728 x 90

چند خبر و یک سؤال مهم

فعالیت_های-کانون_های-شورشی
فعالیت_های-کانون_های-شورشی

 

اعترافات ناگزیر

حجم اخباری که این روزها رژیم درباره مجاهدین منعکس می‌کند حیرت‌انگیز است. در چند روز گذشته مقامات ریز‌و‌درشت رژیم بارها اسم مجاهدین را به‌زبان آورده و آنان را عامل ایجاد بحرانهای خود دانسته‌اند. قطعاً اگر بخواهیم تمام اخباری که رژیم درباره مجاهدین منتشر می‌کند، سرجمع کنیم مثنوی هفتاد‌من کاغذ خواهد شد. اخبار منتخب زیر مشتی از خروار است:

- پورمختار، نماینده مجلس ارتجاع: «فرانسه مشخصاً شده پایگاه مجاهدین... هلند... باز داره از مجاهدین حمایت می‌کند».(خبرگزاری مجلس ارتجاع ۱۴مهر ۹۸)

- حوزه نیوز رژیم: «سازمان مجاهدین خلق، نیروهای آموزش دیده خود را برای برهم زدن صفوف عزاداران حسینی در ایام اربعین با برنامه‌ریزی روانه مسیرهای پیاده‌روی اربعین خواهد کرد».(۱۴مهر ۹۸)

-سایت حکومتی شعار سال: «بیشتر کسانی که در فضای مجازی تلگرام و توئیتر آشوب‌گران را هدایت می‌کردند در خارج از کشور حضور داشتند. سر‌شبکه اصلی آنها هم سازمان مجاهدین بود».(۱۴مهر ۹۸)

- رئیس اداره تولیدات رسانه‌ای بسیج صدا و سیمای رژیم: «اگر ما بحث مجاهدین را خوب به مردم منتقل کرده بودیم، جای شهید و جلاد با همدیگر عوض نمی‌شد».(۱۴مهر ۹۸)

- فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری: «مجاهدین در ناآرامی‌های لردگان حضور داشتند».(خبرگزاری مهر آخوندی، ۱۳مهر ۹۸)

- روزنامه حکومتی سیاست روز:‌ «مجاهدین از «چالشهای اساسی بین ایران و عربستان محسوب می‌شود».(۱۳مهر ۹۸)

- امام جمعه دماوند: «مجاهدین جوانان عراقی را برای شورش تحریک می‌کنند». (خبرگزاری مهر آخوندی، ۱۲مهر ۹۸)

- زنگنه وزیر نفت رژیم: «آقای جان بولتون سخنگو و حقوق‌بگیر مجاهدین بوده است».(اقتصاد آنلاین ۹مهر ۹۸)

- کوشکی از باند خامنه‌ای: مجاهدین «اصرار دارند جمهوری اسلامی را عامل حمله به پالایشگاه آرامکوی عربستان معرفی کنند».(تلویزیون افق رژیم ۸مهر ۹۸)

 

یک سؤال مهم

برای هر شخص عادی که چندان هم سر از سیاست در نمی‌آورد دشوار نیست که ملودی وحشت آخوندها از مجاهدین را از خلال چنین کُر ناهماهنگ و ندبه جگرسوز دریابد. یک قلم، اولین سؤالی که به ذهن شنونده می‌زند این است که: «آخوندها عجب دشمن قوی و سرسختی دارند که در همه جای این جهان ریش آخوندها را چسبیده و رها نمی‌کند.»

واقعیت این است که مجاهدین خلق بزرگترین نیروی سازمان‌یافته و شورای ملی مقاومت یگانه آلترناتیو موجود این رژیم هستند. آنها بیشترین فداکاری را در جریان مبارزه با رژیم به ثبت داده و بیش از ۱۲۰هزار شهید تقدیم خلق کرده‌اند.

مجاهدین کاری کردند که خمینی مجبور شد جام‌زهر آتش‌بس را سر بکشد و به ۸سال جنگ خانمان‌سوزش پایان دهد. آنها بزرگترین پروژه استراتژیک رژیم یعنی اتمی را که برای آن صدها میلیارد دلار از کیسه مردم هزینه کرده بود، با بیش از ۱۰۰سلسله افشاگری به شکست کشاندند. مجاهدین بزرگترین تاثیرات را در بیش از ۶۰بار محکومیت رژیم در سازمان ملل به‌دلیل نقض حقوق‌بشر داشته‌اند.

پس بدیهی است رژیم آنها را تنها تهدید خود بداند و بارها از زبان بالاترین مقاماتش اعتراف کرده که هر چه بدبختی می‌کشد از دست مجاهدین است. در نتیجه واضح است وقتی مجاهدین تنها هماورد این رژیم ضدمردمی باشند، آن را هرگز رها نخواهند کرده و در هر صحنه و هر میدانی حاضر بوده و تأثیرات خودشان را باقی می‌گذارند.

کانون‌های شورشی که در بسیاری از شهرها شکل گرفته‌اند با اقدامات جسورانه خود یکی از تکیه‌گاههای استوار خلق قهرمان برای شکست دیوار سرکوب و اختناق به‌شمار می‌روند. حضور و فعالیت‌های آنها در شهرها و روستاها و آتش زدن نمادها و مراکز بسیج رژیم امید را به مردم ما هدیه داده است. تأثیرات عمیقی که مردم از حضور روزانه کانون‌های شورشی در کوچه‌ها و خیابانهای ایران و دلاوری و رشادت‌ آنان برای دریدن پرده اختناق پذیرفته‌اند،‌ خامنه‌ای را وادار کرد که در تشریح عوامل قیام دیماه ۹۶ مجاهدین را عامل اصلی عنوان کند.

در صحنه منطقه‌ای و عراق هم به همین منوال، تا زمانی‌که مجاهدین در عراق بودند در یک نبرد تمام‌عیار با مزدوران رژیم قرار داشتند. در حالی‌که رژیم دنبال اتحاد مزدوران خودش در عراق و منطقه تحت عنوان دجالگرانه هلال شیعی بود، مجاهدین توانستند یک جبهه متحد علیه بنیادگرایی و تروریسم رژیم آخوندی شکل داده و سیاست‌های

توسعه‌طلبانهٔ او را به شکست بکشانند. از جملهٔ این اقدامات می‌توان به افشای لیست مطول مزدبگیران نیروی تروریستی قدس در عراق، و افشای دقیق اعمال تروریستی رژیم در منطقه اشاره کرد. فعالیت‌هایی که باعث شد مردم منطقه از جمله مردم عراق، دشمن اصلی خود یعنی رژیم ولایت‌ فقیه را بشناسند و در برابر آن صف‌آرایی کنند. واقعیتی که این روزها در خیابانهای عراق در برابر چشمان جهانیان قرار دارد.

در صحنه بین‌المللی مجاهدین با دیپلماسی انقلابی موفق شدند بالاترین حمایتها را در بین شخصیت‌های سیاسی و پارلمانترها از پنج قارهٔ جهان کسب کنند. این کارزار کسب حمایت، باعث شد که صدای خلق قهرمان ایران طنین بسیار بالاتری در صحنه‌ بین‌المللی داشته باشد. در تازه‌ترین نمونه ۳۵۰شخصیت سیاسی با حضور در اشرف۳حمایت خود از مجاهدین را به نمایش گذاشته و مقاومت مردم ایران علیه استبداد آخوندی را به‌رسمیت شناختند.

 

وزن سیاسی و جایگاه مجاهدین

در یک‌کلام، وزن سیاسی و جایگاه مجاهدین به‌عنوان تنها آلترناتیو مشروع دیکتاتوری آخوندی و محبوبیت و گسترش آنها در بین جوانان ایران به سطحی بالغ شده که دیگر نمی‌شود آنها را نادیده گرفت. سال‌ها بود که استبداد مذهبی آخوندی تلاش کرد با سکوت و مرز سرخ کردن نام بردن از مجاهدین به زعم خودش، آنها را به جریانی فراموش شده تبدیل کند اما هزاران ترفند رژیم نتوانست در برابر حقانیت این جریان انقلابی و نفوذ آنها در جای جای میهن و قلب میلیونها ایرانی آزاده کاری را پیش ببرد.

آری رژیم مجبور شده است به واقعیت حضور مجاهدین به‌عنوان اصلی‌ترین نیروی تاثیر‌گذار در مسایل ایران اعتراف کند. توجه کنید:

جلاد قتل‌عام مصطفی پورمحمدی در منتهای عجز و درماندگی در گفتگو با تلویزیون رژیم می‌گوید: «هیچ تخریبی در چهره نظام در این ۴۰سال اتفاق نیفتاده مگر آن‌که مجاهدین پای اصلی آن هستند» (پورمحمدی ۳مرداد ۹۸)

و پاسدار ناصح مدعی است «تمام چیزهایی که توی دنیا اتفاق می‌افتد بر علیه»‌ رژیم، «هزینه‌ای است که اینها کردند»(پاسدار ناصح در تلویزیون افق رژیم ۶مرداد ۹۸).

این اعترافی است آشکار به موقعیت و جایگاه مجاهدین. سازمان و نسلی انقلابی که اراده کرده است که فاشیسم دینی را به هر قیمت از اریکهٔ قدرت به زیر بکشد، و خواهد کشید.

زهی شرف و افتخار!‌ و زهی کرامت و سربلندی!