728 x 90

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران - قدرت آلترناتیو (۷)

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۹تیر۱۳۸۶
گردهمایی بزرگ مقاومت ایران ۹تیر۱۳۸۶

یادواره یک روز

کمتر از ۲۰روز به برگزاری گردهمایی بزرگ مقاومت ایران که روز ۹تیرماه در پاریس برگزار می‌شود باقیمانده است. مراسمی که همه ساله در همین ایام و در بزرگداشت سالگرد ۳۰خرداد آِغاز مقاومت شگرف میهنی در برابر فاشیسم مذهبی برگزار می‌شود.

این گردهمایی هم‌چنین در سالگرد مقاومتی برگزار می‌شود م که در سال ۱۳۸۲توسط ایرانیان آزاده ساکن خارج‌ کشور در برابر یک توطئه ارتجاعی استعماری برای انهدام مقاومت ایران صورت گرفت. در آن سال، آن‌گونه که بعدها یک روزنامه‌نگار فرانسوی فاش کرد، آخوندهای حاکم بر ایران با دولت وقت فرانسه به ریاست ژاک شیراک توافق کردند در قبال اعطای امتیاز‌های نامحدود مالی و تجاری، دولت فرانسه تشکیلات خارج‌ کشوری مقاومت ایران مستقر در پاریس را منهدم کرده و رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت مریم رجوی را دستگیر و به فاشیسم مذهبی حاکم بر تهران تحویل دهد.

عبور از دیواری که در عمل روشن شد بسیار بلندتر از قد دیکتاتورها و تجار نوکیسه نشسته بر مسند قدرت است!

دیواری که تنها یک تشکیلات حزبی و سازمانی متعلق به مجاهدین خلق نبوده و نیست بلکه یک گنج میهنی و متعلق به تمامی مردم ایران و تاریخ مبارزات ایران‌زمین با تمامی تنوع‌های موجود در گستره آن است. گنجی در هیأت یک آلترناتیو!

در چهارمین سالگرد چه گذشت؟

سالن ویلپنت پاریس روز ۹تیر ۱۳۸۶شاهد گردهمایی برزگ مقاومت با نام «به سوی پیروزی» با شرکت بیش از ۵۰هزار تن از هموطنان و حامیان مقاومت ایران بود. این گردهمایی تا آن تاریخ بزرگترین اجتماع ایرانیان در تاریخ مبارزات خارج کشور محسوب می‌شد. ایرانیان شرکت کننده در این گردهمایی خواهان تلاش برای تغییر دموکراتیک در ایران شدند.

ایرانیان یک نکته دیگر نیز مطرح کردند که جهان گرچه با تأخیر بسیار اما به هر حال بعدها به اهمیت آن بیشتر پی برد تا جایی‌که به مهمترین معضل جهان متمدن با آخوندها در یک مقطع تبدیل شد: هشدار نسبت به تلاش آخوندها برای به‌دست آوردن سلاح کشتار جمعی (هسته‌ای)!

هشداری که مریم رجوی آن را بارها و به طرق مختلف مطرح کرده و نسبت به آن هشدار داده بود.

خبرگزاریها چه گفتند و چه ثبت کردند؟

تلویزیون الجزیره همان روز ۱۰تیر ۸۶در گزارشی اعلام کرد: شورای ملی مقاومت ایران تظاهرات عظیمی با شرکت دهها هزار تن در اعتراض به رژیم ایران برگزار کرد

تلویزیون الحره در گزارش خود از گردهمایی بزرگ ایرانیان گفت: مریم رجوی از اتحادیه اروپا خواستار تجدید نظر در دسته‌بندی این سازمان شد، چرا که این سازمان یک اپوزیسیون مشروع است که برای سرنگونی رژیم ایران و ایجاد تغییرات دموکراتیک در ایران تلاش می‌کند.

روزنامه العرب‌الیوم(اردن) همان‌ روز نوشت: ۵۰هزار ایرانی روز شنبه در پاریس در چهارمین سالروز حمله به دفاتر سازمان مجاهدین خلق در پاریس برای اعلام همبستگی با اپوزیسیون ایران اجتماع کردند

روزنامه الزمان بین‌المللی نوشت: در گردهمایی بزرگ ایرانیان، خانم رجوی تأکید کرد: هیاهوی حاکمان ایران برای ساختن بمب اتمی، نفیر شومِ انفجارهای پرشقاوت آنها در عراق و نعره‌های آنها برای سرکوب و ارعاب در داخل کشور، صدای ایران نیست

 

خبر گزاری فرانسه ۵گزارش خبری از گردهمایی بزرگ «به‌سوی پیروزی» مخابره کرد

ویلپن، فرانسه نوشت: یک ایرانی مبارز پوستری از مریم رجوی رهبر اپوزیسیون شورای ملی مقاومت ایران (ان.سی.آر.آی) را طی یک گردهمایی در ۳۰ژوئن در پاریس به دست گرفته است.

 

روزنامه السیاسه(کویت) نوشت: مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران در جمع بزرگی که با شور و هیجان زیادی شعارهایی در محکومیت جنگ می‌دادند و با شعارهای «نه به جنگ» «نه به مماشات» «بله به تغییر دموکراتیک با مریم رجوی» از او حمایت می‌کردند، به سخنرانی پرادخت.

خبرگزاری آلمان ۱۰‌تیر‌۸۶: اپوزیسیون ایران خواستار سیاست سخت‌تر اتحادیه اروپا شد

ژورنال دودیمانش، ۱۰تیر۸۶: مریم رجوی:رژیم تهران متزلزل می‌باشد

خبرگزاری کانادا ۱۰‌تیر‌۸۶: تجمع‌کنندگان که در انتظار سخنرانی مریم رجوی بودند، شعار می‌دادند: «آزادی، حق مسلم ماست»

نیویورک تایمز ۱۰‌تیر‌۸۶: هواداران سازمان مجاهدین ایران از سراسر اروپا در پاریس گرد‌هم آمدند

سایت هرالد تریبیون بین‌المللی : گـروه اپوزیسیون ایرانی تصمیم اتحادیـه اروپـا برای ابقای نامش در لیست ترور را تقبیح کرد

خبرگزاری اسپانیا: امروز دهها هزار ایرانی به پاریس آمدند تا به تغییر رژیم ایران فراخوان بدهند

هفته‌نامه اکو لو رژیونال۱۳تیر ۸۶: آنها از تمامی اروپا و آمریکا برای حمایت از رئیس‌جمهورشان مریم رجوی آمده بودند.

تاگس سایتونگ ۱۱‌تیر‌۸۶: دهها هزار تن از مخالفان ایرانی روز شنبه در پاریس خواستار اتخاذ موضع سخت‌تری از سوی اتحادیه اروپا علیه تهران گردیده و خواستار به‌رسمیت شناختن مقاومت ایران شدند. همانند سال ۲۰۰۶، شورای ملی مقاومت ایران برای این تظاهرات برای یک ایران آزاد، فراخوان داده بود.

 

آن‌روز آخوندها چه گفتند؟

خبرگزاری جمهوری اسلامی- ایرنا- ۱۱تیر۸۶با حسرت و تلخکامی تیتر زد: وقوع رویدادی عجیب در خاک فرانسه! خبرگزاری اصلی رژیم در همین گزارش نوشت: بنا بر اخباری که هنوز صحت آن تأیید نشده است، حومه شمالی پاریس در روز یکشنبه صحنه تجمع شماری از هواداران یکی از سازمانهای... خاورمیانه بوده است که آشکارا بر مشی مسلحانه بر ضد جمهوری اسلامی ایران پای می‌فشارد و...

ساسایت بازتاب ارگان پاسدار محسن رضایی، در روز ۱۳تیر، طی یک واکنش هیستریک باند رقیب را مورد حمله قرار داد و نوشت:

«در حالی که بسیاری از مسئولان ایرانی درگیر «خواب» و مسائل حاشیه‌یی بودند،... سازمان مجاهدین خلق با توسل به انواع روشها، میتینگی پرسر و صدا برگزار کردند.... گفتنی است، این میتینگ انعکاس گسترده‌یی نیز در روزنامه‌های منطقه داشته و از جمله روزنامه «الجزیره» عربستان در گزارشی با عنوان «اجتماع بزرگ اپوزیسیون ایران در پاریس»، مدعی حضور نخست‌وزیر اسبق الجزایر، چند نماینده سابق و لاحق کنگره آمریکا، پارلمان اروپا، پارلمان بریتانیا و مجلس سنای اردن و حمایت آنها از... مجاهدین خلق شد».

 

آنها که از گردهمایی بزرگ ایرانیان حمایت کردند

در این اجتماع نمایندگان پارلمان از فرانسه و کشورهای مختلف اروپایی، کنگره آمریکا و هم‌چنین از عراق،‌ اردن،‌ فرانسه، الجزایر، تونس و مصر برای همبستگی با مردم و مقاومت ایران حضور داشتند.

به امه سزر از نامدارترین شاعران معاصر فرانسه و مبارز آزادی و حقوق‌بشر به همراه شمار دیگری از برجسته‌ترین شخصیتهای سیاسی و فرهنگی و ۲۵۰هزار شهروند فرانسوی با امضا بیانیه از مقاومت ایران حمایت کردند.

ده‌ها انجمن و نهاد حقوق بشری، صلح‌دوست و فعال در زمینه حقوق زنان نیز به حمایت تمام‌عیار از گردهمایی بزرگ ایرانیان برخاسته بودند، اسامی برخی از آن نهادها از این قرار است:

ـ جنبش علیه نژادپرستی و برای دوستی خلقها(مرآپ)

ـ حقوق‌بشر نوین

ـ زنان همبسته ـ کُنفلان

ـ انجمن نگاه جدید

ـ مردم همبسته فرانسه

ـ به قابیل دست نزنید

ـ جامعه بین‌المللی زنان برای صلح و آزادی

ـ فدراسیون انجمنهای همبستگی با کارگران خارجی ـ فاستی

ـ انجمن زنان بین‌الملل ـ هلند

ـ امائوس لیبرته

ـ کمیته ایتالیایی هلسینکی

ـ شبکه مطبوعات زنان مدیترانه

ـ انجمن کارگران مراکش

ـ انجمن صلح و عدالت ـ سیدنی

ـ انجمن علیه فحشای دختران آفریقایی

ـ اتحادیه وکلا برای دفاع از حقوق‌بشر ایتالیا

ـ فدراسیون انجمنهای فرانسوی آفریقایی برای توسعه

 

فرازهایی از سخنان مریم رجوی در گردهمایی بزرگ مقاومت در سال ۸۶

«عهد آخوندها به‌سر آمده و یک ایران آزاد و دموکراتیک در حال برخاستن است».

«هیاهوی آخوندها برای ساختن بمب اتمی، نفیر شوم انفجارهای پرشقاوت آنها در عراق و نعره‌های آنها برای سرکوب و ارعاب در داخل کشور، صدای ایران نیست».

«همه آنچه دولتهای مماشاتگر درباره رژیم آخوندی می‌پنداشتند یا ادعا می‌کردند، غلط از آب درآمد. گفتند با دادن مشوق رفتار آخوندها را تغییر می‌دهند. به‌جای تغییر، آخوندها عراق را به گرداب خون فرو بردند، لبنان را به ویرانی و بحران کشاندند. فلسطین را دو نیمه کردند و تروریسم و خونریزی را به افغانستان بازگرداندند.

گفتند که با مذاکره و زد و بند، آخوندها را به توقف برنامه اتمی راضی می‌کنند، اما آنها فعالیت برای ساختن سلاح هسته‌یی را گسترش دادند و به سه قطعنامه مصوب شورای امنیت بی‌اعتنایی کردند.

ادعا می‌کردند با تحریمهای بین‌المللی، مرد‌م ایران به حمایت از آخوندها برمی‌خیزند. حالا چشم باز کنند این خیزش عمومی را ببینند».

مریم رجوی - سخنرانی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران - ۹تیر ۱۳۸۶

 

مریم رجوی - ۹تیر ۱۳۸۶

«ایران نوینی بنا می‌کنیم. یک جامعه آزاد و یک کشور پیشرفته. عصر اعدام و شکنجه را پشت سر خواهیم گذاشت. حکم اعدام لغو خواهد شد. بساط محاکم ارتجاعی و مجازاتهای قرون‌وسطایی را برخواهیم چید. دوران تفتیش عقاید، دوران پوشش اجباری و دوران دخالت در زندگی خصوصی را به پایان می‌بریم. دوران ستمدیدگی و سرکوب فاجعه‌بار زن ایرانی را خاتمه خواهیم داد. زنان در همه زمینه‌ها، حقوق و آزادیهای برابر با مردان را از آن خود خواهند ساخت. زنان در رهبری سیاسی جامعه، سهم برابر به دست می‌آورند.

دوران تحقیر و نادیده گرفتن جوانان، دوران هدر شدن انرژی و خلاقیت آنان به پایان می‌رسد. ایران آزاد کشوری است با مشارکت فعال جوانان در تعیین سرنوشت خود.

حکومتی بر اساس جدایی دین و دولت تشکیل می‌دهیم تا پیروان مذاهب و عقاید مختلف با حقوق متساوی در کنار هم زندگی کنند.

مردمی با این همه استعداد، دیگر نباید دچار فقر و گرسنگی و بیکاری و محرومیت باشند. باید شرایط سرمایه‌گذاری و امکان رقابت سالم اقتصادی در جامعه فراهم آید و بساط رانت‌خواری و چپاول برچیده شود. باید کشاورزی و صنعت ویران شده کشور احیا گردد، نظام آموزش و بهداشت و درمان کشور به یک نظام مدرن و پاسخگو متحول شود، و کشور ما به یک توسعه پایدار که شایسته آن است، دست یابد. توسعه‌یی که آزادی و دموکراسی و عدالت اجتماعی را در جامعه اشاعه بدهد».

 

«آری، بیداد ظالمان را درهم‌ خواهیم پیچید. ایران نوینی بنا می‌کنیم، کشوری بر اساس آزادی، کشوری بر اساس مدارا، و کشوری بر اساس برابری. پس ای یاران، یاران صدیق مقاومت، شما برای پیروزی، همه چیز در اختیار دارید. شما که بنیادگرایی را در میهنتان به شکست کشانده‌اید؛ شما که همه اجزای ملتتان بر سر برقراری جمهوری مبتنی بر جدایی دین و دولت، اتفاق‌نظر دارند؛ شما که از حمایت و محبت یک خلق به‌پاخاسته برخوردارید؛ شما که یک آرمان حق و مشروع پیش رو دارید؛ شما که سرمایه بزرگ جنبشی با چهار دهه مبارزه بی‌امان و یک تشکیلات متحد و پرقدرت در اختیار دارید؛ و شما که از راهبری مسعود برخوردارید؛ آری، شما برای پیروزی همه چیز دارید پس برخیزید! پرچم ستار و مصدق را به دست بگیرید! حنیف‌نژاد و محسن و بدیع‌زادگان، جزنی و احمدزاده‌ها و پویان و پاک‌نژاد و اشرف و خیابانی را در خود زنده کنید و شعله‌های مبارزه را در همه جا برافروزید! شما پیروز می‌شوید شما پیروز می‌شوید. آری، شما پیروز می‌شوید».

 

صفحه ویژه گردهمایی بزرگ مقاومت ایران و ادامه سلسله مقاله

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f16fafba-bf72-4b0b-8b32-c00cc4a27dad"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات