728 x 90

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران - قدرت آلترناتیو (۱۶)

گردهمایی بزرگ ایرانیان ۱۳۹۳
گردهمایی بزرگ ایرانیان ۱۳۹۳

سرنگونی فاشیسم دینی و حکم تاریخ

این، یکی از مهمترین سرفصل‌های سخنرانی مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۱۳۹۳ در پاریس بود، هنگامی که مجاهدین در عراق و در محاصره مزدوران خامنه‌ای بودند. نبردی مرگبار با دستانی خالی و بدون سلاح!

کمتر کسی در آن روزها باور می‌کرد که در آن شرایط هم بشود روی سرنگونی آخوندها با چنان قطعیتی سخن گفت، این البته تنها از کسی برمی‌آمد که اساساً مرعوب تعادل‌قوا نشود. مریم رجوی البته آن تعادل‌قوای نابرابر را درهم‌شکست آن‌هم به‌صورتی که اینک و پس از گذشت ۴سال و در آستانه برگزاری گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۷، این فاشیسم مذهبی آخوندهاست که در محاصره کامل قرار گرفته و مردم و مقاومت ایران، به سوی تغییر نهایی در ایران پیشروی می‌کنند.

 

گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس ۹۳

گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس ۹۳

 

آخوندها در برابر گردهمایی بزرگ مقاومت در سال ۹۷

طی روزهای اخیر، که البته با سالگرد ۳۰خرداد و... هم مصادف شده، تقریباً تمامی رسانه‌های آخوندی درگیر یک بسیج سراسری برای مقابله با گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس شده‌اند. اضافه بر رسانه‌های صوتی-تصویری، روز جمعه تقریباً تمامی منبرهای نمایش جمعه آخوندی هم به این کار اختصاص یافته بود:
آخوند دری نجف‌آبادی وزیر سابق اطلاعات و امام‌جمعه خامنه‌ای در اراک گفت:

«منافقین از هدف اصلی خود که فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است دست برنداشته‌اند... سال گذشته در غروب ۹دی شاهد بودیم این خرابکارها با رهبری منافقین چه... انجام دادند. اگر منافقین دوباره فرصت کنند...

علم‌الهدی در نمایش جمعه مشهد:

«کسانی که با مدافعان نظام و ولایت مقابله می‌کنند، به‌عنوان جلد دوم مجاهدین عمل می‌کنند... جریان منافقینی که به‌صورت خطرناکترین جریان تروریستی دنیا در این کشور به‌وجود آمد و در یک مدت کوتاه...».

نمایش جمعه شهرستان پردیس، دماوند، تهران،‌ ارومیه، شهرکرد، بیرجند، خرم‌آباد، زنجان و بسیاری شهرهای دیگر نیز سکویی شده بود برای رله همین تبلیغات آخوندی بر ضد مجاهدین و سابقه و تاریخچه آنها تا تلاش‌ها و فعالیت‌های امروز مقاومت ایران را تحت‌الشعاع قرار دهند.

 

دعوت به گردهمایی بزرگ ایرانیان از تهران

دعوت به گردهمایی بزرگ ایرانیان از تهران

 

دعوت اشرف‌نشانها در داخل کشور برای گردهمایی بزرگ مقاومت ایران

در برابر ضدتبلیغات آخوندی، کانونهای شورشی نیز به فراخوان برای برگزاری هر چه بهتر و شایسته‌تر گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس ادامه می‌دهند.

برای دیدن برخی از این فعالیتها و دعوت به گردهمایی از داخل ایران در سایت مجاهد، در اینجا نگاه کنید.

 

دعوت به گردهمایی بزرگ ایرانیان یزد

دعوت به گردهمایی بزرگ ایرانیان یزد

 

نگاهی به حواشی گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۱۳۹۳

در گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۳، حضور چهره‌های نامدار سیاسی و حقوق‌بشری از سراسر جهان، افزایش چشم‌گیری نسبت به سال‌های قبل داشت.

انعکاس جهانی و رسانه‌یی مراسم هم به نسبت سال‌های پیشین، افزایش کم‌نظیری داشت. تا آنجا که بسیاری از کانال‌های ماهواره‌یی عربی و منطقه‌یی به ارسال گزارش مستقیم از مراسم پرداختند.

هشتگ مربوط به این مراسم روی توییتر نیز به شکل بی‌نظیری به مدت ۷سال روی ترند جهانی و در رتبه اول قرار داشت.

 

 مصاحبه با مریم رجوی در گردهمایی بزرگ ایرانیان ۱۳۹۳

مصاحبه با مریم رجوی در گردهمایی بزرگ ایرانیان ۱۳۹۳

 

عظمت گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۳ باعث شد خامنه‌ای شخصاً به صحنه آمده و بر ضد آن سوزوگداز کند. خامنه‌ای در یک سخنرانی که از تلویزیون حکومتی پخش می‌شد گفت:

«حدود ۱۷هزار شهید ترور در این چند سال در کشور بودند همان‌هایی که این جنایات عظیم و تکان‌دهنده را مرتکب شدند رفتند در آغوش غربی‌ها از طرف آنها استقبال شدند امروز هم شما می‌بینید می‌روند در پارلمانهای غربی در آمریکا، در اروپا، در مراکز دولتی اینها در مراکز سیاسی اینها حضور پیدا می‌کنند و از طرف آنها استقبال می‌شوند».

نمایندگی دائم خامنه‌ای در سازمان ملل‌متحد نیز مأمور شد تا در این مورد واکنش نشان دهد. به گزارش خبرگزاری سپاه پاسداران ۲۰تیر ۹۳،‌ نمایندگی دائم نظام در سازمان ملل در مقاله‌‌‌یی در واکنش به حضور جان بولتون، رودی جولیانی، جوزف لیبرمن و برخی چهره‌های سیاسی سابق آمریکا در گردهمایی[سازمان مجاهدین خلق] در پاریس آن را نشانه جهل و بی‌خبری کامل آنها از ایران خواند و نوشت:

«معلوم نیست چرا سازمانی با چنین سابقه‌یی از خشونت‌، کاملاً آزاد است تا در کشورهای غربی به فعالیت خود ادامه دهد و به‌دنبال تأمین مالی فعالیتهایی با هزینه‌های چند میلیون دلاری باشد... این در حالی است که امروز کشورهای غربی با شعار «جنگ علیه ترور» نه تنها اقدامی در محاکمه این افراد به‌عمل نمی‌آورند بلکه برعکس میزبانی آنها را نیز عهده‌دار شده‌اند».

از سوی دیگر گروه‌هایی از زندانیان سیاسی ایران، از درون شکنجه‌گاههای خامنه‌ای، پیام همبستگی با ایرانیان آزاده‌ شرکت‌‌کننده در گردهمایی بزرگ ایرانیان ارسال کردند.

 

مریم رجوی در گردهمایی بزرگ ایرانیان ۱۳۹۳

مریم رجوی در گردهمایی بزرگ ایرانیان ۱۳۹۳

 

گردهمایی بزرگ ایرانیان و مریم رجوی

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران در بخشی از سخنانش با اشاره به اشغال عراق توسط آخوندها و تاثیر آن در افزایش سرکوب مردم ایران در داخل کشور گفت:

«این جا من سندی برای شما آورده‌ام. این سند درخواست سلاح از نیروی تروریستی قدس، از سوی حزب حاکم در عراق است، تاریخ آن متعلق به اردیبهشت سال ۸۳ است.

شخصیتهای آمریکایی و اروپایی و عربی که در اینجا حضور دارند، در سالهای اخیر، بارها و بارها گفته‌اند که عراق در سینی طلایی به ملایان حاکم بر ایران تقدیم شده است.

کشوری با یک حکومت دست‌نشانده و تحت‌امر ولی‌فقیه،

با آزادی‌خواهان و روشنفکران سرکوب‌شده،

با جامعه مسیحی منفجر شده،

با قلع‌وقمع اهل تسنن،

با بمب و ترور و انفجارهای روزانه،

و با ۲۶بار حمله به اشرف و لیبرتی و محاصره مرگبار»

مریم رجوی با نشان‌دادن کتابی گفت:

«این، لیست اسامی ۳۲هزار نفر از مزدبگیران نیروی تروریستی قدس در عراق است.

راستی همین امروز، قاسم سلیمانی سرکرده نیروی قدس و ۲۰۰تن دیگر از سران سپاه جهل و جنایت در بغداد چه می‌کنند؟

از یک دهه پیش، میلیونها نفر از مردم عراق، در بیانیه‌های امضا‌شده تأکید کردند که آنها ابتدا با ”جنگ پنهان و اشغال اعلام‌نشده“ از طرف رژیم ایران مواجه شدند و بعد از آن با اشغال آشکار و حتی انفجار حرم مقدس در شهر سامرا.

در همان زمان، ۵میلیون و ۲۰۰هزار نفر از مردم عراق، خواستار خلع‌ید از رژیم ایران در کشورشان شدند».

مریم رجوی در انتهای این بخش از سخنانش گفت:

«در همین جا تأکید می‌کنم که مذاکره با فاشیسم دینی و کمک‌خواستن از آن برای حل مسأله عراق و مهار بحران، نتیجه‌یی جز فروبردن مردم عراق در باتلاق کشتار و جنگ داخلی ندارد.

من ۱۱سال پیش گفتم که خطر سلطه رژیم آخوندها بر عراق، صدبار بیشتر از خطر اتمی است. و این امروز اثبات شد. حالا تأکید می‌کنم که زهر از دست دادن عراق برای آخوندها صدبار، از زهر اتمی کشنده‌تر است.

در این سالها، مثل افشاگری اتمی، مقاومت ایران در خط مقدم روشنگری درباره دخالتها و جنایتهای رژیم آخوندها در عراق بوده است. مقاومت ایران با پرداخت سنگین‌ترین بها در برابر دیو بنیادگرایی ایستاد و گفت: دشمن اصلی مردم ایران و تمام منطقه، رژیم ولایت فقیه است و باید سرنگون شود».

 

گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس ۱۳۹۳

گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس ۱۳۹۳

 

آنچه مریم رجوی در خشت خام می‌دید

مریم رجوی در بخش دیگری از سخنانش گفت:

«هموطنان، دوستان عزیز،

گفتم که مرحله پایانی رژیم ولایت فقیه است. این مرحله خود را در ۵نشانه بزرگ ظاهر می‌کند:

آمادگی اجتماعی برای قیام و آزادی، شکاف فزاینده در رأس رژیم، عقب‌نشینی آخوندها از برنامهٔ بمب‌سازی، فرو رفتن رژیم در ۲جنگ کثیف در عراق و سوریه

و مهمتر از همه، آمادگی مقاومتی که می‌تواند تحولات را به سوی سرنگونی دیکتاتوری دینی و آزادی مردم و میهنش پیش ببرد».

 

مریم رجوی و تشریح وضعیت رژیم پس از روی کار آمدن روحانی

بعد از روی کار آمدن آخوند روحانی که با شعار اعتدال به میدان آمده بود، پشتیبانان آنها فریاد کشیدند که راه برون‌رفت رژیم از بحران بزرگش پیدا شد. ما گفتیم به‌عکس، رژیم ولایت فقیه به مراتب ضعیف‌تر از قبل شده.

با این حال، بفرمایید این گوی و این میدان،

ببینیم با آزادی و حقوق‌بشر، با برنامهٔ تولید بمب هسته‌یی و با سیاست تجاوزکارانه در عراق و سوریه چه می‌کنید.

حالا نگاه کنید که آخوند روحانی، مسیر ۸ساله خاتمی را فقط در ۸ماه طی کرده است.

نه برای مردم ایران رفاه اقتصادی و حقوق‌بشر آورده و نه برای رژیم ثبات و استحکام. درعوض سرکوب و اعدام به طرز بی‌سابقه‌یی افزایش یافته است. معادل بیش از نیمی از بودجه عمومی در دولت روحانی، صرف سرکوب و جنگ‌افروزی می‌شود.

زیرا این رژیم از خطر اعتراض و خیزش مردم می‌هراسد.

امروز، ۶۷درصد واحدهای صنعتی تعطیل شده، ارزش پول رسمی، ۸۰درصد سقوط کرده، سیستم بانکی، ورشکست شده است، نظام کشاورزی ویران شده، نیمی از شهرهای کشور دچار کم‌آبی است، محیط‌زیست به فاجعه کشیده شده است و چنان فقری جامعه را فراگرفته که بیشتر مردم، به یارانه نقدی که در روز فقط ۴۲سنت است نیازمند شده‌اند.

بله آخوندهای حاکم، همه چیز را صرف سرکوب و جنگ‌افروزی و تروریسم کرده‌اند و این، علت اصلی تورم و فقر و گرسنگی مردم ایران است. این روزها آخوند روحانی بیهوده می‌کوشد که ساختار رژیم ضدتاریخی ولایت فقیه را با صدقه و سبد کالا حفظ کند!

بحران اقتصادی کشور راه‌حلی ندارد جز سرنگونی رژیم ولایت فقیه.

 

 

مریم رجوی – گردهمایی بزرگ مقاومت  ۱۳۹۳:

«نقشه‌مسیر ما این بوده و هست که اگر برای رسیدن به آزادی، باید از هفت‌خان سرکوب و زندان و شکنجه و تیرباران گذشت،

اگر برای رسیدن به آزادی باید از هفت‌خان اتهام و شیطان‌سازی و خنجر و خیانت عبور کرد،

اگر برای رسیدن به آزادی باید از هفت‌خان  هفتاد ابتلا و آزمایش گذشت،

آری، آری ما در نبرد آزادی، برای صدها هفت‌خان دیگر حاضر و آماده‌ایم!»

 

لحظاتی از گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس ۱۳۹۳

لحظاتی از گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس ۱۳۹۳

 

تحلیل آلترناتیو رژیم، از تابلوی سیاسی منطقه در سال ۹۳ 

مریم رجوی در گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۳ گفت:

«حقیقت این است که موتور محرک و نیروی اصلی سمت‌دهنده اوضاع، کشاکش میان رژیم و آمریکا در پرونده اتمی یا جدال میان دو جناح حاکم رژیم نیست.

نبرد اصلی، میان مردم و مقاومت ایران با رژیم ولایت فقیه بوده، هست و خواهد بود.

مقاومتی که در دلِ زندانهای سیاسی، کانونهای شورش و اعتراض برپا می‌کند، در عراق و سراسر خاورمیانه، نیروهای دموکراتیک و ضدارتجاعی را به مقابله با بنیادگرایی و رژیم ولایت فقیه فرامی‌خواند. مقاومتی که آنتی‌تز تروریسم و صدور بنیادگرایی است.

مقاومتی که مجاهدان پاکبازش، ۱۲سال است که در خط مقدم، در سخت‌ترین شرایط، پایداری تاریخی بی‌نظیری را ارائه کرده‌اند. با کارزارهای سترگ از جمله اعتصاب‌غذای جانکاه ۱۰۸‌روزه که در کشورهای مختلف جهان تکثیر و شعله‌ور شد. با طولانی‌ترین تحصن‌ها که بیش از ۳سال است در ژنو ادامه دارد. با سلسله‌یی بی‌پایان از تظاهرات روزانه در ۴گوشه جهان با یاران اشرف‌نشان و جوامع ایرانیان.

اینها به گویاترین صورت، توانایی و ظرفیت مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنها را برای تغییر رژیم، نشان می‌دهد».

 

نیروی سرنگون کننده آخوندها کیست؟

مریم رجوی در فراز‌های پایانی سخنانش گفت:

«نقشه‌مسیر ما این بوده و هست که اگر برای رسیدن به آزادی، باید از هفت‌خان سرکوب و زندان و شکنجه و تیرباران گذشت،

اگر برای رسیدن به آزادی باید از هفت‌خان اتهام و شیطان‌سازی و خنجر و خیانت عبور کرد،

اگر برای رسیدن به آزادی باید از هفت‌خان  هفتاد ابتلا و آزمایش گذشت،

آری، آری ما در نبرد آزادی، برای صدها هفت‌خان دیگر حاضر و آماده‌ایم!».

 

ادامه دارد

صفحه ویژه گردهمایی بزرگ مقاومت ایران و ادامه سلسله مقاله