728 x 90

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران - قدرت آلترناتیو (۱۴)

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲
گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

وحشت آخوندها از گردهمایی ایرانیان در هزاران کیلومتر خارج مرزهای کشور!

 

روز چهارشنبه ۳۰خرداد ۹۷و در حالی‌که ۱۰روز به برگزاری گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس مانده بود تقریباً تمامی خبرگزاریهای حکومتی آخوندها به زبان و فرهنگ خود به برگزاری این گردهمایی ملی اشاره کرده و نسبت به اجرای آن سوزوگداز کردند.

این رسانه‌ها در کنار خبری پیرامون ملاقات نوبه‌ای مقامات وزارت‌خارجه فرانسه و رژیم، همگی شکوه و شکایت مقامات وزارت‌خارجه آخوندها به هیأت فرانسوی درباره گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس را منتشر کرده و هر یک به فراخور حال خود، چیزی هم به آن افزودند.

تا عصر چهارشنبه حداقل ۲۳خبرگزاری و رسانه‌ آخوندی خبر شکایت آخوندها به فرانسوی‌ها را منتشر کرده‌ و پیرامون آن خبر و گزارش تنظیم کرده‌اند.

 

وحشت از راه دور

 

این حجم از ابراز وحشت از یک گردهمایی در هزاران کیلومتر دورتر از خاک میهن، چیزی نیست جز وحشت رژیم از نیرویی که در هیأت یک آلترناتیو ظاهر شده است. (جالب است بدانیم فاصله زمینی تهران پاریس بیشتر از پنج‌ هزار کیلومتر و فاصله هوایی کمی بیشتر از چهار هزار کیلومتر است!) کم و کیف این قبیل موضع‌گیریهای آخوندها خود به تنهایی نشان‌دهنده وحشتی است که آخوندها از همبستگی ایرانیان آزاده پیرامون مقاومت ایران دارند.

وحشت رژیم آخوندی از گردهمایی در هزاران کیلومتر دورتر از ایران

وحشت رژیم آخوندی از گردهمایی در هزاران کیلومتر دورتر از ایران

 

گردهمایی سالانه ایرانیان در پاریس

این گردهمایی همه ساله و به‌مناسبت بزرگداشت پیروزی ایرانیان و مقاومتشان در مقابله با زدوبند استعماری ارتجاعی آخوندها با حکومت ژاک شیراک در سال ۱۳۸۲برگزار می‌شود. در آن سال، آخوندها تلاش کردند با پیشکش نفت و دیگر منابع ملی ایرانیان، تشکیلات مقاومت ایران در خارج کشور را نابود کنند. پیشگام آن توطئه، دولت آن‌ روزگار فرانسه بود که بعدها رئیس جمهورش شیراک همراه با برخی از وزرایش (دومینیک دوویلپن و سارکوزی) به‌علت فساد مالی و خلاف سیاسی توسط قضاییه فرانسه محاکمه و محکوم شدند.

در این سلسله نوشته‌ها برخی از مهمترین گوشه‌های این گردهمایی‌ها مرور شد. در این قسمت به گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۱۳۹۲پرداخته می‌شود.

 

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

 

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در سال ۱۳۹۲

گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۲از حمایت پارلمانهای حداقل ۲۰کشور دنیا برخوردار شده بود. در میان آن کشورها، اسامی پارلمانهای ایتالیا، فلسطین،‌ بحرین، اتریش، بلژیک، ایرلند، لهستان، هلند، انگلستان، فرانسه، مصر، افغانستان و ایسلند به چشم می‌خورد.

 

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

 

برخی شخصیت‌های شرکت‌ کننده در گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۲

در گردهمایی بزرگ ایرانیان در سال ۹۲چهره‌های نامداری شرکت داشتند که اسامی برخی از آنها از این قرار است:

اد رندل رئیس پیشین حزب دموکرات آمریکا و فرماندار پیشین ایالت پنسیلوانیا

بیل ریچاردسون فرمانده سابق نیومکزیکو و سفیر آمریکا در سازمان ملل

خوزه لوئیز رودریگز زاپاترو نخست‌وزیر اسپانیا ۲۰۱۱-۲۰۰۴

جولیو ترتزی وزیرخارجه اسبق ایتالیا

 

جولیو ترتزی، میسل آلیو ماری و خوزه لوئیس زاپاترو در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران - ۱۳۹۲

جولیو ترتزی، میسل آلیو ماری و خوزه لوئیس زاپاترو در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران - ۱۳۹۲

 

جان بولتون

میشل آلیو ماری، وزیر ارشد در دولت فرانسه ۲۰۰۹-۲۰۱۱

ریتا زوسموت، رئیس پیشین پارلمان فدرال آلمان

اینگرید بتانکور کاندیدای ریاست‌جمهوری کلمبیا

نیوت گینگریچ

فرانسیس تاوزند

لوئیس فری

دنیس هسترت، سخنگوی پیشین مجلس نمایندگان آمریکا

استراون استیونسون

تام ریچ: اولین وزیر امنیت آمریکا

فیلیپ کراولی- سخنگو و معاون پیشین وزارت‌خارجه آمریکا

میچل ریس: مدیر پیشین سیاست‌گذاری وزارت‌خارجه آمریکا

مارک گینزبرگ: مشاور پیشین کاخ سفید در امور خاور میانه

لیندا چاوز، مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید

اود دوتوئن- بنیانگذار و رئیس فوروم زنان برای اقتصاد و اجتماع

ژنرال هیو شلتون رئیس سابق ستاد ارتش آمریکا

زنرال جیمز جونز اولین مشاور امنیت ملی اوباما

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

ژنرال جیمز جونز و ژنرال هیو شلتون در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

پاتریک کندی

ژنرال چاک والد و....

نجات بوبکر نماینده پارلمان فلسطین

محمد الحاج- نماینده پارلمان اردن

آن گردهمایی بازتاب جهانی گسترده‌یی در رسانه‌های جهان به‌ویژه رسانه‌های جهان عرب داشت تا آنجا که برخی از مهمترین شبکه‌های خبری عربی، اقدام به پخش مستقیم تمام یا قسمتی از مراسم کردند.

 

مریم رجوی در گردهمایی بزرگ ایرانیان چه گفت؟

 

مریم رجوی در این گردهمایی ضمن تشریح وضعیت سیاسی و اجتماعی حکومت آخوندها، بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری آخوندی و روی کار آمدن آخوند روحانی، برخی واقعیت‌های صحنه سیاسی ایران را برشمرد و از جمله گفت:

«تا این رژیم بر سر کار است هیچ چیز تغییر نخواهد کرد تنها راه‌حل سرنگونی رژیم آخوندی است و هم‌چنانکه مسعود گفت، برهم خوردن تعادل درونی رژیم پلید ولایت گواه ضعف و موقعیت متزلزل ولی‌فقیه ارتجاع است و این برای مردم ایران بسیار مغتنم است زیرا فرصتی است برای پیشروی مقاومت و قیام با این حال هم‌چنانکه بعد از اعلام نتایج انتخابات گفتم به رئیس‌جمهور جدید ارتجاع می‌گوییم بدون آزادی بیان و حقوق‌بشر و تا وقتی زندانیان سیاسی و فعالیت احزاب آزاد نشده، تا وقتی که سیاست تجاوزکارانه رژیم در سوریه و عراق ادامه دارد و تا وقتی که رژیم برای دستیابی به بمب اتمی پا می‌فشارد هیچ چیز عوض نمی‌شود. زیرا ولی‌فقیه می‌داند که هر گونه تغییر جدی در این سیاست‌ها به سرنگونی تمامیت رژیمش راه می‌برد با این حال می‌گوییم بفرمایید این صحنه آزمایش شماست».

 

سخنرانی مریم رجوی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

سخنرانی مریم رجوی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

 

شگردها و شعبده اعتدال!

 

مریم رجوی درباره رئیس‌جمهور جدید نظام و شعبده اعتدال گرایی او گفت: «رئیس‌جمهور جدید ولایت فقیه که با شعار اعتدال به صحنه آمده یک کارگزار پر سابقه ماشین جنگ، امنیت و سرکوب رژیم است با این همه ما به آن دسته از دولتهای غربی و مماشاتگرانی که با تلاش بیهوده می‌خواهند چنین کسی را میانه‌رو معرفی کنند می‌گوییم بفرمایید اگر می‌توانید حتماً این رژیم را به عقب‌نشینی از برنامه اتمی و سرکشیدن جام‌زهر وادار کنید. اگر می‌توانید حتماً آخوندها را به دست برداشتن از سوریه و عراق و لبنان وادار کنید اما هشدار می‌دهم که فرصتها را از دست ندهید و پس از ۱۰سال مذاکره بیهوده از کسی که به‌گفته خودش در فریفتن غربیها تبحر دارد دوباره فریب نخورید و قبل از آن که بمب هسته‌‌یی این رژیم بر سر مردم دنیا فرود بیاید مانع آن شوید».

 

ماجراجویی منطقه‌یی خامنه‌ای، تلاش برای گریز از سرنگونی است

 

مریم رجوی گفت: «ورای تمام هیاهوی انتخابات رژیم ولایت فقیه برای فرار از سرنگونی به جنگ با مردم سوریه برخاسته است این جنگ کثیف نه برای حفظ بشار اسد بلکه برای نجات خامنه‌ای در تهران است زیرا این رژیمی است که برای حفظ و بقای خود بنیادگرایی و تروریسم را گسترش می‌دهد از افغانستان تا عراق و از بحرین تا یمن.

وجدان مردم جهان جریحه‌دار است که می‌بینند دولتهای غرب دست روی دست گذاشته و تا کنون قتل‌عام و کشتار صد هزار تن از زنان، مردان و کودکان در سوریه را تماشا کرده‌اند زمان آن است که دیگر سپاه پاسداران و نیروی قدس را در لاذقیه و طرطوس و بیروت تحمل نکنید و به حضور آنها پایان دهید. پس به همه تصمیم‌گیرندگان در خاورمیانه و اروپا و آمریکا هشدار می‌دهم هم‌چنین به تمام دولتهای منطقه و همسایگان ایران که هدف مقدم این رژیم هستند هشدار می‌دهم که دقایق آخر است. بنابراین اگر نمی‌خواهید دایره جنگ و کشتار در منطقه گسترده‌‌تر شود راهی جز سرنگونی این رژیم نیست».

 

سخنرانی مریم رجوی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

سخنرانی مریم رجوی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

 

مماشات با ولایت فقیه، یک مسیر شکست خورده است

 

مریم رجوی در بخش دیگری از سخنانش گفت: «تجربه سالیان نشان داده که مماشات با ولایت فقیه یک مسیر شکست خورده است همین سیاست مخرب بود که به خلع‌سلاح و محاصره مجاهدین و تحویل امنیت اشرف به دولت عراق انجامید. و سرنگونی آخوندها را به تعویق انداخت. شاهراه آزادی همانا راه‌حل سوم است یعنی نه مماشات نه جنگ. بلکه سرنگونی استبداد مذهبی به‌دست مردم و مقاومت ایران و این راه‌حل (تشویق جمعیت) و این راه‌حل توسط نیروی جنگنده ضدرژیم یکانهای ارتش آزادی و نیروهایِ انقلاب دموکراتیک مردم ایران محقق خواهد شد»

مریم رجوی در گردهمایی بزرگ مقاومت - ۱۳۹۲

«می‌پرسید هدف ما چیست؟ جواب این است برقراری آزادی دموکراسی و برابری در ایران اسیر. اگر این مبارزه دشواریهای بسیار دارد، اگر راهی طولانیست با رنج بسیار چه باک، زیرا برخاسته‌ایم تا همه وجود و هستیمان را فدای آزادی مردم ایران کنیم. پس به نیروی خرد از جای برخیزیم و با دیو ستم آنسان درآویزیم و بستیزیم که تا از بن بنای اژدهاکی را براندازیم و طرحی نو دراندازیم».

 

انقلاب و ضد انقلاب در ایران

مریم رجوی در بخشی از سخنان خود خطاب به مردم به‌ویژه جوانان ایران گفت: « انقلاب ایران را خمینی ربود، فرهنگ ایرانی و ارزشهای مبارزاتی ما را به لوث ارتجاع و دجالگری آلود و میهن ما را به کام استبداد و جنگ و عقب‌ماندگی فرو برد. اما چه کسی با شعار انقلاب دموکراتیک در ایران رو در روی انقلاب اسلامی خمینی او را به چالش کشید؟ چه کسی با برافراشتن پرچم مقاومت بدون سازش در برابر یورش ویرانگر خمینی ایستاد، چه کسی، چه کسی فضای چه کسی فضای پر ابهام سیاسی را روشن کرد و قاطعانه گفت شعار اصلی انقلاب ایران شعار آزادیست و تهدید اصلی ارتجاع و دیکتاتوری دینی است و چه کسی گفت و در این ۳۰سال اثبات شد که افعی کبوتر اصلاحات و میانه‌روی نمی‌زاید حالا از شما می‌پرسم راستی او چه کسی است؟»

 

هدف ما چیست؟

 

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت برای دوران انتقال در بخش پایانی سخنان خود خطاب به مردم و جوانان به اختصار تمام درباره اهداف مقاومت سخن گفت و سؤال کرد:

«می‌پرسید هدف ما چیست؟ جواب این است برقراری آزادی دموکراسی و برابری در ایران اسیر. اگر این مبارزه دشواریهای بسیار دارد، اگر راهی طولانیست با رنج بسیار چه باک، زیرا برخاسته‌ایم تا همه وجود و هستیمان را فدای آزادی مردم ایران کنیم. پس به نیروی خرد از جای برخیزیم و با دیو ستم آنسان درآویزیم و بستیزیم که تا از بن بنای اژدهاکی را براندازیم و طرحی نو دراندازیم».

 

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۱۳۹۲

صفحه ویژه گردهمایی بزرگ مقاومت ایران و ادامه سلسله مقاله

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/55d614c7-8d99-4bb0-967a-8440acacee0b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات