728 x 90

پاسدار اشتری! آماده باش!

پاسدار اشتری! آماده باش!
پاسدار اشتری! آماده باش!

روز دوم شهریور اشتری سرکردهٔ نیروی انتظامی به قیام سال ۹۶مردم ایران اشاره کرد و اظهار خوشحالی کرد که نظامشان از آن قیام به سلامت عبور کرده و سرنگون نشده است. اشتری از جمله اعتراف کرد که ریشهٔ تمامی اتفاقات سال ۹۶ اقتصادی بود!

اکنون در این حرفهای اشتری دو سؤال برای هر هموطنی به وجود می‌آید. یکی این‌که اگر نظام به سلامت از آن قیام عبور کرد پس چرا مرتباً از آن یاد کرده و می‌نالند؟

سؤال دوم این است که اگر ریشهٔ آن قیام اقتصادی بود، آیا اکنون مسایل اقتصادی برطرف شده است؟ آیا آن ریشهٔ اقتصادی که باعث و بانی قیام بود اکنون خشکانده شده است؟ یا مشکلات اقتصادی مردم به مرتب بدتر و شدیدتر شده؟؛

همه چیز گرانتر شده؛

حقوقها کمتر شده،

مردم فقیرتر شده‌اند

و نظام هم از نظر اقتصادی، بحرانهایش شدیدتر شده‌اند؟

اگر سرکردگان نظام بگویند بله مسایل اقتصادی حل شده که همهٔ مردم ایران به او خواهند خندید! و اگر بگویند که نه! مشکلات اقتصادی بدتر شده‌اند، این یعنی ریشهٔ آن قیام در زمین ایران گسترده‌تر شده و گریزی از سر زدن دوباره‌اش ندارند.

اکنون به نمونه‌هایی از همین بدتر شدن اوضاع در تمامی زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی می‌توان دقت کرد که در خبرهای زیر محقق شده‌اند:

-کارگران هپکو اراک صبح یکشنبه ۳شهریور در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و حقوق عقب‌افتاده در خیابانهای این شهر راهپیمایی کردند

یکی از کارگران به‌جان آمده هپکو اراک علیه کارگزاران دزد و فاسد حکومت گفت:« چرا مسئولان با من می‌جنگن؟.... من به این نتیجه اخلاقی رسیدم و از هیچکس هم ترسی ندارم..... میریم پاسگاه شاکی میشیم می‌بینیم رئیس پاسگاه با دزده، میریم دادگاه می‌بینیم قاضی با دزده، میریم بالاتر بازم با دزده، کارخانه چرا ۱۰میلیون فروخته شد؟

-جمعی از کارکنان شرکت رامپکو در اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن ٦ماه حقوق عقب‌افتاده تجمع کردند.

-عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان اعتراف کرد:‌ برخی نقاط آب و فاضلاب آن‌قدرتلاقی دارد که نه تنها قابل شرب نیست بلکه برای استحمام هم کاربرد ندارد، در عین‌حال برخی از اهالی مناطق مختلف اعلام کردند که در شبانه روز حتی یک ساعت از آب برخوردار نیستند.

-به گزارش مرکز آمار رژیم نرخ تورم نقطه‌ای در مرداد ۹۸ به ۴۱و شش دهم درصد رسیده است. مفهوم این عدد یعنی این‌که خانواده‌ها به‌طور میانگین ۴۱درصد بیشتر از مرداد سال گذشته برای خرید یک "مجموعه کالاها و خدمات یکسان" هزینه کرده‌اند. در چنین وضعیتی باز هم موج گرانی پیش رفته و بیشتر می‌شود و اعتراضات بیشتری را بر می‌انگیزد.

شامگاه جمعه اول شهریورماه رانندگان در اعتراض به گران شدن عوارض آزاداره پل زال _ خرم‌آباد، به مدت یک ساعت با زدن بوق های ممتد بدون پرداخت عوارض، از جایگاه پرداخت عوارض عبور کردند.

اخاذی از رانندگان برای رفت و برگشت در این آزاد راه برای سواری به ۴۸۰۰۰تومان افزایش یافته است

هموطن دیگری در مورد گرانی عوارض می‌گوید: من دیروز از سمنان حرکت کردم به سمت اهواز. پول عوارض به قدری زیاد شده که باید توی هزینه‌های سفر و جابه‌جایی بهش بودجه اختصاص بدیم. مگه ما چقدر درآمد داریم که این همه پول عوارض بدیم؟

-روز شنبه دوم شهریور، گروهی از پرسنل «حق‌الزحمه‌ای» صدا و سیمای استان مرکزی، در اعتراض به وضعیت شغلی نامناسب خود، در مقابل ساختمان سازمان صدا و سیمای اراک دست به تجمع زدند.

معترضان دلایل تجمع خود را قرارداد کاری نامشخص، نداشتن بیمه و دستمزد و مزایای کمتر از مصوب وزارت کار، عنوان کردند.

-خبرگزاری حکومتی فارس اعتراف کرد طبق آخرین اخبار تا روز دوم شهریور، در همین چند روز اخیر، چیزی حدود ۳۰۰هکتار از جنگل‌های ارسباران در آتش سوخته است و علاوه بر این، در همین چندماه گذشته از سال ۹۸، چند ده‌هزار هکتار از جنگل‌های کشور طعمه حریق شده است. جنگل‌های ارسباران، ۱۶۴هزار هکتار وسعت دارند و در شمالی‌ترین نقطه استانهای آذربایجان شرقی و اردبیل در محدوده شهرستانهای ورزقان، کلیبر، خدا آفرین و جلفا پراکنده شده‌اند گفته می‌شود رسیدگی نکردن به این آتش‌سوزی و جلوگیری نکردن و دیر اقدام کردن به‌خاطر دعواهای درونی رژیم آخوندی است. روزنامه‌ٔ ایران در مطلبی اعتراف کرده است که «جنگل‌های ارسباران قربانی بدهی ۳۰میلیاردی شدند. همین بدهی باعث شد چهار روز طول بکشد تا بالگرد از تهران به ارسباران برسد آن هم بالگردی که فقط نیرو جا به جا می‌کند. نیرویی که با بیل و دبه آب به مقابله با آتش می‌رود.»

حال باید به پاسدار اشتری گفت با این وضع اقتصادی و اجتماعی باید خودتان را برای قیامی بسیار شدیدتر از ۹۶آماده کنید!