728 x 90

افشای خاصه‌خرجی در سوریه و ماله‌کشی پاسدار شریعتمداری

قاسم سلیمانی در سوریه
قاسم سلیمانی در سوریه

پرده‌برداری فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس ارتجاع از هزینهٔ ۲۰ تا ۳۰میلیارد دلاری از جیب ملت محروم ایران در سوریه و واکنش سریع پاسدار شریعتمداری نسبت به این فاش‌گویی گستاخانه! جنگ‌وجدال تازه اما متفاوتی در درون نظام آخوندی را دامن زد. و نشان داد که این «شلیک به خال خورده است»!

واکنش سریع نوچهٔ ولایت

اعتراف فلاحت‌پیشه که «ما شاید ۲۰ تا ۳۰میلیارد دلار به سوریه پول دادیم» حرف تازه‌یی نیست اما وقتی یک مهرهٔ خودی نظام مرزشکنی کرده و با ذکر عدد و رقم آن‌را بر زبان جاری می‌کند، شایان توجه خاص است. اگر در نظر داشته باشیم که خامنه‌ای شخصاً به‌عنوان سلسله جنبان و آمر اصلی در پشت عملیات تروریستی در کشورهای منطقه علی‌الخصوص سوریه قرار دارد، بیان چنین حقایقی از زبان نفرات خودی نه فقط دال بر شکست خط و استراتژی اوست؛ بلکه بر شکستن هیمنهٔ و هیبت او نیز دلالت می‌کند؛ و لذاست که می‌توان علت واکنش سریع پاسدار شریعتمداری نوچهٔ خامنه‌ای به این مرزشکنی و جسارت را دریافت.

«آقای فلاحت‌پیشه اگر چه عضو کمیسیون امنیت ملی بوده است ولی این‌گونه اظهار‌نظرهای غیرکارشناسی و عوامانه از ایشان دور از انتظار نبوده و نیست. اما، اظهار‌نظر اخیر وی را به سختی می‌توان مانند موارد قبلی به «کم‌دانی» و نگاه «عوامانه» او نسبت داد!».(کیهان. ۱خرداد ۹۹)

پاسدار شریعتمداری برای این‌که نشان دهد تا کجا از افشای اعداد و ارقام مطرح شده گزیده شده اضافه کرده است:

«معلوم نیست این عدد و رقم را از کجا آورده است؟!... آمریکا ادعا می‌کند در کل منطقه ۱۶میلیارد دلار هزینه کرده‌ایم (البته به دروغ) و حتی نه این‌که این ۱۶میلیارد دلار را به این یا آن کشور یا این و آن گروه مقاومت داده باشیم. حالا باید از آقای فلاحت‌پیشه پرسید رقم ۲۰ تا ۳۰میلیارد دلار را از کجا آورده‌اید؟! و از طرح این دروغ شاخدار چه انگیزه‌ای داشته‌اید که حتی در دروغگویی علیه وطنتان روی دست آمریکا نیز بلند شده‌اید؟!»

گماشتهٔ ولی‌فقیه به سیاق چماقداران ولایی تهدید کرد:

«خوش‌بینانه‌ترین احتمال درباره اظهارات سخیف آقای فلاحت‌پیشه، کم‌دانی و عوامی ایشان است و احتمالات دیگر اگر چه با برخی از شواهد همراه است ولی ان‌شاءالله که صحت نداشته باشد!»

روزانه ۲۰۰میلیارد تومان کجا می‌رود؟

فلاحت‌پیشه علاوه بر این فاش‌گویی، حقیقت دیگری را بر روی دایره ریخت و در مورد تصمیم گران کردن بنزین ـ که به قیام آبان‌ماه منجر شد ـ گفت:

«عده‌یی معتقدند گرانی بنزین درآمد کشور را افزایش می‌دهد. راجع به آن هم بحث می‌کنیم که روزی ۲۰۰میلیارد افزایش درآمد از جیب مردم کجا می‌رود».(اعتماد آنلاین ۳۱اردیبهشت ۹۹)

به این ترتیب رئیس کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع فاش کرد که چرا سردمداران رژیم‌ـ هم خامنه‌ای و هم روحانی‌ـ بدون توجه به مخالفت نمایندگان مجلس ارتجاع بر گران کردن بنزین اصرار ورزیده و خون ۱۵۰۰ قیام‌کننده را بی‌رحمانه بر زمین ریختند. سخنگوی مجاهدین در مورد این جنایت چنین گفت:

«این ۲۰۰میلیارد تومان در آمد خون فرزندان مردم ایران در قیام آبان برای رژیم خونخواران است . باید آنها و دژخیمان و عوامل و مزدورانشان را به سختی کیفر داد . عدالت در پیش است».

آخریت تیر ترکش ولایت

تابو شکنی و افشای هزینه‌های میلیاردی سوریه از جیب ملت ایران آن هم در آخرین جلسه این دوره مجلس ارتجاع آن هم توسط مهره شناخته‌شده‌ای به‌نام فلاحت‌پیشه جدا از هدف سفیدسازی که وی دارد، از جدی‌ترین شاخصهای پایان کار فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران‌زمین است و از خلال این اظهارات می‌توان عمق درماندگی رژیم به‌ویژه ضعف و ذلت خامنه‌ای را نیز دریافت؛ ذلتی که او را وادار کرده آخرین تیر ترکش خود، یعنی «دولت جوان حزب‌اللهی» را در کمان بگذارد و برای مقابله با بحرانها به انقباض بیشتر رو بیاورد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/85015645-1aa0-49ee-8759-4b774d5f7fd8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات