728 x 90

برگشت امواج خشم مردم به‌سوی کرونای ولایت

عاملین کشتار کرونایی در ایران
عاملین کشتار کرونایی در ایران

با گسترش مطالبات مردم و طرح محاکمه خامنه‌ای پس از افزایش آمار قربانیان کرونا، باند حاکم تلاش دارد با گم کردن رد مقصر اصلی، خامنه‌ای را نجات دهد.

آخوند احمد فلاحی عضو مجلس ارتجاع خطاب به آخوند اژه‌ای گوشخوار سرجلاد قضاییه آخوندها گفت: «ریاست محترم دستگاه قضایی امروز ما به هر مجلس و محفل می‌رویم سؤال از محاکمه و پاسخگویی دولتمردان گذشته خصوصاً رئیس‌جمهور سابق است» (خبرگزاری مجلس ۱۷شهریور۱۴۰۰).

حسین امامی راد عضو دیگر مجلس ارتجاع گفت: «محاکمه بانیان وضع موجود انتظار جدی مجلس و مردم از دستگاه قضا است؛ همانها که علاوه بر خسارات جانی ناشی از عادی انگاری شرایط کرونایی. کرده‌اند» (خبرگزاری مجلس ۲۱شهریور۱۴۰۰).

واقعیت این است قبل از هرکس دیگری در رژیم این خامنه‌ای بود که عادی انگاری کرد وقتی که گفت: « این بلا به‌نظر ما بلای آن‌چنان بزرگی نیست، یک مسأله گذرا است یک چیز فوق‌العاده‌ای نیست» (تلویزیون شبکه خبر ۱۳اسفند ۱۳۹۸).

 

مگر او نبود که ورود واکسنهای معتبر را به کشور ممنوع کرد و نهادهای ریزو درشت او برای تولید واکسنهای قلابی یکی یکی صف شدند و حتی ادعا کردند کشورهای دیگر می‌خواهند تجربه آنها در مبارزه با کرونا و تولید واکسن را بگیرند؟

اکنون پس از گذشت بیش از یک سال از این ادعاهای واهی و شکست پروژه تو خالی واکسن سازی، در وحشت از خشم و نفرت عمومی مردم نسبت به جلوگیری از ورود واکسن، خامنه‌ای ناگزیر شد رئیسی جلاد را مأمور کند تا واکسن به‌صورت انبوه وارد کند.

زهره لاجوردی عضو مجلس ارتجاع گفت: «جهش در واردات واکسن از طریق دیپلماسی فعال و تماسی که رئیس‌جمهور محترم جناب آیت‌الله رئیسی با رؤسای جمهور چین، روسیه و دیگر کشورها انجام داده» صورت گرفته (خبرگزاری مجلس ۲۱شهریور۱۴۰۰).

 

آخوند جلاد هم در یک فیگور نمایشی با رئیس‌جمهور چین تماس گرفت و وزیر بهداشت کابینه‌اش نیز از ورود انبوه واکسن به این زودی‌ها خبر داد، و ادعا کرد تا دهه زجر خمینی همه چیز در رابطه با کرونا به پایان می‌رسد: «دهه فجر انشاءالله پایان اپیدمی کرونا در کشور خواهد بود و تا دهه فجر، تزریق دو نوبت واکسن کرونا و دوز بوستر (تقویتی) انجام خواهد شد» (خبرگزاری تسنیم ۱۶شهریور۱۴۰۰).

 

روزنامه شرق۲۳شهریور ژست مسخره آخوند جلاد و تماس او با رئیس‌جمهور را به تمسخر گرفت و نوشت: « رئیسی در تماس با رئیس‌جمهور چین درخواست خرید ۹۰میلیون دز واکسن را مطرح کرد و با پذیرش «شی جین پینگ» روند واردات واکسن «سینوفارم» یکباره متحول شد»؛ به بیان دیگر، «شی جین پینگ» منتظر یک زنگ از سوی ابراهیم رئیسی بود تا واکسن به ایران برسد و اولویت تولید واکسن ایرانی کنار برود و واکسن مثل نقل‌ و‌ نبات در دسترس مردم قرار بگیرد اما تکلیف جانهایی که از دست رفتند چه می‌شود؟ چه کسی می‌تواند پاسخ‌گوی خانواده‌هایی باشد که عزیزی را تنها برای چند روز دیرکرد واردات واکسن از دست داده‌اند؟ چه شد که اولویت ساخت واکسن ایرانی رنگ باخت و جایش را به واردات اورژانسی واکسن داد؟».

روزنامه حکومتی همدلی ۲۳شهریور هم نوشت: «طی هفته‌های اخیر واردات واکسن رشد صعودی بی‌سابقه‌ای گرفته است و برخی از طرفداران دولت سعی دارند، آن را به‌عنوان دستاورد دولت جدید به جامعه معرفی کنند! حال باید دید و پرسید از زمستان گذشته تا روی کار آمدن دولت سیزدهم، چه بر دولت رفته است که واردات واکسن تا مردادماه ناممکن بود، ولی یک‌باره ممکن شد!».

 

مقاله‌نویس روزنامه همدلی خوب می‌داند که ناممکن بودن واردات واکسن به‌طور مشخص به‌دلیل فتوای دجالگرانه خامنه‌ای در راستای درگیر کردن هر چه بیشتر مردم به کرونا، زمینگیر کردن و جلوگیری از قیام و خیزش آنها بود، اما از آنجا که خود از این حکومت است مصلحت را در این دیده که به روی خود نیاورد و از روی این موضوع بگذرد.

یک وجه دیگر ناممکن بودن ورود واکسن به این دلیل بود که نهادهای رنگارنگ وابسته به بیت خامنه‌ای قصد داشتند با ساختن واکسنهای قلابی کیسه گشاد خود و بیت «آقا» را پر کنند.

 

اکنون که این سیاست‌ها با شکست مواجه شده و «مقام معظم»!مورد خشم و نفرت عمومی قرار گرفته و مردم در علن او را لعنت می‌کنند، وارد کردن واکسن ممکن شد تا جایی که خط قرمز تعیین شده توسط خامنه‌ای هم لگدمال شده است.

خبرگزاری ایرنا ۲۲شهریور۱۴۰۰ از قول خطیب‌زاده سخنگوی وزارت‌خارجه دولت رئیسی نوشت: «این دیپلمات ارشد درباره واردات واکسنهای فایزر و مدرنا نیز گفت: ما در خصوص واردات واکسن هیچ خط قرمزی نداشتیم و نداریم».

این‌که برای ورود واکسن حتی واکسنهای فایزر و مدرنا هیچ خط قرمزی در کار نبوده، پس معنای فتوای دجالگرانه خامنه‌ای مبنی بر ممنوعیت ورود واکسنهای ساخت آمریکا و انگلیس چیست؟

واقعیت این است که وحشت از اعتراض و خشم مردم به جان آمده و عزیز از دست داده خامنه‌ای را ناگزیر کرده که به‌رغم خواستش، تن به واردات واکسن بدهد حتی واکسن‌هایی که ورود آنها را ممنوع اعلام کرده است.

محمدرضا محبوب‌فر یک کارشناس حکومتی حوزه سلامت با اشاره به متهمان اصلی جنایت نوشت: «اگر چنین امکانی از سوی حاکمیت برای وارد کردن واکسن وجود داشت کدام نهادها و با چه اهدافی اجازه ندادند تا نیاز کشور از طریق واکسن تأمین گردد و جان دهها هزار هموطن نجات پیدا کند؟» (روزنامه آرمان ۲۱شهریور۱۴۰۰).

 

دریک ویدئو کلیپ که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده یک هموطن گفت: «مسبب تمام مشکلاتمان این خامنه‌ای خائن این شیخ کشور فروش است و به‌زودی در دادگاه باید جواب همه این کشتارها را به‌خاطر نبود واکسن و این قطعی‌های برق و این بدبختی‌ها را بدهد لعنت به تو و تمام مزدوران دور و برت».

آری نقشه خامنه‌ای برای مهار قیام مردم با فرستادن امواج کرونای ولایت به چهارسوی ایران شکست خورد، و اینک این امواج خشم مردم است که سوار بر موج کرونای ولایت به سوی خودش برمی‌گردد.

این نفرت مردمی باعث شده خامنه‌ای رئیسی جلاد را سراسیمه به صحنه بفرستد تا با وعده و عید در مورد واردات صد میلیونی واکسن آب بر امواج خشم مردم بریزد.

خامنه‌ای مجبور به عقب‌نشینی شد، اما این عقب‌نشینی دیر هنگام است چرا که اکنون در تمامی نقاط کشور فریاد رسای مردم که بیانگر عزم آنها برای سرنگونی کرونای ولایت و برقراری حکومتی مردمی است بلند است.

فریادی که از گوش ناشنوای «مقام عظمای ولایت» عبور کرده و چهار ستون نظامش را به لرزه انداخته است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات