728 x 90

ولخرجی برای حفظ نظام، دست‌تنگی برای سیلزدگان

رژیم آخوندی امکانات دارد اما نه برای سیل‌زدگان
رژیم آخوندی امکانات دارد اما نه برای سیل‌زدگان

نزدیک به یک ماه است مردم ما درگیر نبرد مرگ و زندگی با سیلی ویرانگر هستند که پیش‌بینی شده بود! اما رژیم کاری نکرد.

امواج سیل یک به یک استانهای میهن را فرا گرفت، اما رژیم هیچ کمکی به مردم نکرد!

رژیم به عمد می خواهد مردم درگیر مشکلات روزمره خود شوند تا فرصت اعتراض و قیام را از آنها بگیرد

گستره سیل

به گفته وزیر کشور آخوندها در جلسه ۲۵فروردین مجلس ارتجاع،‌ ۲۵استان ایران درگیر سیل هستند و خسارت در ۱۰استان از جمله خوزستان، گلستان و لرستان بسیار زیاد است. همزمان در شرق ایران نیز سیل شدیدی جاری شده و در سیستان و بلوچستان ۲۰۰روستا در محاصره سیل هستند.

 

علل سیل به‌گفته وزیر کشور آخوندها

به گزارش خبرنگاران بسیجی موسوم به جوان، رحمانی فضلی برخی کاستی‌ها و عوامل انسانی، از جمله مجهز نبودن سازمان هواشناسی "به تجهیزات دقیق و نیروی انسانی ماهر" و عدم لایروبی به موقع رودخانه‌ها، مسیل‌ها و سدها، در کنار ساخت و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها را از عوامل بحرانی‌تر شدن اوضاع و افزایش خسارتها عنوان کرد.

 

نگاهی به صحنه

روزانه دهها ویدئو و کلیپ در رسانه‌های جمعی و شبکه‌های اجتماعی در رابطه با بی‌عملی رژیم در جریان سیل ویرانگر منتشر می‌شود. کودکان مدرسه، پیرمردان و پیرزنان، جوانانی که بیشتر از همه در جریان کار هستند و شب و روز در حال کمک‌رسانی می‌باشند می‌گویند رژیم از رسیدگی به سیلزدگان دریغ کرده و آنها را به‌حال خود گذاشته است. سیل‌زدگانی هستند که می‌گویند:

روزهاست آب آشامیدنی ندارند.

هیچ غذایی در دسترسشان نیست.

لباس گرم و پتو ندارند.

چادر و سرپناهی ندارند.

هیچ امکان بهداشتی و درمانی ندارند.

گسترش بیماریهای ناشی از سیل، بچه‌هایشان را دچار انواع مریضی‌ها کرده، ولی هیچ امدادگری نیست به این مشکلات رسیدگی کند.

 

مردم می‌دانند خامنه‌ای نمی‌خواهد کمک کند

سؤال مردم این است ومی پرسند:

ما که به چشم خود دیده‌ایم رژیم در اربعین گذشته از تهران تا کربلا قدم به قدم ایستگاه به‌قول خودش صلواتی (یعنی مجانی) دایر کرد.

بیمارستانهای صحرایی متعدد در مسیر چندصدکیلومتری ایران تا عمق عراق ایجاد کرد.

قدم به قدم غذای ۵وعده‌یی مجانی به راهیان راه می‌داد.

برای آنها قدم به قدم محل‌های استراحت مجردی و خانوادگی مجانی با بهترین سرویس‌های بهداشتی دایر کرده بود.

چرا اکنون خبری از آن‌همه خدمات رایگان نیست؟

اینک مردم سؤال می‌کنند چه شده که خامنه‌ای از رساندن کمک به مردمی که قربانی ندانم‌کاری حکومت وی شده‌اند، سر باز می‌زند؟

چرا خامنه‌ای از در اختیار گذاشتن همان امکانات یا حتی بخشی از آنها به سیلزدگان این میهن خودداری می‌کند؟

 

علت این‌همه کینه‌کشی خامنه‌ای از مردم سیل‌زده چیست؟

  • واقعیت این است رژیم هنگامی که پای سرکوب و تروریسم و صدور ارتجاع در کار باشد ذره‌ای کم نمی‌گذارد، کما این‌که همگان می‌دانند علی خامنه‌ای اکنون سال‌هاست میلیاردها دلار روانه جیب دیکتاتورهای آدمکش در سوریه و یمن و عراق و...می کند تا پایه‌های حکومت لرزان آنها و خودش را تحکیم بخشد. تا بتواند در پناه سر و صدای آن، سرکوب مردم خودمان در داخل کشور را ادامه دهد.
  • واقعیت این‌ است که خامنه‌ای کینه‌ای عمیق از مردم بپا خاسته ایران به دل دارد!
  • او صدای شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر روحانی همین مردم را بیشتر از یک سال و چند ماه است که از تمامی کوچه‌خیابانهای شهرها و روستاهای کشور شنیده است!
  • او قیامهای قهرآمیز مردم و شعارهای کوبنده‌شان مبنی بر ضرورت سرنگونی نظام آخوندی را بارها و بارها از شهرها و روستاهای مختلف کشور شنیده و تصاویر آن را دیده است!
  • و دقیقاً به همین علت رژیم با وحشت از قیام، می‌خواهد مردم را در انواع مصیبتها و بلاها غرق کند و به‌خصوص در ناامیدی فرو ببرد تا مردم قیام و اعتراض را فراموش کنند.

به‌روشنی پیداست که خامنه‌ای در حال انتقام‌گیری از مردم بپا خاسته ایران است که عزم‌ کرده‌اند او و دیکتاتوری وحشی‌اش را نابود کنند.

وگرنه هیچ توجیهی ندارد که رژیم در موج سوم سیل و با گذشت ۴هفته از وقوع اولین سیلابها و در حالی که هواشناسی هم از بهمن‌ماه وقوع بارانهای سیل‌آسا را پیش‌بینی کرده بود، دست روی دست گذاشته و هیچ اقدامی نکرده و نمی‌کند!؟

سیل اول را می‌توانست بگوید غافلگیر شدم!

موج دوم را چه خواهد گفت؟

موج سوم را چه خواهد گفت؟

به‌ویژه که در همین سیل خوزستان عوامل متعددی وجود دارند که نشان می‌دهند تعمدی در نرساندن امداد به مردم در کار است.

 

نگاهی به توانمندی‌های امدادی رژیم

اولین پرسشی که ممکن است برای یک ناظر بیگانه با اوضاع ایران پیش بیاید این است که آیا رژیم از امدادرسانی به مردم ناتوان است؟ شاید واقعاً رژیم نمی‌تواند به مردم کمک کند وگرنه که منطقی نیست و هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند بپذیرد که آخوندها می‌توانند به مردم کمک کنند ولی نمی‌کنند!

البته مردم ایران چنین ابهامی نداشته و ندارند وگرنه که در بیش از ۱۱۰شهر کشور به خیابانهای نمی‌ریختند و شعار مرگ بر خامنه‌ای سر نمی‌دادند.

اما برای اقناع هر ناظر به‌شدت بیگانه‌ای با مسایل ایران و برای ثبت در تاریخ چند واقعیت روشن را که رسانه‌های رسمی رژیم درباره میزان توانایی‌های این حاکمیت در امر امدادرسانی مجانی از خود بارز کرده و همه ساله نیز آن را تکرار می‌ کند، یادآور می‌گردد.

 

برگ سبزی رایگان، تحفه درویش! برای امت حزب‌الله!

روشن است که خمینی و من تبع او دنباله تاریخی قاتلان امام علی و امام حسین هستند. اما از آنجا که فاشیسم مذهبی حاکم با سوٰءاستفاده از آیین مردم و الگوهای تاریخی آنها هم‌چون حسین بن علی(ع) به‌دنبال کسب وجهه برای حفظ نظام ضدمردمی خود است، از هیچ هزینه‌ای برای اهداف کثیف خودش در این مسیر دریغ نمی‌کند. اربعین حسینی یکی از این مراسم است.

-«اکیپ درمانی بیمارستانهای قم و قرچک با استقرار در موکبی در منطقه سلفچگان با تیم و کادر تخصصی همراه با تجهیزات پزشکی، به زائران اربعین حسینی که در رفت و آمد به کربلای معلی هستند، با انجام انواع معاینات پزشکی، درمانی، ارائه دارو و دیگر نیازمندی‌های بیماران به زائران، به‌صورت رایگان خدمات ارائه می‌کنند».(۷آبان ۹۷ایسنا)

-مدیر کمیته امداد خمینی منطقه یک کرمانشاه گفت: «سه موکب در ورودی و خروجی شهر به‌منظور خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی برپا شده است.»(۸آبان ۹۷باشگاه خبرنگاران جوان)

-رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: «امسال ۳۵موکب خراسان جنوبی در ایام پیاده روی اربعین به زائران خدمات رسانی خواهند داشت. وی با اشاره به این‌که موکبهای استان خراسان جنوبی به ۲۰هزار زائر اربعین حسینی اسکان خواهند داد و در هر وعده برای زائرین غذای گرم آماده می‌کنند.

- در بحث بهداشت، درمان و خدمات پزشکی درمانگاه کامل و بی‌نظیری از سوی خراسان جنوبی مستقر شده و تنها مرکزی است که تمامی خدمات پزشکی را در خدمت زائران قرار می‌دهد.» (۲۵مهر ۹۷خبرگزاری آریا)

-رئیس کمیته جذب مشارکتهای مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی خوزستان عنوان کرد: «امکان اسکان بیش از ۱۰هزار زائر در مواکب مستقر در گذرگاه‌های مرزی چذابه و شلمچه فراهم است». (۲۴مهر ۹۷باشگاه خبرنگاران جوان).

اکنون سؤال این است:

چرا این امکانات از ساکنان سیل‌زده هور که آنها نیز همگی شیعه دوازده امامی هستند و اینک غرق سیلابند، دریغ می‌شوند؟

گوشه دیگری از خدمات رژیم به صدور ارتجاع

- حمید غلامی مدیر اجرایی موکب امام رضا(ع) در کربلا: «روزانه ۸هزار نفر در سه وعده صبحانه، ناهار و شام در موکب امام رضا(ع) اطعام می‌شوند».

- پیش‌بینی‌های لازم برای پذیرایی از صد هزار نفر در مدت ۸روز انجام شده است. همچنین پذیرایی چای به جز زمان توزیع غذا در موکب امام رضا(ع) از صبح تا شب انجام می‌شود.»(۷آبان ۹۷آستان نیوز).

- حمیدرضا اصیلی مدیرعامل شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: «آستان قدس رضوی برای زائران کربلا تعداد ۱۰۰هزار عدد بطری آب آشامیدنی را برای موکب‌های مورد نظر واقع در مسیر نجف و کربلا یا موکب‌های مستقر در شهر کربلا ارسال کرده است. »(۷آبان ۹۷آستان نیوز)

- محسن منصوری مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی: «با احداث آشپزخانه مرزی شلمچه به مدت ۱۰روز، روزانه ۶۰هزار پرس غذای گرم در میان زائرانی که در این مسیر تردد می‌کنند توزیع می‌شود».(۳آبان ۹۷آستان نیوز).

- توزیع ۵۰۰هزار پرس غذا میان زائران در مرز مهران تا پایان مراسم اربعین

-توزیع روزانه ۵۰۰۰پرس غذای گرم در عراق توسط خادمیاران استان مرکزی

- روزانه ۷۰۰۰۰زائر اربعین حسینی از خدمات آستان قدس رضوی بهره‌مند می‌شوند

- پخت و توزیع ۳۰۰۰۰وعده غذایی در مرز میرجاوه

- صد هزار هدیه متبرک رضوی به میزبانان اربعین اهدا می‌شود

- طبخ و توزیع ۶۰هزار وعده غذای گرم در مرز شلمچه

- توزیع ۸۵هزار بسته غذایی سبک در بین زائران خارجی

- سامانه سیار درمانی رضوی برای دومین سال متوالی شامل بخش‌های مختلف پزشکی از جمله سی‌تی‌اسکن، رادیولوژی، آزمایشگاه، اتاق عمل، اورژانس، یونیت دندانپزشکی، سونوگرافی و تجهیزات اتاق عمل در قالب ۱۴اتوبوس از بیمارستان رضوی به سمت کربلای معلی رهسپار شد.
این سامانه به مدت یک هفته در عمود ۴۶۶در مسیر نجف به کربلا از چهارشنبه دوم آبان‌ به ارائه خدمت به زائرین پیاده اربعین حسینی می‌پردازد.

-روزانه ۶هزار نفر در مسیر نجف به کربلا معاینه می‌شوند

- ده‌هزار نفر امدادگر، کار خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی را برعهده‌ دارند.

- آمادگی جایگاههای عرضه سوخت منطقه زاهدان جهت خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی / میرجاوه مرز خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی / میرجاوه مرز ورود زوار پاکستانی برای عزیمت به عراق

- سرپرست سازمان اورژانس کشور پیرحسین کولیوند، گفت: «در این مدت در مناطق مرزی شاهد استقرار ۹بالگرد اورژانس هوایی و ۹۰۰آمبولانس اورژانس در مناطق مرزی و محور‌های مو اصلاتی به‌منظور ارائه خدمات سریع و با کیفیت به زائران اربعین حسینی، بیماران و مصدومان خواهیم بود».(۲۴مهر ۹۷سایت فردا)

آیا نمی‌شد یک دهم همینها را که مشتی از خروار بود به سیل‌زدگانی کمک کرد که اینک غرق سیل‌اند، خانه و کاشانه خود را از دست‌داده‌اند، هم‌اینک نیز در وضعیتی بحرانی به‌سر می‌برند، و حتی کمکهایی را هم که اکیپ‌های مردمی برایشان می‌برند، توسط پاسداران مصادره شده و کمک‌کنندگان نیز بازداشت و به زندانهای نامعلومی منتقل می‌شوند.

 

یادی از یک گفته امام حسین

امام حسین علیه‌السلام در روز عاشورا هنگامی که نامردمی‌های شمر و آخوندهایی چون او را دید بانگ برداشت: اگر دین و مذهبی ندارید و از روز حساب هم نمی‌ترسید، حداقل در دنیای خودتان آزاده باشید!

کلامی که اینک باید به آخوندها گفت که اگر به خدا و پیامبر اعتقادی ندارید و از روز حسابرسی نمی‌ترسید حداقل در این جهان حداقل‌های انسانی را رعایت کنید!

و التبه روشن است که آخوندها رذل‌تر از آنند که آن حرف حساب را به‌رغم این‌که ۱۴۰۰سال است تکرار می‌شود و اینها نیز در شمار شنوندگان و گویندگانش هستند، بشنوند و آن را بفهمند. به همین علت اینان نیز نهایتاً به همان سرنوشتی دچار خواهند شد که قاتلان امام حسین دچار شدند. سرنوشتی که در انتظار تمامی جنایتکاران و دیکتاتورها و شکنجه‌گران است. روزی که پاسخ ستمدیدگان به ظالم بسا کوبنده‌تر از آنی باشد که ظالم حتی در مخیله‌اش بگنجد!

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات