728 x 90

ویژه‌خواری و رانت‌خواری اعضای مجلس رژیم

ویژه خواری نمایندگان مجلس ارتجاع
ویژه خواری نمایندگان مجلس ارتجاع

سه ماه پس از افتتاح مجلس ارتجاع، اعضای آن‌که هنوز از گرد راه نرسیده هر یک خودروی لوکس دنا پلاس از اموال مردم ایران به چنگ زده‌اند تا لابد وظیفه نمایندگی‌شان در مجلس را به‌نحو احسن انجام دهند!

در این زمینه خبرگزاری حکومتی فارس می‌نویسد(۲مهر ۹۹): «در شرایطی که مردم به سختی و مشقت و آن هم با قرعه‌کشی‌های عجیب و با احتمال بسیار کم و صرف وقت و هزینه و انتظار چند ماهه خودرو دریافت می‌کنند و یا باید در بازار آزاد با قیمتهای سرسام‌آور و چند برابر قیمت کارخانه خرید کنند؛ چطور برای نمایندگان بدون نوبت، بهترین تولید ایران خودرو تهیه می‌شود. نمایندگان همگی حقوق بالای ۲۰میلیون می‌گیرند و یا به واسطه مسئولیت‌های قبلی خود یا حتی سکونت در تهران و حومه آن، مسکن و خودروی مناسبی دارند. اشکال اصلی ترویج ویژه‌خواری است».

قطعا آنها در طول مدت حضورشان در مجلس ارتجاع تنها به این رانت و ویژه خواری بسنده نمی‌کنند، بلکه به رانت‌های دیگری دست می‌یازند، و زمانی که دوره عضویت‌شان به اتمام می‌رسد با کیسه پر پول از اموال مردم به‌اصطلاح خانه ملت را ترک می‌کنند.

ماجرای دریافت یک خودرو دنا پلاس لوکس توسط هر یک از اعضای مجلس ارتجاع مورد نقد و بررسی رسانه‌ها و عناصر باند روحانی قرار گرفته است.

روزنامه ابتکار۲مهر۹۹ ضمن اشاره به این موضوع به زیاده‌خواهی یکی از اعضای مجلس اشاره می‌کند که «معتقد است باید خودروی شاسی بلند با هزینه مجلس به نمایندگان داده شود».

این رسانه به نفرت مردم نسبت به این موضوع با عنوان «حساسیت افکار عمومی» به‌طور سربسته اشاره کرده، اما جرأت نکرده حرف‌های مردم در رابطه با این فساد را نقل کند و از جانب آنها نوشته است: «برای مردم جای سؤال است که چرا باید نمایندگانشان به‌راحتی خودروی دنا پلاس را که به یمن شرایط بد اقتصادی حالا تبدیل به خودروی لوکس شده را دریافت کنند».

واقعیت این است تا آنجا که مردم برمی‌گردد این موضوع برایشان اصلاً عجیب و غریب و جای سؤال نیست، چرا که این قلم دزدی از اموال آنها یکی از موارد دزدی و فساد نهادینه شده در حاکمیت آخوندی است و همه مردم ایران از این امر آگاه هستند.

بی‌دلیل نیست که مردم در اعتراضاتشان شعار می‌دهند ««یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل می‌شه»و…

در شرایطی که دزدی‌های چندین هزار میلیاردی صورت می‌گیرد، در حالی که سالانه دههامیلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به کشور بازنمی‌گردد، دههامیلیارد دلار پول برای خرید کالاهای اساسی به خارج می‌رود اما جنسی وارد نمی‌شود و صدها مورد دزدی و اختلاس دیگر، بذل و بخشش خودرو لوکس دنا پلاس از اموال مردم ایران به اعضای مجلس ارتجاع از موارد عادی حرام‌خواری در این حاکمیت است.

در رأس این مجلس پاسدار دزد محمد باقر قالیباف است که آخوند حسین انصاری راد از اعضای پیشین مجلس در رابطه با او می‌گوید: «رئیس مجلس نیز در واقع گمانه زنی‌هایی درباره عملکرد او در دوره مسئولیت‌های گذشته‌اش وجود دارد و به‌اصطلاح با گذشته‌اش تسویه نکرده است» (روزنامه آفتاب یزد ۲مهر۹۹).

اگر چه این آخوند وابسته به باند روحانی به‌طور سربسته و تلویحی از طریق «گمانه‌زنی‌هایی» گذشته فضاحت‌بار قالیباف را زیر علامت سؤال برده، اما گذشته سراسر مشحون از فساد این پاسدار چماق به دست و غارتگر بسیار روشن و نقطه ابهامی در آن وجود ندارد.

ماجرای دزدی‌های او در شهرداری تهران و بذل‌ و‌ بخشش او به افراد وابسته به خود و باند خامنه‌ای شهره خاص و عام است.

بنابراین واگذاری یک خودرو دنا پلاس به اعضای مجلسی که این دزد قهار ریاستش را به عهده دارد، امری پیش و پا افتاده و «برخورداری اعضای مجلس از رانت در حالی که قاطبه مردم با مشکلات معیشتی گوناگون مواجه هستند» امری عادی است و در دزدبازار نظام آخوندی اگر غیر از این باشد جای تعجب دارد!

یکی از اعضای ادوار مجلس به نام داریوش قنبری که خود نیز در زمان عضویتش در مجلس و سایر نهادهای حکومتی بارها شیرینی رانت‌های این چنینی را چشیده، شعار شفاف‌سازی در مجلس را داده و می‌گوید: «مجلس در راستای شعار شفاف‌سازی که سر می‌دهد، با انتشار اسامی کسانی که خودرو گرفته‌اند، مشخص کند قیمت خودروها چگونه محاسبه شده؛ هر چند قطعاً با قیمت بازار آزاد نبوده است. مطرح‌ کنندگان شعار شفاف‌سازی در حد یک ژست سیاسی عمل نکنند و در مقام عمل شفاف‌سازی را نشان داده و پیاده کنند» (روزنامه آفتاب یزد ۲مهر۹۹).

به راستی کدامیک از نهادها و سردمداران حاکمیت هستند که غرق در فساد نیستند؟

چند وقت پیش بود که پرویز فتاح گماشته خامنه‌ای در رأس بنیاد مستضعفان از چپاول ساختمانها و زمینهای بنیاد توسط نهادها و سردمداران نظام پرده برداشت.

پرویز فتاح در سخنان افشاگرانه‌اش اسامی شماری از سردمداران و نهادهای وابسته به حاکمیت را برد که هزاران میلیارد تومان از املاک عمومی مردم را به غارت برده و حاضر به پس دادن و تخلیه آنها نیستند.

در میان نهادها و کسانی که فتاح از زمین‌خواری و ساختمان‌خواری آنها خبر داد عناصر و نهادهایی نظیر محمود احمدی‌نژاد، آخوند محمد خاتمی، غلامعلی حداد عادل، سپاه پاسداران، ارتش، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مرکز پژوهش‌های مجلس و…وجود داشتند.

این ساختمانها و املاک عمدتاً به مردمی تعلق داشته که رژیم بدون دلیل اموال آنها را مصادره کرده و در اختیار بنیاد نهاده است.

دزدی از اموال بنیاد توسط سردمداران رژیم، ارتش و سپاه در حالی است که خود بنیاد اموالش را از راه دزدی به دست آورده و ید طولایی در رابطه با فساد و حاتم بخشی اموال مردم را دارد.

در این رابطه روزنامه اعتماد ۲۱مرداد۹۹ نوشت: «ابتدای سال۱۳۷۵، مجلس چهارم تحقیق و تفحص از بنیاد مستضعفان کرد که به‌صورت تصادفی حدود ۱۵۰ پرونده واگذاری از هزاران پرونده بنیاد را رسیدگی کرد، افتضاحی تمام‌عیار بود. لطف کنید آنها را رو کنید. بفرمایید ساختمانهای فروخته شده به اشخاص حقیقی و نه اشخاص حقوقی و عمومی کدام‌هاست؟ بفرمایید لیست کلیه دارایی‌های بنیاد از ابتدا تا حالا داده شود و معلوم کنید کدام‌ها در اختیار کی هست؟ بفرمایید لیست اموال منقول بنیاد را بدهند و معلوم کنید به چه قیمتی و به چه کسانی فروخته شده‌اند؟ همانهایی که در پرونده مشهور به بانک صادرات وجود داشت . بفرمایید قراردادهای موجود این بنیاد شفاف شود. آیا خبر منتشر شده درباره پرداخت هزار میلیاردی برای تبلیغات با صدا و سیما را رد می‌کنید؟ بفرمایید که سهام بنیاد مستضعفان در اپراتوریهای تلفن همراه و افزایش تعرفه استفاده از اینترنت چگونه است؟ و مواضع آقای رئیس بنیاد درباره افزایش سرسام‌آور تعرفه‌های اینترنت چیست؟ ارقام یک ماهه این افزایش تعرفه‌ها معادل خرید همه این ساختمانهاست. به این پرسش هم پاسخ دهید که چگونه می‌شود در این مجمع‌الجزایر فساد یک جزیره کوچک سالم و ضدفساد سر برآورد؟». !

آری در مجمع الجزایر فساد حاکمیت آخوندی مجلس آخوندی هم یکی از جزایر‌ آن است و تافته‌ای جدا بافته‌ای نیست که امکان ایجاد شفافیت در آن وجود داشته باشد.

اعضای مجلس جزو غارتگران و سرکوبگرانی هستند که دهه‌ها در نهادهای غارت و سرکوب حضور داشته و در زمره فاسدترین عناصر وابسته به حاکمیت هستند.

مردم ایران این را می‌دانند. بنابراین برای پاکسازی ایران‌زمین از وجود منحوس تمامی این غارتگران، از صدر تا ذیل کمر همت بسته‌اند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e110a6a0-316a-416c-93cf-987321aa0d7d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات