728 x 90

آنچه که مردم و کانون‌های شورشی کمر به تغییر آن بسته‌اند

غارت اموال مردم توسط سپاه پاسداران
غارت اموال مردم توسط سپاه پاسداران

در کنار آزادی، قانون و امنیت اجتماعی،‌ توسعه صنعتی در ایران یکی از آرزوهای دیرینه مردم است. آرزویی که قدمت آن به دوران پیش از انقلاب مشروطه برمی‌گردد. آرزویی که تجربه ۱۲۰ساله مردم ایران ثابت کرده بدون تحقق حاکمیت ملی و مردمی، برآورده نخواهد شد. اکنون در یکی از سیاه‌ترین شب‌های تاریخ میهن، نه امنیت اجتماعی، نه قانون، نه پیشرفت اجتماعی و نه حتی معاش مردم تأمین نیست. فاجعه‌ای که مسبب آن دیکتاتوری آخوندها و پاسداران هستند.

 

دیگر نان هم نمی‌شود خورد!

گزارشهای رسانه‌ای می‌گویند(پس از گران شدن نان) نانوایی‌ها به شکل محسوسی خلوت شده‌اند، روشن است که با افزایش ۳۰ تا ۳۰۰درصدی قیمت نان، قدرت مردم حتی برای خرید نان هم به‌شدت سقوط کرده است.

روز ۱۳تیر ۹۸ یک روزنامه حکومتی(جهان صنعت) نوشت: «میزان فروش خواروبار‌فروشان خیابان مولوی حدود ۸۰درصد کاهش داشته و سلیقه مردم به‌دلیل افزایش قیمتها به سمت کالاهای درجه ۲ و ۳ سوق پیدا کرده است. هم‌چنین میزان مصرف گوشت در دهک‌های پایین‌ حدود ۷۰درصد و در دهک‌های میانی ۶۰درصد کاهش پیدا کرده است».

 

تولید صنعتی متوقف شده

روشن است که چرخ تولید در مملکت تقریباً از حرکت باز ایستاده است.

یک روزنامه دیگر روز ۲۲مرداد ۹۸ از قول وزیر صمت نوشت: «۹۸۵۰واحد صنعتی راکد وجود دارد».

واحدهای صنعتی‌ای هم که ظاهراً کار می‌کنند و هنوز تعطیل نشده‌اند در حقیقت عموماً مشغول کارهای دیگری هستند! خبرگزاری حکومتی ایران در تیرماه ۹۸ خبر از کشف ۱۴مزرعه استخراج بیت‌کوین در منطقه ورامین داد و یک مرجع دیگر اعلام کرد ۵۰۰مزرعه ماینینگ بیت‌کوین در استان البرز شناسایی شده است». لازم به یادآوری است که این مزارع که در استانهای سراسر کشور گسترش یافته‌ و شمارشان نامعلوم است، اساساً کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی‌ای هستند که کارشان خوابیده و بدون سر و صدا با استفاده از رانت برق دولتی، مزارع استخراج پول مجازی دایر کرده‌اند در حالی‌که در همان زمان اسمشان در لیست واحدهای تولیدی دایر کشور قرار دارد!

 

وقتی سپاه پاسداران پول پارو می‌کند

سپاه پاسداران در آرامش کامل در حال خوردن تقریباً قسمت اعظم دارایی‌های مردم ایران است، روز ۱۰مهر ۹۸ تلویزیون شبکه خبر رژیم در گفتگویی با پاسدار سعید محمد، فرمانده قرارگاه ضدخاتم‌الانبیای پاسداران، برای همگان روشن ساخت حجم ثروتی که پاسداران در حال بالاکشیدن آنها هستند، خارج از حساب و کتاب‌های متعارف است، پاسدار سعید محمد با دریدگی‌ خاصی که تنها از پاسداران تیرخلاص‌زن آخوندصفت بر می‌آید گفت: « ۳۵درصد تولید بنزین/ ۲۰درصد تولید گاز / ۲۲درصد تولید گازوییل / ۳۲درصد خطوط انتقال نفت و گاز /۵۰درصد سدهای کشور و... در اختیار قرارگاه خاتم سپاه می‌باشد... سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء: ما تقریباً تو همه عرصه‌های فنی و مهندسی قرارگاه فعال هست و خصوصاً در حوزه‌هایی مثل پروژه‌های نفت، گاز، پتروشیمی که حوزه‌های تکی هست به نسبت سایر حوزه‌ها در حوزه صنایع و معادن قرارگاه درگیر هست حوزه‌های فعالیت‌های حمل و نقلی مثل آزادراهها، خطوط ریلی بین‌شهری، خطوط ریلی درون‌شهری مثل متروها، پروژه‌های سدسازی، خطوط انتقال آب، خطوط انتقال نفت و گاز و اسکله و بندرسازی تقریباً تو همه حوزه‌های فنی و مهندسی قرارگاه امروز فعال هست».

 

جایی که ارز، یک‌میلیارد یک‌میلیارد گم می‌شود

دولت در کمال آرامش اعلام کرد یک میلیارد یوروی دیگر از ارز دولتی گم شده است!(جهان صنعت اول مرداد ۹۸) و خبرگزاری حکومتی ایسنا روز ۱۵تیر ۹۸ اعلام کرد: «بیش از ۱۰۰هزار کارگر در بخش‌های مختلف صنعت به‌ویژه بخش خصوصی و تولیدی هستند که ۳ تا ۹ماه است حقوق نگرفته و با مطالبات معوق روبه‌رو هستند».

 

و جامعه به ۲دسته تقسیم می‌شود

و باز هم یک روزنامه حکومتی روز ۱۵تیر ۹۸ نوشت: «در حال حاضر جامعه ایران به د۲دسته تقسیم ‌شده است. در جامعه کنونی بخشی از مردم که از طریق کار و تلاش و زحمت در بخش‌های صنعت و کشاورزی یا در بخش‌های خدماتی مشغول فعالیت هستند و سهم‌شان از غنایم بسیار اندک است و بخش دیگری که از زحمت بخش اول ارتزاق می‌کنند؛ بخش‌هایی مانند نهادهای دولتی، فرهنگی و مؤسسات گسترده و ۱۸مؤسسه فرهنگی می‌شود که توانایی تولید یک کیلو جو را هم ندارند و بخش اعظمی از درآمد کشور را می‌بلعند... کسانی که... سربار جامعه هستند چرا که به‌واسطه اموال دولتی در جایگاه‌هایی قرار دارند که غیر‌مولد هستند».

 

آنچه که به تاراج می‌رود

و در این آشفته‌بازار خبرگزاریها هنگام اعلام خبر تحریم شدن منابع مالی پاسداران، اسامی کارخانه‌ها و پالایشگاههای پتروشیمی متعلق به سپاه ضدمردمی پاسداران را منتشر می‌کنند که دود از کله ملت بلند می‌شود! تنها نگاهی به اسامی شرکت‌ها، پالایشگاهها و گروه‌های صنعتی پتروشیمی‌ای که سپاه پاسداران در این سال‌ها به مالکیت خود درآورده‌اند کافی است تا عزم مردم را برای پایین کشیدن این حاکمیت ضدمردمی، دزد و فاسد صدچندان کند.

صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس(متعلق به پاسداران)

شرکت صنایع پتروشیمی اروند
شرکت پتروشیمی آب‌نیروی بندر امام
شرکت پتروشیمی بسپاران بندر امام
شرکت پتروشیمی فرورش بندر امام
شرکت پتروشیمی خوارزمی بندر امام
شرکت پتروشیمی کیمیا بندر امام
شرکت پتروشیمی بندر امام
شرکت پتروشیمی بو علی سینا
شرکت پتروشیمی فجر
شرکت پتروشیمی هنگام،
شرکت کود اوره هرمز
گروه صنعتی سرمایه‌گذاری پتروشیمی ایران
شرکت مدیریت توسعه سرمایه‌گذاری پتروشیمی ایران
شرکت پتروشیمی کارون
شرکت پتروشیمی خوزستان
شرکت کود اوره لردگان
شرکت پتروشیمی مبین
شرکت مدبران اقتصاد
شرکت پتروشیمی نوری
شرکت پتروشیمی پارس
- شرکت اجرایی غیرصنعتی پاسارگاد
شرکت پتروشیمی آپادانا خلیج‌فارس
شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس
شرکت بازرگانی صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس
شرکت پالایش گاز فجر یادآوران خلیج‌فارس
شرکت مدیریت گسترش صنایع پتروشیمی
شرکت پتروشیمی راه‌آوران فنون
شرکت پتروشیمی شهید تندگویان
شرکت پتروشیمی ارومیه
شرکت پتروشیمی همت
شرکت اجرایی غیرصنعتی پتروشیمی و خدمات
شرکت پتروشیمی ایلام
صنایع پلیمر گچساران
شرکت صنایع پتروشیمی‌دهدشت
شرکت پتروشیمی بروجن
شرکت ان‌پی‌سی اینترنشنال در بریتانیا
شرکت ان‌پی‌سی الاینس در فیلیپین
پتروشیمی اقیانوس اطلس
شرکت نغمه

 

گرهی که تنها به‌دست کانون‌های شورشی باز می‌شود

و به این ترتیب، اینک مردمی هستند که حتی توان خرید نان خالی را هم به آرامی از دست می‌دهند، از خرید خواروبار هم محروم شده‌اند، پول آب و برق و سوخت هم امانشان را بریده در حالی‌که با چشم خویش می‌بینند که آخوندها و پاسداران به‌راحتی در تجارت‌های میلیاردی منابع ملی را غارت می‌کنند و در همان حال از افزودن به قیمت نان لواش مردم هم خجالت نمی‌کشند. مردمی که اکنون کانون‌های شورشی را در قلب خود می‌پرورند، تا امر مقدس تغییر تام و تمام نظام آخوندی را پیش ببرند.