728 x 90

ورشو؟ مهم نبود! رفتیم راهمان ندادند!

هجوم خبرگزاریهای برای تهیه گزارش از کنفرانس ورشو
هجوم خبرگزاریهای برای تهیه گزارش از کنفرانس ورشو

اجلاس ورشو کابوس رژیم شد به‌خصوص از هنگامی که گردهمایی جوامع ایرانیان هواداران مقاومت ایران هم همزمان با این اجلاس در ورشو اعلام و اجرا شد. رژیم در روزهای اخیر حتی در روز اول برگزاری این دو همایش تمام بوق‌های تبلیغاتی را حول این قضیه کوک کرده بود که این اجلاس را از پیش شکست‌خورده معرفی کند. خامنه‌ای تلاش می‌کرد به پاسدارانش «حالی» کند که کنفرانس ورشو به‌لحاظ سیاسی جایگاهی ندارد. اما به‌دنبال جهانی شدن واکنش‌ها به گردهمایی جوامع ایرانیان و به‌دنبال روشن شدن حضور نمایندگان مقامات سطح بالای سیاسی ۶۰کشور جهان در اجلاس ورشو، بافته‌هایش پنبه شد. تظاهرات ایرانیان و بازتاب گسترده کنفرانس و تظاهرات، واقعیت آنچه را که خامنه‌ای تلاش کرد نادیده گرفته و کوچک شمرد، به همه به‌ویژه به داخل رژیم نشان داد و باعث دل‌نگرانی شدید آخوندها شد.

 

رسانه‌های آخوندی چه گفتند؟

رسانه‌های حکومتی نیز از امواج متلاطم این کنفرانس و تظاهرات همزمان آن مصون نماندند. خبرگزاری نیروی تروریستی قدس در مورد این اجلاس نوشت: «از جمله طرف‌هایی که برای تقویت این نشست در ورشو حضور یافته‌اند، جمعی از اعضای مجاهدین هستند. نماینده ارشد این گروه گفتگوی تلویزیونی هم با شبکه اسکای‌نیوز انجام داد».

خبرگزاری سپاه پاسداران هم هراس خود را با تیتر: «وکیل ترامپ در تجمع مجاهدین در ورشو سخنرانی کرد» نشان داد و افزود: «در این تجمع که در نزدیکی محل برگزاری نشست ورشو در جریان است، «رودی جولیانی» وکیل شخصی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا جزء سخنرانهای اصلی است و در سخنرانی‌اش بار دیگر از آرزوی تغییر نظام در ایران صحبت کرده است».

خبرگزاری حکومتی ایرنا هم به کنفرانس ورشو واکنش نشان داد! و در تیتر اولش نوشت: «وکیل ترامپ در جمع مجاهدین از براندازی نظام ایران سخن گفت». همین خبرگزاری وحشت رژیم از کنفرانس ورشو و حضور ایرانیان آزاده را با جملاتی که شتاب‌زده ا نتخاب کرده بود ابراز کرد و افزود: «به گزارش خبرگزاری رویترز، جولیانی ساعتی بعد در صفحه توئیتر خود عکسی از «مریم رجوی» منتشر کرد و مدعی شد که سازمان مجاهدین خلق تنها سازمانی است که می‌تواند جایگزین رژیم ایران شود».

این خبرگزاری ظاهراً فراموش کرده بود که این نکات همان حرف‌هایی است که اساساً نباید بر زبان بیاورد!

با وجود این سوزوگدازها و ابراز وحشت‌ها، رسانه‌های حکومتی اظهارات واعظی، رئیس‌دفتر روحانی را هم منعکس کردند که گفت: «ما عملاً برای اجلاس ورشو حسابی باز نکرده‌ایم».

 

رفتیم راهمان ندادند!

اما در عین‌حال و در شرایطی که آخوندها تلاش می‌کردند بگویند کنفرانس ورشو اهمیتی نداشت، بند را آب داده و نوشتند خبرگزاری‌هایشان که همان اسم مستعار جواسیس وزارت اطلاعات است، به آنجا رفتند اما راهشان ندادند! ایرنا خبرگزاری رسمی رژیم با سوزوگداز خبر داد: «برگزارکنندگان نشست ورشو به خبرنگار ایرنا اجازه حضور ندادند». و افزود: «ایرنا تقریباً از ابتدای طرح برگزاری این اجلاس درصدد بود تا در این اجلاس شرکت و تحولات را رصد و گزارش کند». و سپس با آه و افسوس افزوده است: «پس از پیگیری‌های به‌عمل‌ آمده، یک مسئول رسانه اعلام کرد که برای برگزاری نشستی در این ابعاد، مجوز ورود خبرنگاران به‌صورت سازمان‌یافته اطلاع‌رسانی شده است. او توصیه کرد که مراتب از طریق تماس با وزارت امور خارجه لهستان پیگیری شود. اما این مسیر هم به در بسته خورد و پس از تلاش‌های مکرر برای ارتباط با بخش رسانه‌ای وزارت امور خارجه لهستان، هیچ‌کس پاسخگو نبود».

 

تهیه خبر از کنفرانس در استودیوی تهران!

به‌رغم سوز و گدازهای خبرگزاری ایرنای رژیم و سایر خبرگزاری‌های حکومتی که راهشان ندادند اما کار تولید خبر در اتاق دربسته «تولید» به راه بود و سخت تلاش می‌شد که اجلاس و تظاهرات همزمان مقاومت ایران کوچک‌نمایی شود. خبرگزاری حکومتی صدا و سیمای رژیم نوشت: «بررسی بیش از ۱۴هزار توئیتی که در ماه گذشته در حمایت از این نشست منتشر شده است، نشان می‌دهد که همه این توئیت‌ها فقط از طریق ۸حساب کاربری تنظیم شده‌اند. به‌نظر می‌رسد هدف از این اقدام، ایجاد جوّی مصنوعی برای نشان‌دادن حمایت عمومی از نشست ورشو یا به عبارت دیگر، نارضایتی عمومی از ایران است».

این دروغ و دجالگری آخوندی توسط سایر رسانه‌های حکومتی هم رله شد. این در حالی است که در ۱۱بهمن‌ماه جاری مدیریت توئیتر و فیس‌بوک برای سومین بار در ماههای اخیر هزاران حساب کاربری جعلی متعلق به رژیم و ارگانهای آن را مسدود کردند.

به این ترتیب آخوندها و دستگاه سیاسی و تبلیغاتی‌شان در حالی‌که تلاش می‌کردند ثابت کنند کنفرانس ورشو اهمیتی نداشت، در نهایت شلختگی امنیتی و سیاسی بر زبان آوردند که برای درآوردن «ته و توی» ماجرا رفتند اما راهشان ندادند و از آنچه که برایشان اهمینی نداشت، با همه تلاش‌هایشان نتوانستند حتی یک دقیقه خبر موثق تهیه کنند!

از قدیم گفته‌اند «زرنگ بازی درآوردن» گاهاً «جوانمرگی» می‌آورد!

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات