728 x 90

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران

 افشاگری برنامه هسته‌یی رژیم آخوندی
افشاگری برنامه هسته‌یی رژیم آخوندی
مقدمه:
این گزارش فشرده و کوتاهی است از راهی صعب و طولانی که مجاهدین و مقاومت ایران طی دو دهه، با پرداخت بهایی سنگین (که هنوز کسی از ابعاد آن خبر ندارد) طی کردند تا مانع شوند خطرناکترین دیکتاتوری ضدبشری معاصر به خطرناکترین سلاح دست یابد. ابتدا لازم است اشاره‌یی کنیم به این‌که رژیم تا کجا عزمش برای به دست آوردن بمب اتمی جزم بود و تا کجا به آن نزدیک شده بود.

واقعیت این است که دستیابی به‌سلاح اتمی برای نقشه‌های توسعه‌طلبانه و تجاوزگرانهٴ رژیم ایران نقش حیاتی دارد. بررسیهای کارشناسی نشان می‌دهد که «خطرناکترین حکومت حامی تروریسم» به‌امکانات و تکنولوژی تولید بمب اتمی دست یافته است.

تمام تلاش رژیم این است که با مانور، مخفیکاری، فریب دادن، مذاکره، تهدید، چانه‌زنی، باج دهی و باجگیری، پروژه غنی‌سازی اورانیوم را به‌سرانجام رسانده و با ساختن بمب اتمی، با زبان زور و تهدید با جهانیان، به‌ویژه با کشورهای منطقه، سخن بگوید.

در ۱۹اسفند ۸۲دبیرخانهٴ شورای ملی مقاومت طی یک اطلاعیهٴ افشاگرانه، آخرین تصمیم‌های رژیم در زمینه سلاح اتمی را برملا نمود. بر اساس این اطلاعیه، در بهمن ماه (فوریة ۲۰۰۴) به‌دنبال افشای برخی از فعالیتهای اتمی رژیم آخوندی، شورایعالی امنیت رژیم در جلسه محرمانه‌یی به‌ریاست خامنه‌ای، فشارهای بین‌المللی و نحوه مقابله با آن را مورد بررسی قرار داد. برخی از نتایج این جلسه، که در حکم دستورالعمل برای ارگانهای ذیربط می‌باشد، به‌شرح زیر است:
ـ به‌زودی جهان به‌دو قطب تقسیم خواهد شد «کشورهای عضو باشگاه اتمی و کشورهای غیرعضو. کشورهای عضو آقای جهان و کشورهای دیگر برده خواهند بود… در کمتر از 10سال دایرهٴ این باشگاه جهانی بسته خواهد شد. بنابراین جمهوری اسلامی باید هرچه سریعتر خود را به‌ این باشگاه جهانی تحمیل کند».

ـ در شرایط کنونی «اروپا روی قانع‌کردن ایران برای متوقف کردن پروژه تولید بمب هسته‌یی متمرکز است و آمریکا به‌خاطر مشکلاتش در عراق ناچار است با ملایمت با ایران رفتار کند. بنابراین، ارادهٴ این‌که پرونده جمهوری اسلامی به‌شورای امنیت ملل‌متحد ارجاع شود، وجود ندارد و باید از این فرصت برای تولید بمب استفاده کرد».

ـ بنابراین ضروری است که «جمهوری اسلامی خط تولید بمب هسته‌یی را ادامه دهد، حال تا آنجا که ممکن است با تعامل با جهان و مخفیانه. ولی نهایتاً تنش آن را باید پذیرفت تا جزء کشورهای بردهٴ جهان قرار نگیریم». در صورت پذیرش ریسکها و تنشها «ما قادر خواهیم بود پروژه خود را در مدت زمانی بین یک تا دو سال نهایی کنیم».

چند ماه پس از این افشاگری، خرازی، وزیر خارجه رژیم، و قربانعلی دری نجف‌آبادی، وزیر سابق اطلاعات، به‌نقشهٴ رژیم برای ورود به‌باشگاه اتمی اعتراف کردند. خرازی اعلام کرد: «ایران توانمندی فنی هسته‌یی بالایی دارد. جامعه بین‌المللی [باید] ایران را به‌عنوان عضو باشگاه کشورهای اتمی به‌رسمیت بشناسد» (آسوشیتدپرس ۲۴خرداد ۸۳).

هم‌چنین روزنامه جمهوری اسلامی در ۲۶خرداد ۸۳نوشت: «حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی دری نجف آبادی، وزیر سابق اطلاعات و رئیس دیوان عدالت اداری در گفتگو با خبرنگار ما، با تأکید بر حق مسلم ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی اتمی، گفت: آمریکا و اروپا چه بخواهند و چه نخواهند، باید بپذیرند که جمهوری اسلامی ایران در باشگاه هسته‌یی جهان قرار گرفته است».

خامنه‌ای با تکیه بر امکاناتی که به آن دست یافته و با استفاده از بعضی چالشهای جهانی ـ به‌ویژه با استفاده از فرصت عراق درصدد است تا از حربهٴ سلاح اتمی به بهترین نحو استفاده کند. اکنون او آشکارتر از هر زمان دیگر، به‌تهدید می‌پردازد، چنان‌که در سخنرانی ۱۵تیر ۸۳در همدان می‌گوید: «اگر دشمن، پررویی و تعرض و تجاوز کند، آن وقت دیگر تعرض ما به‌چهاردیواری کشورمان محدود نخواهد شد. اگر کسی به‌ملت ما تعرض و تجاوز کند، ما منافع او را در هر نقطه‌یی از دنیا که باشد، به‌خطر می‌اندازیم».

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله 9تیر 83می‌نویسد: «جمهوری اسلامی ایران با مشاهدهٴ موارد مکرر نقض تعهدات 3کشور اروپایی و استمرار بی‌تفاوتی آنها نسبت به‌تعهداتشان، موضوع «تفاهمات بروکسل» را کان لم یکن اعلام کرده و قطعه‌سازی و مونتاژ دستگاه سانتریفوژ را از سر می‌گیرد… مقامهای جمهوری اسلامی ایران اکنون با تلخکامی احساس می‌کنند که از حسن‌نیت و سعهٴ صدر آنها شدیداً سوءاستفاده شده و «تعهدات طرفینی» در تهران و بروکسل، در واقع چیزی به‌جز قبول «تعهدات یکطرفه» برای وادارکردن ایران اسلامی به انصراف مطلق و کامل از انرژی هسته‌یی، حتی [!] به‌صورت صلح‌آمیز آن، نیست… دقیقاً به‌همین دلایل است که دبیر شورای امنیت ملی با ارسال نامه رسمی به‌وزرای خارجه 3کشور اروپایی… توافقات بروکسل را کان‌لم‌یکن تلقی کرد…

مطابق اعلام رسمی، این قطعه‌سازی و مونتاژ از 9تیر ماه 83مجدداً از سرگرفته می‌شود و تهران هیچ محدودیتی را در این زمینه برای خود قائل نیست».

شورای ملی مقاومت در مقابل سیاست تعرض و تجاوز رژیم و در برابر سیاست استفاده از سلاح اتمی به‌منظور صدور ترور و بنیادگرایی اسلامی، سیاستی بر اساس منافع عالی مردم ایران اتخاذ کرده و تا هر جا که بتواند نقشه‌های ضد‌مردمی و ضدایرانی رژیم را افشا می‌کند.

ما به حکم احساس مسئولیت انسانی، ملی و میهنی و مواضع صلح‌طلبانهٴ خود، به افشای مراکز مخفی، که حکومت آخوندی برای تولید بمب اتمی در شهرهای نظنز و اراک به‌وجود آورده بود، پرداختیم تا مراجع مسئول بین‌المللی از و قوع این فاجعه جلوگیری کنند. اگر این روشنگریها وجود نداشت و اگر رژیم در همین حد هم به‌لحاظ موضوع پروژه‌های اتمی زیر نظارت قرار نمی‌گرفت، چه بسا تاکنون جهان را با رو‌کردن سلاح اتمی غافلگیر کرده بود.

نشانه‌های عزم جزم رژیم برای دستیابی به بمب اتمی تنها مربوط به یکی دو دهه پیش نیست. در همین یکی دو سال اخیر نیز در مطبوعات رژیم موارد متعددی از اعترافات بالاترین مقامات رژیم را می‌یابیم که هر یک شاهدی بر این واقعیت است:
«… اوایل که انرژی هسته‌یی را شروع کردیم، در جنگ بودیم و دنبال این بودیم که چنین امکانی برای روزی که دشمن ما بخواهد از سلاح هسته‌یی استفاده کند، داشته باشیم». (آخوندهاشمی رفسنجانی- روزنامه حکومتی مردم‌سالاری- ۵آبان ۱۳۹۴).

«… هیچ وقت از ذهن ما بیرون نمی‌رفت که اگر روزی بنا باشد خطری ما را تهدید کند و ضرورتی باشد، امکان این‌که به طرف دیگر (بمب اتمی) هم برویم، داشته باشیم… با پاکستانیها صحبتهایی شد. یک دانشمند هسته‌یی به نام آقای عبدالقادرخان در پاکستان بود… در سفری که به پاکستان رفته بودم، خواستم ایشان را ببینم… آقای عبدالقادرخان اعتقاد داشت که دنیای اسلام باید بمب هسته‌یی داشته باشد و به این کار عقیده داشت… به هر حال حاضر شدند تا یک مقدار به ما کمک کنند… بخشی از فعالیت‌های هسته‌یی را زمانی انجام دادیم که هنوز در جنگ بودیم… آن سال‌ها ذهنیت همه ما این بود که ما باید خود را به عوامل بازدارنده مسلح کنیم. چون بنا نبود جنگ تمام شود و در سیاستهای دفاعی هم این سخن امام را مد نظر داشتیم که این جنگ ۲۰سال طول بکشد… برای اولین غنی‌سازی در جایی که در امیرآباد درست کردند، از همان چیزهایی که از پاکستان گرفته بودیم، کنار هم چیدند که ما هم برای بازدید رفتیم». (‌هاشمی رفسنجانی- خبرگزاری حکومتی ایرنا- ۴آبان ۹۴)

به این ترتیب مشخص بود که پروژه اتمی رژیم ایران، صرفاً یک پروژه نبود، بلکه یک استراتژی بود که هدف آن تضمین بقای نظام بود و طی نزدیک به سه دهه، دست‌کم یکصد میلیارد دلار از ثروت ملی ایران را برای دستیابی به آن بر باد داد.

اما مقاومت ایران با افشاگریهای بی‌امان خود، این پروژه ضدمیهنی و ضدبشری را به شکست کشاند. مجاهدین از خرداد سال ۱۳۷۰تاکنون به مدت ۲۶سال در مقابل ماجراجویی اتمی رژیم ایستادند و آن را به شکست کشاندند.

اکنون با گذشت بیش از یک ربع قرن و پس از سال‌ها مبارزه پر کشاکش و مملو از تلاش و رنج مقاومت ایران در افشای پروژه‌های مخفی اتمی رژیم ایران و بعد از به بن‌بست رسیدن سیاست شوم مماشات، نگاهی گذرا داریم به این کارزار ۲۶ساله تا ببینیم مقاومت ایران چگونه مردم ایران و مردم جهان را نسبت به بزرگترین تهدید صلح و امنیتش هشیار کرد و با تلاشی سترگ و خستگی‌ناپذیر مانع پیشبرد پروژه‌های مخفی بمب‌سازی رژیم شد.
 

اولین افشاگری برنامه اتمی رژیم ایران

۲۷خرداد ماه سال ۱۳۷۰تا این روز هیچ‌کس در جهان حرفی از برنامه اتمی رژیم آخوندی نزده بود. عبارت «برنامه مخفیانه اتمی رژیم حاکم بر ایران» عبارتی ناآشنا نه فقط برای افکار عمومی جهان، بلکه برای بسیاری از قدرتهای بزرگ و تمامی مجامع بین‌المللی ناظر بر وضعیت گسترش تسلیحات اتمی بود. در این بی‌خبری جهانی، دیکتاتوری ولایت فقیه در حال برداشتن اولین گام‌های خود برای دستیابی به سلاح اتمی است: پروژه «طرح بزرگ».

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – ۲۷خرداد ۱۳۷۰ –افشای پروژه موسوم به طرح بزرگ
افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – ۲۷خرداد ۱۳۷۰ –افشای پروژه موسوم به طرح بزرگ

۲۷خرداد ۱۳۷۰ - ۱۷ژوئن ۱۹۹۱: سازمان مجاهدین خلق ایران در یک کنفرانس بزرگ مطبوعاتی در واشینگتن، بخشی از عملیات محرمانهٴ رژیم آخوندی برای دستیابی به اورانیوم غنی شده را فاش کرد. محمد محدثین مسئول روابط بین‌المللی سازمان مجاهدین خلق ایران برای نخستین بار از جزئیات طرح فوق‌العاده سری رژیم ایران برای کسب سلاح اتمی پرده برداشت. آقای محدثین بودجه ۲۰۰میلیون دلاری رژیم ایران برای پیشبرد این طرح و جزئیات پروژه موسوم به «طرح بزرگ» در «معلم کلایه» در قزوین را برای مطبوعات بین‌المللی تشریح کرد. رسانه‌های خبری از آن به‌عنوان یک «شوک سیاسی» نام بردند. واشینگتن پست در اینباره نوشت:
«… آقای محمد محدثین در ژوئن ۱۹۹۱برای اولین بار افشا کرد که رژیم ایران طرح دستیابی به سلاح هسته‌یی را زیر عنوان «طرح بزرگ» در الموت قزوین شروع کرده که در درون رژیم ایران به‌عنوان پروژه معلم کلایه شناخته می‌شود (واشینگتن پست -۲۶ژوئن ۱۹۹۱).

افشای جزئیات برنامه اتمی رژیم ایران در معلم کلایه

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - ۲۶تیر ۱۳۷۰ - افشای برنامه اتمی رژیم ایران در معلم کلایه 
افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - ۲۶تیر ۱۳۷۰ - افشای برنامه اتمی رژیم ایران در معلم کلایه

۲۶تیر ۱۳۷۰ – ۱۷ژوئیه ۱۹۹۱: طی یک کنفرانس بزرگ مطبوعاتی در مقر ملل‌متحد در نیویورک سخنگوی مطبوعاتی مجاهدین در آمریکا جزئیات برنامه اتمی رژیم ایران در معلم کلایه برای دستیابی به سلاح هسته‌یی را برملا می‌سازد. روزنامه بوستون‌گلوپ آمریکا در همین روز این افشاگری سازمان مجاهدین خلق ایران را به‌مثابه یک انفجار سیاسی در صحنهٴ بین‌المللی توصیف کرد. (۱)

آبان ۱۳۷۰

در جریان سفر رئیس‌جمهور چین به ایران، دفتر مجاهدین در آمریکا با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در کلوپ ملی خبرنگاران اطلاعات دقیقی را پیرامون آخرین تلاشهای رژیم در زمینه‌ی دستیابی به سلاح اتمی و از جمله طرح مجهز کردن موشکهای دوربرد به کلاهک هسته‌یی فاش ساخت.

برادر مجاهد علیرضا جعفرزاده سخنگوی مجاهدین در آمریکا در این کنفرانس اعلام کرد: «بر اساس اطلاعاتی که مجاهدین از داخل ایران کسب کردند، مقامات بالای رژیم خمینی تصریح می‌کنند که محور اصلی مذاکرات آنان در سفر رئیش جمهور چین به ایران همکاریهای هسته‌یی بوده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی ایران –پیام مسعود رجوی - ۲۲بهمن ۱۳۷۰

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - ۲۲بهمن ۱۳۷۰ – پیام به‌مناسبت سالگرد انقلاب ضدسلطنتی
افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - ۲۲بهمن ۱۳۷۰ – پیام به‌مناسبت سالگرد انقلاب ضدسلطنتی

۲۲بهمن ۱۳۷۰- ۱۱فوریه ۱۹۹۲: قسمتی از پیام رهبر مقاومت ایران در ۲۲بهمن ۱۳۷۰

«… خریدهای سرسام‌آور تسلیحاتی و پروژه‌های هسته‌یی لازمه بقای حکومت آخوندی… سردمدارانش تصریح می‌کنند که مسلح شدن به سلاح اتمی را لازمه بقای قدرت آخوندی می‌دانند. در آبان ماه گذشته هم‌چنین فاش شد که چین دست‌اندرکار کمکهایی به دیکتاتوری آخوندی برای تولید اورانیوم غنی شده است. این را ما افشا کردیم و بعد در سراسر جهان منعکس شد. حکومت آخوندی بی‌وقفه درصدد تأسیس یک رشته کوره‌های اتمی است…».
 

افشای برنامه هسته‌یی ایران – تلگرام به پطروس غالی، دبیرکل ملل متحد

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - ۲۰اسفند ۱۳۷۰ - افشای قراردادهای رژیم ایران برای اسقرار تأسیسات اتمی
افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - ۲۰اسفند ۱۳۷۰ - افشای قراردادهای رژیم ایران برای اسقرار تأسیسات اتمی

۲۰اسفند ۱۳۷۰ - ۱۰مارس ۱۹۹۲: آقای مسعود رجوی مسئول شورای ملی مقاومت ایران طی تلگرامی به پطروس غالی، دبیرکل وقت سازمان ملل متحد، نسبت به انباشت سلاحهای مرگبار از سوی رژیم ایران هشدار داد و نوشت: «رژیم خمینی طی سه سال گذشته فقط ۵میلیارد دلار از چین و ۴میلیارد دلار از شوروی سابق تسلیحات خریده است و میلیاردها دلار قراردادهای چندین‌ساله برای استقرار تأسیسات اتمی و خرید سایر تسلیحات با کشورهای مختلف منعقد نموده است».
 

افشای برنامه هسته‌یی ایران - افشای استخدام ۵۴کارشناس اتمی چینی و روسی

افشای برنامه هسته‌یی ایران -۲۰شهریور ۱۳۷۱ - افشای استخدام کارشناسان اتمی چینی و روسی
افشای برنامه هسته‌یی ایران -۲۰شهریور ۱۳۷۱ - افشای استخدام کارشناسان اتمی چینی و روسی

۲۰شهریور ۱۳۷۱ - ۱۱سپتامبر ۱۹۹۲: افشای استخدام ۵۴کارشناس اتمی چینی و روسی توسط رژیم ایران
در کنفرانس مطبوعاتی مجاهدین در واشینگتن، مقاومت ایران اسناد و مدارک مهمی را درباره تلاش‌های اخیر رژیم خمینی برای دستیابی به تسلیحات هسته‌یی و شیمیایی افشا نمود. علیرضا جعفرزاده فاش ساخت رژیم ایران با صرف هزینه‌های فوق‌العاده و پرداخت رشوه، حداقل ۵۴کارشناس اتمی چینی و روسی را به استخدام خود درآورده است. در کنفرانس مطبوعاتی واشینگتن مقاومت ایران اعلام کرد رژیم ایران در سال ۱۹۹۲میلادی ۸۰۰میلیون دلار بودجه برای پیشبرد طرح ایجاد تسلیحات هسته‌یی اختصاص داده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی ایران - افشای خرید کلاهک‌های هسته‌یی

افشای برنامه هسته‌یی ایران -۲۰مهر ۱۳۷۱ - افشای خرید کلاهک‌های اتمی از قزاقزستان
افشای برنامه هسته‌یی ایران -۲۰مهر ۱۳۷۱ - افشای خرید کلاهک‌های اتمی از قزاقزستان

۲۰مهر ۱۳۷۱ - ۱۲اکتبر ۱۹۹۲: محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران طی یک کنفرانس مطبوعاتی در واشینگتن قراداد رژیم ایران با قزاقستان برای دریافت کلاهک‌های اتمی را افشا کرد. روزنامه واشینگتن‌پست چاپ آمریکا طی گزارش مبسوطی در اینباره نوشت: «… مجاهدین خلق از طریق منابع خود در تهران اطلاع یافتند که رژیم حاکم بر ایران قراردادی با قزاقستان برای دریافت کلاهک‌های اتمی، به امضا رسانده و پول این کلاهک‌ها را که احتمالاً برای نصب روی موشکهای کرم ابریشم‌چین خریداری می‌شود، نیز پرداخت کرده است».
در پی این افشاگری، افزایش فشارهای بین‌المللی علیه این معامله به گونه‌یی شدت گرفت که سرانجام از حمل کلاهک‌های هسته‌یی قزاقستان به ایران و رسیدن آنها به دست رژیم ایران ممانعت به‌عمل آمد.
 

افشای برنامه هسته‌یی ایران - افشای اماکن تولید تسلیحات کشتار جمعی

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۱آبان ۱۳۷۱ - افشای اماکن تولید سلاحهای شیمیایی و هسته‌یی
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۱آبان ۱۳۷۱ - افشای اماکن تولید سلاحهای شیمیایی و هسته‌یی

۲۱آبان ۱۳۷۱ – ۱۲نوامبر ۱۹۹۲: مقاومت ایران اسامی مراکز تحقیق بر روی سلاحهای کشتار جمعی توسط رژیم ایران را افشا کرد. خبرگزاری رویتر در اینباره گزارش داد:
«گروه اپوزیسیون اصلی ایران و تحلیلگران مستقر در خاورمیانه می‌گویند که رژیم حاکم بر ایران شدیداً در حال توسعه برنامه خود در ساختن سلاحهای کشتار جمعی می‌باشد. مجاهدین اسامی مراکز تحقیقات و توسعه این برنامه‌های رژیم ایران را چنین ذکر کرده‌اند:
۱) پروژه کرج: سپاه پاسداران، وزارت دفاع و «جهاد سازندگی» در حال برپایی یک مجتمع سلاحهای شیمیایی در ۱۴کیلومتری غرب تهران در نزدیکی جاده تهران، کرج می‌باشند. متخصصان چینی در محل به ساخت این مجتمع کمک می‌کنند. تیم ویژه‌یی نیز در حال کار کردن روی ساخت سلاحهای بیولوژیکی در مرکز تولید سرم و واکسن رازی در کرج، در جاده قزوین ـ حصارک است.
۲) شرکت شیمیایی رازی: در بندر شاهپور سابق به تولید مواد مورد نیاز واحد جنگ شیمیایی پاسداران اشتغال دارد.
۳) مرکز مرودشت: در محل مزبور واقع در استان فارس که شامل امکانات و آزمایشگاههای تحقیقاتی می‌شود، گاز خردل تولید می‌شود.
۴) شرکت پلی آکریل: این شرکت تحت پوشش معاملات بازرگانی عادی عمل می‌کند و یکی از اصلی‌ترین امکانات تولید گاز شیمیایی سپاه پاسداران است. شرکت مزبور در ۴۵کیلومتری اصفهان در جاده اصفهان ـ مبارکه قرار دارد.
۵) پروژه بندرعباس: یک واحد سپاه پاسداران در حال کار کردن روی افزایش برد موشکهای کرم‌ابریشم ساخت چین می‌باشد. پروژه مزبور با تجهیزاتی که به‌وسیله «مسر اشمیت» و «بولکر بلوم» سازنده وسائل هوانوردی و الکترونیک مستقر در مونیخ صادر شده است، امکان‌پذیر گردیده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی ایران - افشای تأسیسات اتمی ساغند یزد

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۷آذر ۱۳۷۱ - افشای تأسیسات اتمی ساغند یزد
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۷آذر ۱۳۷۱ - افشای تأسیسات اتمی ساغند یزد

۷آذر ۷۱ ۱۳- ۲۸نوامبر ۱۹۹۲: دفتر مجاهدین خلق ایران همزمان با سفر مخفیانهٴ رفسنجانی به ساغند یزد، با صدور اطلاعیه‌یی ساخت یک سایت مخفی اتمی در کنار تأسیسات علنی سازمان انرژی اتمی در حاشیه کویر در ساغند یزد توسط رژیم ایران را فاش کرد. علت انتخاب این محل وجود معدن اورانیوم در منطقه بود. در اطلاعیهٴ دفتر مجاهدین فاش شد: «سپاه پاسداران در محلی در نزدیکی شهر یزد دارای یکی از بزرگترین مراکز مخفی تحقیقات اتمی می‌باشد که در زیرِ زمین ساخته شده است. ساختمان این مرکز مخفی در سال ۱۹۹۰آغاز شده و در سال ۱۹۹۱یک گزارش ویدئویی آن توسط رفسنجانی به خامنه‌ای ارائه گردیده است. در حال حاضر در ساغند تأسیسات علنی سازمان انرژی اتمی مستقر است که مستقل از مراکز زیرزمینی سپاه می‌باشد. این تأسیسات در روستای شور که توسط ساکنینش تخلیه گردیده است، مستقر می‌باشد».
 

افشای برنامه هسته‌یی ایران - افشای معامله بزرگ تسلیحاتی بین رژیم ایران و کره شمالی

 

۱۸فروردین ۱۳۷۲- ۷آوریل ۱۹۹۳: محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجی شورای ملی مقاومت ایران با استناد به اطلاعات مجاهدین از درون رژیم ایران، در یک مصاحبه اختصاصی با روزنامه نیویورک‌تایمز از انجام یک معاملهٴ بزرگ تسلیحاتی بین ایران و کره شمالی پرده برداشت. مسئول کمیسیون خارجی شورا در این مصاحبه گفت: «از اوایل سال ۹۳میلادی تاکنون رژیم ایران مبلغ ۵۰۰میلیون دلار جهت سرمایه‌گذاری در یک پروژه موشکی به‌نام «نودونگ ـ ۱» و نیز دریافت سلاحهای دیگر در اختیار کره شمالی قرار داده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی ایران – اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹دی ۱۳۷۳ – ۹ژانویه ۱۹۹۵: شورای ملی مقاومت ایران طی اطلاعیه‌یی به افشای جزئیات بیشتری از پروژه‌های اتمی رژیم ایران را افشا کرد:
«… ۱ـ مرکز اصفهان: این پروژه شامل یک سیکل کامل می‌باشد که بر تحقیقات در زمینه تکنولوژی و تولید سلاحهای اتمی متمرکز است. متخصصان ایرانی این مرکز در چین آموزش دیده‌اند. چین علاوه برتحویل یک رآکتور اتمی به رژیم برای این مرکز، یک دستگاه 'نوترون اسپارکر' نیز در این مرکز نصب کرده است.

۲ـ مرکز کرج: این مرکز در پوشش یک مجتمع پزشکی و بیمارستانی ساخته شده است و در ۴۰کیلومتری غرب تهران قرار دارد. متخصصان روسی و چینی در کار تکمیل قسمتهای مختلف آن هستند. یک دستگاه کالیوتران، که از چین دریافت شده و یک شتاب‌دهنده سیکلوترون، که از بلژیک خریداری شده، در این مجتمع نصب شده است.

۳ـ مرکز دارخوین: این مرکز در یک قرارگاه سپاه پاسداران، در ۵۰کیلومتری شمال شرقی آبادان، واقع شده است. متخصصان چینی مستمراً از این مرکز بازدید به‌عمل می‌آورند.

۴ـ مرکز معلم کلایه: این مرکز در شمال قزوین و در ۱۲۰کیلومتری شمال‌غربی تهران واقع شده است. بسیاری از ساکنان این منطقه را پاسداران مجبور کرده‌اند جابه‌جا بشوند.

۵ـ مرکز بندرعباس: این مرکز در نزدیکی تنگه هرمز واقع شده و محل تولید موشک رژیم است. سپاه پاسداران طی پنج سال گذشته به‌کار تحقیق و تولید موشکهای دوربرد در این مرکز مشغول بوده است. فرمانده نیروی دریایی رژیم، علی شمخانی، و معاون وی، عباس محتاج، بر این پروژه نظارت دارند…».
 

افشای برنامه هسته‌یی ایران – تلاش‌ رژیم ایران برای دستیابی به سلاحهای میکروبی


افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۶بهمن ۱۳۷۷ - افشای تلاش‌های رژیم ایران برای دستیابی به سلاحهای میکروبی و بیولوژیک

۶بهمن ۱۳۷۷ ـ ۲۶ژانویه ۱۹۹۹: کنفرانس بزرگ مطبوعاتی نـمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا. صبح روز سه‌شنبه ۶بهمن دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا یک کنفرانس بزرگ مطبوعاتی در هتل مدیسون واشینگتن برگزار کرد و تلاش‌های رژیم ایران به‌منظور دستیابی به سلاحهای میکربی و بیولوژیک، را افشا نمود. در این کنفرانس سونا صمصامی اطلاعیه کمیسیون مطالعات دفاعی و استراتژیک را در اختیار خبرنگاران قرار داد و با استفاده از دیاگرام‌ها و نقشه‌های مربوط به مراکز تسلیحاتی رژیم ایران، به تشریح اطلاعات افشا‌ شده درباره این طرح پرداخت.
 

افشای برنامه هسته‌یی ایران – پیشبرد شتابان برنامه تولید انبوه سلاحهای میکروبی

۱۵بهمن ۱۳۷۷ ـ ۴فوریه ۱۹۹۹: کنفرانس بزرگ مطبوعاتی نـمایندگی شورای ملی مقاومت در ایتالیا. دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در ایتالیا یک کنفرانس مطبوعاتی با شرکت رسانه‌های ایتالیایی و بین‌المللی در هتل ناسیونال رم، درباره طرحهای تسلیحات کشتارجمعی رژیم ایران برگزار کرد. در این کنفرانس مطبوعاتی خانم میترا باقری، نماینده شورا در ایتالیا و آقای آنتونیو استانگو، مسئول سازمان هلسینکی‌واچ ایتالیا شرکت داشتند. در کنفرانس اعلام شد که رژیم ملایان با صرف انرژی کلان و متمرکز، در حال پیشبرد شتابان یک برنامه سیستماتیک و بسیار خطرناک برای تولید انبوه سلاحهای میکربی می‌باشد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - سایت اتمی نطنز و پروژه آب سنگین در اراک


افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۳مرداد ۱۳۸۱ - افشای سایت‌های اتمی اراک و نطنز

۲۳مرداد ۱۳۸۱ – ۱۴اوت ۲۰۰۲: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در واشینگتن.

علیرضا جعفرزاده از اعضای کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران طی یک کنفرانس مطبوعاتی در واشینگتن سایت اتمی نطنز و پروژه آب سنگین در اراک را افشا کرد. افشای این دو مرکز مهم و اصلی پروژه اتمی، ضربه‌یی خرد کننده بر سیاست برنامه اتمی رژیم ایران بود.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای توسعهٴ موشکی و تسلیحات کشتار جمعی

۲۴مهر ۱۳۸۱- ۱۶اکتبر ۲۰۰۲: گزارش کمیسیون تحقیقات دفاعی و استراتژیک شورای ملی مقاومت ایران

در گزارش کمیسیون تحقیقات دفاعی و استراتژیک شورای ملی مقاومت ایران برنامه توسعهٴ موشکی و تسلیحات کشتار جمعی رژیم ایران افشا شد.

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - کنفرانس‌های مطبوعاتی در افشای تسلیحات کشتار جمعی


افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۴مهر ۱۳۸۱- کنفرانس‌های مطبوعاتی در افشای تسلیحات کشتار جمعی

۲۴مهر ۱۳۸۱- ۱۶اکتبر ۲۰۰۲: کنفرانس‌های مطبوعاتی نمایندگان مقاومت ایران درباره موشکهای کشتار جمعی رژیم در واشینگتن و پاریس برگزار شد.

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای نصب و آزمایش دستگاههای سانتریفوژ

 
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۴اسفند ۱۳۸۱- افشای نصب و آزمایش دستگاههای سانتریفوژ
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۴اسفند ۱۳۸۱- افشای نصب و آزمایش دستگاههای سانتریفوژ

۴اسفند ۱۳۸۱- ۲۳فوریه ۲۰۰۳: کنفرانس‌های مقاومت ایران در واشینگتن، لندن و برلین

در این کنفرانس‌ها از سوی نمایندگان مقاومت ایران در واشینگتن، لندن و برلین گفته شد رژیم ایران نصب ماشین‌آلات جدید در نطنز را متوقف کرده ولی دستگاههای سانتریفوژ جدید در اصفهان تولید و در مرکزی در آبعلی تهران آزمایش می‌شوند.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای دو سایت روستای رمنده

۶خرداد ۱۳۸۲- ۲۷می ۲۰۰۳: رژیم ایران در فاصله ۵‌کیلومتری سایت هشتگرد در انتهای روستای رمنده، یک سایت دیگر اتمی نیز تأسیس کرده است. زمینهای اطراف این دو سایت، در اختیار سازمان انرژی اتمی است. از این زمین‌ها برای آزمایش‌های اتمی استفاده می‌شود. این دو سایت، سایت‌های آزمایشگاهی هستند که در حالت معمول در خدمت سایت نطنز و در جهت غنی‌سازی اورانیوم کار می‌کنند و در شرایط خاص (بمباران احتمالی نطنز یا متوقف شدن کار آن) پروژه غنی‌سازی اورانیوم را پیش می‌برند.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای سایت مخفی کلاهدوز

۱۷تیر ۱۳۸۲-۸ژوئیه ۲۰۰۳: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در واشینگتن

مقاومت ایران طی کنفرانس مطبوعاتی در واشینگتن، یک سایت مخفی رژیم در مجموعه نظامی کلاهدوز در غرب تهران را که در آنجا یک مرکز آزمایش غنی‌سازی اورانیوم نزدیک به اتمام بود، افشا کرد.

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای مرکز جدید اتمی رژیم ایران در اصفهان

۲۲مهر ۱۳۸۲- ۱۴اکتبر ۲۰۰۳: دولت نوروزی، نماینده مقاومت ایران در انگلستان، مرکز جدید اتمی رژیم ایران در ۱۵کیلومتری اصفهان واقع در یک مرکز نظامی را افشا نمود.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای استفاده از ۴۰۰متخصص و محقق در پروژه نظامی اتمی


۹اردیبهشت ۱۳۸۳ – ۲۸آوریل ۲۰۰۴: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل، آقای محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران، طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «رژیم ملایان برای مخفی نگاه داشتن پروژه‌های اتمی خود و برای تسریع دستیابی به سلاح اتمی بسیاری از سایت‌های خود را زیر نظارت ارگانهای نظامی قرار داده و بسیاری از متخصصان اتمی خود را به این ارگانها منتقل نموده است. پروژه دستیابی به سلاح اتمی و دخالت ارگانهای نظامی زیر نظارت مستقیم علی خامنه‌ای رهبر رژیم ملایان، دنبال می‌شود. ۴۰۰نفر از متخصصان و محققان در ارگانهای نظامی برای دسترسی به بمب اتمی فعالیت می‌کنند. این عده خارج از کادر سازمان انرژی اتمی رژیم می‌باشند. این استادان به‌شدت مسائل حفاظت اطلاعات را در مورد مسئولیت‌هایشان رعایت می‌کنند. تعدادی از آنها در پوشش استاد دانشگاه کار می‌کنند.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای ادامه پروژه اتمی توسط ۴ارگان نظامی

۱۳خرداد ۱۳۸۳- ۲ژوئن ۲۰۰۴: اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران طی اطلاعیه‌یی تحت عنوان‌ رژیم ایران پروژه سلاح اتمی را در‌ ۴‌ ارگان نظامی تحت نظارت سپاه پاسداران ادامه می‌دهد با اشاره به اباطیل آخوند روحانی تأکید کرد که بعد از نمایش انتخاباتی فوریه ۲۰۰۴، خامنه‌ای شخصاً پروژه اتمی رژیم را تحت‌نظر گرفته و برای تسریع دستیابی به‌سلاح اتمی، این پروژه و از‌جمله ۴۰۰تن از متخصصان اتمی را تحت نظارت سپاه پاسداران قرار داده است. سپاه این پروژه را از طریق چهار ارگان نظامی، یعنی «مرکز آمادگی و فن‌آوری نوین دفاعی» (تحت ریاست دکتر فریدون عباسی)، ستاد جنگهای نوین، بخش تحقیقات هسته‌یی دانشگاه امام حسین سپاه پاسداران (تحت فرماندهی پاسدار سرتیپ فضائلی) و صنایع ویژه در سازمان صنایع نظامی پیش می‌برد.
پروژه سانتریفوژهای پی.۲که شواهد آن نخستین‌بار در یکی از مراکز نظامی رژیم به‌نام پادگان لویزان کشف گردید، در حیطه سازمان انرژی اتمی رژیم نیست و مسئول آن بخش صنایع ویژه در سازمان صنایع نظامی است. این پروژه زیر نظر دکتر علی پذیرنده (استاد فیزیک هسته‌یی دانشگاه تهران که با صنایع ویژه همکاری می‌کند) و دکتر محمدی، از مسئولان سازمان صنایع دفاع و متخصص ساخت و مونتاژ و راه‌اندازی سانتریفوژهای نظنز در دست اجرا است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - شانتاژ رژیم ایران همزمان با افشای فریبکاری جدیدش در پروژه سلاح اتمی

۳۰خرداد ۱۳۸۳ -۱۹ژوئن ۲۰۰۴: اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

طی 24ساعت گذشته منابع خبری بین‌المللی با انتشار عکسهای ماهواره‌یی از سایت لویزان در شمال شرق تهران، به‌روشنی نشان دادند که رژیم ایران این سایت را با بولدوزر منهدم کرده و خاک سطح آن را برداشته است. این سایت مخفی برای اولین بار در مه ۲۰۰۳در کنفرانس مطبوعاتی شورای ملی مقاومت ایران در واشینگتن افشا گردید. شورای ملی مقاومت ایران فاش ساخته بود که سایت لویزان از مراکز کلیدی پروژه سلاح اتمی است و متعلق به «مرکز آمادگی و فن‌آوری نوین دفاعی» وابسته به وزارت دفاع است و ریاست آن با دکتر فریدون عباسی مسئول تحقیقات هسته‌یی در وزارت دفاع می‌باشد. عباسی شخصاً از اعضای سپاه پاسداران است و در دانشگاه امام حسین سپاه تدریس می‌کند و کارهای تحقیقاتی روی سانتریفوژ P2زیر نظر وی صورت گرفته است. مرکز آمادگی و فن‌آوری نوین دفاعی زیر نظر پاسدار سرتیپ دکتر سیدعلی حسینی تاش قرار دارد و یکی از چهار ارگان نظامی دست‌اندرکار پروژه تولید سلاح اتمی است که از آغاز سال جاری تحت کنترل مستقیم سپاه پاسداران قرار گرفته‌اند.
دبیر شورای عالی امنیت رژیم امروز گفت از آنجا که طرف اروپایی به وعده‌هایش به رژیم آخوندی برای «بستن پرونده اتمی تا ماه ژوئن» پایبند نمانده است، «ما نیز به تعهدات بروکسل متعهد نیستیم. تهدیدها و اظهارات امروز آخوند حسن روحانی تأکید آشکار دیگری بر سیاست دفع‌الوقت و به بازی گرفتن جامعه بین‌المللی از سوی دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران است و این رژیم به‌هیچ‌وجه قصد کنار گذاشتن پروژه دستیابی به سلاح اتمی را ندارد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران –ازسرگیری ساخت دستگاههای سانتریفیوژ


۱۰مرداد ۱۳۸۳ -۳۱ژوئیه ۲۰۰۴: اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

به‌دنبال اظهارات وزیر خارجه رژیم ایران در مورد ازسرگیری ساخت دستگاههای سانتریفیوژ، مقاومت ایران خواستار احاله فوری پرونده اتمی این رژیم به شورای امنیت ملل‌متحد شد. دبیرخانه شورای ملی مقاومت طی اطلاعیه‌یی خبر داد: کمال خرازی روز شنبه اعلام کرد: «… به‌دلیل این‌که اروپائیان بر اساس توافق بروکسل به تعهد خود عمل نکردند دیگر تعهدی نسبت به تسری دامنه تعلیق به ساخت قطعات سانتریفوژ نداریم و به تعهد بروکسل پایبند نیستیم و ساخت قطعات سانتریفوژ در کارخانه‌هایی که قبلاً انجام می‌شد، آغاز شده است». از سرگیری ساخت قطعات سانتریفوژ نشان می‌دهد که سیاست استمالت ودیالوگ با این رژیم با شکست کامل روبه‌رو شده است. رژیم آخوندی با مذاکره با کشورهای اروپایی وبا فریب جامعه جهانی برای تکمیل پروژه اتمی و دستیابی به بمب اتم زمان می‌خرد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای سایت اتمی بندرعباس

افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۲۰شهریور ۱۳۸۳- افشای سایت بندرعباس
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۲۰شهریور ۱۳۸۳- افشای سایت بندرعباس

۲۰شهریور ۱۳۸۳-۱۰سپتامبر ۲۰۰۴: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در پاریس

در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران، برای اولین بار جزئیات سایت بندرعباس دومین تأسیسات بزرگ تبدیل سنگ اورانیوم به کیک زرد را فاش کرد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای بودجه میلیاردی در برنامه اتمی رژیم ایران

۲۱شهریور ۱۳۸۳-۱۱سپتامبر ۲۰۰۴: مقاومت ایران اعلام کرد علی خامنه‌ای ولی‌فقیه رژیم ایران با اختصاص ۲میلیارد دلار دیگر برای سرعت بخشیدن به برنامه هسته‌یی رژیم موافقت کرده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای سایت اتمی مخفی در لویزان

۲۷آبان ۱۳۸۳ - ۱۷نوامبر ۲۰۰۴: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در پاریس.

آقای محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران یک سایت مرکزی رژیم ایران به‌نام «مرکز آمادگی و فن‌آوری نوین پیشرفته دفاعی» که مستقیماً تحت ریاست محسن فخری‌زاده یکی از بالاترین متخصصان اتمی رژیم ایران کار می‌کند، را فاش ساخت. آدرس این مرکز لویزان، خیابان مژده به‌سمت اتوبان بابایی، روبه‌روی کوی نوبنیاد (شهرک نور) است. این سایت درگذشته مربوط به مرکز پشتیبانی مهمات سازی وزارت دفاع بوده است اما از یک‌سال و نیم قبل با حکم مستقیم شمخانی وزیر دفاع این مرکز تخلیه شده و مرکز آمادگی فن‌آوری نوین پیشرفته دفاعی در آنجا مستقر شده است. این مرکز حدود 60هکتار وسعت دارد و دارای سه در ورودی در خیابان مژده می‌باشد. سایت فوق یک مرکز سری محافظت شده است که در اطراف آن در خیابان مژده دوربینهای زیادی نصب کرده‌اند و رفت و آمد افراد متفرقه در این منطقه و ورود نفرات سابق مهمات سازی به این سایت ممنوع شده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای غنـی‌سـازی اورانیـوم بـه‌شیـوه لیـزری

۲۹آبان ۱۳۸۳ - ۱۹نوامبر ۲۰۰۴: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در پاریس.

