728 x 90

استبداد دینی و آه و ناله برای آزادی بیان!

حکومت مذهبی و آزادی بیان
حکومت مذهبی و آزادی بیان

شبکهٔ توئیتر در روز ۱۲فروردین ۹۸ اعلام کرد حساب توئیتری فارسی، انگلیسی، اردو و عربی‌ خامنه‌ای را به‌دلیل نقض قوانین برای چند ساعت مسدود کرده‌ است. این کمپانی در ادامه اضافه کرد که‌ حساب توئیتر عربی‌ خامنه‌ای را هم‌چنان در تعلیق نگه‌داشته‌ است.

سایت حکومتی خبر آنلاین(۱۲فروردین ۹۹) این خبر را «اقدام عجیب و غریب شبانه توئیتر خواند و با انتشار مطلبی تلاش کرد رسوایی «ولی‌فقیه مسلمین خارج از کشور» را «رفع و رجوع» کند:‌

«توئیتر برای دقایقی کوتاه حساب‌های مختلف توئیتری دفتر حفظ نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای را مسدود و مجدداً در حالی که موجی توئیتری از سوی کاربران داخلی و خارجی راه افتاده بود، فعال کرد... هیچ توجیه فنی یا توضیح رسمی درباره این اتفاق از سوی توئیتر اعلام نشده است. گرچه تعدادی از کاربران توئیتری ادعا کردند، توئیتر به اشتباه برای لحظاتی این اکانتها را اسپم شناخته و خیلی سریع با پی بردن به اشتباه‌شان برگردانده شده‌اند».

خبرآنلاین با دجالگری و بدون ارائهٔ ‌ هیچ سندی از «موج توئیتری از سوی کاربران داخلی و خارجی» که در اعتراض به بستن توئیتر خامنه‌ای راه افتاده بود، خبر داد! این رسانهٔ وابسته به ولی‌فقیه برای ناچیز جلوه دادن این رسوایی با توسل به دروغی آشکار نوشت که حساب خامنه‌ای تنها برای «دقایقی کوتاه»‌ مسدود شده است. حال آن که در پیام کمپانی توئیتر تصریح شده بود که حساب‌های خامنه‌ای برای ساعاتی بسته شده‌ است! به‌علاوه این رسانهٔ آخوندنشان توضیح نمی‌دهد که اگر این حساب‌ها برای «دقایقی کوتاه» مسدود شده، موج‌ توئیتری مورد ادعای او، آن هم هنگام نیمه‌شب از کجا پیدا شده‌ است!

رسانهٔ ‌ آخوندی سپس به‌نقل از کاربران موهوم! مدعی شد که «توئیتر به اشتباه برای لحظاتی این اکانتها را اسپم شناخته و خیلی سریع با پی بردن به اشتباه‌شان برگردانده شده‌اند»!

به گزارش مشرق(۱۳فروردین ۹۹) علی عسگری، گماشتهٔ ولی‌فقیه ارتجاع و عضو دفتر حفظ و نشر آثار خامنه‌ای، درباره مسدود شدن حساب‌های کاربری Khamenei.ir و آزادی بیان به «سبک توئیتر» در صفحه شخصی خود واکنش نشان داد تا این سرشکستگی ولی‌فقیه را توجیه کند:

«توئیتر در مورد باز شدن حساب‌های خامنه‌ای اطلاعات نادرست می‌دهد. هنوز حساب‌های عربی، اردو و فرانسه [خامنه‌ای] مسدودند. اگر توئیتر مدعی اشتباه است باید هر چه سریع‌تر اشتباهاتش را جبران کند و یا بپذیرد آزادی بیان برایش شعاری بیش نیست».(سایت مشرق ۱۳فروردین ۹۹)

 

یک دهه فیلترینگ و سانسور

اگر توجه کنیم که خامنه‌ای بیش از یک دهه است که در وحشت از خیزش‌های مردمی و قیام سراسری، مردم ایران را از دسترسی آزاد به شبکه‌های اجتماعی نظیر توئیتر و فیس‌بوک منع کرد و هم‌چنین همزمان با قیام عمومی دیماه ۹۶ علیه نظام آخوندی شبکه تلگرام را از دسترس عموم خارج کرد و در قیام آبان ۹۹ ایننرنت را برای مدت قابل‌توجهی قطع کرد و در عین‌حال خودش بر‌ای مقاصد ارتجاعی و تروریستی از آنها استفاده می‌کند، آنگاه میزان وقاحت ولی‌فقیه ارتجاع ملموس‌تر می‌شود.

«دو پایگاه اینترنتی [فیس‌بوک و توئیتر] در فهرست سیاه مخابرات قرار گرفته و سامانه جدید فیلترینگ کشور که چند هفته پیش بر درگاه ورودی اینترنت کشور نصب شد، مانع از اتصال کاربران درون کشور به این پایگاه اینترنتی می‌شود. به این ترتیب ظرف امروز و فردا، عموم کاربران ایرانی از ورود به فیس‌بوک و توئیتر منع خواهند شد».(خبر‌آنلاین ۲خرداد ۱۳۸۸)

خبرگزاری قوه قضاییه آخوندی نیز به‌نقل از آخوند آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه وقت رژیم که قیام و اعتراضات اجتماعی را «اخلال در وحدت ملی و ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه» می‌نامید، از دستور فیلترینگ تلگرام خبر داد و نوشت:‌

«شکایات متعدد علیه شبکه اجتماعی تلگرام به دادسرای عمومی و انقلاب تهران از جمله دلایل صدور دستور فیلتر شدن تلگرام و اخلال در وحدت ملی و ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه از جمله جرایم این پیام‌رسان اعلام شده است» و افزود: «‌قوه قضاییه هشدار داده است که تخلف از اجرای دستور مسدود کردن تلگرام مستوجب تعقیب کیفری خواهد بود»‌.

 

واقعیت چیست؟

دسترسی زودرس و تبادل بلادرنگ اخبار واقعی و بدون سانسور در میان مردم به‌مثابهٔ باطل‌السحر فریبکاری و دجالگری آخوندهای حاکم علت‌العلل مخالفت هیستریک رژیم با شبکه‌های اجتماعی است. خیزش‌های متعدد سراسری در یک دهه اخیر به‌ویژه قیامهای دی ۹۶ و آبان ۹۸ و ارتقاء قدرت آتش و حرکت قیام‌آفرینان اهمیت حیاتی این امکان اجتماعی را به مرتجعان حاکم نشان داد. از این رو سالیان متمادی است که رژیم آخوندی با اعمال سانسور و فیلترگذاری مردم ایران را از تلگرام و فیس‌بوک و توئیتر و سایر امکانات محروم کرده‌ است. اما در عوض سران نظام با وقاحت وصف‌ناشدنی از رهبر پوشالی تا رئیس‌جمهور ارتجاع و وزیر خارجه و سایر مهره‌های ریز و درشت رژیم با گشودن حساب‌های متعدد در این شبکه‌ها مقاصد تروریستی و ضد‌انسانی خود را پیش می‌برند.

 

گویی آزادی بیان، سیب‌ سرخی است که باید نصیب آخوندها و ولی‌فقیه دجالشان گردد. بدیهی است که سوزوگداز مهره‌ها و عوامل رژیم نسبت به بستن حساب‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی ـ که جز نفرت‌پراکنی و صدور ارتجاع و تروریسم کار دیگری ندارند ـ کسی را نمی‌فریبد و جز انزجار برنمی‌انگیزد.