728 x 90

بسیج گسترده برای مقابله با چهارشنبه‌ سوری آتشین

بسیج گسترده برای مقابله با چهارشنبه‌ سوری آتشین
بسیج گسترده برای مقابله با چهارشنبه‌ سوری آتشین

با نزدیک شدن به چهارشنبه سوری، رژیم با بسیج همه ارگانهای سرکوبگر و تمامی نیروهای لشکری و کشوری در زمین و هوا و اشغال تمام فضای رسانه‌ها و تلویزیونهای حکومتی و شبکه‌های مجازی و تریبونهای نمایش جمعه توسط آخوندها ترس و وحشت خود را از آنچه که در پیش‌رو دارد، نمایان می‌کند، که گویا هشدار برای آمادگی تمام‌عیار برای یک جنگ با دشمن بیگانه است. دستگاههای اورژانس و سازمان آتش‌نشانی و بیمارستانها، اعلام آمادگی برای شیفتهای ۲۴ساعته کرده‌اند. علاوه بر آن، شهرداریها هم امسال با ابتکار بی‌نظیری فضای رعب و وحشت در جامعه را گسترش داده است.

کوروش محمدی رئیس انجمن آسیب‌شناسی اجتماعی رژیم، در مورد اقداماتی که شهرداری انجام داده گفته است: «این روزها بنرهای حاوی عکسها و دست و پای قطع‌شده و چشمهای کور‌شده، توسط شهرداری بر در و دیوار شهر نصب شده است». وی در ادامه ترقه‌بازی و نورافشانی با فشفشه و سایر ابزار چهارشنبه‌ سوری را ناهنجاری نامیده و می‌افزاید: «این هنجار‌گریزی‌ها سال به سال رو به فزونی بوده است». این جامعه‌شناس حکومتی در پایان نتیجه می‌گیرد: «نوجوان و جوان ما از طرف دشمن هدف‌گذاری شده است، دشمن ما نمی‌آید روی پیرمرد و پیرزن ما کار کند، دقیقاً می‌رود سراغ نوجوان ما و روی افکار، عقاید و نگرشهایش کار می‌کند، لذا ما نیاز داریم که روی محکم‌سازی عقاید این نسل کار کنیم و در عین‌حال با همین نگاه و توجه به سنتِ آیینی و باستانی جامعه، می‌توانیم او را از توجه به فرهنگِ بیگانه، بی‌نیاز کنیم». (خبر آنلاین 20اسفند 96)

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز گفت: «هم‌زمان با شب چهارشنبه آخر سال، مأموران 130ایستگاه آتش‌نشانی شهر تهران مانند همیشه در آماده‌باش قرار دارند 2هزار و 731آتش‌نشان که 998نفر آنان به‌صورت پیاده هستند در یک‌هزار و 28نقطه شهر تهران مستقر می‌شوند. وی بیان کرد: آتش‌نشانان با استفاده از 234خودرو سنگین؛ 232خودرو سبک و 109موتورسیکلت از حدود ساعت 16روز سه‌شنبه تا پاسی از شب در خیابانها، معابر و حاشیه بزرگراه‌ها مستقر خواهند بود». (همان منبع)

استاندار تهران درباره ظرفیت امدادرسانی اورژانس تهران نیز گفت: «امدادرسانی در اورژانس تهران... آمادگی لازم را برای چهارشنبه آخر سال دارند. وی ظرفیت اورژانس تهران را در حال حاضر ۱۷۵آمبولانس در ۱۴۲پایگاه و حدود ۳۰دستگاه موتورسیکلت آمبولانسی و ۷بالگرد دارای تجهیزات امداد هوایی، اعلام کرد». (خبرگزاری حکومتی اقتصادی ایران 20اسفند 96)

مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی وزارت آموزش و پرورش رژیم در جمع خبرنگاران اعلام کرد: «طی جلساتی که با معاونان تربیت‌بدنی و سلامت استانها برگزار می‌شود بر ضرورت ایمن‌سازی مدارس در جشن جهارشنبه پایان سال تأکید می‌کنیم و معاونان تربیت‌بدنی و سلامت ملزم هستند تا توصیه‌های لازم را به مدیران مدارس داشته باشند». (باشگاه خبرنگاران 13اسفند 96)

 

این‌همه آمادگی و بسیج امکانات لشگری و کشوری برای چیست؟

در این سو اما، فراخوانهای اقشار مختلف کشور برای برپایی جشن آتشین در چهارشنبه سوری، ناقوس مرگ ظالمان و دیکتاتورها را به‌صدا درآورده و همبستگی ملی برای امید به آزادی خلقی اسیر را نوید می‌دهد. از جمله: فراخوان جمعی از معلمان استان تهران، فراخوان جمعی از دانشجویان تبریز، فراخوان دانشجویان دانشگاههای بوشهر و مشهد، بیانیه جمعی از جوانان و نوجوانان رباط کریم، بیانیه جمعی از دانش‌آموزان دورود لرستان، بیانیه جمعی از عشایر بختیاری استان چهارمحال و بختیاری، فراخوان جمعی ازکسبه و بازاریان تهران، حمایت انجمن حسابداران خبره مشهد از فراخوان ستاد اجتماعی در داخل کشور سازمان مجاهدین خلق ایران و....

بی‌دلیل نیست که این هفته نمایندگان ولی‌فقیه در نمایش جمعه شهرها در یک کر هماهنگ، چهارشنبه‌ سوری و فراخوان تمامی اقشار جامعه به‌خصوص جوانان و دانشجویان را نقشه دشمن نامیده و به ارگانهای حکومتی هشدار دادند. از جمله: آخوندصدیقی امام نمایش جمعه تهران گفت که «مسأله چهارشنبه سوری. اونچه را که دشمن برای ما خط ‌و نشان می‌کشند؛ بنا بود ماه دی اون شورش رو بپاکردند. برای بهمن نقشه کشیده بودند. برای اسفند هم نقشه دیگری کشیده بودند». (آژانس ایران خبر ۱۹اسفند ۹۶)

ولی از همه مهمتر این‌که خامنه‌ای ولی‌فقیه رژیم که صدای ناقوس مرگ رژیمش را شنیده، روز ۱۷اسفند 96 به میدان آمده و گفت: «دشمنان ایران از چند ماه قبل در اتاق‌های فکر دور هم نشستند و برای ۳ماه آخر سال طراحی کردند که به خیال خود کار جمهوری اسلامی را در اسفندماه تمام کنند». (آژانس ایران خبر ۱۹اسفند ۹۶)

خامنه‌ای ضحاک ماربدوش که از خوردن و کشتار جوانان میهن سیراب نمی‌شود. با زبان اشهد شنیدن ناقوس مرگش را رسید دریافت می‌دهد.

آری، مردم ایران و به‌خصوص جوانان شجاع میهن اسیرمان، دست در دست دیگر اقشار جامعه، خشم و کین خود را در روز چهارشنبه سوری، بر سر و روی دژخیمان حاکم بر میهنمان خواهند بارید.

آری، آرشان و کاوه‌های میهن یک‌صدا فریاد می‌زنند: (ای جلاد، ای شیاد، آتش جواب آتش)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/20dbddf2-f982-47d9-b511-10bd5a5a9ee3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات