728 x 90

ولی‌فقیه نمی‌توانست حرفهایی غیر از این بزند

خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع
خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع

امروز از ولی‌فقیه مطلقاً هیچ حرف دیگری غیر از آنچه گفت نمی‌توانست بگوید. دقیقاً حتی یک کلمه‌ٔ دیگر غیر از آنچه گفت نمی‌توانست بگوید. نگاه کنید:

۱-در مورد دزدیهای فاش شده در درون سپاه و دعواهای شدیدی که بر سر دزدیهای قالیباف و قاسم سلیمانی در سپاه وجود دارد گفت:

«تهمت می‌زنند به مراکزی که در پیشرفت انقلاب تأثیر دارند... به سپاه امروز نوبت سپاه است به سپاه تهمت بزنند لجن‌پراکنی کنند و در ضمن به شهید بزرگ و بزرگواری مثل شهید سلیمانی». چرا نمی‌توانست حرف دیگری بزند. چون خودش در رأس سپاهش بزرگترین دزد است.

۲-در مورد فقر شدید مردم در حالی که به جای فقر از کلمهٔ نابرخورداری استفاده می‌کرد، گفت:

«در این اتاق‌های فکرشان. . برای این‌که ملت... فعلاً دو تا وسیله هست یکی فشارهای اقتصادی است برای این‌که مردم را به تنگ بیاورند و از نظام اسلامی جدا کنند/ حالا بنده خودم جزو کسانی هستم که در مسائل اقتصاد انتقاد می‌کنم، همیشه به خودمان انتقاد می‌کنم، در زمینه عدالت اجتماعی در زمینه توزیع عادلانه ثروت در زمینه نابرخورداری طبقات ضعیف و امثال اینها که حالا بنده در گفتارهای گوناگون انتقاد دارم!»

هم می‌گوید فقر توطئه‌ٔ اتاق‌های فکر دشمنان است هم می‌گوید خودم هم به این وضعیت طبقات ضعیف انتقاد دارم!»

آیا چیز دیگری می‌تواند بگوید؟

اما در مورد کرونا که خودش به جان مردم انداخت تا از قیامهای مردم جلوگیری کند عجیب‌ترین حرف را زد به‌گونه‌یی که سر همه سوت کشید:

«به مجرد این‌که این مسأله مطرح شد که یک واکسنی برای این باید تولید بشود، از جاهای مختلف، در بخشهای مختلف مشغول کار شدند، که حالا ببینید که محصولش انواع واکسنهاست در داخل کشور که مردم استفاده کردند و کشور بی‌نیاز شد از این‌که دست حاجت به سمت این و آن دراز کند

انصاف داشته باشیم. ولی‌فقیه در این سخنرانی یک حرف کاملاً درست و راست زد وقتی گفت: «امام جنگ را وسیله‌ای قرار داد برای این‌که انقلاب را تقویت کند و او را استمرار ببخشد یعنی آنهمه آدم را کشت و ایران را ویران کرد تا نظام را تقویت کند.

در مورد سوت و کور بودن مراسمهای سالگرد دزدی رهبری انقلاب هم خنده‌دارترین حرف را زد اما باز هم دقت کنید! دقیقاً باید همین را می‌گفت:

«این مشکلاتی که مردم را احاطه کرده، کرونا از یک طرف، مشکلات معیشتی از یک طرف، لجن‌پراکنی‌های بیگانگان از یک طرف، کمکهای متأسفانه بعضی از عناصر داخلی به همان لجن‌پراکنی‌ها از یک طرف، در محاصره این همه موانع و مشکلات ملت، این راهپیمایی عظیم را انجام می‌دهد»!

سرتان نباید سوت بکشد. چون ولی‌فقیه هیچ حرف دیگری غیر از این‌ها که گفت نمی‌توانست بزند.

از م. شوق۲۸ بهمن۱۴۰۰

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/01f980be-5a44-44e9-a191-0b8bc69687c4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات