728 x 90

یک پیام قوی

یک پیام قوی
یک پیام قوی

شخصیتهای بسیاری از ۵قاره جهان در مراسمی که در اشرف ۳برگزار شد حضور داشتند از جمله‌ شهردار رودی جولیانی، سناتور جوزف لیبرمن، وزیر تام ریچ، مدیر لوئیس فری، ژنرال جورج کیسی، ژنرال جیمز کانوی، میشل آلیوماری وزیر سابق خارجه و دفاع فرانسه، اینگرید بتانکور نامزد سابق ریاست‌جمهوری کلمبیا و دهها شخصیت دیگر سیاسی که طی ۵روز در مجموعه‌یی از گردهمایی‌های مختلف شرکت کردند. شخصیتهایی که در طول سالهای گذشته مخصوصاً زمانی که مجاهدین در عراق تحت فشار زیاد از جانب نیروهای نیابتی رژیم قرار داشتند به یاری مجاهدین شتافتند.

فصل مشترک سخنان تمامی آنها، اظهار ارادت آنها به ایستادگی و قیمت دادن مجاهدین در مبارزه با دیکتاتوری آخوندی از یکطرف و صداقت و صراحت آنها در این مسیر از طرف دیگر است. آنها مجاهدین را انسان‌هایی یافتند که در تلاش برای استقرار آزادی در خاک وطن خود از هیچ فداکاری رویگردان نیستند.

این همان واقعیتی است که حتی انسان‌هایی را که به ظاهر هیچ رابطه‌ای با مقاومت و مردم و کشور ایران ندارند و حتی در مواردی منافع فردیشان مخالف حمایت از مقاومت است، این‌گونه به حمایت از مقاومت ایران و آرمان رهایی آنها وامی‌دارد.

بسیاری از همین شخصیتها در صحبت‌های رسمی خودشان در کنوانسیونها و اجتماعات مختلف از این‌که مریم رجوی آنها را وارد کارزار آزادی برای ایران کرده است سپاسگزار هستند و این را بارها تکرار کرده‌اند. بسیاری از همین شخصیتها بدون این‌که از آنها درخواستی شود برای خودشان تعهد انجام کاری در راستای پیشبرد مقاومت می‌گذارند. بارها آنها برای فاصله گرفتن شدن از مجاهدین و مقاومت ایران توسط لابیهای رژیم آخوندی تحت فشار قرار گرفتند.

مهمتر این‌که آنچه بیش از هر چیز آنها را به ستایش این جنبش واداشته آن‌چنان که خودشان به کرات بیان کرده‌اند هدایت داهیانه و شجاعانه این جنبش توسط مریم رجوی است.

مریم رجوی هم‌چنان که برای مجاهدین و اعضای مقاومت به‌عنوان سمبل مقاومت و نقطه انگیزش برای مبارزه علیه دیکتاتوری آخوندها است، برای آنها نیز به‌عنوان یک رهبر بزرگ سیاسی است که مبارزه عظیم تاریخی را علیه فاشیزم مذهبی در ایران رهبری می‌کند. آنها بارها به این موضوع اذعان کرده‌اند که سلاح قدرتمندی که در دست مریم رجوی است عشق وی به آزادی و ایمانش به پیروزی در این مسیر است و همین باعث ایجاد حس احترام و تعهد نسبت به وی شده است.

 

مجاهدین و مقاومت در نگاه شخصیتها

در کنفرانس کهکشان اشرف ۳جولیانی ضمن این‌که مجاهدین را «جنگجویان آزادی» نامید گفت: «‌ اجازه بدهید صریح باشیم آلترناتیوی در مقابل این رژیم تروریستی هولناک وجود دارد که شورای ملی مقاومت برهبری خانم رجوی است،».

لیبرمن گفت: «شما پیروز خواهید شد چرا که در سمت درست تاریخ قرار گرفته‌اید» و از قول سناتور مک‌کین گفت: «کسانی که آماده فدا کردن هستند، پیروز خواهند شد»

استفن هارپر نخست‌وزیر سابق کانادا در سخنان خود گفت: «امروز در آلبانی مایه افتخارم بود تا به شورای ملی مقاومت برای ایستادگی برای آینده یک ایران صلح‌آمیز و بدون سلاح اتمی و آزادی و دموکراسی برای مردمش که مدتهاست دارند رنج می‌برند ملحق شوند»

لارش ریسه از نروژ ضمن توصیف شهر اشرف گفت: «یک رویا محقق شده است در این شهر تاریخی که مثل روم و آتن و یک شهر مدرن است. شهری که تاریخ را خواهد نوشت و به‌عنوان یک شهر تاریخی خواهد ماند».

سفیر لینکلن بلومفیلد گفت :«جهان دیگر بهانه‌یی ندارد که از ام.ئی.کی درخواستش برای تغییر رژیم در ایران حمایت نکند.»

پاندلی مایکو نخست‌وزیر سابق آلبانی و نماینده هیأت آلبانی شرکت‌کننده در این گردهمایی گفت:‌ «همه احزاب دولت و اپوزیسیون از حضور سازمان مجاهدین خلق در خاک آلبانی به‌عنوان مهمان استقبال می‌کنند».

برنارد کوشنر وزیر خارجه سابق فرانسه مریم رجوی را مخاطب قرار داد و او را به‌عنوان یک الگوی فوق‌العاده و پایدار برای زنان دنیا خواند. و گفت: «ما کاملاٌ با شما برای حمایت از برنامه فوق‌العاده‌تان هستیم.»

اینگرید بتانکور در تظاهرات هواداران سازمان مجاهدین خلق در بروکسل طی سخنانی گفت «آنچه خطرناک است، مخالفت با رژیم ملاها نیست بلکه ادامه زانو زدن در برابر آنان است؛ آنچه خطرناک و غیراخلاقی است، تکان نخوردن و اقدام نکردن به‌علت ترس از عواقب و اخاذی اخلاقی این رژیم است.»

....

اینها نمونه‌هایی از رابطه عمیق این شخصیتهای سیاسی با مقاومت و خانم مریم رجوی و رزمندگان آن می‌باشد و می‌بینیم که روزبه‌روز دایره این حمایت گسترده‌تر و قویتر خواهد شد، چرا که پیامی که این مقاومت دارد و مسیری که بر آن اساس طی می‌کند چیزی به غیر از تحقق صلح و آزادی برای مردم ایران و منطقه نیست. پیامی قوی و قطعاً محقق شدنی

ک.بهروزی

مسئولیت محتوای مطالب وارده بر عهده نویسنده است

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات