728 x 90

آلترناتیو دموکراتیک و اهمیت گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس

آلترناتيو دمكراتيك و گرد همايي بزرگ ايرانيان
آلترناتيو دمكراتيك و گرد همايي بزرگ ايرانيان

برگزاری سالیانه یک گردهمایی در ابعاد «کهکشان» آنهم توسط مقاومت ایران و در قلب اروپا خودش به‌تنهایی یک قدرت‌نمایی و عرض اندام سیاسی تمام‌عیار در مقابل حاکمیت آخوندی است. نمایشی با شکوه از مقاومتی مصمم و سازمان‌یافته که هدفش سرنگونی رژیم حاکم بر ایران است.

اما می‌توان برخی از اهداف این گردهمایی و نقش آلترناتیو دموکراتیک در مقابله با رژیم آخوندی را کمی عمیق‌تر و در ابعاد گوناگون بررسی کرد:

  1. این گردهمایی نمایشی است پرشکوه از آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت ایران که در خارج کشور توان سازمان دادن چنین گردهمایی را در ابعاد بیش از یک‌صد هزار شرکت کننده دارد.
  2. برپایی تجمعی بزرگ از اپوزیسیون ایران در عرضه یک آلترناتیو دموکراتیک در انظار بین‌المللی در حالی انجام می‌شود که به‌علت اختناق و سرکوب امکان چنین تجمعی در داخل کشور نیست.
  3. این تجمع نشانه وزن سیاسی مقاومت در برابر حکومت آخوندی است که به‌رغم تمام زد و بندهای سیاسی و اقتصادی توان جلوگیری از آن را ندارد.
  4. گواهی است از پشتوانه بین‌المللی مقاومت در سطوح شخصیتهای سیاسی برجسته بین‌المللی و افکار عمومی آزادیخواه و مترقی.
  5. ارائه تصویری روشن از وضعیت آلترناتیو دموکراتیک در رویارویی مقاومت ایران و حاکمیت آخوندی.
  6. ارائه دستاوردها و پیشرویهای مقاومت در عرصه‌های مختلف مبارزه با رژیم ولایت فقیه.
  7. ظرفی است برای افشاگری و بیان تهدیدات بین‌المللی رژیم حاکم بر ایران و دخالتهای بی‌ثبات کننده‌اش در منطقه.
  8. پنجره‌یی برای افشاگری روشنگرانه حول سیاست ضدایرانی مماشات با رژیم آخوندی.
  9. اهرمی نیرومند برای بستن راه هر گونه آلترناتیو سازی استعماری یک شبه و سرقت مجدد انقلاب.
  10. پاسخی روشن به طرح ارتجاعی و استعماری این‌که این حکومت آلترناتیو ندارد و باید به همین حکومت ساخت.

این گردهمایی همواره کانون جوش و خروش برای هموطنان بوده و از طرف دیگر اصلی‌ترین منبع نگرانی برای آخوندها نیز می‌باشد.

آخوندها به‌دلیل وحشت از دستاوردهای این گردهمایی، همواره از ماهها قبل یک کمپین شیطان‌سازی علیه مقاومت و به‌منظور عدم برگزاری آن طراحی و اجرا می‌کنند. سال گذشته وزیر خارجه روحانی ـ جواد ظریف ـ در فاصله کمی قبل از برگزاری این اجتماع به فرانسه سفر کرد و طی ملاقاتهای فشرده‌یی رسماًً و ملتمسانه درخواست کرد گردهمایی بزرگ ایرانیان برگزار نشود. اما به‌رغم همه اقدامات و تلاشهای مهره‌های ریز و درشت رژیم باز هم در مقابل تلاش سازمان دهندگان و یاران مقاوم ایران شکست خوردند و گردهمایی موفق‌تر از سال قبل برگزار گردید.

آری! رژیم آخوندی با این تشبثات به‌طور ناخواسته آدرس نیروی سرنگون کننده و آلترناتیو بالفعل‌اش را به افکار عمومی جهان معرفی می‌کند.