728 x 90

از ورشو تا مونیخ همه‌جا ایرانیان!

برگزاری پنجاه‌وپنجمین کنفرانس امنیتی مونیخ با شرکت بیش از ۶۰۰تن از دولتمردان و کارشناسان برجسته جهان از ۲۶ تا ۲۸بهمن، یکی از مهم‌ترین‌ خبرهای جهان است.

برگزاری این کنفرانس بلافاصله پس از کنفرانس ورشو، اهمیت ویژه‌ای دارد.

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، در این کنفرانس تندتر از ورشو صحبت کرد و گفت: «ما در ورشو تعهد دادیم که با رژیم ایران مقابله کنیم و همه موافق بودند. (اکنون) زمان عمل رسیده است».

وی به اروپا هشدار داد که «باید نقض تحریم‌ها را متوقف کند؛ چرا که این رژیمی بیرحم و وحشی است».

از سوی دیگر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در یک هم‌گرایی آشکار با آمریکا گفت: «آمریکا و اروپا در منطقه خاورمیانه در واقع هدف یکسانی را دنبال می‌کنند و آن "مهار نقش زیان‌بار" (رژیم) ایران است».

در همین حال محمد طاهری، سفیر سابق رژیم در لهستان، به رژیم هشدار داد: «نباید کاری کند که اروپا به آمریکا نزدیک شود». طاهری افزود: «باید توجه داشت که هر چه به پایان دور نخست ریاست‌جمهوری ترامپ نزدیک‌تر شویم، برنامه‌های او برای تحت فشار قرار دادن ایران بیشتر خواهد شد... و در شرایطی که ایالات‌ متحده در راستای ایجاد اجماع جهانی علیه ایران هزینه می‌کند، مقامات و چهره‌های داخلی از سخنانی که هزینه‌های اضافه به‌بار می‌آورد خودداری کنند».

همزمان با کنفرانس مونیخ، تظاهرات و حضور پرقدرت ایرانیان آزاده در مقابل محل کنفرانس، این اصل را یادآوری می‌کند که معادله ایران با آلترناتیوی قرین است که فرصتی برای فریب‌کاریهای آخوندی باقی نمی‌گذارد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات