728 x 90

«ویروس یاب»، «سوخت یاب»، «بمب یاب»...؟

مضحکه ساخت ویروس یاب توسط سپاه پاسداران
مضحکه ساخت ویروس یاب توسط سپاه پاسداران

ابزار «سرکوب و غارت» نظام طی تبلیغاتی مسخره، دستگاهی عرضه کرد که مدعی است هر گونه ویروسی را از ‏فاصله ۱۰۰متری شناسایی می‌کند!‏

‏«آیین رونمایی از سامانه هوشمند تشخیص لحظه‌ای ویروس کرونا با نام "‌‌مستعان"‌‌... در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد‎.... سامانه ۱۰۰درصد بومی و ایرانی "‌‌مستعان"‌‌ ‎سامانه‌ای کاربردی است که قابلیت ‏تشخیص لحظه‌ای ویروس کرونا از راه دور و بدون تماس فیزیکی را در ۵ثانیه دارد و در پایش فردی‏، اجتماعی و ارزیابی‌های محیطی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد‎.» (ایسنا.۲۷فروردین ۹۹)‏

 

پاسدار سلامی سرکردهٔ سپاه در توضیح این دستگاه کذایی که آن‌را «مستعان» نامگذاری کرده‌اند، گفت:‌ ‏

‏«این دستگاه نیاز به گرفتن خون ندارد و قابلیت بسیار بالایی برای تشخیص سطوح و انسانهای آلوده دارد، به‌طوری که ‏در عرض پنج ثانیه می‌تواند نقطه آلوده را کشف کند» (همان منبع)‎

 

جمع و جور کردن آبروریزی جدید

این ادعای دروغین و سخیف واکنش‌های متعددی را برانگیخت به‌نحوی‌ که رمضان شریف سخنگوی سپاه ناگزیر شد ‏به صحنه بیاید و با اقتدارنمایی سخیف، این آبروریزی تازه را جمع‌وجور کند:

«غالب واکنش‌های اخیر در قبال این دستاورد‌ها که بیشتر توسط رسانه‌ها و شبکه‌های وابسته به بیگانه طراحی و ضریب داده شده است، ناشی از احساس ضعف، حقارت و استیصال آنان از اقتدار و اراده ایرانی برای حل مشکلات و مسائل مبتلا‌به از جمله آنچه در این روزها علاوه بر ملت ایران، سایر ملل و جوامع را به خود درگیر و مشغول ساخته است، بوده و این تهاجمات به‌زودی رنگ خواهد باخت» (ایسنا ۲۷فروردین ۹۹)

 

تبری جستن از ارتکاب یک اختراع مشعشع

واکنش کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت به این ادعا در نشست ویدئویی خبری در ۲۷فروردین نشان‌ داد که قبل از «رسانه‌ها و شبکه‌های وابسته به بیگانه» این وزرات بهداشت رژیم است که از «ارتکاب این اختراع مشعشع» تبری می‌جوید!

«اگر این دستگاه از سوی وزارت بهداشت تأیید شده بود حتماً در گزارش رونمایی آن اعلام می‌شد. مرجع تأیید وزارت بهداشت است.» (سایت برترین‌ها ۲۸فروردین ۹۹)

سایر نهادها و اشخاص حکومتی نیز یک به یک این ادعای مضحک را به سخره گرفته و بر دروغ بودن آن صحه گذاشتند.

 

داستانهای علمی تخیلی سپاه

انجمن فیزیک ایران در تاریخ ۲۸فرودین با صدور اطلاعیه‌یی با عنوان «نظر انجمن فیزیک ایران درباره ساخت دستگاه آشکارسازی ویروس‌های نانومتری کرونا با روش‌های الکترومغناطیسی و از راه دور» که در سایت خود درج کرد این ادعا را به چالش کشید:

«در روزهای اخیر خبرهایی از بعضی از رسانه‌های رسمی در مورد اختراع بدیع وسیله‌ای برای تشخیص آلودگی به‌ویروس کرونا از راه دور منتشر شده است. در بیان این خبر به‌عبارتهای با ظاهر علمی مانند امواج الکترومغناطیس، دوقطبی‌های مغناطیسی و الکتریکی و دیگر عبارتهایی از حوزه فیزیک اشاره شده است. با وجود این‌که روش‌های تشخیص و شناسایی با استفاده از مشخصه‌های فیزیکی مواد در علم فیزیک بسیار پر کار بردند ولی دانش بشری در حال حاضر توان شناسایی و آشکارسازی ذراتی با ابعاد حدود ۱۰۰نانومتر را از راه دور ندارد و چنین ادعایی باورناپذیر و در حد داستانهای علمی و تخیلی است.»

 

قورباغه به جای فولکس واگن

وب‌سایت حکومتی زیتون ۲۸فروردین به‌نقل از ایرنا گزارش کرد:‌

«سپاه پیش‌تر این دستگاه را در مناسبت‌های دیگری هم عرضه کرده است.» و فاش ساخت:

«خرداد ماه سال ۹۶ سپاه همین دستگاه را با عنوان دستگاه کشف سوخت قاچاق عرضه کرده و در اختیار شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی قرار داده بود.» و افزود: «همین دستگاه اردیبهشت ماه سال ۹۷ با عنوان ردیاب «هر نوع ماده جامد و مایع» و راهی برای کشف بمب و جلوگیری از بمب‌گذاری معرفی شده و خبر ساخت آن در رسانه‌های رسمی انعکاس یافته بود.»

به این ترتیب دستگاه ویروس‌یاب سپاه همان قورباغهٔ «کشف بمب» است که سپاه آن‌را رنگ‌آمیزی کرده تا به‌جای فولکس واگن «ویروس یاب» قالب کند.

 

به گزارش سایت زیتون رژیم دستگاه «بمب‌یاب» را به دولت عراق فروخته اما بعداً مشخص شده که تقلبی است و «پرونده خرید آن یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های فساد در عراق بود.»

جالب این‌که به گزارش سایت زیتون این دستگاه عجیب با «کارآیی‌های فراوان» را سپاه پاسداران از«یک کلاهبردار انگلیسی» به نام مک کورمک که به‌خاطر فروش آن مورد پیگرد قضایی نیز قرار گرفته کش رفته‌ است!

 

پیام به صدا و سیمای عزیز

حسام‌الدین آشنا، معاون شیخ روحانی در توئیتی از تلویزیون رژیم خواست از پخش این اخبار «عجیب و غریب» خودداری کند:

«صدا و سیمای عزیز، در شرایطی که جامعه هر روز با اخبار عجیب و غریب روبه‌رو می‌شود از پخش رپرتاژ آگهی در بخش‌های خبری ‏خودداری کنید و بدون تأیید رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای واکسن‌ها، داروها، کیت‌های تشخیصی و ‏ویروس‌یاب‌های ابتکاری و بی‌نظیر تبلیغ نکنید؛ حتی‌اگر...»

واضح است‌ که منظور آشنا از عبارت «حتی ‌اگر...‏» سپاه است که با ادعای مضحک باعث می‌شود تمامیت رژیم در داخل و خارج مورد استهزاء قرار گیرد. کما این‌که وزارت‌خارجهٔ آمریکا در توئیت خود با تمسخر از سپاه پرسید:

«آیا این امکان وجود دارد که شما بعد از این اختراع یک دستگاه جن‌یاب بسازید؟!» (دویچه‌وله. ۲۸فرودین ۹۹)

 

مقصود اصلی

ادعاهای پوچ و خالی‌بندی‌های مضحک آخوندی موضوع تازه‌یی نیست و همگان با آن آشنایی دیرینه دارند؛ و طولی نکشیده که «تو زرد» در آمد. اما اصرار و تکرار این‌گونه خالی‌بندی‌ها آن‌هم در شرایط ویژه کنونی دال بر نیاز شدید سران رژیم به سفیدسازی سپاه است.

این نیروی ضدمردمی که پیوسته به‌عنوان مهمترین ابزار در دست رژیم عهده‌دار سرکوب و کشتار و وحشت‌آفرینی‌ بوده‌ است، در حوادث ماه‌های اخیر بیش از هر زمان دیگر مورد انزجار و تنفر عموم قرار گرفته‌ است. کشتار وحشیانهٔ بیش از ۱۵۰۰نفر در قیام آبان ۹۸، شلیک به هواپیمای مسافربری اوکراینی و قتل‌عام ۱۷۶مسافر بی‌گناه، نقل و انتقال مسافران چینی و حمل کالا «از» و «به» این کشور که موجب ورود و شایع شدن ویروس کرونا به داخل ایران و جان باختن دهها هزار تن گردید، از جمله علتهایی است که بر خشم‌وکین مردم علیه این ارگان جهل و جنایت صدچندان افزوده است. این واقعیتی است که سرکردگان سپاه آن‌را خوب فهمیده‌اند و لذا دست به سفید‌سازیهای لو رفته مانند اختراع دستگاه ویروس یاب، ساخت قرارگاه برای رساندن کمک معیشتی به مبتلایان به کرونا، سمپاشی خیابان‌ها و اتومبیل‌ها و امثالهم زده‌اند.

گسترش و شدت رو به تزاید عملیات و تهاجمات کانون‌های شورشی به مراکز سرکوب سپاه و بسیج در تمامی نقاط میهن، میزان اثرگذاری این‌گونه تاکتیک‌ها را نشان می‌دهد!

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c78d3a32-4a92-49e0-946e-5c0eaee16523"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات