728 x 90

پاسداران فساد

پاسداران و فساد
پاسداران و فساد

درباره نقش پاسداران ارتجاع در فساد سیستماتیکی که در حاکمیت ولایت‌فقیه جریان دارد افشاگریهای زیادی صورت گرفته است.

خامنه‌ای به بازوی اصلی خود یعنی سپاه سرکوبگر در همه پروژه‌های اقتصادی دست باز داده است تا اموال مردم ایران را به یغما ببرند و برای پیشبرد خط سرکوب در داخل و صدور تروریسم و دخالت در کشورهای دیگر، پشتوانه اقتصادی عظیمی داشته باشند.

دست داشتن پاسداران در اختلاس‌های شهرداری تهران و فساد نجومی در آن توسط شهردار وقت یعنی پاسدار قالیباف و معاونش که فردی به نام عیسی شریفی بوده این روزها بر سر زبانها افتاده و مشخص شده است که در شهرداری هم که یک نهاد مدنی و اجتماعی و مربوط به شهر و شهرسازی و مسکن است پاسداران استیلای کامل دارند.

پیش‌تر فردی به اسم رحمت الله حافظی عضو سابق شورای قلابی شهر تهران افشا کرده بود که باندها و «گروه‌های مختلفی» در شهرداری وجود دارد و «بخشی از این گروه‌ها، گروه‌هایی هستند که از نیروی انتظامی به شهرداری آمدند»! و اگر سایر باندها پراکنده و غیرمنسجم بوده‌اند «ولی گروهی که از نیروی انتظامی آمدند کاملاٌ منسجم و قابل‌ توجه بودند»! (سایت حکومتی انصاف‌نیوز ۱۷فروردین ۹۷).

یعنی به‌صراحت اعلام می‌کند که پاسداران نیروی سرکوبگر انتظامی در حجم گسترده و به‌طور سیستماتیک و سازماندهی شده و «منسجم و قابل توجه» وارد شهرداریها شده و آنجا را نیز مثل خیلی از نهادهای کشور از جمله بنیاد موسوم به شهید و مستضعفان و کمیته امداد و... را در قبضه خود در آورده‌اند.

 

فساد پاسدار قالیباف

بدلیل فراگیر بودن فساد و چپاول در این رژیم هیچ منبع موثقی برای تشخیص میزان واقعی فساد شهرداری در زمان قالیباف وجود ندارد. تنها با مراجعه به مطبوعات حکومتی می‌توان دریافت که یکی از پهنه‌های فساد قالیباف و پاسداران در شهرداری واگذاری «چند هزار میلیاردی»! ملک و املاک و زمین و خانه به مدیران شهرداری و شورای قلابی تهران و بسیاری از عوامل حکومتی و حتی نظامی و قضایی رژیم بوده است. درباره حجم واقعی این املاک گزارشی در دست نیست ولی خبرگزاری حکومتی ایلنا در اول اردیبهشت ۹۷از قول یکی از عوامل حکومتی شهرداری به نام میرلوحی نوشته است: «بر اساس گزارشی که به دست من رسیده، در مدیریت شهری گذشته ۶۷۰ملک به افراد خاص واگذار شده بود» و ناگفته پیداست که اولاً این «افراد خاص» قطعاً از طبقات محروم و مستضعف نبوده و همان عوامل رژیم هستند و ثانیا هر کدام از این املاک میلیاردها تومان قیمت داشته است. گواه این مدعا هم اظهارات خود اسحاق جهانگیری معاون آخوند روحانی است که یک‌بار در دعوای باندی به قالیباف گفت: «شما با املاک مردم چه کردید؟ دو هزار و ۲۰۰میلیارد تومان اموال مردم را بخشیدید. آپارتمان ۲میلیارد تومانی را ۲۰۰میلیون تومان بخشیدید».

 

فساد پاسدار عیسی شریفی

پاسدار عیسی شریفی کسی است که ۱۲سال در شهرداری معاون قالیباف بوده است. او از فرماندهان نیروی هوایی سپاه ضدمردمی در دوران جنگ ضدمیهنی است و مطبوعات خود رژیم از او با عنوان «سردار سپاه»! نام می‌برند. گفته می‌شود او علاوه بر معاونت امور مناطق شهرداری عنوان تعریف‌ نشده قائم‌مقام را هم یدک می‌کشیده و نامش در کنار قالیباف در پرونده املاک نجومی وجود دارد.

اتهام این پاسدار که از شهریور ۹۶در بازداشت به‌سر می‌برد هنوز مشخص نشده و معلوم نیست سهم کدام پاسدار و آخوند را نداده که کارش به زندان کشیده و اصلاً معلوم نیست پشت پرده چه خبر است. تنها خبری که از اتهامات او درز کرده این است که ابعاد پرونده‌اش به ۱۰هزار میلیارد تومان می‌رسد!

سایت حکومتی انصاف نیوز در ۱۵اذر ۹۷نوشت: «این یکی از عجایب روزگار است. آقای عیسی شریفی، نفر دوم شهرداری تهران که ۱۲سال در شهرداری مسئولیت داشته است، به مدت طولانی مورد بازجویی و حتی بازداشت قرار می‌گیرد و به اعضای شورای شهر تهران هیچ‌گونه اطلاعی بابت جزییات پرونده‌ٔ ایشان و اتهاماتی که مطرح بوده، داده نمی‌شود و حتی به افکار عمومی هم هیچ توضیحی داده نمی‌شود.»

 

واحد «هزار میلیارد» برای اندازه‌گیری فساد شهرداری

به گفته صفایی فراهانی از مهره‌های حکومتی واحد فساد در این رژیم جنایتکار حتی از میلیارد فراتر رفته و «۱۰۰۰میلیارد برای فساد عادی شده»! (سایت حکومتی اقتصادنیوز ۸خرداد ۹۸)

اتهام فساد علیه معاون قالیباف یعنی عیسی شریفی به ۱۰«هزار میلیارد» تومان می‌رسد. فساد الیاس قالیباف پسر قالیباف که در بسیاری از پروژ‌ه‌ها و فعالیت‌های تجاری در داخل و خارج کشور دست دارد بیش از ۱.۲«هزار میلیارد» است. البته او درسش را نزد پدرش خوب آموخته و با رعایت حق سایر پاسداران بدون هیچ مشکلی برای خودش جولان می‌دهد. به کسی هم حساب پس نمی‌دهد.

یکی دیگر از اعضای شورای شهر قلابی تهران به اسم مجید فراهانی، اعتراف کرد که حداقل ۲۰«هزار میلیارد» تومان فساد در شهرداری رخ داده است! (خبرگزاری حکومتی ایسنا ـ ۲۵دی ۹۶)

همچنین گفته می‌شود یکی از شرکتهای در دست پاسداران به اسم «هلدینگ یاس» حدود ۴.۵«هزار میلیارد» تومان به شهرداری بدهی دارد! (سایت حکومتی انصاف نیوز ـ ۱۰شهریور ۹۷)

خلاصه این‌که هرجا را که دست می‌گذارید آمار غارت و چپاول بر حسب «هزار میلیارد» است!

 

پاسداران غارت و چپاول در همه جا

با یک بررسی کوتاه و استناد به اخبار خود رژیم که به‌قول خودشان «جزئیات آن هم قطره چکانی» به بیرون درز می‌کند و البته آن هم برآمده از دعواهای باندی است، مشخص می‌شود که خامنه‌ای برای گرفتن حداکثر راندمان از بازوی سرکوب خود یعنی سپاه ضدمردمی، علاوه بر دادن بزرگترین بنیادها و ستادها و کمیته‌ها و تقدیم بزرگترین پروژه‌های اقتصادی به پاسداران، دست این جنایتکاران را در غارت و چپاول در همه وزارتخانه‌ها و ادارات و شهرداریها باز گذاشته است و هر بار که در جنگ و دعوای داخلی کار به افشاگری می‌رسد گوشه‌هایی از فساد سپاه بیرون می‌زند و مشخص می‌شود آدرسی که خامنه‌ای از فساد داده بود و آن را به «اختاپوس هفت‌سر فساد» تشبیه کرده بود بیشترین شباهتها را با مشخصات سپاه سرکوبگر خودش دارد. معلوم می‌شود همه اهرمهای کنترلی و همه شریانهای اقتصادی این نظام یا مستقیماًً دست پاسداران است و یا توسط مهره‌های فعلی سپاه و یا شرکتهای وابسته و جانبی سپاه و یا کسانی که قبلاً در سپاه بوده و هنوز رابطه‌هایی با سپاه دارند اداره می‌شود.

به بیان دیگر سپاه پاسداران آخوندها هم در غارت و چپاول و تاراج تمام ثروتهای میهن حرف اول را می‌زند و هم در سرکوب و شکنجه و تروریسم و جنگ‌افروزی مهمترین اهرم ولایت‌فقیه است. در نتیجه برای سرنگونی این رژیم و کنار زدن حاکمیت ولایت‌فقیه اولین گام لازم و ضروری از دور خارج کردن این ارگان جنایتکار است.

این همان نکته مهم و اساسی است که همواره مورد تأکید مقاومت ایران بوده است. کانون‌های شورشی در شهرهای شورشی، زمینه‌ساز ورود ارتش آزادیبخش یعنی یگانه پاسخ استراتژیک برای نابودی سپاه خامنه‌ای و جارو شدن این حاکمیت ننگین از صفحه تاریخ ایران‌زمین هستند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/323041bd-6495-4f33-918c-fbfa8ef6e9df"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات