728 x 90

هم‌درانی کرکسان، بر مردار برجام

هم‌درانی کرکسان، بر مردار برجام
هم‌درانی کرکسان، بر مردار برجام

توافق با آمریکا به‌اندازه جوهر روی کاغذ هم ارزش ندارد!

دقیقا در تاریخ ۱۲بهمن ۹۷بود که ظریف قلم به‌دست گرفت و نوشت «توافق با آمریکا به‌اندازه جوهر روی کاغذ هم ارزش ندارد». اما برای سنجش این داوری می‌بایست یک سال صبر کرد تا این پادوی ولایت در مصاحبه با هفته‌نامه آلمانی اشپیگل، بگوید: «...دولت ترامپ می‌تواند، گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را لغو کند و به‌میز مذاکره بازگردد. ما هم‌چنان در میز مذاکره هستیم...» (دویچه وله ۵بهمن ۹۸)

آخوند طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه و یکی دیگر از برادران حاج قاسم! گفت: «اگر از مسیر اصلی انقلاب اسلامی خارج شویم و با دشمن سازش کنیم، قطعاً محکوم به‌شکست خواهیم بود... به‌قول عضو مجلس ارتجاع هنوز چهلم سلیمانی نرسیده است که برادر سلیمانی! با قاتل سلیمانی قرار ملاقات می‌گذارد! و...

رئیسی مسئول ملاقات با فرستادگان سلیمانی به‌دیار باقی! می‌گوید: «دیر یا زود با قاتلان شهید سلیمانی ملاقات خواهیم کرد!»

 

بی‌شرم! بی‌حیا!... خجالت نمی‌کشی این حرفها را می‌زنی؟!

از این وعده‌های ملاقات‌های نسیه که بگذریم باید سری هم به‌بقیه شرکای جام تهی گشته برجام، بزنیم و بشنویم پس از تغییر معادلات در داخل و خارج ایران چه می‌گویند؟

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه (۲بهمن ۹۸) گفت: «ما می‌خواهیم توافق [هسته‌ای] با ایران را به‌برنامه موشکی بالستیک آن گسترش دهیم».

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نیز(۳بهمن ۹۸) در نشست اقتصادی «داووس» گفت: «باید پیش از کنار گذاشتن برجام جایگزینی برای آن تهیه شود».

هم‌چنین «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس(۲۴دی ۹۸) گفته بود: «بهتر است توافق با ترامپ را جایگزین برجام کنیم».

در ۲۳دی ۹۸ نیز دولتمردان انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای درباره پروژه‌های اتمی و موشکی رژیم اعلام کرده بودند: «حوادث اخیر نقش بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه از جمله از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس را پررنگ‌تر کرد. تعهدات ما به‌امنیت متحدان و شرکا در منطقه خلل‌ناپذیر است. ما باید از طریق دیپلماسی و به‌شیوه‌ای معنادار نگرانی‌ها درباره فعالیت‌های منطقه‌یی بی‌ثبات‌کننده از جمله آنهایی که مربوط به‌برنامه موشکی این کشور است را به‌اشتراک بگذاریم. ما آمادگی خود برای ادامه تعامل برای کاهش تنشها و ثبات در منطقه را ابراز می‌داریم».(مشرق۷بهمن۹۸)

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا هم گفت: «علیه برنامه موشکی ایران ائتلاف کردیم» (۵بهمن ۹۸)

اینجاست که ولایت معاشان دیگر تاب نمی‌آورند و نثار ظریف می‌کنند؛ بی‌شرم! بی‌حیا!... خجالت نمی‌کشی این حرفها را می‌زنی؟!...

بعد هم طرح اعضای مجلس برای خروج ایران از پیمان منع گسترش سلاح های اتمی (ان.پی.تی) اعلام وصول شد.

در قدم بعد پورابراهیمی، عضو مجلس از «شکایت» ۲۳نماینده از محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران به‌قوه قضاییه خبر داد و :«این شکایت را «اولین گام» برای استیضاح وزیر امور خارجه ایران عنوان کرد. وی اظهارات ظریف مبنی بر تمایل تهران به‌مذاکره با آمریکا با وجود کشتن قاسم سلیمانی را «خلاف امنیت ملی» جمهوری اسلامی دانسته است» (مهر۸بهمن۹۸)

 

آخر الکلام...یا عقب‌نشینی یا فرار به‌جلو

رژیمی که از پس خاکستر جنگ ضدمیهنی و سرکوب خونین مردم در پی غصب انقلاب ضدسلطنتی، برای بقای خودش راهی جز کسب سلاح اتمی، موشک‌سازیهای پی‌درپی و صدور تروریسم و بنیادگرایی در منطقه نداشت، همه باندها و جناحهای نشسته بر سفره رانت ها را، گردهم آورده تا یکسویه پروژه ضدمردمی برجام را اجرایی کند، اما در میانه راه با تضاد ها و موانع بسیار جدی مواجه شد و به‌دلیل افشاگریهای مقاومت چاره‌ای جز «نرمش ذلیلانه!» و به‌عقب تمرگیدن یا فرار به‌جلوهای چرخش مدارانه! نداشت و ندارد و به‌همین دلیل دچار شکافهای عمیق در هیأت حاکمه خود شده و نمی‌تواند آن را به‌هم بیاورد؛ این نیز ناشی از حضور مقاومتی قدرتمند و سلسله جنبان قیامی فراگیر در افق اجتماعی ایران است. هر چه زمان می‌گذرد،‌تضادها به‌جنگ‌وجدال باندها و با شدتی مضاعف بروز پیدا می‌کند و تحقق آرزوها و رویا های خامنه‌ای و سپاه محافظش را نقش بر آب می‌سازد.

اکنون به‌روشنی می‌توان دید که «برجام»ی که روزی برای دستاربندان در حکم «آفتاب تابان» و «فتح‌الفتوح» بود، اینک چون جسدی بی‌جان، در گوشه‌یی ولو شده است و کرکسانی که به‌دنبال مردارهای روزی رسان می‌گردند، چنگالهای ناپاک خود را در آن فرو می‌کنند و بر سر و روی هم مخلاب و منقار می‌کشند.

بر سر آن جیفه گروهی نزار

برصفت کرکس مردارخوار

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات