728 x 90

کانون‌های شورشی و انهدام حوزه‌های جهل و جنایت

کانون‌های شورشی...
کانون‌های شورشی...

یک کانون قهرمان شورشی در روز ۱۷ اردیبهشت در شهر یزد یکی از حوزه‌های جهل و جنایت به اسم «حوزه علمیه [ضد]حضرت زینب» را به آتش کشید. حدود یک هفته قبل از این هم، کانون شورشی دیگری در ضمن سلسله عملیات ۱۵گانه کانون‌ها در شهرهای مختلف، یک حوزه جهل و جنایت را در آزادشهر گلستان در هم کوبیده بود.

بنابراین علاوه بر پایگاههای بسیج و سپاه، بیدادگاهها و کشتارگاههای قضاییه جلادان، شهرداریهای غارتگر و چپاولگر، تصاویر منحوس سران نظام، یکی از اهداف همیشگی واحدهای عملیاتی در داخل کشور، مراکز و حوزه‌هایی است که به اسم اسلام در حال ترویج ارتجاع بوده و از پایگاههای فکری و خاستگاههای سنتی آخوندها به حساب می‌آید. همان نهادهایی که سالانه درصد عظیمی از بودجه کشور را به خود اختصاص داده و میلیاردها تومان از اموال مردم ایران را می‌بلعند.

عجیب این‌که در شرایطی که مردم ما درگیر لقمه نان شب خود هستند برخی از این حوزه‌های دجالیت هم‌چون ملک شخصی عمل می‌کنند و به همان شکل نیز از بودجه عمومی بیت‌المال صاحب «ردیف» هستند: «در این میان برخی ردیف‌هایی هم وجود دارند که بیشتر به ردیف‌های شخصی شبیه هستند؛ مثلا ۵۰ میلیارد تومان برای «کمک به تکمیل ساختمان حوزه علمیه امیرالمومنین تهران (لویزان)». این حوزه علمیه به‌ریاست علیرضا تقوایی سال ۱۳۸۸ تأسیس شده است. او منصب حکومتی یا دولتی ندارد»! (اعتماد، ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳)

 

حوزه علمیه یا غول پول‌خواری؟‍!

رئیسی جلاد به‌دستور ولی نعمت خود، با وجود افزایش صدور نفت با دو کار بسیار جنایتکارانه در حال فشردن تمام عصاره اقتصاد کشور است. یکی چاپ بی‌رویه پول تا جایی که صدای یکی از خودی‌ها هم در آمد که از زمان هوخشتره تا رئیسی به این میزان در کشور پول چاپ نشده است که معنایی جز کاهش ارزش پول و بالا رفتن قیمتها و فشار بر مردم ندارد و دیگری افزایش روزبه‌روز مالیاتها و دست کردن به اشکال مختلف در جیب مردم.

حال در این اوضاع نابه‌سامان و فشار حداکثری بر گرده‌ٔ مردم، بودجه‌های میلیاردی اختصاص‌یافته به حوزه‌های جهل و جنایت در محورهای مختلف توسعه می‌یابند. هر حوزه، دهها شاخک و زائده ایجاد کرده و از سویی، در حال مکیدن بخشی از مایملک مردم ایران است. دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه، شورای عالی حوزه، مرکز خدمات حوزه، ستادهای راهبری حوزه‌های علمیه و... از شاخک‌های متعدد این حوزه‌ها هستند که بودجه‌های مستقل دارند: «دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم هم مطابق همه ساله ردیفی مستقل در بودجه دارد؛ این نهاد فرهنگی و مذهبی در سال گذشته، ۴۱۴ میلیارد تومان بودجه مصوب داشته است. در بودجه ۱۴۰۳، پیشنهاد شده است که ۷۳۰ میلیارد تومان بودجه برای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تخصیص یابد؛ یعنی حدوداً ۷۶ درصد افزایش بودجه داشته است. البته این رقم، به غیر از بودجه پیشنهادی اختصاصی است که ۱۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است» (تابناک، ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳).

ضمن این‌که هر کدام از این شاخک‌ها خودشان چندین زیرمجموعه دارند که حتی پرداختن به اسامی آنها نیز شوکه‌کننده و حاکی از گستردگی حجم اموال به‌یغما‌رفته در تحت سیطره این مرکز عظیم پول‌خواری است: «زیر مجموعه دیگر شورای عالی حوزه‌های علمیه، «شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران» است که از ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه اختصاصی آن، «اجرای طرح امین» ۳۰۰ میلیارد تومان و «ساماندهی و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی، تبلیغی و ترویجی و آموزش نیروی انسانی متخصص» ۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است» (همان).

 

آتش به قلب بنیادگرایی

وقتی خامنه‌ای این حجم کلان از مبالغ درآمد کشور را صرف این حوزه‌ها می‌کند کاملاً مشخص است که حساب سودآوری آنها را برای بقای نظامش کرده است. از داخل همین حوزه‌هاست که او برای تداوم نظامش آخوند پرورش می‌دهد، از سایر کشورها نیرو وارد می‌کند و مبلغ مذهبی و تروریست صادر می‌کند، مبانی نظری بنیادگرایی اسلامی در داخل و خارج را گسترش می‌دهد و پروپاگاندای «جهاد تبیین» را پیش می‌برد و به اسم اسلام، شبکه‌ٔ آخوندی را برای پشتیبانی معنوی از نظامش همواره پروار نگه می‌دارد.

بنابراین اگر کانون‌های شورشی در نهایت ریسک‌پذیری به این حوزه‌ها تهاجم می‌کنند قلب بنیادگرایی را مورد هدف قرار گرفته‌اند و عزم جزم کرده‌اند دکانهای دین‌فروشی را تعطیل کنند.

درود بر این دلاوران که عملیاتشان همواره مورد توجه و اقبال توده‌ها بوده و جوانان شورشی نیز هر جا که فرصتی برای قیام و خیزش داشته‌اند با الهام از آنها، این مراکز چپاول و جنایت را در هم کوبیده‌اند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2025639f-5f9b-45ff-9036-68a48baf843d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات