشن گلریزان همیاری از زیباترین روزهای زندگیمان است» که این رویکرد تنها و تنها حاصل مرزبندی عمیق با دشمن خدا و خلق و به همین دلیل مصداق یجاهدون به اموالهم و انفسهم فی سبیل‌الله است.

از مادر فاطمه که خانه‌اش را در نقاط مرکزی شهر در تهران فروخته بود و با به‌جان خریدن رنج زندگی حاشیه‌نشینی، در حاشیه شهر خانه ارزان‌تری خریده بود تا بتواند با مابه‌التفاوت آن به ادامه کار رسانه ملی کمک کند تا پدر کارگری از استان البرز که هزینه یک‌ماه غذای فرزندش را به این کمک اختصاص داد، تا برادری که از آذربایجان کمکش را حکم غیرت و شرف ایرانی برای رهایی میهن خواند؛ از کمک جمعی ۲خانواده از مشهد و یک خانواده از تهران که برای افزایش میزان کمکشان به جستجوی یکدیگر برآمده بودند؛ از جوان خبرنگار سیمای آزادی از داخل کشور که گفت بیکار است و نتوانسته بیش از مبلغی که کمک کرد، کمک کند و تا اعلام ایجاد کانون شورشی یاسر حاجیان و اعلام کمک از طرف آن و تا کمکهای کانونهای شورشی دیگر و تا دیگر کمک‌های شورانگیز هم‌میهنانمان از شهرهای مختلف داخل کشور و کمکهای هموطنان خارج کشور.

از پرداخت پول یک هموطن از آلمان که برای سنگ مزار مادرش فراهم کرده بود تا اهدای موتورسیکلت هموطنی دیگر که تنها وسیله کار و امرار معاشش بود و تا کمکهای جمعی سایر هموطنان خارج کشور با پشتوانه‌ای از عشق و شور، همه و همه درخشش پرفروغ و مستحکم خواست خلقی ایستاده بر پیمان آزادی بود.

اما آن چه در جوشش درخشان کهکشان بیست‌وسومین همیاری از دل زندانها تا شهرهای سراسر میهن و تا جای‌جای جهان، شبکوب و شعله‌ور چشمها را خیره کرد، تکثیر شهاب‌وار «اشرف» در شرافت بی‌زوال نبرد و ایستادگی به هر قیمت در برابر حاکمیت دژخیمان و از پای ننشستن برای سرنگونی آن بود. از همین رو کانونهای شورشی به‌مثابه اختران کهکشان اشرف در داخل میهن در کانون اتکا و امید تمامی هموطنان جای گرفته بودند و هر تماس و هر صحبت از آنها به‌عنوان پرچمهای برافراشته اشرف در خاک میهن با موجی بلند از شادمانی و قدرتمندی برای سرنگونی عجین بود.

بله و این‌چنین کشور انقلابات ناکام که سردارانش از آرش و کاوه تا ستار و باقر و تا سردار جنگل و مصدق و مدرس و فاطمی در شرافت خویش پایدار ماندند اما میراثشان در نسلهای پس از خودشان با اندوه شکست اگر چه با سرفرازی ایستادگی جانانه همراه بود؛ اما اکنون با تکثیر اشرف در سراسر میهن روز پیروزی برمی‌دمد و کانونهای شورشی اشرفنگین در داخل کشور آن‌هم در نبرد رویاروی با دشمن خلق با همه نیروی سرکوبش و اشرف‌نشانان در جای‌جای جهان، با تکیه به مقاومتی که از آن این ملت و برخاسته از عزم ملی و شرف ایستادگی تا به آخر است، خویشتن مبارزاتی و تاریخی میهنی را یافته‌اند که این‌بار جز پیروزی بر ستمگران را برنمی‌تابد. از همین روی نیاز به سرنگونی حاکمیت خونین‌ترین استبداد قرن معاصر؛ نبرد به هر قیمت و ایستادگی بر سر اصول به هر بها و کوتاه نیامدن در هر شرایط؛ میهنی را درنوردیده است که پیروزی بر ستم و سرنگونی دژخیمان حاکم از مرز آرزو و خواسته عبور کرده و به میدان واقعیت گام نهاده است.

این چنین سرمایه‌های انقلابات پیشین که دشمن ناکامشان می‌خواست، در دستان ناخدای رنج انسان و فدای بیکران «مسعود»، معلم و راهبر این نبرد بود و نبود یک خلق، در عبور سرفرازانه از تنگه‌های بی‌عبور در بیش از۴۰سال، به ثمر می‌نشیند و و با نثار همه هستی در تلاش فوق طاقت رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت برای گشودن مسیرهای صعب برای پیشروی، تکثیر اشرف ایستادگی و شرافت پایداری بر اصول، در داخل خاک میهن و در سراسر جهان در هر کجا که ایرانی آزاده‌ای هست، محقق می‌شود و این‌گونه است که قطعیت پیروزی رقم می‌خورد…

آری، کهکشان بیست‌و‌سومین همیاری در یک‌کلام، پیام فزونی اشرف در داخل میهن و اقصی نقاط جهان و نشان از قدر مقدر پیروزی در سرنگونی دشمن بود…

از: م. آزاد

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات