728 x 90

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام پشتیبانان مقاومت

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در حمایت پشتیبانان مقاومت
تبلور آلترناتیو دموکراتیک در حمایت پشتیبانان مقاومت

شرکت شخصیت‌های برجسته از ۵قاره جهان در ویلپنت 

از ویژگی‌های برجسته گردهمایی امسال مقاومت ایران که با عنوان «ایران آزاد با هزار کانون شورشی» برگزار شد، شرکت صدها شخصیت تراز اول، قانونگذاران و منتخبان از ۵قاره جهان در آن بود؛ شخصیت‌های برجسته‌یی چون رودی جولیانی، شهردار پیشین نیویورک، نیوت گینگریج، کاندیدای ریاست‌جمهوری و رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا، فرماندار بیل ریچاردسون، وزیر پیشین انرژی، مایکل موکیزی، وزیر پیشین دادگستری، لوئیس فری، مدیر پیشین اداره تحقیقات فدرال و ژنرال جرج کیسی، رئیس پیشین ستاد ارتش از آمریکا؛ استفان هارپر و جان برد، نخست‌وزیر و وزیر خارجه سابق کانادا و برنارد کوشنر و فیلیپ دوست‌بلازی، وزیران خارجه سابق و راما یاد، وزیر سابق حقوق‌بشر فرانسه، سفیر جولیو ترتزی، وزیر خارجه پیشین ایتالیا، ادوارد لینتنر، معاون پیشین وزیر کشور آلمان، ترزا ویلییرز، عضو ارشد مجلس عوام و وزیر ارشد سابق در امور ایرلند شمالی در دولت انگلستان، میشل دووکولور و فیلیپ گوسلن از سوی هیأت پارلمانی فرانسه، سناتور روبرتو رامپی به‌نمایندگی از هیأت پارلمانی ایتالیا، آنا فوتیگا، نماینده پارلمان اروپا و وزیر خارجه سابق لهستان، پاندولی مایکو، وزیر دولت و نخست‌وزیر سابق، بن اونی آردلین، معاون مجلس رومانی، صالح القلاب، وزیر سابق تبلیغات اردن، نذیر حکیم، دبیرکل ائتلاف سوریه و... در میان دهها سخنران این گردهمایی عظیم بودند.

۲۰۰۰پارلمانتر اروپایی با تقدیم یک لوح از مقاومت ایران تحت رهبری خانم مریم رجوی، و برنامه ۱۰ماده‌یی ایشان حمایت کردند.

همان‌طور که در بیانیهٔ دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران به تاریخ ۹تیر ۱۳۹۶(۳۰ژوئن ۲۰۱۷) تصریح شده بود، در این گردهمایی دهها بیانیه حمایت از سوی شخصیتها و سیاستمداران برجسته و هیأتهای پارلمانی اروپایی و رهبران بلندپایه مذهبی از کشورهای مختلف جهان در حمایت از قیام مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آن و آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت تقدیم خانم رجوی شد.

از آمریکا علاوه بر شخصیت‌های آمریکایی حاضر در جلسه، شمار دیگری از شخصیت‌های ‌برجسته این کشور در یک بیانیه حمایت دوحزبی که از سوی ۳۳شخصیت از جمله سناتور جوزف لیبرمن، کاندیدای پیشین معاون رئیس‌جمهور، ژنرال جیمز جونز، مشاور امنیت ملی پرزیدنت اوباما و فرمانده پیشین ناتو، ادوارد رندل، رئیس پیشین حزب دموکرات و فرماندار پنسیلوانیا، تام ریج، وزیر پیشین امنیت ملی و فرماندار پنسیلوانیا و... امضا شده بود، اعلام کردند که تغییر دموکراتیک در ایران بیشتر از هر واقعه‌یی به ثبات و فروکش‌ کردن آتش افراط‌گرایی در منطقه کمک خواهد کرد... جنبش مقاومت پایگاه گسترده خود در جامعه ایران، توانمندیش در مواجهه با شرایط دشوار غیرقابل تصور، انسجام چشم‌گیر تشکیلاتی و توانمندی خود در افشای پنهان‌کاری رژیم را نشان داده است.

بیش از ۵۰تن از رهبران بلندپایه مذهبی انگلستان، اسکاتلند و ولز شامل بیش از دوسوم رهبران دینی در مجلس اعیان انگلستان که هزاران کلیسا را در سراسر بریتانیا تحت پوشش قرار می‌دهند، همچنین ۷۸تن از رهبران کلیساها در آمریکا به اسقف اعظم عالیجناب دکتر روان ویلیامز، اسقف اعظم سابق کانتربری پیوستند تا با صدور بیانیه‌یی نقض فاحش حقوق‌بشر در ایران، به‌خصوص نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی و درد و رنج آنها را محکوم کنند و جامعه جهانی را به دفاع از حقوق آنان و اقدام فوری در مقابل سرکوب و تعقیب و آزار آنها ترغیب کنند. آنها از دولتهای متبوع خود خواستار شدند که به‌عنوان یک پیش‌شرط، بهبودی روابط‌شان با ایران را به قطع سرکوب اقلیت‌ها و توقف اعدام در ایران مشروط کنند.

ژان فرانسوا لوگاره، شهردار منطقه ۱ پاریس که همراه با ۱۰۰تن از شهرداران و منتخبان مردم فرانسه در گردهمایی ایران آزاد حضور یافته بودند، بیانیه حمایت هزاران تن از همکاران خود را در همبستگی با قیام و مقاومت مردم ایران علیه دیکتاتوری آخوندی اعلام کردند.

 

تأکید بر آلترناتیو دموکراتیک در سخنان شخصیت‌ها

چنین حضور قدرتمندی از شخصیت‌های تراز اول و سیاست‌مداران و قانونگذاران از ۵قاره جهان در گردهمایی مقاومت ایران چگونه حاصل شده است؟ آیا همان‌طور که دیکتاتوری آخوندی و لابی‌های ورشکسته آن تبلیغ می‌کنند، این سخنرانان با پول سازمان مجاهدین در مراسم مقاومت ایران شرکت می‌کنند؟ یا واقعیت دیگری در کار است. اگر می‌شد با پول قران به قران و دلار به دلار و یورو به یورو جمع شده توسط هواداران مقاومت، این شخصیت‌های بانفوذ و قابل‌احترام را خرید، چرا دیکتاتوری آخوندی با دریای نفت ایران نتوانسته است یکی از آنان را بخرد. نفس طرح چنین ادعای سخیفی علاوه بر این‌که توهین آشکار به این شخصیت‌هاست، درعین‌حال وهنی است علیه انسان و شخصیت انسانی.

آن چیزی که در این نوشتار می‌خواهیم به آن بپردازیم، تأکید سخنرانان گردهمایی ویلپنت بر جایگاه و اهمیت آلترناتیو دموکراتیک در معادلات مربوط به ایران است.

این تأکید از سوی شخصیت‌هایی که سرد و گرم روزگار چشیده و به اندازه کافی به دولتها و جریانهای سیاسی اشراف دارند، قابل‌توجه و تعمق است.

آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت که اینک در سی‌‌وهفتمین سال تأسیس آن قرار داریم محصول ۳۷سال مبارزه بی‌امان با دیکتاتوری آخوندی است. این ائتلاف دیرپا برنامهٔ عمل مشخصی برای ایران آزاد فردا ارائه کرده است. همان‌گونه که یک‌شبه نمی‌توان آلترناتیو تراشید به همان منوال تأکید سخنرانان بر جایگاه و اهمیت این آلترناتیو نه برخاسته از یک تعارف یا ژست سیاسی، بلکه جوشیده از ایمان و اعتقاد آنان به مقاومت ایران و جایگزین آن در جریان یک پروسه عملی مشترک است. از این منظر برشی از سخنرانی‌ها را برگزیده‌ایم.

 

رودی جولیانی 

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام رودی جولیانی

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام رودی جولیانی

 

شما یک آلترناتیو دارید، آلترناتیوی دارید که زیرساختی مستحکم دارد، با ۱۲اصل: دموکراسی، حقوق‌بشر، ایران غیراتمی، جدایی دین از دولت و حفاظت از حقوق زنان و همه اقلیت‌ها. خدای من، به‌نظر می‌رسد که این یک دموکراسی تمام‌عیار است. این آن چیزی است که شورای ملی مقاومت نماینده آن است. این آن چیزی است که خانم رجوی آن را نمایندگی می‌کند.

چقدر ایران جای بهتری خواهد بود اگر به‌جای یک آخوند دیکتاتور قاتل به‌عنوان چهره ایران، چهره ایران یک زن شجاع باشد، در کشوری و در منطقه‌یی از جهان که تاریخچه رفتارهای غیرانسانی با زنان دارد. و این زن شجاع، نماد ایران مدرن و آزاد خواهد بود. آیا چنین خواهد شد؟ بله، کی خواهد بود؟ همین الآن، و من می‌خواهم سال آینده در همین زمان، این گردهمایی را در تهران داشته باشیم.

 

نیوت گینگریچ 

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام نیوت گینگریج

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام نیوت گینگریج

 

همواره شگفت‌زده می‌شویم وقتی به اینجا می‌آییم و ابعاد تولیدات شما را می‌بینیم و به سخنان خانم رجوی گوش می‌کنیم و می‌فهمیم که چقدر فکر و اندیشه صرف آماده کردن سخنانی شده که مسیر پیش رو را ترسیم می‌کند.

بنابراین اعتقاد دارم که یک سرچشمه واقعی از جوهر انسانی هست که برای کار با شما اشتیاق دارد. مشتاق است که کمک کند و مشارکت داشته باشد.

و من معتقدم که اگر شما برگردید و دوباره به سخنرانی فوق‌العادهٔ خانم رجوی گوش بدهید و فکر کنید به سالهایی که او و تمام هموطنانش صرف این کار کرده‌اند، خطراتی که به‌جان خریده‌اند و فقدانهای دردناکی که شخصاً متحمل شده‌اند، آزادی خواهد آمد. قیمت آن با خون وطن‌پرستان داده شده است. قیمت آن با عرق میهن‌پرستان پرداخته شده، قیمت آن توسط آنهایی که اراده کرده‌اند در مقابل دیکتاتوری بایستند، داده شده است. شما بخش کلیدی این موضوع هستید و من معتقدم این گردهمایی در ترکیب با آنچه که در ایران اتفاق می‌افتد و در ترکیب با سرسختی دولت ترامپ، به ما یک فرصت واقعی می‌دهد که واقعاً بسیار سریع‌تر و در مسیر درست حرکت کنیم. اجازه بدهید به نوبه خودم در پایان بگویم که من خوشبین هستم، من مشتاقانه در انتظار روزی هستم که این گردهمایی بتواند در تهران در یک کشور آزاد برگزار شود.

 

رابرت توریسلی 

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام رابرت توریسلی

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام رابرت توریسلی

 

بنابراین رو به ملاها بگذارید وضعیت را روشن کنم: شما در میدان جنگ تاریخ هستید. ما در کنار اشرفیان هستیم، ما در کنار مجاهدین هستیم، ما در کنار مردم در خیابان‌های ایران - که برای آزادی می‌جنگند - هستیم. ما برای آزادی ایستاده‌ایم و شما برای دفاع از فسادتان، سرکوبتان و نفی آزادی ایستاده‌اید. یکی از ما پیروز خواهد شد و یکی شکست خواهد خورد.

 

استفان هارپر 

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام استفان هارپر

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام استفان هارپر

 

دوستان امیدتان را از دست ندهید. شما دوستان بسیاری در پیرامون خود دارید. هم‌چنان که گردهمایی امروز نشان می‌دهد. دوستانی از سراسر جهان که یک ایران نو می‌خواهند، ایرانی که نه نفرت‌های متعلق به گذشته بلکه آمال مردم برای آینده بر آن حاکم باشد.

ایرانی نو در میان کشورهای آزاد و دموکراتیک جهان.

یک ایران نو که با افتخار در کنار ملت‌های آزاد جهان بایستد. ایرانی که می‌دانم و می‌دانید که فرا خواهد رسید و به‌زودی هم فرا خواهد رسید. به مبارزه‌تان ادامه دهید.

زنده باد ایران آزاد.

 

بیل ریچاردسون

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام بیل ریچاردسون

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام بیل ریچاردسون

 

شما سرچشمه تغییر در ایران هستید. نسل جوان، زنان، مقاومت، جوانان شرکت‌کننده در اینجا و من می‌خواهم به شما بگویم که بسیاری از مردم سؤال می‌کنند که آیا آلترناتیوی در مقابل دیکتاتوری آخوندی وجود دارد؟ و جواب این است که بله. این آلترناتیو نیروی مقاومت است، مجاهدین خلق است، خانم رجوی است و همین طور شما هستید. و به شما می‌گویم که دلیلش چیست، چون شما کسانی بودید که علیه شاه جنگیدید، شما علیه دیکتاتوری جنگیدید، علیه دیکتاتوری مذهبی، شما در سنگرها جنگیدید و کشته شدید و شما نماینده یک پلاتفرم هستید، یک پلاتفرم دموکراتیک برای آزادی و دموکراسی. شما از تساوی حقوق زن و مرد حمایت کردید، شما از منشور سازمان ملل و حقوق‌بشر حمایت کردید، شما از برگزاری یک انتخابات آزاد و منصفانه حمایت کردید، شما از بخش خصوصی حمایت کردید، شما از ابطال قوانین قصاص حمایت کردید، شما از دموکراسی و این‌که نسل جوان بتواند در آینده فرصتهای شغلی داشته باشد حمایت کردید. پس من به‌عنوان دوستتان در اینجا به شما می‌گویم: قدرت در دست شماست، قدرت در دست تک به تک شما در اینجا است، و هر کدام از شما هزاران نفر در ایران را نمایندگی می‌کند که می‌گویند نه به دیکتاتور و اصلاح‌طلب. نقطه پایان نزدیک است، پایان نزدیک است.

 

ترزا ویلییرز

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام ترزا ویلییرز

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام ترزا ویلییرز

 

اجازه بدهید همه امیدوار باشیم که روزی خانم مریم رجوی بتواند برنامه ۱۰ ماده‌ای خود را در ایران محقق کند و سرانجام ما شاهد این خواهیم بود که ایران از دست نظام سرکوبگر آخوندها رهایی می‌یابد، رهایی از بی‌رحمی و نقض حقوق‌بشر که طی مدتی طولانی به آن روا شده است و سرانجام بتواند آزادانه از یک آینده دموکراتیک برخوردار شود، جایی که زن و مرد فرصت‌های یکسان خواهند داشت که بتوانند آرزوهای خودشان را دنبال کنند، انتخاب خودشان را بکنند و در هر پهنه‌یی از زندگی که خواهان آن هستند موفق باشند. متشکرم.

 

جولیو ترتزی

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام جولیو ترتزی

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام جولیو ترتزی


و ما از شما خانم رجوی حمایت می‌کنیم و از همه رزمندگان آزادی در ایران، برای تغییر رژیم در ایران. ما اینجا هستیم تا تحسین عمیق خودمان را از ارزش‌هایی که شما مدافع آن هستید ابراز کنیم، نه فقط به‌خاطر منافع مردم ایران، بلکه به‌خاطر منافع تمام بشریت. ما حمایت بی‌قید و شرط خودمان را از رئیس‌جمهور برگزیده مریم رجوی و از سازمان مجاهدین اعلام می‌کنیم.

 

دیوید ایمس

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام دیوید ایمس

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام دیوید ایمس


ما تعداد بسیار زیادی از انگلیسی‌ها را اینجا داریم که آمده‌اند به شما بپیوندند تا ندای آزادی ایران سردهند.

اعضای مجلس عوام، اعضای مجلس اعیان.

ما با تک‌تک شما در نبردتان متحد هستیم. مطمئنم که پیام ما در رابطه با یک ایران آزاد و دموکراتیک طنین‌افکن خواهد شد و تمام مسیر را تا تهران و سایر شهرها در سراسر ایران و پایه‌های حکومت مذهبی را خواهد لرزاند.

 

جان برد

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام جان برد

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام جان برد


دوستان، الآن زمان آن است که در کنار مردم ایران بایستیم و از آنها حمایت کامل کنیم. امروز ما به خانم رجوی پیوستیم، بانویی با شهامت و اراد‌ه‌‌یی بسیار بزرگ. ما در پاریس گردهم آمدیم تا در کنار مردم ایران بایستیم و از آنها در خواسته‌هایشان برای آزادی، برابری و دموکراسی حمایت کنیم...

دوستان، ما امروز به مردم ایران می‌پیوندیم تا پیام ساده‌‌یی را به ملاهای ایران برسانیم: «زمان تغییر و رفتن ملاها فرا رسیده است».

 

برنارد کوشنر

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام برنارد کوشنر

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام برنارد کوشنر


همه ما با شما هستیم. همه ما در این مبارزه جدید در طرف شما هستیم. وقتی مریم رجوی درباره چشم‌انداز بسیار عالی دموکراسی و آزادی صحبت می‌کرد و توضیح می‌داد که هرج و مرجی در کار نخواهد بود، من به‌طور کامل با او موافق بودم. زیرا برخی از دشمنان شما از این زاویه به شما حمله می‌کنند که در صورتی که قیام و شورش و انقلاب در ایران به‌وقوع بپیوندد، به هرج‌ومرج خواهد انجامید. این اصلاً واقعیت ندارد. این‌گونه افراد باید به برنامه خانم رجوی و فاز موقت دموکراسی که ۶ماه به طول خواهد انجامید گوش کنند. همچنین به برنامه انتخاباتی که او پیشنهاد می‌کند.

 

متیو آفورد 

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام متیو آفورد

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام متیو آفورد

 

من خانم رجوی را برای برنامه ۱۰ ماده‌ای تحسین می‌کنم که به جهان و آخوندها نشان می‌دهد نه تنها یک طرح وجود دارد بلکه آن طرح می‌تواند توسط او اجرا شود. این طرح به مردم ایران یک ایران دموکراتیک و سکولار را ارائه می‌کند که بر اساس آزادی بیان، آزادی مذهب، احترام به مذاهب و اقلیت‌های قومی، برابری جنسیتی،‌ حاکمیت قانون و همزیستی مسالمت‌آمیز با جهان بنا شده است.

بنابراین امروز صدای ما باید به رسانه‌ها برسد و کلمات ما در رسانه‌های اجتماعی منعکس شود تا آخوندها بدانند برای رژیمشان و برای آنچه مردم می‌خواهند طرحی و آلترناتیوی وجود دارد. بنابراین یک بار دیگر باید امروز فریاد بزنیم که ما در آینده به تهران بازخواهیم گشت.

 

راجر گادسیف 

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام راجر گادسیف

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام راجر گادسیف

 

انگلستان و اتحادیه اروپا باید شورای ملی مقاومت ایران و برنامه ۱۰ ماده‌ای خانم رجوی برای ایران فردا را به‌رسمیت بشناسند. هم‌چنین باید یک پروسه حسابرسی را در سازمان ملل شروع کنند تا رژیم ایران و رهبرانش را به‌خاطر دهه‌ها نقض حقوق‌بشر و کشتار هزاران زندانی سیاسی مورد حسابرسی قرار دهد.

 

فیلیپ دوست بلازی

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام فیلپ دوست‌بلازی

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام فیلپ دوست‌بلازی

 

باید آلترناتیو را حمایت کنیم و این آلترناتیو شما هستید خانم رجوی؛ با برنامه ۱۰ ماده‌‌ای یعنی همان طرح آزادی و دموکراسی.

 

راما یاد

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام راما یاد

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام راما یاد

 

حکومت می‌داند که زنی که در رأس ایرانیان قرار دارد به یمن هزاران اشرف که در سرتاسر میهن نشا‌‌ شده‌، مایه انگیزش این انقلاب بوده است. او ‌خانم رجوی است.

مایه افتخارم است که دولت فرانسه به فشارهای به‌عمل آمده برای محدود کردن مقاومت ایران تن نداد. فرانسه چه زیباست وقتی از مبارزان آزادی حمایت می‌کند.

 

اینگرید بتانکورت 

 

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام اینگرید بتانکورد

تبلور آلترناتیو دموکراتیک در کلام اینگرید بتانکورد

 

از ۲۸دسامبر گذشته ما شاهد هستیم که چگونه مریم رجوی آنچه وعده داده بود را محقق کرده است. همین‌جا چند سال قبل در گردهمایی مشابهی او ۱۰۰۰اشرف را برای سرنگونی دیکتاتوری فاسد مذهبی ایران اعلام کرد و اکنون این محقق شده است. عزم مریم رجوی هزار اشرف را در داخل ایران محقق کرده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b12057f5-5581-450f-a050-5d024df535fb"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات