728 x 90

پیام گردهمایی پاریس: زمانه قرعه نو می‌زند به‌نام شما

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس - ۹ تیر ۹۷
گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس - ۹ تیر ۹۷

گردهمایی پاریس ـ تحولات ۶ماه گذشته

گردهمایی امسال مقاومت ایران در ویلپنت پاریس در شرایط بسیار ویژه داخلی و بین‌المللی برگزار شد. این گردهمایی وارث تحولاتی بود که از اواخر سال ۹۶شتاب گرفت. لاجرم باید این تحولات در مختصات و چگونگی برگزاری این گردهمایی اثر می‌گذاشتند؛ از طرفی کهکشان ویلپنت هم باید پاسخگو و زبان سیاسی و بین‌المللی این تحولات مهم ایران می‌بود.

قیام دی ۹۶شروع یک تحول و دگرگونی در شرایط سیاسی و اجتماعی ایران گردید. این تحول مهم باعث تعیین‌تکلیف کل حاکمیت ولایت فقیه از منظر مردم ایران شد. به‌دنبال این قیام سراسری، چهره‌ی سیاسی ایران نیز تغییر کرد. اعتراضات و اعتصابات گوناگون و پی‌درپی در شهر به شهر ایران شکل و قوام گرفت. شهر کازرون برگی از دلاوری و جنگاوری مقابل اختاپوس سرکوبگر نظام آخوندی شد و دستگاه سرکوبگری حاکمیت را دچار بن‌بست نمود. اعتصاب کامیون‌داران تحول سراسری دیگری بود که ضربه‌یی محکم بر پیکر نظام آخوندی وارد کرد.

 

گردهمایی پاریس ـ پاسخ به یک چشم‌انداز بین‌المللی

یکی دیگر از تحولات مهمی که بر گردهمایی امسال مقاومت اثر می‌گذاشت، تغییر سیاست مماشات آمریکا با رژیم آخوندی بود. با بیرون رفتن آمریکا از توافقنامه برجام، برگی سیاسی ورق خورد که لاجرم بر کلیه مسائل مبتلابه ایران از نظر داخلی و منطقه‌یی و بین‌المللی اثر گذاشت. این رویداد، منادی یک تغییر در چشم‌انداز سیاسی و اجتماعی ایران نیز گردید.

 

گردهمایی پاریس ـ پاسخ خواب‌های پنبه‌دانه

یک عامل دیگر داخلی که به‌نظر می‌رسید بر گردهمایی امسال مقاومت اثر بگذارد، مطرح شدن موضوع آلترناتیو احتمالی رژیم آخوندی و تبلیغات پیرامون آن از جانب کارگاه آلترناتیوسازی مجازی بود. گرچه هر حاضر و ناظر هوشیار و آگاه نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی ایران، این تبلیغات مجازی را در خدمت نظام آخوندی می‌داند؛ اما رژیم ملایان هم بدش نمی‌آمد که به آن دامن بزند تا به خیال خودش بر سر مقاومت بزرگ ایران سرشکن کند. این هم از همان خواب‌های پنبه‌دانه‌یی بود که نظام آخوندی در مصاف با واقعیت سرسخت مقاومت ایران، همواره بور شده و دست از پا درازتر به مختصات و موقعیت نازل‌تری سقوط کرده است.

گردهمایی سالانه مقاومت باید برآیندی از همه‌ این تحولات می‌بود. از این رو هم بود که از همان آغاز فراخوان برای برگزاری گردهمایی، نظام آخوندی بسا بیشتر از سالیان قبل با بسیج تبلیغاتی، دیپلماسی، اطلاعاتی و سیاسی، تلاش کرد مانع برگزاری این گردهمایی و یا ایجاد اخلال در شکل‌گیری آن شود. به همه این دلایل گردهمایی امسال مقاومت، رنگ یک تعادل‌قوای جدید بین مردم و مقاومت با رژیم آخوندی و لابی‌هایش گرفت.

 

گردهمایی پاریس ـ برآیند تحولات ایران، قدرت آلترناتیو و راه‌حل کنونی

یک عامل مهم در این گردهمایی، حضور ایرانیان خارج از کشور بود که ویژه‌گی‌ برجسته‌یی به تمام عوامل و نشانه‌های فوق معنای واقعی بخشید. بنابراین با توجه به همه‌ عوامل و دلایلی که برشمردیم:

آنچه اتفاق افتاد، همرنگ و هم‌جنس و هم‌زبان و هم‌خواسته و هم‌سو با قیامهای ۶ماه گذشته‌ مردم و جوانان و زنان ایران‌زمین بود.

آنچه اتفاق افتاد، نشانگر یک همبستگی ملی و وفاق میهنی بر گرد مقاومت بزرگ ایران برای سرنگونی نظام ولایت فقیه بود.

آنچه اتفاق افتاد، نشان داد ضرورت تحقق آزادی در ایران، نیاز مبرم کنونی همه‌ ایرانیان است.

آنچه اتفاق افتاد، اثبات کرد که تمام دجالگریهای دستگاه تبلیغاتی رژیم ملایان و وزارت اطلاعاتش، نزد ایرانیان به پشیزی هم نمی‌ارزد.

آنچه اتفاق افتاد، نشان داد نسل جوان و نوخواه ایران به‌ تمامی دست رد به سینه‌ی ملایان و به‌اصطلاح اصلاح‌طلبانشان زده است و حرف و برنامه‌ی نو و واقعی برای ایران را نزد مقاومت بزرگ میهنش یافته است.

آنچه اتفاق افتاد، سرمایه و اعتباری‌ست که نشان داد و اثبات نمود که سیاست بین‌المللی و دیپلوماسی خلاق و پویای مقاومت ایران از حمایت اقشار مختلف و شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و حقوق‌بشری جهانی برخوردار است.

آنچه اتفاق افتاد، گویای طیف گسترده‌یی از رنگها و ملیتها و نمایندگانشان در ایران و جهان بر گرد برنامه‌ی ۱۰ماده‌یی مریم رجوی می‌باشد.

آنچه اتفاق افتاد، سمبل و نمادی از اتحاد بین تنوع فرهنگی و اجتماعی و قومی و ملیت‌های ایرانی بود. همان تنوعی که نظام پلید آخوندی همواره آتش نفرت و جدایی و نزاع بین آنان برمی‌افروزد.

آنچه اتفاق افتاد، نمودی از قدرت و استحکام و مدیریت یک مقاومت در کیفیت برگزاری این گردهمایی بزرگ هم از نظر فنی و هم از نظر اجرایی در خارج از میهن بود. قدرت و استحکام و مدیریتی که منشأ امید و دلگرمی برای ایرانیان در تبعید و در آوارگی می‌باشد.

آنچه اتفاق افتاد، گویای این واقعیت است که ایران نماینده‌ی واقعی و حقیقی خودش را دارد و هر ایرانی در هر کجای جهان که باشد، می‌تواند با تکیه بر این قدرت و استحکام و انسجام این مقاومت، با سر بلند و مغرور از ارزش‌های ملی و میهنی و تاریخی‌ و مبارزاتی‌ ایران و ایرانی دفاع کند.

آنچه اتفاق افتاد، نمادی از توانایی و صلاحیت عینی و مادی آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت برای آینده‌ی ایران می‌باشد.

 

گردهمایی پاریس ـ بیان استراتژی مقاومت، وظیفه‌ی مبرم ملی و ضرورت همبستگی

و در نهایت آنچه اتفاق افتاد، بیان استراتژی و خط کار مقاومت ایران در سخنان مریم رجوی بود. سخنان مریم رجوی برآیندی از تحولات ۶ماه گذشته‌ ایران و راه بردن آنها به رهنمودهایی رو به آینده بود. بیان وی تصویری روشن از وضعیت و وظیفه کنونی ایرانیان و فراخوان برای اتحاد و همبستگی بر گرد آرمان آزادی و ضرورت سرنگونی بود. او این روزها و هفته‌ها و ماه‌ها را زمانهای سرنوشت‌ساز برای رقم زدن بامداد حجسته آزادی توصیف نمود. وی با صراحت و روشنگری، ویژه‌گی‌ها و الزامات و صلاحیت‌های ضروری یک آلترناتیو واقعی و قابل اتکا در برابر مهیب‌ترین نیروی ارتجاعی تاریخ ایران را برشمرد تا هر گونه توهم‌پراکنی و شائبه‌گری از جانب وزارت اطلاعات آخوندها و سرویس‌های خدمتگزار آن را بشناسیم. مریم رجوی مثل همیشه تأکید نمود تک‌تک ما ایرانیان می‌توانیم و باید در یک همبستگی ملی و سراسری، بار مسئولیت سرنگونی نظام ولایت فقیه را برعهده بگیریم تا این فرصت تاریخی و بی‌نظیری را که برای میهن و مردممان ایجاد شده، قدر بدانیم و پاسخگویش باشیم.

آنچه اتفاق افتاد، صدا و ندا و پیامی بود که به سراسر ایران و منطقه و جهان رفت تا بازتاب و انعکاس آن موجب موجی از روشنایی و آگاهی و خیزش و قیام به جانب سپیده دم خجسته آزادی مردم ایران گردد...