728 x 90

کارزارهای پیروزمند مقاومت ایران

سخن روز
سخن روز

کنفرانس در سنای آمریکا در حمایت از قیام مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک به‌دنبال قطعنامه اکثریت کنگره از انقلاب دموکراتیک مردم ایران، تحولی مهم در آخرین روزهای سال۱۴۰۱ بود.

در این کنفرانس، سناتور کوری بوکر دموکرات و عضو کمیته‌های خارجی و قضایی سنا گفت: «من هر کاری را برای حمایت از مردم ایران انجام می‌دهم؛ مردمی که برای سرنگونی استبداد و رسیدن به‌آزادی و دموکراسی مبارزه می‌کنند... در سنا اغلب اختلافات حزبی وجود دارد، ولی برای من الهام‌بخش است که شاهد حمایت دو حزبی از مردم ایران و آرمان آنها برای یک کشور آزاد و دموکراتیک باشم».

سناتور تام تیلیس، جمهوریخواه و عضو کمیته‌های قضایی و بانکی گفت: «ایران وقتی تغییر می‌کند که سران حکومت فعلی کنار رفته باشند. تا روزی که این حکومت بر سر کار است شرارت آن ادامه دارد».

سناتور جین شهین دموکرات و رئیس زیرکمیته اروپا و همکاری منطقه‌یی گفت: «من برنامه ۱۰ماده‌ای خانم مریم رجوی برای آینده ایران را دارم، این برنامه در مورد زنان، آزادی کامل، برابری کامل در امور سیاسی فرهنگی و اقتصادی و مشارکت برابرشان در رهبری، حق انتخاب پوشش، حق آزادانه طلاق و ازدواج و هم‌چنین برخورداری از آموزش و منع هر گونه سوءرفتار با زنان را به‌رسمیت می‌شناسد؛ این از نظر من بسیار دموکراتیک است».

ژنرال جیمز جونز مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید در آغاز ریاست‌جمهوری اوباما گفت: «در آستانه سال نو ایرانی همان‌طور که ما از فرا رسیدن بهار و نو شدن طبیعت استقبال می‌کنیم، بیایید به‌طلوع عصری جدید برای ایران و شهروندانش امیدوار باشیم و خستگی‌ناپذیر تلاش کنیم؛ عصر آزادی، دموکراسی و جدایی دین از دولت... این آینده‌یی است که مردم ایران برای تحقق آن بیش از یک قرن مبارزه کرده‌اند.

در این مناسبت فرخنده، من هم‌چنین می‌خواهم از رهبری خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران که از سال۱۹۸۱ استوار بوده ستایش کنم. فعالیت خستگی‌ناپذیر ایشان و حمایت از یک ایران دموکراتیک منبع الهام همه ما بوده و ما عمیقاً از تعهد تزلزل‌ناپذیر او به‌مردم ایران سپاسگزاریم. طرح ۱۰ماده‌ای او برای ایران دموکراتیک، گواه دیدگاه و رهبری اوست. این باعث خوشحالی من بود که دیدم ۲۲۴نماینده از مجلس نمایندگان و از هر دو حزب در کنگره جدید بر آن مهر تأیید زده‌اند».

جان بولتون نیز گفت: «مردم ایران شایسته حکومتی برای مردم و از آن مردم هستند و الآن بیش از هر زمانی به‌آن نزدیک هستند. با توجه به‌تحولات یک‌سال گذشته مردم ایران به‌عقب برنمی‌گردند بیایید تماماً از مردم ایران حمایت کنیم».

همزمان، در برنامهٔ نوروزی مقاومت ایران در مجلس انگلستان، شماری از نمایندگان دو مجلس بر حمایت خود از قیام و مقاومت مردم ایران تأکید کردند. استیو مک کیب گفت: مردم ایران در این سال‌ها نشان داده‌اند که دیکتاتوری را به‌طور کامل و به‌هر شکلی نفی خواهند کرد؛ آنها دائماً شعار «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر» سر داده‌اند».

خانم آنا فیرث با تأکید بر جایگاه زنان در جنبش مقاومت ایران اظهار داشت: «خانم رجوی با طرح ۱۰ماده‌یی و پلتفرم‌های دیگر به‌زنان ایران نشان داده است که می‌توانند مسئولیت را به‌دوش بکشند».

شماری از نمایندگان مردم انگلستان بر لزوم لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران تأکید کردند.

لرد آلتون عضو مجلس اعیان انگلستان گفت: «دولت ما نمی‌تواند تنها در اهمیت پاسخگو بودن رژیم در ایران حرف بزند؛ بلکه باید برای تضمین پاسخگویی این رژیم و تحقق عدالت برای قربانیان اقدام کند».

بارونس ورما عضو دیگر مجلس اعیان نیز تأکید کرد: «وقتی رژیم ایران مردمش را شکنجه می‌کند و می‌کشد؛ ما وظیفه داریم اطمینان حاصل کنیم که دولت ما از این رژیم حسابرسی می‌کند».

کنفرانس سنای آمریکا و برنامه نوروزی در مجلس انگلستان بخشهایی از منظومه کارزارهای پیروزمند مقاومت ایران در صحنهٔ بین‌المللی در هفته گذشته بودند که مضمون و فصل‌مشترک آنها را می‌توان در یک جمله خلاصه کرد: تهاجم و ضربه به‌سیاست مماشات با فاشیسم دینی حاکم بر ایران. سیاستی که خانم مریم رجوی در سخنان و پیام خود خطاب به‌کنفرانس سنای آمریکا، آن را «یک مانع برای قیام مردم ایران» توصیف کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a0b1e89e-2b17-4c5f-b59c-5ca70f427d99"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات