728 x 90

پیام موج گوشمالی آخوندها و مزدوران حکومتی

گوشمالی آخوندها...
گوشمالی آخوندها...

روز چهارشنبه ۸شهریور، دو جوان در قم با لوله آهنی، دو آخوند حکومتی را «گوشمالی» دادند. خبرگزاری حکومتی حوزه نوشت: «حجت الاسلام بوستانی امام جماعت مسجد متحدالمومنین قم گفت: روز دوشنبه هنگام برگشت از مسجد، با صحنه‌ای باور نکردنی روبه شدم، حجت الاسلام حیدری امام جماعت مسجد کوچه رهبر را دیدم که دو جوان بدون علت با لوله آهنی به وی حمله‌ور شده به سر و صورتش کوبیدند و مورد ضرب و شتم قرار دادند که گویا بیهوش شد، وقتی چشمشان به من افتاد که عمامه دارم به ماشین من حمله‌ور شدند و تمام شیشه‌های ماشین را خورد کردند. پایین آمدم تا جلویشان را بگیرم که من را هم مورد ضرب و شتم قرار دادند و از ناحیه دست مجروح ساختند و به زمین افتادم و تنها با پا از خودم دفاع می‌کردم که تمام پاهایم کبود شده‌اند»

پیش از این نیز در روز یکشنبه ۶شهریور، در پاساژ مصطفوی شیراز دو بانوی هموطن اذیت و آزارهای دو زن مزدور حکومتی را بی‌پاسخ نگذاشتند.

در تازه‌ترین رخداد مشابه در زنجان، آخوند حکومتی که برای دو بانوی هموطن به بهانه‌ٔ حجاب ایجاد مزاحمت کرده بود، توسط آنان پاسخ دریافت کرد و ضجه‌زنان به رسانه‌های منویات ولایی شتافت! (جمعه ۱۱شهریور)

این سه رخداد که تنها در ۵روز اتفاق افتاد و بازتاب قابل توجهی هم در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشته‌است، پیام بسیار روشنی را به همگان می‌دهد!

نخستین پیام را می‌توان در خروش مردم همدان دید که با صدای بلند در تجمع اعتراضی علیه بی‌آبی فریاد زدند: «تا آخوند کفن نشود این وطن وطن نشود»

شدت خشم و نفرت جوانان و کینهٔ دیرینه زنان میهن را به‌روشنی می‌توان در همین شعار و نمونه‌های فوق که هر روز در گوشه‌یی از شهر اتفاق می‌افتد مشاهده کرد. جرقه‌هایی که هر آن ممکن است به آتش تبدیل شود.

بی‌علت نبود که آخوند احمد خاتمی اخیراً در نمایش جمعه تهران گفت: «می‌گویند روحانیت از چشم افتاده است. ». (سایت انتخاب ـ‌۹تیر ۱۴۰۱).

همین آخوند حکومتی که در فضای مجازی به خرچنگ نظام شناخته می‌شود پیش از آن در قزوین گفت: «دیروز طلبه‌ای آمد پیش من قم گفت که طلبه‌ای فلان جا داشته میرفته بهش اهانت فیزیکی کردند گفتم کی؟ گفت مردم! گفتم نگو مردم!. ». .

 

با نیم نگاهی به واکنش‌های مردم در شبکه‌های اجتماعی پس از رخدادهای اخیر، به‌روشنی درمی‌یابیم که چنین وقایعی از سوی مردم بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد! به‌نحوی که برای مثال انتشار گزارش کتک خوردن دو آخوند در شهر قم، دستمایه‌ٔ شادی و شوخی و طنزپردازیهای مردم در شبکه‌های اجتماعی شد. یکی به‌عنوان فروشنده اعلام تخفیف ۹۰درصدی برای کاربردهای جدید لوله کرد و دیگری ضمن ابراز نگرانی جویای حال لوله‌ها پس از این واقعه شده بود! از این دست واکنش‌ها که به‌خوبی نشان‌دهنده‌ٔ نوع رابطه‌ٔ مردم با مزدوران حکومتی می‌باشد، در صفحات اجتماعی فراوان است.

 

نقش پر رنگ زنان

از آنجا که دختران و زنان ایرانی، با قوانین نابرابر و خوی زن‌ستیز نگرش ولایت فقیه، تحت ستم و سرکوب مضاعف قرار دارند، اتفاقاً در نوک پیکان مقابله با آخوندها نقشی پررنگ و بی‌بدیل ایفا می‌کنند. به‌خصوص که یکی از پایه‌های ثابت سرکوب و ارعاب و خفقان اجتماعی، بحث آخوند ساخته‌ٔ «حجاب» است.

بنابراین بسیار روشن است که هر گونه اقدام برای نفی یا رد و مخالفت با این «اجبار» حکومتی، خواسته یا ناخواسته تبدیل به یک «مبارزه» می‌گردد. حتی نیاز به بحثهای سنگین و پیچیده‌ٔ سیاسی هم نیست؛ زیرا این خود حکومت ننگین آخوندی است که عملاً «حجاب» زن ایرانی را به راه تنفس خودش گره زده و آن را نه تنها پدیده‌یی سیاسی، بلکه «امنیتی» می‌خواند! این بدان معناست که به‌طور خودبه‌خودی مخالفت با حجاب در ژرفنای خودش به مخالفت با حکومت ولایت فقیه راه خواهد برد!

به‌عبارت دیگر می‌توان گفت هر چه بوی ایستادگی و مقاومت در برابر آخوندهای زن‌ستیز داشته باشد عامل وحشت و کابوس نظام است. هم‌چنان‌که لگدمال کردن عمامه‌های تزویر توسط زنان یکی از مظاهر مقاومت اجتماعی زنان در برابر نظام ضدتاریخی ولایت فقیه است و شکستن تابوی هیولای عمامه‌دار یعنی گوشمالی دادن آخوندهایی که به صغیر و کبیر رحم نکردند از مظاهر مقاومت جوانان و ایستادگی در برابر نظام زن‌ستیز است.

 

مقاومت؛ آنچه از آن می‌هراسند!

جان سخن این‌جاست که آنچه در تمام این خبرهای دور و نزدیک نهفته‌است، چیزی جز عنصر «مقاومت» نیست. عنصر نابی که در تمام طول حکومت جنایت‌بار آخوندهای پلید، مجاهدین پرچمدار و محافظ و پیشتاز آن بوده‌اند.

اما اکنون تفاوت ماجرا این‌جاست که آن گوهر به امانت سپرده شده نزد مجاهدین، در صحنه‌ٔ اجتماعی امروز ایران هر روز بیش‌از‌پیش می‌درخشد. اثبات‌گر این مدعا، مشعل فروزان اختناق‌شکن کانون‌های شورشی و آثار آن در جوانان و شورشگران است که خواب را به چشم غول ارتجاع حرام کرده است.

تبدیل هر جوان ایرانی، از یک انسان سرخورده و ستمدیده‌ٔ منفعل به یک شیر اوژن مهاجم و بی‌هراس، بزرگ‌ترین کابوس خامنه‌ای و سرکوب‌گران حکومتی است.

جوان ایرانی امروز، برای این تصویر الگوهای فراوانی دارد و اخبار و گزارشهای این روزها، پیامی قوی و روشن به بیت‌العنکبوت ولایت می‌فرستد...

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b017db76-896b-4d7a-ab03-c5d649972bdd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات