728 x 90

چشم‌انداز امپراطوری کرونا در ایران

افزایش جان‌باختگان کرونایی بر اثر سیاستهای خامنه‌ای
افزایش جان‌باختگان کرونایی بر اثر سیاستهای خامنه‌ای

کرونا در ایران آخوندزده به یک پدیده هم‌چون پدیده‌های سیاست‌ساز حاکمیت ولایت فقیه تبدیل شده است؛ پدیده‌های اجتماعی چون اندام‌فروشی، کودکان کار و... اکنون پدیدهٔ کرونا.

کرونا در ایران آخوندزده و اشغال‌شده، دیگر یک اپیدمی ناگزیر خارج از کنترل نیست؛ بلکه یک ویروس استراتژیک، هدایت‌شده و ترویج‌گشته توسط سیاست عامدانهٔ حکومتی و دولتی شده است. به‌خصوص که حاکمیت ولایت فقیه اکنون در قعر لیست کشورهای واکسن نزده قرار گرفته است.

 

بسیار قابل توجه است که کشور امارات متحده عربی هم‌اینک در صدر کشورهای خاورمیانه از نظر تهیه و تزریق واکسن کرونا قرار دارد و نظام ملایان در قعر. همین قیاس باعث این پرسش می‌شود که به‌راستی ایران با وسعت ۲۰برابر امارات و قدمت تاریخی ۲۵۳۵سال بیشتر، چه چیزی از آن کم دارد؟ آیا پاسخ، جز در حکومت و مدیریت ناشی از آن و اولویت‌های سیاسی و استراتژیک نوع حکومت است؟

قابل توجه‌تر این‌که تمام کشورهای همسایهٔ ایران دارند با سرعت و شتاب، واکسیناسیون را پیش می‌برند و ایران آخوندی هنوز از کشور همسایه‌مان افغانستان فقیر هم عقب‌تر است!

 

اولویت‌های سیاسی و استراتژیک نظام آخوندی که چیزی جز وحشت از قیام مردم و مابه‌ازای آن حفظ نظام و ترویج تروریسم منطقه‌یی و بین‌المللی نیست، هم‌اینک باعث چنین وضعیتی در موج چهارم کرونا شده است:

«از ششم تا دوازدهم فروردین۱۴۰۰، در کشور ۹۱هزار و ۹۴۸مورد سرپایی مثبت شناسایی شده است. هم‌چنین ۷هزار و ۶۴۸نفر در این مدت در بیمارستانها بستری شدند و ۶۴۸نفر نیز فوت کرده‌اند» (روزنامه حکومتی شرق، ۱۷فروردین۱۴۰۰).

 

این خبرها و گزارشهای البته مهندسی‌شده، هر روز در رسانه‌های حکومتی رژه می‌روند! کارگزاران حکومتی و دولتی گوشهٔ چشمی هم به آنها ندارند و پشیزی هم برایشان ارزش ندارد؛ چرا که مهم اولویت‌های سیاسی و استراتژیک حفظ نظام آخوندی حتی با ترویج کرونا است. کارگزاران نظام در اسفند۹۹، چشم‌انداز واکسیناسیون را که به مردم وعده داده بودند، تیر۱۴۰۰ بود و حالا سه‌ماه هم رویش گذاشته‌اند تا از سلطهٔ امپراطور کرونا بر تمام اجزای ایران مطمئن شوند. دقت کنید:

«تلخ‌ترین خبر این روزها بی‌تفاوتی مسؤلان به واکسیناسیون همگانی است که هر روز تاریخش دیرتر و دیرتر می‌شود. اگر قبل‌تر تیرماه، زمان این اتفاق اعلام شده بود، حالا به مهر موکول شده است. در حالی که مثلاً ترکیه تقریباً یک‌ششم جمعیتش را واکسینه کرده است. درخواست عموم مردم، خرید واکسن و واکسیناسیون عمومی است» (همان منبع).

 

مردم ایران دارند کرونا را مثل کپهٔ آتش از این دست به آن دست می‌کنند، آن هم با پایی در فقر، در گرانی، در تورم و پایی در میدانها و کوی و برزن که فریادشان را به گوش دنیا برسانند که مشتی اشغالگر و دزد و جانی با میهن و زندگی‌شان چه کرده و می‌کنند!

رژیم آخوندها اما دنبال آن است که با چه شیوه‌هایی می‌شود این وضعیت کرونا را کش داد و فرصت را غنیمت شمرد و از این ستون به آن ستون را ادامه داد. ادامه تا آنجا که شاید بشود با بازگشت مماشات آمریکا و اروپاییان، به توان هسته‌یی و بمب اتم رسید.

 

حالا در موج چهارم کرونا به‌روشنی اثبات شده است که یکی از فرصت‌های ایجاد شده توسط خامنه‌ای و تعمیم دادن آن به کل نظام به‌عنوان یک سیاست راهبردی، دوری جستن عمدیِ سیاسی از تهیه و تأمین واکسن کرونا است.

بنابراین پدیدهٔ کرونا با راهنمایی کارگزاران نظام آخوندی تبدیل به یک امپراطور شده است؛ برای تسخیر ایران. اما به‌عکس همین امپراطوری، آن‌چنان گریبان حاکمیت ولایت فقیه را بگیرد که هیچ آی.سی.یو آمریکایی و اروپایی و امداد غیبی هم منجی پدرخواندهٔ ایدئولوژیِ مرگ‌اندیش و مرگ‌آفرین و مرگ‌زی آخوندی نخواهد بود.