728 x 90

وحشت از سرایت آتش قیام به‌نظام ولایت

سخن روز
سخن روز

 خشم و کینهٔ‌ ادامه دار قیام‌کنندگان در عراق و لبنان از رژیم آخوندی و عوامل و مزدوران آن، سراپای نظام ولایت را غرق در وحشت کرده است. تا پیش از این دستگاه تبلیغاتی رژیم و تلویزیون حکومتی تلاش می‌کرد اوضاع عراق را آرام جلوه دهد و وجود «برخی تجمعات پراکنده» را هم تماماً ناشی از برخی کمبودها خدماتی جلوه دهد، اما قیام مردم عراق و خشم و انزجار مردم به‌جان آمده از رژیم آخوندی و سرکردگان آن از خمینی ملعون تا خامنه‌ای و قاسم سلیمانی جنایتکار، چنان پرخروش است که دیگر پرده‌پوشی یا ارائهٔ تصویری وارونه از آن برای دستگاه دروغ‌پرداز آخوندها نیز امکانپذیر نیست.

 

جواب آتشین مردم عراق به‌خامنه‌ای

هنگامی که ولی‌فقیه ارتجاع روز چهارشنبه (۸آبان) به‌ صحنه آمد و برای عراق و لبنان نسخه سرکوب پیچید و گفت: «دلسوزان عراق و لبنان بدانند اولویت اصلی آنان، علاج ناامنی است» و ابلهانه به‌ مردم عراق و لبنان هم دستور داد: «مردم این کشورها نیز بدانند مطالبات به‌حق آنها فقط در چارچوب ساختارهای قانونی! قابل تأمین است». احتمالاً گمان نمی‌کرد که پاسخ مردم عراق این‌چنین توفانی از خشم و انزجار باشد و در بسیاری از شهرهای عراق، تصاویر و بنرهای منحوس خمینی ملعون و خامنه‌ای پلید و قاسم سلیمانی آدمکش را این‌چنین آماج لنگه کفش و آب دهان و فحش و آتش کنند. تصاویری که در سراسر جهان منتشر شد نه فقط تبلیغات ۴۰ساله رژیم را ـ که گویا مردم و شیعیان عراق طرفدار خمینی و خامنه‌ای  هستند ـ تماماً بر باد داد؛ بلکه خبر از فرو ریختن عمق استراتژیک نظام ولایت داده و سودای هلال شیعی و امپراتوری اسلامی را هم به‌کابوس مبدل کرده است

در حال حاضر اظهارات سردمداران حکومت و تبلیغات رژیم، از تهدید و خط‌ و نشان کشیدن برای قیام‌کنندگان و جوانان عراقی، روی پایه ابراز وحشت از افتادن آتش قیامهای عراق و لبنان به‌دامن نظام چرخیده است.

تلویزیون رژیم (۹آبان) ابراز وحشت می‌کند که:‌ «سیر تحولات در عراق بگونه‌ای شتابان هست که بسیار غیرقابل پیش‌بینی شده» و جمعه‌بازارهای ۱۰آبان در سراسر کشور نیز صحنهٔ بروز و نمایش این وحشت بوده‌اند.

گماشتهٔ خامنه‌ای در تهران، آخوند موحدی کرمانی در حالی که هراس از همهٔ کلماتش می‌بارید، گفت: « آنچه که در روزهای اخیر شاهد بودیم و شنیدیم فقط اعتراض و مطالبه اصلاحات اقتصادی نبود... در بعضی شهرها به‌خصوص در بصره و عماره به‌خشونت روی آوردند... جمع کثیری را کشته و عده بیشماری را مجروح نمودند حتی بعضی از متدینین را قطعه قطعه کرده و بعضی را در آتش سوزاندند».

این گماشتهٔ خامنه‌ای سپس با اشاره به‌خشم و خروش مردم غارت شدهٔ ایران و شرایط انفجاری جامعه، هشدار داد: «مسئولان محترم مراقب باشید از دشمن نباید ترسید ولی از فاصله طبقاتی باید ترسید. از رو آوردن مسئولان به‌ زندگی‌اشرافی و اشرافی گری و دریافت حقوقهای کلان و فراموش کردن مستضعفان باید ترسید».

سایر گماشته‌های خامنه‌ای نیز در شهرهای مختلف با وحشت بسیار از خطر سرایت آتش قیام به‌ایران و به‌آتش کشیده شدن سراپردهٔ ارتجاع حاکم سخن گفتند:

امام جمعهٔ پلدختر: «اغتشاشات و اتفاقات امروز در عراق، لبنان و افغانستان بهانه دشمن برای لطمه زدن به‌ایران [است]... هدف دشمن در این اغتشاشات ایران به‌عنوان محور مقاومت است که می‌خواهد آن را از میان بردارد».

امام جمعهٔ شهرری: «نحوه هدایت ناامنیهای لبنان و عراق مانند فتنه ۸۸است و همان‌طور که در فتنه ۸۸رسانه‌های ضدنظام جمهوری اسلامی ایران کشور را دچار ناامنی کردند در حال حاضر با ایجاد جو رسانه‌ای علیه ایران با عنوان دخالت ایران در عراق و لبنان به‌راه انداخته‌اند».

اینها تنها گوشه‌یی از هراس و وحشتی است که سراپای رژیم را فراگرفته و تنها بخشی از آن به‌ بیرون راه یافته و در تریبون جمعه‌بازارها یا در رسانه‌های حکومتی منعکس شده است.

 

تلاش رژیم برای مهار و سرکوب قیام

البته رژیم برای سد بستن در برابر امواج قیام عراق، لابد با همان الگوی سرکوب و در خون غرقه کردن قیام سوریه، تلاش خواهد کرد و خود را به‌آب و آتش خواهد زد. کما این‌که خبرگزاری آسوشیتدپرس (۸آبان) گزارش داد: «یک روز پس از فوران تظاهرات‌های ضددولتی در عراق، پاسدار قاسم سلیمانی در اواخر شب به‌ بغداد پرواز کرد و بعد با هلیکوپتر به‌منطقه سبز به‌شدت حفاظت‌شده رفت و در آنجا گروهی از مقامات ارشد امنیتی را با به‌دست گرفتن ریاست جلسه‌یی به‌جای نخست‌وزیر، متعجب کرد». اما همسان پنداری شرایط کنونی عراق با شرایط ۸سال پیش سوریه، به‌دلایل متعدد یک حماقت استراتژیک است که دود آن در وهلهٴ اول خود رژیم را خفه خواهد کرد. از جمله، به‌محاق رفتن سیاست مماشات، لیست‌گذاری و تحریم سپاه پاسداران و تغییر تمام‌عیار تعادل‌قوای منطقه‌یی و بین‌المللی و مصرف شدن همهٔ ذخایر استراتژیک رژیم و افزون بر همهٔ اینها و تعیین‌کننده‌تر از همهٔ اینها، موقعیت انفجاری جامعه موجب می‌شود که هر گونه اقدام جدی و مستقیم ولی‌فقیه ارتجاع در عراق به‌منظور سرکوب و مهار قیام،‌ روند اضمحلال و فرسایش رژیم را به‌جد تسریع کند.