تنها دو روز بعد از افشای سایت مرکزی اتمی رژیم به‌نام «مرکز آمادگی و فن‌آوری نوین پیشرفته دفاعی»، ساعت 11 صبح روز جمعه ۲۹آبان ۱۳۸۳در دومین کنفرانس مطبوعاتی در پاریس، محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت فاش کرد که رژیم ایران به‌غنی‌سازی اورانیوم به شیوه لیزری مشغول است و رژیم ایران به‌ دور از چشم بازرسان، روش لیزری را در غنی‌سازی اورانیوم در دو مرکز مخفی خود به‌کار می‌برد.
در این کنفرانس گفته شد: «در سال ۲۰۰۰ مقاومت ایران از به‌کارگیری این روش توسط رژیم آخوندی که در سایتی در لشگرآباد هشتگرد کرج جریان داشت، پرده برداشته بود. در سایت مزبور ۲۲کیلوگرم فلز اورانیوم طبیعی که از اتحاد شوروی سابق قاچاق شده بود، مورد استفاده قرار گرفت. پروژه غنی‌سازی با استفاده از لیزر متعاقباً در سازمان انرژی اتمی متوقف شد و این پروژه به دو مرکز در چارچوب وزارت دفاع و سپاه پاسداران منتقل شد.
در این کنفرانس گفته شد اولین محل مرکز آمادگی و فن‌آوری نوین پیشرفته دفاعی واقع در خیابان مژده قرار دارد و دومین مرکز مجمع نظامی پارچین در ۳۰کیلومتری جنوب شرقی تهران واقع است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران –درخواست بازرسی از سایت‌های لویزان و پارچین

۳آذر ۱۳۸۳ -۲۳نوامبر ۲۰۰۴: اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

آقای محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست تا در اسرع وقت، قبل از تشکیل اجلاس شورای حکام آژانس در ۲۵نوامبر، از سایتهای نظامی ـ اتمی لویزان و پارچین در شرق و جنوب تهران بازدید کند. بر اساس اطلاعات دقیق مقاومت ایران، هر دو سایت که متعلق به وزارت دفاع رژیم هستند، روی تغلیط اورانیوم از طریق تکنولوژی لیزری کار می‌کند.

بعد از این‌که در مارس ۲۰۰۳ مقاومت ایران سایت شیان در شرق تهران را افشا نمود، رژیم آخوندی این سایت را منهدم و تجهیزات آن را به سایت لویزان منتقل کرد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای پنهان کردن سانتریفوژها

افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۶آذر ۱۳۸۳- اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۶آذر ۱۳۸۳- اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

۶آذر ۱۳۸۳ - ۲۶نوامبر ۲۰۰۴: اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

تلاش‌های رژیم آخوندی برای کسب موافقت رسمی آژانس برای بهره‌برداری از ۲۰سانتریفیوژ، از نیات شوم این رژیم برای دستیابی به سلاح اتمی پرده برمی‌دارد. بر اساس اطلاعات دقیقی که از داخل کشور به دست مقاومت ایران رسیده است، رژیم می‌خواهد از وجود این سانتریفیوژها به‌عنوان سرپوشی برای شمار زیادی از سانتریفیوژها که به اطلاع آژانس نرسانده، استفاده کند.

نادیده گرفتن تلاش‌های رژیم برای دستیابی به پلوتونیوم در توافق با سه کشور اروپایی و مسکوت گذاشتن این موضوع در پیش‌نویس قطعنامه‌یی که به اجلاس ارائه شده است، رژیم آخوندی را به این نتیجه می‌رساندکه برای این سه کشور، حفظ توافقات اقتصادی و تجارت با رژیم ایران بر صلح و امنیت و آرامش در منطقه و جهان مقدم است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای موشکهای قدر و زلزال

افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۱۲آذر ۱۳۸۳- افشای موشکهای قدر و زلزال
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۱۲آذر ۱۳۸۳- افشای موشکهای قدر و زلزال

۱۲آذر ۱۳۸۳-۲دسامبر ۲۰۰۴: شورای ملی مقاومت ایران در لندن موشکهای قدر و زلزال رژیم ایران را افشا کرد که با برد ۳هزار کیلومتر، توان حمل کلاهک‌های هسته‌یی را دارند.

در کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران لیستی از اسامی و مشخصات مجتمع‌هایی که در پروژه ساخت کلاهکهای اتمی و شیمیایی رژیم دست دارند فاش شد. مشخصات برخی از این مجتمع‌ها عبارتند از:
نام مجتمع صنعتی موضوع کار کد اسامی مسئولان
صنایع شهید ورامینی هدایت و کنترل ۶۰۰۰صالحی
صنایع شهید موحد بدنه ۷۵۰۰خواص
صنایع شهید چراغی سوخت ۳۰۰۰اسدی، قمری، دهنمکی
صنایع شهید رستگار موتور ۴۵۰۰فرهانی، صناعی
صنایع شهید کریمی سرجنگی ۲۵۰قلی‌زاده
صنایع شهید نوری زنجیر آتش ۸۵۰۰ ـ
صنایع شهید کلهر لانچر ۱۵۰۰مهندس حسینی
مجتمع صنایع موشکی همت در حومه شمال شرقی تهران واقع شده است
مجتمع همت هم‌چنین با گرفتن یک خط تولید کارخانهٴ آزمایش یک مرکز دوم ایجاد کرده است که در این محل صنایع الکترونیک خود را مستقر نموده است. رئیس مجتمع همت سرتیپ پاسدار دانش‌آشتیانی می‌باشد و بخش عمده مراحل تولید موشکهای شهاب نیز در این مجتمع انجام می‌گیرد. رژیم ایران پس از سال‌ها کار روی تولید موشکهای شهاب 4در اواخر مرداد ماه 83موشک شهاب‌4را مورد تست قرار داد.
برد موشک شهاب 4بسته به وزن کلاهک انفجاری آن از ۱۹۰۰تا نزدیک به ۳۰۰۰کیلومتر تغییر می‌کند.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای دستگیری متخصصان اتمی توسط رژیم ایران

۱۸آذر ۱۳۸۳- ۸دسامبر ۲۰۰۴: محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران، در جلسه‌یی در پاریس اعلام کرد دستگیری متخصصان اتمی توسط رژیم ایران ادامه تلاش رژیم برای پنهان کردن پروژه‌های کسب سلاح اتمی است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای مخفی‌کاری و دستگیری متخصصان اتمی

۱۸آذر ۱۳۸۳- ۸دسامبر ۲۰۰۴: به‌دنبال افشای پروژه‌های فوق‌العاده مخفی اتمی رژیم آخوندی توسط مقاومت ایران، دستگاههای سرکوبگر رژیم شمار زیادی از کارکنان سایت‌های اتمی را دستگیر کرده‌اند. رژیم آخوندی با این دستگیریها تلاش می‌کند ردها و نشانه‌های مربوط به برنامه‌های مخفی اتمی را که افشاگریهای مقاومت امکان بازرسی از آنها را به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار داده کور کند و در عین‌حال با ایجاد رعب و وحشت، در میان پرسنل مراکز اتمی، از درز اطلاعات بیشتر جلوگیری کند. به‌خصوص که در اثر افشای سایتها و برنامه‌های کاملاً مخفی تسلیحات اتمی رژیم، توافق و زد و بندهای لرزان آخوندها با برخی کشورهای اروپایی در معرض چالش جدی قرار گرفته است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای اطلاعات به‌دست آمده از درون رژیم ایران

۶بهمن ۱۳۸۳- ۲۵ژانویه ۲۰۰۵: بر اساس اطلاعات به دست آمده از درون رژیم آخوندی، کارشناسان ارشد اتمی در وزارت دفاع و سپاه پاسداران، به سران رژیم گزارش داده‌اند که سال ۲۰۰۵برای پروژه اتمی رژیم «سال سرنوشت» خواهد بود و مذاکرات با کشورهای اروپایی تاثیری بر پیشرفت این برنامه نداشته است.

آخوندهای حاکم از توافقنامه نوامبر گذشته با سه کشور اروپایی تنها برای فریبکاری و خریدن زمان برای تولید سلاح هسته‌یی بهره‌برداری می‌کنند. سه ماه بعد از افشای تأسیسات جدید هسته‌یی در بندرعباس توسط مقاومت ایران که به تولید کیک زرد اورانیوم اختصاص دارد، رئیس سازمان انرژی هسته‌یی رژیم روز گذشته اعلام کرد این تأسیسات تا چند ماه دیگر آغاز به‌کار خواهد کرد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای تهیهٴ پولونیوم ۲۱۰و بریلیوم و افشای پروژه سـری رژیم ایران برای تولیـد ماشـة انفجار بمب اتمی


افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۱۵بهمن ۱۳۸۳- افشای تهیهٴ پولونیوم ۲۱۰و بریلیوم

۱۵بهمن ۱۳۸۳- ۳فوریه ۲۰۰۵:‌ کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در پاریس

محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران، در یک کنفرانس مطبوعاتی پروژه سری رژیم ایران برای تهیهٴ پولونیوم ۲۱۰و بریلیوم برای ساختن چاشنی‌های بمب اتمی را فاش کرد.

در این کنفرانس مطبوعاتی که در هتل مریدین پاریس برگزار شد، آقای محمد محدثین گفت: «هم‌چنان‌که می‌دانید بمب اتمی از سه قسمت اساسی تشکیل می‌شود. تأمین سوخت اتمی، سیستمهای پرتاب‌کننده و چاشنی بمب اتمی. محدثین افزود: پروژه رژیم برای ساختن چاشنی بمب اتمی بطلان همهٴ دعاوی ملایان مبنی بر این‌که به‌دنبال استفادهٴ صلح‌آمیز از تکنولوژی اتمی است را برملا می‌کند.
رژیم ایران مشغول تولید پلونیوم‌۲۱۰، بریلیوم، ژنراتورهای نوترونی و واردات بریلیوم می‌باشد.
رژیم به‌طور آزمایشگاهی به نحو گسترده‌یی بریلیوم را با پلونیوم‌۲۱۰ترکیب کرده است و به‌صنعتی‌کردن این فراورده بسیار نزدیک است. پلونیوم‌۲۱۰چشمه آلفا تولید می‌کند و با مخلوط‌شدن آن با فلز بریلیوم چشمه نوترونی تولید می‌کنند که کبریت شروع‌کننده راه‌اندازی یک بمب است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای غنی‌سازی لیزری در نیروگاه پارچین

 

۴فروردین ۱۳۸۴- ۲۴مارس ۲۰۰۵: علیرضا جعفرزاده در یک گفتگوی تلفنی با خبرگزاری رویترز فاش ساخت که رژیم ایران در یک نیروگاه مخفی زیرزمینی در پارچین مشغول غنی‌سازی لیزری است.

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای گزارش محرمانه مجلس ارتجاع

۱۱فروردین ۱۳۸۴- ۳۱مارس ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران طی یک کنفرانس مطبوعاتی جزئیات تازه‌یی از برنامه‌های مخفیانهٴ اتمی رژیم ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌یی را افشا کرد. محمد محدثین فاش کرد که تأسیسات تولید آب سنگین در اراک در شهریورماه ۱۳۸۴به بهره‌ برداری خواهد رسید. وی هم‌چنین یک گزارش محرمانه مجلس شورای اسلامی رژیم ایران در همین زمینه را افشا کرد.

در این کنفرانس فاش شد که خامنه‌ای ولی‌فقیه رژیم آخوندی، سال گذشته مبلغ 2و نیم میلیارد دلار برای دستیابی به سه کلاهک هسته‌یی اختصاص داده است. مسئولیت این پروژه را به پاسدار شمخانی وزیر دفاع و پاسدار احمد وحید دستجردی رئیس سازمان هوا و فضای رژیم واگذار کرده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای خرید مخفیانه مادهٴ گرافیت توسط رژیم ایران

افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۳۱اردیبهشت ۱۳۸۴- افشای خرید مخفیانه مادهٴ گرافیت توسط رژیم ایران
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۳۱اردیبهشت ۱۳۸۴- افشای خرید مخفیانه مادهٴ گرافیت توسط رژیم ایران

۳۱اردیبهشت ۱۳۸۴- ۲۱می ۲۰۰۵: علیرضا جعفرزاده فاش ساخت رژیم ایران مخفیانه مادهٴ کرافیت یا ترکیباتی از آن یعنی سرب سیاه یا سرامیک ماتریکس را که می‌تواند در تسلیحات هسته‌یی یا موشکی مورد استفاده قرار بگیرد، خریداری کرده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای تلاش‌های رژیم ایران برای تهیه فولاد سخت

۶مرداد ۱۳۸۴- ۲۸ژوئیه ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در پاریس

مقاومت ایران طی یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس به‌طور مفصل و با ارائهٴ جزئیات از تلاش‌های رژیم ایران برای به‌دست آوردن ماراژینگ یا فولاد سخت پرده برداشت.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران


۱۴مرداد ۱۳۸۴ -۵اوت ۲۰۰۵: در آستانه ارائه آخرین پیشنهادات سه کشور بزرگ اتحادیه اروپا به دیکتاتوری مذهبی و تروریستی حاکم بر ایران، آقای محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران، طی نامه‌یی به جک استروا، وزیرخارجه انگلستان که ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد، با تأکید بر این‌که رژیم تهران با شانتاژ و تهدید به شروع فعالیتهای اتمی در تأسیسات اصفهان، درصدد است امتیازات بیشتری از اتحادیه اروپا کسب کند، گفت: «رژیم آخوندی از این موش و گربه بازی که از ابتدای افشای فعالیتهای مخفی ۱۸ساله آنان در اوت ۲۰۰۲توسط شورای ملی مقاومت ایران، ادامه می‌دهد دو هدف دارد. هدف اول به‌دست آوردن وقت برای تکمیل پروژه سلاح اتمی است که از نقطه‌نظر کلیه رهبران رژیم یک تضمین استراتژیک برای بقای آن است. هدف دوم کسب امتیازهای اقتصادی و سیاسی و امنیتی بیشتر از کشورهای غربی است».
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای تولید هزاران سانتریفوژ توسط رژیم ایران

افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۲۷مرداد ۱۳۸۴- افشای تولید هزاران سانتریفوژ توسط رژیم ایران
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۲۷مرداد ۱۳۸۴- افشای تولید هزاران سانتریفوژ توسط رژیم ایران

۲۷مرداد ۱۳۸۴- ۱۸اوت ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در لندن

در یک کنفرانس مطبوعاتی در انگلستان حسین عابدینی، از اعضای کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت، گفت: «رژیم ایران هزاران سانتریفوژ تولید کرده است. این سانتریفوژها در تهران و اصفهان تولید شده و در انبارهای وزارت دفاع و سپاه پاسداران به‌طور مخفیانه نگهداری می‌شود. این انبارها در اصفهان و در اطراف جادهٴ لشکرک تهران می‌باشند».
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای تلاش رژیم ایران برای دستیابی به تریتیوم

افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۳شهریور ۱۳۸۴- افشای تلاش رژیم ایران برای دستیابی به تریتیوم
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۳شهریور ۱۳۸۴- افشای تلاش رژیم ایران برای دستیابی به تریتیوم

۳شهریور ۱۳۸۴- ۲۵اوت ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

شورای ملی مقاومت ایران طی یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل، پایتخت بلژیک، گوشه‌های جدیدی از فعالیت‌های مخفی تسلیحات اتمی رژیم ایران را افشا کرد. علی صفوی، از اعضای کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران در این کنفرانس گفت: «در حالیکه تمامی توجهات جامعه بین‌المللی روی متوقف کردن چرخهٴ سوخت اتمی رژیم ملایان در زمینهٴ اورانیوم بوده است، رژیم ایران با تمام قوا به‌دنبال اتمام پروژه رآکتور آب سنگین اراک است که بتواند هر چه سریعتر به پلوتونیوم، به‌عنوان مادهٴ اصلی برای انفجار هسته‌یی دست پیدا کند». وی هم‌چنین فاش ساخت رژیم ایران به‌دنبال دستیابی به تریتیوم است. تریتیوم یک بخش ضروری برای تولید سلاحهای اتمی با قدرت افزوده شده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای جنبه‌های دیگری از فعالیتهای مخفی اتمی رژیم

۳شهریور ۱۳۸۴- ۲۵اوت ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در اسلو

در این کنفرانس آقای پرویز خزایی، نمایندهٴ شورای ملی مقاومت در کشورهای نوردیک، تلاشهای رژیم ایران برای راه‌اندازی مرکز آب سنگین در اراک جهت دستیابی به پلوتونیوم و هم‌چنین تلاش رژیم برای دستیابی به تریتیوم را تشریح نمود.
وی در افشاگری خود، اجلاس کمیته بررسی مسائل هسته‌یی رژیم در شورای عالی امنیت ملی که در آن پروژه اراک مورد بررسی قرار گرفته است را افشا نمود و گفت که در این جلسه محرمانه، علی شمخانی وزیر سابق دفاع از حسن روحانی رئیس گروه مذاکرات هسته‌یی رژیم، به این خاطر که ظرف دو سال گذشته باعث فریب آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مانع ایجاد حساسیت ارگانهای بین‌المللی روی سایت اراک شده، ابراز قدردانی کرده و گفته است به هر شکل ممکن باید مانع توقف کار این سایت شد. شمخانی از جمله اطلاع داد با ساختن راکتور آب سنگین اراک، تولید صنعتی پلوتونیوم و هم‌چنین تریتیوم ممکن می‌شود
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای توان موشکی رژیم

شای برنامه هسته‌یی ایران – ۴شهریور ۱۳۸۴- افشای توان موشکی رژیم
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۴شهریور ۱۳۸۴- افشای توان موشکی رژیم

۴شهریور ۱۳۸۴- ۲۶اوت ۲۰۰۵: علیرضا جعفرزاده در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشینگتن درباره توان موشکی رژیم بعد از خرید موشکهای کروز صحبت کرد. در این کنفرانس وی از جمله کپی‌برداری از موشکهای کروز با برد ۳هزار کیلومتر و توان حمل کلاهک هسته‌یی را افشا کرد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای طرحهای اتمی رژیم ایران در دستیابی به تریتیوم

۴شهریور ۱۳۸۴- ۲۶اوت ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در ایتالیا

در این کنفرانس آقای محمود حکمیان عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران به افشای فعالیت‌های مخفی رژیم در زمینه دستیابی به تریتیوم که استفاده دوگانه دارد پرداخت و گفت به‌طور مشخص تریتیوم کاربرد دوگانه نظامی و غیرنظامی دارد و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران را از تهیه این مواد منع کرده است. در حالی که طبق نظر کارشناسان بین‌المللی هسته‌یی، تهیه و تولید و آزمایش روی تریتیوم یکی از شاخصهای مهم ساخت بمب هسته‌یی است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای فعالیت‌های مخفیانه اتمی رژیم

۸شهریور ۱۳۸۴- ۳۰اوت ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در کپنهاک

در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر کپنهاک دانمارک، پرویز خزایی، نماینده شورای ملی مقاومت در کشورهای نوردیک، دو جنبهٴ دیگر از فعالیت‌های مخفیانة‌ رژیم برای دستیابی به سلاح اتمی را افشا نمود. در این کنفرانس آقای خزایی جزئیاتی از تلاش‌های رژیم آخوندی برای دستیابی به تریتیوم و ادامه پروژه اراک برای تسریع دستیابی به پلوتونیوم برای به‌کار گرفتن در بمب اتمی را برای حاضران تشریح کرد
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای قاچاق فلز برلیوم توسط رژیم ایران


افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱۰شهریور ۱۳۸۴- افشای قاچاق فلز برلیوم توسط رژیم ایران

۱۰شهریور ۱۳۸۴- اول سپتامبر ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در لندن

در یک کنفرانس مطبوعاتی در لندن حسین عابدینی، عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران گفت: رژیم ایران به‌شدت در تلاش برای دستیابی به فلز برلیوم می‌باشد و اخیراً مقادیر قابل توجهی از این فلز را به‌صورت قاچاق وارد ایران کرده است.

حسین عابدینی هم‌چنین در توضیحات خود پیرامون کارکرد بریلیوم گفت در بمبهای اتمی، معمولاً اورانیوم غنی شده یا پلوتونیوم با بریلیوم که یک مادهٴ منعکس‌کننده نوترون است، احاطه می‌شود. با بکارگیری بریلیوم یا اکسید بریلیوم در بمب هسته‌یی، میزان مادهٴ اصلی انفجاری یعنی اورانیوم غنی شده یا پلوتونیوم مورد نیاز سه تا چهار برابر کمتر می‌گردد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای تلاش‌های رژیم آخوندی برای دستیابی به فلز بریلیوم

۱۰شهریور ۱۳۸۴- اول سپتامبر ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در استکهلم،

آقای پرویز خزایی نمایندهٴ شورای ملی مقاومت در کشورهای نوردیک قاچاق فلز بریلیوم توسط رژیم آخوندی را را افشا نمود. در این کنفرانس مقاومت ایران هم‌چنین اطلاعات یک شرکت پوششی را که رژیم آخوندی برای قاچاق این مواد از آن استفاده می‌کند و همین‌طور اطلاعات مربوط به برخی مراکز آزمایشگاهی سپاه پاسداران و وزارت دفاع برای تولید این ماده را افشا نمود.

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای تمرکز روی راه‌اندازی ۵هزار سانتریفوژ


افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۲شهریور ۱۳۸۴- افشای تمرکز رژیم ایران روی راه‌اندازی ۵هزار سانتریفوژ

۲۲شهریور ۱۳۸۴- ۱۳سپتامبر ۲۰۰۵: در یک کنفرانس خبری، علی صفوی، عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت، فاش ساخت رژیم ایران جهت دستیابی هرچه سریعتر به اورانیوم بسیار غنی شده جهت ساخت بمب هسته‌یی، روی راه‌اندازی ۵هزار سانتریفوژ متمرکز شده است. علی صفوی گفت طراحی سایت نطنز جهت نصب ۵۰هزار سانتریفوژ بوده است، ولی ساخت این ۵۰هزار سانتریفوژ به‌صورت مرحله‌یی صورت می‌گیرد و در مرحله اول ساخت ۵هزار سانتریفوژ در دستور کار رژیم قرار دارد. رژیم آخوندی موتورهای این سانتریفیوژها را از کشور چین قاچاق کرده و از طریق کشور واسط دوبی به ایران وارد کرده
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای به‌کارگیری کلاهک هسته‌یی در موشکهای دوربرد

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۹شهریور ۱۳۸۴- افشای به‌کار گیری کلاهک هسته‌یی روی موشکهای دوربرد
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۹شهریور ۱۳۸۴- افشای به‌کار گیری کلاهک هسته‌یی روی موشکهای دوربرد
 

۲۹شهریور ۱۳۸۴- ۲۰سپتامبر ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی ایران در وین، اتریش

همزمان با اجلاس شورای حکام سازمان انرژی اتمی در یک کنفرانس مطبوعاتی در وین، شاهین قبادی، از اعضای کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت، به‌کار گیری کلاهک هسته‌یی روی موشکهای دوربرد دارای ژیروسکوپ پیشرفته با سرعت بالا توسط رژیم ایران را افشا کرد.

 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - ارائهٴ گزارش جامع از برنامه مخفی اتمی رژیم ایران

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۳۱شهریور ۱۳۸۴- ارائهٴ گزارش جامع از برنامه مخفی اتمی رژیم ایران
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۳۱شهریور ۱۳۸۴- ارائهٴ گزارش جامع از برنامه مخفی اتمی رژیم ایران

۳۱شهریور ۱۳۸۴- ۲۲سپتامبر ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل، محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران، گزارش جامعی از برنامه مخفی اتمی رژیم ایران به نمایندگان مطبوعات و رسانه‌ها ارائه داد. این مجموعه اطلاعاتی شامل ۷بخش و مبتنی بر هزار گزارش بود. این گزارشها اثبات می‌کرد که فعالیت‌های اتمی رژیم پیرامون چرخهٴ سوخت هسته‌یی، ساختن بمب، کلاهک‌های هسته‌یی و سیستم‌های پرتاب موشک است. این گزارش به‌وضوح نقش سپاه پاسداران را در هدایت و کنترل برنامه‌های هسته‌یی رژیم ایران نشان می‌داد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای سیستم گسترده تونل سازی در اطراف تهران

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱آذر ۱۳۸۴- افشای سیستم گسترده تونل سازی در اطراف تهران
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱آذر ۱۳۸۴- افشای سیستم گسترده تونل سازی در اطراف تهران

۱آذر ۱۳۸۴- ۲۲نوامبر ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در واشینگتن

در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشینگتن علیرضا جعفرزاده با ارائة‌ اسناد و مدارک اطلاعات جدید، جزئیات دقیقی را دربارهٴ سیستم گسترده تونل سازی در اطراف تهران، شرکتها و مراکز دست‌اندرکار پروژه موشکی و مقام‌ها و گردانندگان این پروژه را فاش نمود و گفت: «رژیم ایران سریالی از تونل‌های بهم پیوسته و اماکن زیرزمینی متمرکز را برای نگهداری موشکهایی با توان حمل کلاهک هسته‌یی در شرق و جنوب شرقی تهران، شهر ری و منطقهٴ پاکدشت ایجاد کرده است. جعفرزاده ۷بخش مختلف مجموعه صنایع موشکی همت را که همگی سری می‌باشند، با جزئیات آنها ارائه داد و از جمله گفت: «مؤسسه کریمی سری‌ترین بخش این برنامه است که مسئولیت کلاهک اتمی را به عهده دارد. این کلاهک‌ها روی موشکهای شهاب ۳یا قدر قرار می‌گیرد. تمامی ارتباطات در رابطه با این مؤسسه به وسیلهٴ کد انجام می‌شود. فرماندهی آن در دست پاسداری به نام قلی‌زاده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای طرح‌های فریب رژیم ایران

۲آذر ۱۳۸۴- ۲۳نوامبر ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در وین

شورای ملی مقاومت ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی در وین، مرکز اتریش، طرح‌های فریب رژیم ایران برای مخفی کردن فعالیت‌های اتمی را افشا کرد. در این کنفرانس مطبوعای علی صفوی گفت: «به دنبال افشاگری سال گذشته شورای ملی مقاومت ایران در مورد فعالیت‌های مشخص در زمینهٴ اتمی در سایت‌های نظامی از جمله سایت‌های پارچین و شیان لویزان، رژیم ایران تمام تلاش خود را به‌کار برده است تا مانع مشخص شدن این فعالیتها برای بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گردد. در‌مورد سایت پارچین رژیم عملاً تنها اجازهٴ بازرسی محدود از یکی از بخشهای پارچین را داده است این در حالی است که پارچین، به 12‌بخش تقسیم می‌شود که اصطلاحاً به‌آن دوازده طرح گفته می‌شود.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - کنفرانس افشاگرانه مقاومت ایران در اسلو

۱۷آذر ۱۳۸۴ – ۸دسامبر ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در گراند هتل اسلو

پرویز خزایی نماینده شورای ملی مقاومت ایران در کشورهای نوردیک، در یک کنفرانس مطبوعاتی با نشان‌دادن اسناد و اسلایدهای مربوط به سایت‌های اتمی رژیم، آخرین اطلاعات و شواهد درباره پروژه اتمی رژیم را افشا کرد و به‌شرح تهدیدات تروریستی و اتمی رژیم ایران پرداخت.
در این کنفرانس اینگوالد گودال عضو سابق مجلس نروژ از حزب محافظه‌کار، لارش ریسه، نمایندهٴ سابق و عضو شورای «نه به سلاح اتمی نروژ»، بیورن یاکوبسون نماینده پارلمان و عضو کمیسیون دفاع و مورتن هوگلوند نماینده مجلس و عضو کمیسیون خارجی شرکت داشتند و در رابطه با نقش مقاومت ایران در افشای پرونده هسته‌یی رژیم آخوندی و خدمت این مقاومت به صلح جهانی و ضرورت ارجاع پرونده رژیم به شورای امنیت ملل‌متحد سخنرانی کردند.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای مخفی‌کاریهای رژیم ایران در پروژه اتمی

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۹آذر ۱۳۸۴- افشای مخفی‌کاریهای رژیم ایران در زمینه‌های پروژه اتمی
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۹آذر ۱۳۸۴- افشای مخفی‌کاریهای رژیم ایران در زمینه‌های پروژه اتمی

۲۹آذر ۱۳۸۴- ۲۰دسامبر ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی شورای ملی مقاومت ایران در انگلستان اقدام به برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی با شرکت آندرو مکینلی، نماینده پارلمان انگلستان، در محل پارلمان انگلستان در وست‌مینستر لندن نمود. در این کنفرانس مطبوعاتی حسین عابدینی عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران پرده از شبکه‌های وسیع تونل‌سازی رژیم در مناطق پارچین و خجیر در تهران و شهرهای قم و اصفهان برداشت. عابدینی به تفصیل در مورد فریبکاریهای رژیم در سایت پارچین توضیح داد و گفت: مجموعه‌یی از تونل نیز در سایت پارچین در شرق تهران ایجاد شده است که برای مخفی کردن تجهیزات اتمی است و در یکی از این تونلها تحقیقات مربوط به غنی‌سازی لیزری انجام می‌شود.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای ۱۴مجموعه تونل زیر زمینی برای اختفای تأسیسات ساخت سـلاح هسته‌یی

۲۹آذر ۱۳۸۴- ۲۰دسامبر ۲۰۰۵: کنفرانس مطبوعاتی شورای ملی مقاومت ایران در پاریس

همزمان با آغاز مذاکرات سه کشور اروپایی با رژیم آخوندی در وین، مقاومت ایران طی یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس ۱۴مجموعه تونل زیرزمینـی برای اختفای تأسیسات ساخت سـلاح هسته‌یی را افشا کرد. در این کنفرانس مقاومت ایران فاش کرد که بنا‌ به اطلاعات موثق دریافتی از داخل رژیم، پاسدار احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور آخوندها، از سال ۱۹۹۸زیر نظر شخص خامنه‌ای درگیر ساختن و آماده‌سازی این تونل‌ها بوده است. تمامی این تونل‌سازی‌ها تحت کنترل سپاه پاسداران قرار دارد و سرلشکر پاسدار فیروز‌آبادی رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح رژیم آخوندی مسئول اجرای این پروژه بوده است.

در این کنفرانس مطبوعاتی، محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت اعلام کرد:
بنا‌ به اطلاعات موثق دریافتی از داخل رژیم ملایان، به‌دستور شخص علی خامنه‌ای، همزمان با توسعهٴ اجزای مختلف برنامه اتمی رژیم، یک برنامه گسترده به‌منظور مخفی‌کردن و حفاظت از بخش‌های مختلف برنامه اتمی رژیم در طی سالیان در جریان بوده است. بخش جدی این برنامه که مقاومت ایران اخیراً از ابعاد و جزئیات آن مطلع شده است، ایجاد تونل‌ها و سازه‌های زیرزمینی گسترده‌ایست که توسط ارگانهای نظامی و شرکتهای پوششی آنها، ساخته شده است. محمد محدثین سپس مشخصات ۴مجموعه از ۱۱مجموعه تونل‌ها را معرفی کرد و در مورد اولین مجموعه در اطراف قم گفت:
در اطراف شهر قم در نزدیکی دریاچه قم، یک مجموعه تونل و سازه‌های زیر‌زمینی ساخته شده است. تأسیس این مجموعه از سال ۲۰۰۰شروع شده است.

مجموعه دیگر مجموعه‌یی از تونلهای زیر زمینی در پادگان موسوم به هفت‌تیر اصفهان است. یکی از این تونلها در حال حاضر توسط شرکت پارس گرما در حال ساخت می‌باشد.

مجموعه دیگر در سایت پارچین (شرق تهران) ایجاد شده است که برای مخفی کردن تجهیزات اتمی است، در یکی از این تونلها تحقیقات مربوط به غنی‌سازی لیزری انجام می‌شود

یک مجموعه گسترده از تونل و تأسیسات مخفی مربوط به ساخت موشکهای بالستیک که قادر به حمل کلاهک اتمی هستند در منطقهٴ خجیر واقع شده‌اند. این مجموعه شامل دهها تونل مخفی می‌شود. یکی از این تونلها که به مونتاژ نهایی موشکهای بالستیک اختصاص دارد دارای ۱۰۰۰متر طول و ۱۲متر قطر می‌باشد که در عمق زمین به پنج شاخهٴ پانصد‌متری تقسیم می‌شود.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای آماده‌سازی ۵هزار سانتریفوژ درنطنز

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۰دی ۱۳۸۴- افشای جزئیات جدیدی از سایت نطنز
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۰دی ۱۳۸۴- افشای جزئیات جدیدی از سایت نطنز

۲۰دی ۱۳۸۴- ۱۰ژانویه ۲۰۰۶: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در واشینگتن

مقاومت ایران فاش کرد به‌رغم این‌که رژیم ایران متعهد شده بود که کلیه فعالیتهای مرتبط با غنی‌سازی را متوقف کند، بنا‌بر اطلاعاتی که از منابع مقاومت ایران در داخل کشور رسیده است، رژیم ایران جهت دستیابی هرچه سریعتر به سلاح هسته‌یی بدون وقفه به ساختن بخشهای مختلف سایت غنی‌سازی اورانیوم در نطنز ادامه داده و 5هزار سانتریفوژ را برای نصب در سایت نطنز آماده کرده است. علیرضا جعفرزاده گفت: رژیم قصد دارد به‌صورت قدم به قدم، مراحل بعدی چرخه سوخت هسته‌یی را راه‌اندازی کرده و جامعه بین‌المللی را با عمل انجام شده مواجه کند. در این کنفرانس مطبوعاتی، علیرضا جعفرزاده گفت: «دو شرکت اصلی سازندهٴ سایت نطنز، شرکتهای توسعهٴ سیلو و شرکت ساز و پرداز ایران می‌باشند
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای تلاش‌های جدید رژیم ایران برای دستیابی به سلاح

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۳۰دی ۱۳۸۴- افشای تلاش‌های جدید رژیم ایران برای دستیابی به سلاح اتمی
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۳۰دی ۱۳۸۴- افشای تلاش‌های جدید رژیم ایران برای دستیابی به سلاح اتمی

۳۰دی ۱۳۸۴- ۲۰ژانویه ۲۰۰۶: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در مجلس عوام انگلستان

دولت نوروزی، نماینده شورای ملی مقاومت ایران در انگلستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی در مجلس عوام انگلستان موارد جدیدی از تلاش‌های رژیم ایران برای دستیابی به سلاح اتمی را فاش ساخت. در این کنفرانس مطبوعاتی، دولت نوروزی گفت: رژیم ایران برای تولید سلاح هسته‌یی و به‌منظور شکل دادن اورانیوم غنی شده برای استفاده در بمب اتمی به دستگاههای پرس آئزو استاتیک گرم و هات پرس دست یافته است. این دو دستگاه که ممنوعه است، فشار را به همراه گرما همزمان به‌کار می‌گیرد و برای ساختن بخش‌های مختلف سلاح هسته‌یی از جمله نیمکره بمب هسته‌یی می‌تواند به‌کار گرفته شود. فشار تؤام با حرارت باعث می‌شود که فلزات در درجه حرارت پائین‌تری ذوب شوند.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای جزئیات جدیدی از برنامه موشکی رژیم ایران

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱۲اسفند ۱۳۸۴- افشای جزئیات جدیدی از برنامه موشکی رژیم ایران
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱۲اسفند ۱۳۸۴- افشای جزئیات جدیدی از برنامه موشکی رژیم ایران

۱۲اسفند ۱۳۸۴- ۳مارس ۲۰۰۶: علیرضا جعفرزاده جزئیات جدیدی از برنامه موشکی رژیم ایران را فاش کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به‌نقل از علیرضا جعفرزاده گفت: «این رژیم سالانه بیش از ۹۰موشک شهاب ۳تولید می‌کند که آمار آن در مقایسه با گذشته ۴برابر شده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای تلاش‌های گسترده برای دستیابی به‌تسلیحات اتمی

۲۳مرداد ۱۳۸۶ – ۱۴اوت ۲۰۰۷: کنفرانس خبری مقاومت ایران در واشینگتن.

صبح چهارشنبه ۲۳مرداد ۱۳۸۶افشاگری مقاومت ایران در هتل ویلارد واشینگتن با شرکت نمایندگان رادیو تلویزیونها و مطبوعات و خبرگزاریهای بین‌المللی که بیش از ۴۰رسانه را شامل می‌شدند، برگزار گردید.‌ برخی دیپلوماتها و نمایندگان سفارتهای کشورهای مختلف جهان نیز در این کنفرانس شرکت کرده بودند. علیرضا جعفرزاده، بر اساس گزارش کمیسیون تحقیقات دفاعی و استراتژیک شورای ملی مقاومت ایران تلاش‌های گسترده ملایان برای دستیابی به‌تسلیحات اتمی، میکروبی و شیمیایی را که به‌گفته رفسنجانی «تضمین استراتژیکی بقا» برای حاکمیت ملایان محسوب می‌شود، فاش کرد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای اطلاعات زرادخانه موشکی رژیم ایران

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱۶اسفند ۱۳۸۴- افشای اطلاعات زرادخانه موشکی رژیم ایران

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱۶اسفند ۱۳۸۴- افشای اطلاعات زرادخانه موشکی رژیم ایران

۱۶اسفند ۱۳۸۴- ۷مارس ۲۰۰۶: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در پارلمان انگلستان

حسین عابدینی از اعضای کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران طی یک کنفرانس مطبوعاتی در پارلمان انگلستان از جمله گفت: «مطابق اطلاعات جدیدی که به دست مقاومت ایران رسیده است، در حال حاضر رژیم ایران بیش از ۳۰۰موشک شهاب ۳در زرادخانهٴ خود دارد و چندی قبل نیز تولید موشک شهاب ۳خود را به‌شدت افزایش داده و تولید آن را به سالانه حدود ۱۰۰فروند موشک رسانده است.

عکس این افشاگری در یک افشاگری دیگر در پایین تکرار شده است آیا در سند اصلی در هر دو یک عکس استفاده شده است
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای طرح مخفی رژیم ایران در شمال تهران

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۲اسفند ۱۳۸۴- افشای طرح مخفی رژیم ایران در شمال تهران
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۲اسفند ۱۳۸۴- افشای طرح مخفی رژیم ایران در شمال تهران

۲۲اسفند ۱۳۸۴- ۱۳مارس ۲۰۰۶: مقاومت ایران از یک طرح مخفی رژیم ایران در شمال تهران پرده برداشت.
هفته‌نامه ساندی تلگراف چاپ انگلستان به‌نقل از علیرضا جعفرزاده نوشت: «در حالیکه رهبران رژیم ایران برای مقابله با غرب بر سر برنامه غیرمجاز هسته‌یی خود آماده می‌شوند، رژیم ایران اقدام به ساختن یک مرکز زیرزمینی فرماندهی اضطراری در جنوب منطقهٴ عباس آباد واقع در شمال تهران کرده است. این مجتمع که ساخت آن به‌تازگی تکمیل شده از طریق تونل‌هایی به دیگر پادگانهای دولتی در نزدیکی مصلای تهران وصل شده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای مراکز دانشگاهی، پوششی برای توسعهٴ سلاحهای اتمی

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۹اسفند ۱۳۸۴- افشای مراکز دانشگاهی، پوششی برای توسعهٴ سلاحهای اتمی
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۹اسفند ۱۳۸۴- افشای مراکز دانشگاهی، پوششی برای توسعهٴ سلاحهای اتمی

۲۹اسفند ۱۳۸۴- ۲۰مارس ۲۰۰۶: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در واشینگتن

در یک کنفرانس مطبوعاتی در کلوپ ملی مطبوعات در واشینگتن، علیرضا جعفرزاده جزئیات جدیدی از پروژه‌های مخفی اتمی آخوندها، از جمله استفاده از مراکز علمی و دانشگاهی به‌عنوان پوششی برای تحقیق و توسعهٴ برنامه سلاحهای هسته‌یی فاش کرد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای دستیابی به بمب اتمی از نوع ایمپلوژن

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۷اردیبهشت ۱۳۸۵- افشای اقدامات برای دستیابی به بمب اتمی از نوع ایمپلوژن
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۷اردیبهشت ۱۳۸۵- افشای اقدامات برای دستیابی به بمب اتمی از نوع ایمپلوژن

۷اردیبهشت ۱۳۸۵- ۲۷آوریل ۲۰۰۶: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در پاریس

در یک کنفرانس بزرگ مطبوعاتی در پاریس محمد محدثین پروژه مخفی رژیم ایران برای دستیابی به سانتریفوژهای پی ۲و زنجیرهٴ اقدامات رژیم برای دستیابی به بمب اتمی از نوع ایمپلوژن را به اطلاع خبرنگاران رسانه‌های فرانسوی و بین‌المللی رساند.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای مراکز مونتاژ سانتریفوژهای پی ۲

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲شهریور ۱۳۸۵- افشای مراکز مونتاژ سانتریفوژهای پی ۲
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲شهریور ۱۳۸۵- افشای مراکز مونتاژ سانتریفوژهای پی ۲

۲شهریور ۱۳۸۵- ۲۴اوت ۲۰۰۶: طی یک کنفرانس بزرگ مطبوعاتی در پاریس محمد محدثین مراکز مونتاژ سانتریفوژهای پی ۲را افشا کرد و گفت: «طبق اطلاعات مقاومت ایران حداقل ۱۵سانتریفوژ پی ۲مونتاژ شده و در حال حاضر زیر آزمایش است. در این کنفرانس اسامی دست‌اندرکاران شرکتهای پوششی تأسیسات هسته‌یی رژیم ایران و آدرس این شرکتها فاش شد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای اسامی اماکن غنی‌سازی و ۲۸تن از دست‌اندر کاران

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۴شهریور ۱۳۸۵- افشای اسامی اماکن غنی‌سازی و ۲۸تن از دست‌اندر کاران آن
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۴شهریور ۱۳۸۵- افشای اسامی اماکن غنی‌سازی و ۲۸تن از دست‌اندر کاران آن

۲۴شهریور ۱۳۸۵- ۱۵سپتامبر ۲۰۰۶: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در نیویورک

در یک کنفرانس بزرگ مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی در نیویورک علیرضا جعفرزاده جزئیات جدید از فعالیت مخفی غنی‌سازی لیزری توسط رژیم ایران را فاش کرد و اسامی محل‌های غنی‌سازی و ۲۸تن از دست‌اندرکاران آن را اعلام نمود.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای مرکز فرماندهی مدیریت ساخت و هم‌چنین محل مرکزی تحقیقات اتمی نظامی

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱اسفند ۱۳۸۶- افشای مرکز فرماندهی مدیریت ساخت و محل مرکزی تحقیقات اتمی
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱اسفند ۱۳۸۶- افشای مرکز فرماندهی مدیریت ساخت و محل مرکزی تحقیقات اتمی

۱اسفند ۸۶-۲۰فوریه ۲۰۰۸: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل- در این روز محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران دو بخش افشانشده از فعالیت‌های اتمی رژیم ایران را که برای دستیابی به بمب اتمی است، افشا کرد. آقای محدثین گفت:‌ «این دو بخش شامل مرکز فرماندهی مدیریت ساخت و هم‌چنین محل مرکزی تحقیقات اتمی نظامی رژیم ایران و دیگری پروژه ساخت کلاهک اتمی می‌باشد. وی ادامه داد: رژیم آخوندی از آوریل سال ۲۰۰۷پروژه‌های اتمی خود را وارد مرحله جدیدی کرده و برای اولین بار یک مرکز فرماندهی و مدیریت واحد برای تکمیل پروژه ساخت بمب اتمی به نام حوزه توسعه کاربرد فن‌آوریهای پیشرفته تأسیس کرده است. این مرکز فرماندهی در همان محل سایت لویزان ۲تشکیل شده و تکامل یافته و گسترش یافته، مرکزی است که از سال ۲۰۰۴در آنجا وجود داره. این مرکز فرماندهی، یک ارگان مستقل در وزارت دفاع است و معاونتها و زیرمجموعه‌های خودش رو داره. این مرکز که به سایت مژده معروف است، تحت ریاست مهندس محسن فخری زادهٴ مهابادی می‌باشد. محسن فخری زاده، ۴۷ساله است و متخصص مهندسی هسته‌یی و از اعضای سپاه پاسداران است. او به‌طور مستقیم به وزیر دفاع، مصطفی محمد نجار وصل است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران –افشای دو سایت جدید و افشای تولید چاشنی شدیدالانفجار

افشای برنامه هسته‌یی ایران –۲مهر ۱۳۸۸- افشای دو سایت جدید و افشای تولید چاشنی شدیدالانفجار

افشای برنامه هسته‌یی ایران –۲مهر ۱۳۸۸- افشای دو سایت جدید و افشای تولید چاشنی شدیدالانفجار

۲مهر ۱۳۸۸ – ۱۵اکتبر ۲۰۱۷: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در پاریس

صبح پنجشنبه دوم مهرماه، در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس، مهدی ابریشمچی، مسئول کمیسیون صلح شورای ملی مقاومت ایران، یک مرکز و یک سایت فعال در پروژه ساخت کلاهکهای هسته‌یی رژیم را که تاکنون از سوی حکومت آخوندی به‌شدت مخفی نگاه داشته شده بود افشا کرد. این مرکز و سایت به‌طور مشترک، در زمینه آزمایش و ساخت مواد انفجاری بسیار قوی در ارتباط با سلاحهای هسته‌یی فعالیت می‌کند.

در کنفرانس پاریس، توضیحاتی در مورد دو مرکز مخفی رژیم که مستقیماً درگیر فعالیت برای تولید سلاحهای هسته‌یی هستند داده شد. این دو مرکز برای تحقیق و تولید سیستمهای انفجاری جهت بمب اتمی به‌کار گرفته می‌شوند. در واقع سیستم انفجاری بمب اتمی در مرکز تحقیقات فن‌آوری انفجاری ضربه (میتفاز) در دست تحقیق، آزمایش و ساخت است. این مرکز به وزارت دفاع رژیم وابسته است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران –اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

 
۱۷آبان ۱۳۹۰-۸نوامبر ۲۰۱۱: دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران طی اطلاعیه‌یی اقدامات جدید رژیم ایران در دستیابی به تسلیحات اتمی را فاش کرد. در این اطلاعیه آمده است: «پروژه دستیابی به بمب اتمی در ستادی به‌ریاست محسن فخری‌زاده مهابادی کنترل می‌شود که اسم آن را برای رد گم کنی به‌طور مستمر عوض می‌کنند. بسیاری از مدارکی که نشان می‌دهد رژیم ایران در پی دستیابی به سلاح اتمی است، به امضای محسن فخری‌زاده و در مرکزی به نام آماد است. مرکز آماد یا سایت مژده همان مرکزی است که از مارس ۲۰۱۱ (فروردین ۱۳۹۰) به بعد زیر عنوان سپند (سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی) نامگذاری شده و تحت نظارت سپاه پاسداران فعالیت می‌کند.

این مرکز ابتدا در سایت شیان لویزان در تهران مستقر شد که در مه ۲۰۰۳ (اردیبهشت ۱۳۸۲) توسط مقاومت ایران افشا گردید. بعد از این افشاگری، رژیم ایران آن‌ را به‌طور کامل منهدم کرد و برای پوشاندن آثار اورانیوم غنی شده تمامی خاک آن را تعویض نمود و فعالیتهای آن به سایت مژده (لویزان ۲) در جنب دانشگاه مالک اشتر و زیرمجموعه‌های آن منتقل شد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران –افشای تلاش‌های ”فعالِ ”رژیم در برنامه تسلیحات اتمی

افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۲۲اردیبهشت ۱۳۹۱- افشای ۷بخش و ۶۰تن از کارشناسان اتمی
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۲۲اردیبهشت ۱۳۹۱- افشای ۷بخش و ۶۰تن از کارشناسان اتمی

۲۲اردیبهشت ۱۳۹۱- ۱۱می ۲۰۱۲: در آستانهٴ مذاکرات وین بین رژیم ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مقاومت ایران افشاگری بزرگ دیگری را در مقابل دید جهانیان قرار داد که به‌طور وسیع در مطبوعات مهم دنیا منتشر شد. سازمان مجاهدین خلق ایران ضمن برملا کردن ادامه تلاش‌های فعالِ رژیم در برنامه تسلیحات اتمی، ۷بخش و ۶۰تن از کارشناسان و فرماندهان دست‌اندرکار تحقیق و طراحی بمب آخوندها را افشا کرد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران –افشای سایت جدید اتمی رژیم ایران با اسم رمز «معدن شرق»

۲۰تیر ۱۳۹۲- ۱۱ژوئیه ۲۰۱۳: مقاومت ایران یک سایت جدید اتمی رژیم ایران با اسم رمز «معدن شرق» را افشا کرد. این سایت در درون یک رشته تونل‌ها در زیر کوهی در حوالی شهر دماوند واقع در شمال تهران قرار دارد. این سایت تحت نظر محسن فخری‌زاده مهره کلیدی برنامه اتمی رژیم و یک افسر سپاه پاسداران است که آژانس خواستار مصاحبه با اوشده ولی به نتیجه نرسیده است، می‌باشد
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای جابه‌جایی سایت اتمی پژوهش نوین دفاعی، «سپند»

/افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۱۸مهر ۱۳۹۲-افشای جابه‌جایی سایت اتمی پژوهش نوین دفاعی، «سپند»
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۱۸مهر ۱۳۹۲-افشای جابه‌جایی سایت اتمی پژوهش نوین دفاعی، «سپند»

۱۸مهر ۱۳۹۲- ۱۱اکتبر ۲۰۱۳: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در پاریس

مقاومت ایران جابه‌جایی سایت اتمی پژوهش نوین دفاعی، «سپند» از سوی رژیم ایران برای اغفال جامعه جهانی و رد گم کردن در مقابل هر بازدید احتمالی را افشا کرد. آقای مهدی ابریشمچی مسئول کمسیون صلح شورای مقاومت ایران در این کنفرانس اعلام کرد: فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران سازمان پژوهش نوین دفاعی به نام «سپند» را که مرکز تحقیقات و طراحی بخش بمب‌سازی پروژه اتمی آخوندهاست، به خیابان پاسداران - میدان نو بیناد - خیابان حسین لنگری (اقدسیه) - خیابان صنایع روبه‌روی بیمارستان چمران وابسته به وزارت دفاع رژیم، منتقل کرده است.

اطلاعات محل جدید «سپند» کاملاً طبقه‌بندی شده و سری است و رژیم با تمام قوا تلاش کرده است که این اطلاعات و محل جدید کاملاً مخفی بماند.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران –افشای سایت اتمی اعلام نشده درصنایع نظامی اصفهان

 

۲۷آبان ۱۳۹۲-۱۸نوامبر ۲۰۱۳: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در پاریس. مهدی ابریشمچی، مسئول کمیسیون صلح شورای ملی مقاومت ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس وجود یک سایت دیگر اتمی اعلام نشده را فاش کرد. این سایت با نام کد شده «۰۱۲» در ۱۰کیلومتری شهر مبارکه، در مرکز استان مرکزی ایران قرار دارد.

کارهای این سایت در سال ۲۰۰۵شروع شده و در کمال مخفی‌کاری ساخته شده و در یک منطقه بزرگ نظامی استتار شده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - هسته‌یی رژیم ایران و افشای جزئیات جدیدی از پنهانکاری در تأسیسات نظامی سایت پارچین

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱۶آبان ۱۳۹۳- افشای نصب مخفیانهٴ مخازن انفجار در تأسیسات نظامی پارچین
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱۶آبان ۱۳۹۳- افشای نصب مخفیانهٴ مخازن انفجار در تأسیسات نظامی پارچین

۱۶آبان ۱۳۹۳- ۷نوامبر ۲۰۱۴: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در دفتر شورای ملی مقاومت در واشینگتن.

مقاومت ایران طی یک کنفرانس مطبوعاتی در دفتر شورای ملی مقاومت در واشینگتن از جزییات جدیدی از پنهانکاریهای هسته‌یی رژیم آخوندی در تأسیسات نظامی سایت پارچین پرده برداشت و نصب مخفیانه مخازن انفجاری در این تأسیسات را فاش کرد. در این کنفرانس فاش شد: دو مخزن انفجاری در پارچین وجود دارد که توسط شرکت آذرآب از شرکتهای قرارگاه ضدخاتم‌الانبیاء سپاه پاسداران ساخته شده‌اند. کسی که بر این طرح نظارت دارد سعید برجی نام دارد که از سرکردگان سپاه پاسداران است. در این کنفرانس مطبوعاتی، اسامی تعدادی دیگری از دست‌اندرکاران پروژه مخفی پارچین فاش شد از جمله هاشم نظام آبادی مدیر عامل شرکت معدنی کاوه پارس، محمد شریف سلطانی، غلامحسین کاتوزیان، سید محمدرضا سجادی و سید حسن امامی.

مقاومت ایران هچنین فاش ساخت که دو مخزن انفجاری با مختصات خاص برای آزمایشات ویژه به‌منظور استفاده در آزمایشهای ضربه انفجاری در پروژه تسلیحات هسته‌یی توسط شرکت آذر آب، از شرکتهای قرارگاه (ضد) خاتم‌الانبیا از ارگانهای سپاه پاسداران تولید شدند. حساسیت پروژه به‌عنوان پروژه خاص با اطلاعات طبقه‌بندی شده به‌حدی بود که فقط دو نفر در این شرکت طرح کامل ساخت را داشتند.

در کنفرانس مطبوعاتی در دفتر شورای ملی مقاومت در واشینگتن هم‌چنین فاش شد که دفتر همکاریهای فن‌آوری و نوآوری ریاست‌جمهوری رژیم که درگیر دور زدن تحریم‌ها و کسب اطلاعات غیرقانونی در زمینه سلاحهای کشتار جمعی از جمله سلاح اتمی است، در جذب و به‌کارگیری متخصصان از روسیه، روسیه سفید و اوکراین فعال شدند.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای جزئیات سایت اتمی «به‌کلی سری» زیرزمینی لویزان ۳

افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۵اسفند ۱۳۹۳- افشای جزییات سایت اتمی «به‌کلی سری» و زیرزمینی لویزان ۳
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۵اسفند ۱۳۹۳- افشای جزییات سایت اتمی «به‌کلی سری» و زیرزمینی لویزان ۳

۵اسفند ۱۳۹۳-۲۴فوریه ۲۰۱۵: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در کلوپ ملی خبرنگاران، واشینگتن.

مقاومت ایران طی یک کنفرانس مطبوعاتی در کلوپ ملی خبرنگاران در واشینگتن از پنهانکاریهای جدید هسته‌یی رژیم آخوندی پرده برداشت و جزییات سایت به‌کلی سری اتمی زیرزمینی لویزان 3را افشا کرد.
در شروع کنفرانس مطبوعاتی واشینگتن سونا صمصامی نماینده شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا، اظهار داشت:
«آنچه امروز افشا می‌کنیم، وجود یک سایت مخفی فعال و موازی است که برای تحقیق و توسعه و نیز غنی‌سازی اورانیوم استفاده می‌شود. این سایت جدید «لویزان 3» نام دارد. این سایت در شمال شرق تهران واقع شده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای همکاری رژیم ایران با کره شمالی در تولید سلاح اتمی

۷خرداد ۱۳۹۴- ۲۸می ۲۰۱۵: مقاومت ایران طی دو کنفرانس مطبوعاتی در پاریس، ابعاد تازه‌یی از همکاریهای گسترده میان رژیم ایران با حکومت کره شمالی را در زمینه تسلیحات هسته‌یی، کلاهک هسته‌یی و موشکهای بالستیک فاش کرد. مقاوت ایران فاش کرد بنا بر اطلاعات موثق و با جزییات به‌دست آمده از داخل رژیم ایران، تبادلات گسترده رژیم تهران با حکومت کره شمالی در زمینه سلاح هسته‌یی و کلاهک هسته‌یی از جمله اعزام هیأتهای متخصص تا اواخر آوریل ۲۰۱۵در جریان بوده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای روشهای به‌کار گرفته شده برای مخفی کردن ابعاد نظامی پروژه‌های اتمی

 
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۱۳شهریور ۱۳۹۴- افشای اقدامات رژیم ایران در مخفی نگاه داشتن ابعاد نظامی پروژه‌های اتمی
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۱۳شهریور ۱۳۹۴- افشای اقدامات رژیم ایران در مخفی نگاه داشتن ابعاد نظامی پروژه‌های اتمی

۱۳شهریور ۱۳۹۴- ۴سپتامبر ۲۰۱۵: اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت در اطلاعیه‌یی فاش کرد: رژیم تهران با کارشناسان کره شمالی کار می‌کند تا بازرسان اتمی ملل‌متحد را در دیدار از سایتهای مظنون ایران، فریب دهد. بر اساس این اطلاعیه رژیم ایران مدتی است که بر روی روش‌هایی کار کرده تا ابعاد نظامی پروژه‌های اتمیش را از دید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مخفی کند و برای این کار، در پی گرفتن مشورت و مهارتهایی از مشاوران کره شمالی بوده است. تعدادی از مقامات کره شمالی در تهران، کارگاهی دایر کرده‌اند و حتی بعد از امضای توافقنامه اتمی، در آنجا باقی مانده‌اند.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای طرح‌های فریبکارانه رژیم ایران در پاسخ به سؤالات آژانس انرژی اتمی

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱۱آذر ۱۳۹۴- افشای طرح‌های فریبکارانه رژیم ایران در پاسخ به سؤالات آژانس انرژی اتمی
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱۱آذر ۱۳۹۴- افشای طرح‌های فریبکارانه رژیم ایران در پاسخ به سؤالات آژانس انرژی اتمی

۱۱آذر ۱۳۹۴- ۲دسامبر ۲۰۱۵: افشاگری مقاومت ایران در آمریکا

مقاومت ایران طرح‌های فریبکارانه رژیم آخوندی را برای لاپوشانی وجوه نظامی برنامه اتمیش و ممانعت از افشای ماهیت واقعی پروژه اتمی، فاش کرد. هم‌چنین مقاومت ایران تیم مخفی تهیه‌کننده پاسخ‌ها به آژانس در مورد وجوه نظامی برنامه اتمی و نمونه‌هایی از طرح‌های فریب رژیم برای ممانعت از افشای ماهیت واقعی پروژه اتمی رژیم ایران را برملا ساخت.

مقاومت ایران در ادامه افشاگری خود به بررسی یک نمونه از طرح‌های فریبکارانهٴ رژیم در پاسخ به آژانس پرداخته و در این رابطه طرح و سناریوی رژیم را برای پاسخگویی به مسألهٴ چاشنی‌های انفجاری موسوم به EBW و لاپوشانی اهداف واقعی به‌کارگیری این چاشنی‌ها ذکر کرده است. طرح فریب رژیم در زمینه چاشنی‌های انفجاری بر این سناریوی ساختگی تکیه داشت که این چاشنی‌ها برای صنعت نفت و گاز در نظر گرفته شده است.

مطابق تحقیقات گسترده مقاومت ایران از دهها منبع، در حال حاضر شرکت ملی حفاری ایران که مسئولیت کندن چاه‌های نفت و گاز را به‌عهده دارد، تابه‌حال حتی یک نمونه از چاشنی‌یی که توسط وزارت دفاع ساخته شده باشد دریافت نکرده و پاسخ‌هایی که رژیم به آژانس داده دروغ محض است.

رژیم هم‌چنین تلاش کرده در ارتباط با اسنادی که نزد آژانس بوده و به‌طور مشخص تحقیقات روی این نوع چاشنی را مرتبط با مرکز تحقیقات فیزیک (نام سابق ارگان سازندهٴ سلاح اتمی) نشان می‌داده، نفی کند.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای مراکز آموزشی نیروی قدس برای صدور تروریزم

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۶بهمن ۱۳۹۵- افشای مراکز آموزشی نیروی تروریستی قدس
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۶بهمن ۱۳۹۵- افشای مراکز آموزشی نیروی تروریستی قدس

۲۶بهمن ۱۳۹۵- ۱۴فوریه ۲۰۱۷: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در آمریکا

در کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران فاش شد سپاه پاسداران به‌عنوان بخشی از استراتژی رژیم برای گسترش دخالتهای خود در خارج ایران به‌ویژه در کشورهای منطقه از جمله سوریه، عراق، یمن، بحرین و افغانستان اقدام به ایجاد یک معاونت بزرگ در نیروی قدس، بازوی خارج کشوری خود، برای آموزش دادن به مزدوران خارجی خود کرده است. معاونت (گروه) آموزش نیروی قدس یکی از مهمترین بخشهای نیروی تروریستی قدس را تشکیل می‌دهد. کد معاونت آموزش نیروی قدس در مکاتبات و مراودات درونی سپاه ۱۲۰۰۰می‌باشد.
مرکز این معاونت در پادگان امام علی واقع در کیلومتر ۲۰اتوبان تهران کرج، بلوار اردستانی، در اواخر خیابان سروان قرار دارد. در این محل چند پادگان سپاه در یک مجموعه بزرگ قرار دارند که در سمت جنوب شرقی این مجموعه پادگان امام علی قرار دارد. فقط وسعت پادگان امام علی حدود ۱۰هکتار می‌باشد (۳۵۰متر در ۳۳۰متر). بخش دیگری از این مجموعه پادگان موسوم به پادگان مصطفی خمینی بخش لجستیک همین پادگان امام علی است که دارای درب ورود و خروج جداگانه‌ای است. مقاومت ایران تاکنون ۱۴مرکز آموزشی این معاونت را شناسایی کرده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران – افشای فعالیت‌های سپاه پاسداران در قاچاق تسلیحات

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱۷اسفند ۱۳۹۵- افشای فعالیت‌های سپاه پاسداران در قاچاق تسلیحات
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۱۷اسفند ۱۳۹۵- افشای فعالیت‌های سپاه پاسداران در قاچاق تسلیحات

۱۷اسفند ۱۳۹۵ – ۷مارس ۲۰۱۷: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در پارلمان انگلستان

مقاومت ایران، طی یک کنفرانس مطبوعاتی در پارلمان انگلستان جزییاتی را از فعالیت‌های سپاه پاسداران رژیم آخوندی برای قاچاق تسلیحات و مهمات از طریق بنادر جنوبی ایران به کشورهای منطقه خلیج‌فارس را فاش کرد. مقاومت ایران در این کنفرانس مطبوعاتی فاش کرد: ۹۰اسکله، یعنی ۴۵درصد از اسکله‌های رسمی در ایران، تحت مالکیت سپاه قرار دارد. شرکتهای پوششی سپاه از طریق این اسکله‌ها به قاچاق تسلیحات برای عوامل اعزامی رژیم، به‌طور مشخص مزدوران آن در یمن مشغولند. در این کنفرانس مطبوعاتی هم‌چنین سه شرکت پوششی سپاه که در ارسال غیرقانونی سلاح به یمن نقش دارند، فاش شد.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - معرفی کتاب «ظهور امپراطوری مالی سپاه پاسداران»

 
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۱اسفند ۱۳۹۵- معرفی کتاب «ظهور امپراطوری مالی سپاه پاسداران»  
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۲۱اسفند ۱۳۹۵- معرفی کتاب «ظهور امپراطوری مالی سپاه پاسداران»

۲۱اسفند ۱۳۹۵- ۱۱مارس ۲۰۱۷: کنفرانس خبری مقاومت ایران در واشینگتن

در یک کنفرانس خبری در دفتر شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا، ضمن افشای هزینه‌های نجومی صدور تروریسم و بنیادگرایی توسط سپاه پاسداران ولایت فقیه، کتاب «ایران: ظهور امپراطوری مالی سپاه پاسداران» معرفی شد. در این کنفرانس علیرضا جعفرزاده بنیادها و بنگاههای اقتصادی بزرگی که به خامنه‌ای و سپاه وابسته‌اند را در ۱۴مورد برشمرد، که شامل بنیاد شهید و مستضعفان و ستاد خامنه‌ای و قرارگاه ضدخاتم‌الانبیا و غیره می‌شود. او اضافه کرد که مبالغ هنگفتی از قبل درآمدها و فعالیتهای این غول‌های اقتصادی صرف صدور تروریسم، برنامه تسلیحات اتمی، شیوع جنگ و فرقه‌گرایی در یمن و عراق و سوریه و سایر کشورهای منطقه می‌شود.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - مخفی‌کاری اتمی رژیم ایران در سایت پارچین

افشای برنامه هسته‌یی ایران – اول اردیبشهت ۱۳۹۶- مخفی‌کاری اتمی رژیم ایران در سایت پارچین
افشای برنامه هسته‌یی ایران – اول اردیبشهت ۱۳۹۶- مخفی‌کاری اتمی رژیم ایران در سایت پارچین

اول اردیبشهت ۱۳۹۶ – ۲۱آوریل ۲۰۱۷: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در واشینگتن
دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشینگتن، با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در هتل ویلارد وجوه جدیدی از برنامه بمب‌سازی اتمی رژیم آخوندی و استمرار تلاش‌های رژیم برای طراحی و ساختن بمب اتمی بعد از برجام را افشا کرد.

در این کنفرانس مطبوعاتی که با حضور شماری از شخصیت‌های آمریکایی از جمله سفیر آدام ارلی سخنگوی پیشین وزارت‌خارجه آمریکا برگزار شد، مقاومت ایران ادامه فعالیت‌های «سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی» رژیم (سپند) را که ارگان مهندسی سلاح اتمی حکومت آخوندی است تشریح و یک مرکز جدید این پروژه به‌نام متفاض «مرکز تحقیقات فن‌آوری انفجار و ضربه» در پژوهشکدهٴ سایت پارچین را افشا کرد.

در کنفرانس مطبوعاتی آمریکا، علیرضا جعفرزاده معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا اعلام کرد: اطلاعات متقن به‌دست‌آمده توسط شبکهٴ سازمان مجاهدین خلق ایران در داخل کشور نشان می‌دهد ساختار ارگان طراحی و در واقع مغز متفکر پروژه بمب اتمی رژیم آخوندی، بعد از برجام، کاملاً حفظ شده و نه تنها هیچ کاهشی در فعالیت‌های آن نبوده، بلکه تاکنون مشخص شده است که در برخی زمینه‌ها فعالیت‌هایش گسترش یافته است.

وی سپس به تشریح وضعیت سپند «سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی» یا همان ارگان مهندسی سلاح اتمی رژیم پرداخت و توضیح داد که این ارگان از 7زیرمجموعه تشکیل شده که هر کدام در یک زمینه دستیابی به سلاح اتمی تحقیقات می‌کنند. سپند ارگانی است که در ژوییه 2011توسط مقاومت ایران افشا شد و سه سال بعد در لیست تحریم‌های وزارت‌خارجه آمریکا قرار گرفت.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - افشای ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران

افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۳۰خرداد ۱۳۹۶- افشای ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران
افشای برنامه هسته‌یی ایران - ۳۰خرداد ۱۳۹۶- افشای ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران

۳۰خرداد ۱۳۹۶- ۲۰ژوئن ۲۰۱۷: کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در واشینگتن

دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشینگتن در یک کنفرانس مطبوعاتی ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران را که مسئولیت تولید، آزمایش، نگهداری، پرتاب و فرماندهی موشکها را به‌عهده‌دارند افشا کرد.

در کنفرانس افشاگرانه دفتر نمایندگی شورا در واشینگتن درباره فعالیتهای موشکی سپاه پاسداران، اطلاعات جزیی در مورد کارکردهای نیروی هوا- فضای سپاه ارگان مسئول پروژه موشکی رژیم که زیر مجموعه وزارت دفاع رژیم است، گروه‌های موشکی این ارگان از جمله گروه صنایع همت و گروه صنایع باکری که در ساخت موشکهای شهاب ۳و موشکها با سوخت مایع و جامد فعالیت می‌کنند، به خبرنگاران ارائه شد. در این کنفرانس مطبوعاتی، مراکز موشکی سپاه پاسداران و هم‌چنین سازماندهی نیروی هوا-فضای سپاه (ارگان پرتاب موشک) و سازمان هوا-فضا (ارگان ساخت موشک) رژیم نیز افشا شد.

از مجموعه مراکز موشکی مذکور، مقاومت ایران ۴مرکز کلیدی را معرفی کرد:
یکی از مهمترین این مراکز، مرکز موشکی سمنان است. این مرکز بزرگترین مجتمع موشکی رژیم است که در ۷۰کیلومتری جنوب شرقی شهر سمنان در منطقه‌یی نسبتاً کوهستانی قرار دارد. این مجمتع دارای چندین قسمت است که مجموعه‌یی از مرکز فرماندهی، مراکز نگهداری موشک، سکوی پرتاب موشک میانبرد و محل آزمایشات انفجاری و محل آموزش نیرو است. در سالهای اخیر اغلب آزمایشات موشکی رژیم در این محل انجام شده است. در این محل تأسیسات گسترده‌یی در زیر زمین و در تونلها ساخته شده است. این مرکز دارای ارتباطات فعالی با سازمان سپند یا سازمان پژوهشهای نوین دفاعی ارگان سازنده سلاح اتمی در رژیم است و بخشی از آزمایشات مرتبط با سازمان سپند در این محل انجام می‌شود. وجود سپند در ژوئیه ۲۰۱۱توسط مقاومت ایران در واشینگتن افشاء شد. سه سال بعد در ۲۹اوت ۲۰۱۴، طبق فرمان اجرایی شماره ۱۳۳۸۲در لیست تحریمهای وزارت امور خارجه آمریکا قرار گرفت.

سه مرکز کلیدی موشکی دیگر رژیم که در کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در واشینگتن افشا شد عبارتند از:
مرکز موشکی لار: واقع در 6کیلومتری غرب شهر لار که در یک منطقه کاملاً کوهستانی واقع شده است و دارای تونلها و مراکز گسترده زیر زمینی است.
مرکز موشکی خرم‌آباد در پادگان موسوم به امام علی: در 25کیلومتری غرب خرم‌آباد رژیم از این پادگان اقدام به پرتاب موشک شهاب 3کرده است. شرکت مهندسی موسوم به خاتم‌الانبیاء سپاه اقدام به ساخت دو پروژه گسترده ساختن تونل در این محل کرده است.
مجموعه پادگانهای موشکی در نزدیک روستای بیدگنه کرج: که محل استقرار تیپهای موشکی سپاه و هم‌چنین محل نگهداری موشکهای بالستیک رژیم در تأسیسات گسترده زیرزمینی هستند.

مقاومت ایران در این کنفرانس مطبوعاتی هم‌چنین فاش ساخت که بنا بر اطلاعات مشخص، مراکز موشکی سپاه بر اساس الگو و نقشه‌های کره شمالی ساخته شده‌اند و متخصصان کره شمالی در تهیه آنها به رژیم کمک کرده‌اند. مراکز زیرزمینی و تونل‌های تولید و حفظ و نگهداری موشکها نیز با الگوبرداری و همکاری کارشناسان کره شمالی ساخته شده است.
 

افشای برنامه هسته‌یی رژیم ایران - انتشار کتاب ۵۲صفحه‌یی تحت عنوان «قلب برنامه اتمی رژیم ایران»

افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۲۱مهر ۱۳۹۶- انتشار کتاب ۵۲صفحه‌یی تحت عنوان «قلب برنامه اتمی رژیم ایران»
افشای برنامه هسته‌یی ایران – ۲۱مهر ۱۳۹۶- انتشار کتاب ۵۲صفحه‌یی تحت عنوان «قلب برنامه اتمی رژیم ایران»

۲۱مهر ۱۳۹۶- ۱۳اکتبر ۲۰۱۷: دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشینگتن، یک کتاب جدید ۵۲صفحه‌یی تحت عنوان «قلب برنامه اتمی رژیم ایران»، درباره تأسیسات و ستادهای مربوط به پروژه نظامی اتمی و سایت‌های نظامی رژیم آخوندی منتشر کرد.

-------------------------------------------
پاورقی
(۱) در سپتامبر سال ۲۰۰۵ (شهریور ۱۳۸۴) وزارت‌خارجه آمریکا در گزارشی پیرامون گسترش سلاحهای هسته‌یی، رژیم ایران را دارای یک برنامه مهاجمانهٴ بیولوژیکی دانست و با یادآوری ۳مورد از افشاگریهای مقاومت ایران و با اشاره به تلاش‌های رژیم ایران برای فریب‌دادن آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ممانعت از بازرسی سایت‌های اتمیش در معلم کلایه نوشت: «وقتی تردیدها در‌مورد احتمال فعالیت غنی‌سازی در سایت معلم کلایه در تهران بالا گرفت، رژیم ایران مدعی شد در آنجاتنها تجهیزات سانتریفوژ نگهداری می‌شود. رژیم ایران مجدداً داستان خود را عوض کرد. اما بعد مشخص شد که در این محل آزمایشهای مربوط به سانتریفوژ به مدت حداقل ۵‌سال ادامه داشته است». (قسمتی از گزارش ۱۸۰صفحه‌یی وزارت‌خارجه آمریکا - سپتامبر ۲۰۰۵)