728 x 90

تداوم خروش مردم در مردادماه

تجمع-بازنشستگان-فرهنگی
تجمع-بازنشستگان-فرهنگی

نگاهی کوتاه به آنچه در دهه اول مرداد ماه در میهن ما جریان داشت نشان می‌دهد جامعه مصیبت‌زده از بلای آخوندی آن‌چنان جوشان است که هر گونه سرپوش و سرکوب و بگیر و ببندی تنها قدرت انفجاری آن را بالا می‌برد. رژیم با بسیج همه ارگانهای سرکوبگر خود نتوانسته و نخواهد توانست از اعتراضات اقشار مختلف مردم ایران جلوگیری کند. اعتراضاتی که در همه جای ایران گسترده شده است.

با نگاهی کوتاه به حرکتهای اعتراضی و خیزشهای مردمی در روزهای اول مرداد به‌خوبی روشن می‌شود که مردم از هر فرصتی برای اعتراض استفاده می‌کنند. این طنین صدای ارتشی از گرسنگان و سرکوب شدگان است که امروز هر موضوع صنفی و معیشتی را به وسیله‌ای برای رویارویی با رژیم تبدیل می‌کنند.

 

نگاهی به برخی حرکتهای اعتراضی در ده روز اول مرداد 

چهارشنبه ۹مرداد ۹۸

سایت شرکت رامک خودرو توسط غارت‌شدگان هک شد 

شاکیان و مشتریان غارت شده شرکت رامک خودرو در اعتراض به عدم پاسخگویی این شرکت به مطالباتشان، سایت اینترنتی این شرکت را هک کرده و تصاویری از تجمعات شاکیان و غارت‌شدگان توسط این شرکت را بر روی صفحه اصلی آن قرار دادند. شرکت رامک خودرو، نماینده رسمی و انحصاری شرکت سانگ یانگ کره جنوبی در ایران تحت حاکمیت آخوندهاست که در دست کارگزاران رژیم می‌باشد.

 

مراسم تشییع جوانی که با گلوله مأموران انتظامی به‌خاک افتاد: 

مراسم تشییع محمدحسین مجیری جوان ۱۹ساله‌ای که در پل خواجوی اصفهان توسط مأموران جنایت‌پیشه انتظامی با شلیک گلوله کشته شده بود، برگزار شد.

 

 

 

مراسم تشییع محمدحسین مجیری در اصفهان ۱

مراسم تشییع محمدحسین مجیری در اصفهان

در این مراسم که چند هزار نفر شرکت کرده بودند، رژیم آخوندی در وحشت از شکل‌گیری هر گونه اعتراض نسبت به‌قتل این جوان توسط نیروی سرکوبگر انتظامی، گله‌های مأموران لباس‌ شخصی‌اش را به این مراسم گسیل کرده بود. این مراسم در جوی آباد اصفهان برگزار شد. لازم به توضیح است که روز شنبه ۵مرداد ۹۸مأموران انتظامی در پل خواجوی اصفهان در برابر دیدگان مردم، با شلیک گلوله، این جوان ۱۹ساله را که متوجه ایست آنها نشده بود، به‌قتل رساندند.

 

تجمع اعتراضی کارگران خط و ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه خراسان 

کارگران محروم خط و ابنیه فنی راه‌آهن در اعتراض به چند ماه حقوق معوقه خود، مقابل فرمانداری شهرستان نیشابور، دست به تجمع اعتراضی زدند. کارگران روی بنر که در دست داشتند نوشته بودند:

ما نیروهای خط و ابنیه راه‌آهن چند ماه است حقوق نگرفته‌ایم... بیمه نداریم، نان نداریم، آبرو نداریم، آینده نداریم...

تجمع اعتراضی کارگران خط و ابنیه فنی راه‌آهن خراسان ۲

تجمع اعتراضی کارگران خط و ابنیه فنی راه‌آهن خراسان

 

حمایت از بازداشت‌ شدگان روز کارگر و هفت‌تپه مقابل زندان اوین 

خانواده‌ها و تعدادی از دوستان بازداشتی‌های هفت‌تپه و روز جهانی کارگر به همراه گروهی از معلمان و فعالان کارگری ضمن اعلام همبستگی با زندانیان هفت‌تپه و بازداشت‌ شدگان روز جهانی کارگر مقابل زندان اوین حضور یافتند و خواهان آزادی آنان شدند.

 

سه‌شنبه ۸مرداد ۹۸:

اعتصاب قصابان یزد 

قصابان یزد در اعتراض به تعیین نرخ جدید گوشت از طرف سازمان صنعت،معدن و تجارت رژیم (صمت) دست از کار کشیده و اعتصاب کردند. رئیس اتحادیه صنف قصابان یزد به خبرنگار رسانه‌های حکومتی گفت: «قیمت تعیین‌شده از سوی سازمان صمت برای هر کیلو گوشت ۹۲هزار تومان اعلام‌شده که متناسب با وضعیت بازار نبود به‌طوری‌که هیچ حاشیه سودی برای قصابان در نظر گرفته نشده بود... قصابان چند روزی صبر کردند اما نتوانستند مسئولان را متقاعد و متوجه شرایط موجود کنند از این‌رو به‌صورت خودجوش دست به اعتصاب زدند تا صدایشان به گوش مسئولان برسد».

اعتراض کارگران شهرداری اهواز 

کارگران محروم منطقه ۷شهرداری اهواز در اعتراض به حقوق معوقه خود، مقابل ساختمان مرکزی شهرداری اهواز، دست به تجمع اعتراضی زدند.

 

تجمع اعتراضی غارت‌شدگان مقابل دفتر آخوند روحانی

غارت‌شدگان مؤسسه کاسپین وابسته به سپاه پاسداران، در اعتراض به غارت دارایی یک عمرشان و در اعتراض به عوام‌فریبی و اعلام دروغین دولت آخوند روحانی مبنی بر پرداخت بخشی از طلب غارت‌شدگان از بیت‌المال مقابل مقر ریاست‌جمهوری رژیم در تهران تجمع کردند.

تجمع اعتراضی غارت‌شدگان مقابل دفتر آخوند روحانی ـ ۸مرداد ۳

تجمع اعتراضی غارت‌شدگان مقابل دفتر آخوند روحانی ـ ۸مرداد ۹۸

 

دو‌شنبه ۷ مرداد ۹۸

بستن خط‌ راه‌آهن توسط کارگران 

کارگران راه‌آهن حوزه بندرعباس در سومین روز متوالی اعتصاب خود در اعتراض به عدم پرداخت چندین ماه حقوقشان، خط راه‌آهن را بستند.

بستن خط‌ راه‌آهن توسط کارگران ـ بندرعباس ۷مرداد ۴

بستن خط‌ راه‌آهن توسط کارگران ـ بندرعباس ۷مرداد

 

تجمع اعتراضی کارگران پخش فرآورده‌های نفتی بندر ماهشهر 

کارگران شرکت پخش فرآورده‌های نفتی بندر ماهشهر با تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری رژیم در این شهرستان، نسبت به اخراج کارگران بومی اعتراض کردند.

 

تجمع اعتراضی مالکان خودروی اروندی 

مالکان خودروی اروندی بار دیگر در مقابل درب گمرک خرمشهر در اعتراض به این‌که بعد از دو سال هم‌چنان خودروهایشان ترخیص نشده، تجمع کردند.

 

تجمع اعتراضی غرفه‌داران سازمان منطقه آزاد در جزیره کیش 

غرفه‌داران جزیره کیش در سازمان منطقه آزاد در اعتراض به عدم ترخیص بار غرفه‌داران توسط گمرک تجمع کردند. تجمع‌کنندگان شعار می‌دادند: مسئول بی‌کفایت نمی‌خواییم نمی‌خواییم. در این تجمع وقتی مأموران رژیم قصد داشتند یکی از تجمع‌کنندگان را دستگیر کنند، جمعیت خشمگین فریاد «ولش کن ولش کن» سر دادند. این تجمع سپس به خیابان کشیده شد. یکی از غرفه‌داران می‌گفت: «کاری کردند که نه می‌توانیم جنس بخریم و نه بفروشیم»

 

یک‌شنبه ۶مرداد ۹۸

تجمع فرهنگیان در حمایت از معلم زندانی 

جمعی از فرهنگیان از استانهای فارس و بوشهر، در شیراز، در حمایت از زندانی سیاسی محمدعلی زحمتکش (فعال صنفی معلمان که در زندان عادل‌آباد شیراز در بند است) تجمع کردند.

لازم به ذکر است که محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان، روز سه‌شنبه ۱۷اردیبهشت‌ماه ۹۸، بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان عادل‌آباد شیراز شد.

 

تجمع اعتراضی مالکان خودرو در اهواز 

جمعی از مالکان خودرو در اروند در اعتراض به عدم ترخیص خودرو هایشان از گمرک، مقابل استانداری رژیم در اهواز تجمع کردند. تجمع‌کنندگان گفتند: به‌رغم انجام دادن تمام کارها و گرفتن پلاک، خودروهای آنها از گمرک ترخیص نمی‌شود و روزانه ۷۰هزار تومان از هر مالک برای پارکینگ نیز گرفته می‌شود

 

تجمع بازنشستگان در تهران 

بازنشستگان در ادامه اعتراضات خود برای دومین روز متوالی مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران تجمع کردند.

در این تجمع اعتراضی که با خشونت نیروهای سرکوبگر انتظامی همراه شد، بازنشستگان ضمن اعتراض به وضعیت معیشتی خود و عدم دریافت پاداش بازنشستگی گفتند مشکلاتشان جدید نیست و حدود ۱۰ماه است که خواهان رسیدگی به آن هستند. بازنشستگان در برابر خشونت نیروهای سرکوبگر شعار می‌دادند: «فریاد فریاد از این همه بیداد».

 

‌شنبه ۵مرداد ۹۸

گوشمالی سرکرده یک پایگاه بسیج در شیراز توسط جوانان 

روز شنبه چند جوان به خانه آخوند مهدی زارع سرکرده یک پایگاه بسیج در شیراز حمله کرده و ضمن شعار علیه سران رژیم، وی را گوشمالی دادند. نام پایگاه بسیج ضدمردمی شیخ علی چوپان است. جوانان مهاجم پس از گوشمالی این آخوند محل را ترک کردند.

رسانه‌های حکومتی روز ۶مرداد با درج تصویری از حمله جوانان به آخوند حکومتی نوشتند: شب گذشته چند تن از اراذل و اوباش به درب منزل فرمانده یک پایگاه بسیج در شیراز حمله‌ور شده و وی را مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند.

انعکاس تهاجم جوانان به آخوند حکومتی در رسانه‌های رژیم ۵

انعکاس تهاجم جوانان به آخوند حکومتی در رسانه‌های رژیم

 

 

 

 تجمع اعتراضی صدها کشاورز اصفهانی

کشاورزان اصفهانی با تجمع اعتراضی خودشان کارگزاران رژیم را وادار به عقب‌نشینی کرده و با لودر و امکانات خودشان دیوارها و موانع ایجاد شده نیروگاه برق اسلام‌آباد اصفهان در مسیر زاینده رود را تخریب کردند. در این حرکت اعتراضی کشاورزان، رژیم را وادار کردند تا حکم قضایی که سال ۸۸برای تخلیه حریم و بستر رودخانه زاینده رود برای نیروگاه برق اسلام‌آباد اصفهان صادر شده بود را بعد از ده سال اجرا کند.

 

گوشمالی یک بسیجی توسط جوانان در قزوین 

یکی از وحوش بسیجی در قزوین به نام «علیرضا جباری» که تحت عنوان «امر به معروف» برای مردم مزاحمت ایجاد می‌کرد، توسط تعدادی از جوانان غیور گوشمالی داده شده و روانه بیمارستان موسوم به رجایی قزوین گردید. این مزدور از ناحیه دست و گونه دچار آسیب شد.

گوشمالی بسیجی توسط جوانان قزوین ۶

گوشمالی بسیجی توسط جوانان قزوین

 

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه آب معدنی داماش 

کارگران کارخانه آب معدنی داماش واقع در روستای داماش از توابع شهرستان رودبار گیلان در اعتراض به فروش ۲۰خودرو کامیونت حمل بار این واحد تولیدی تجمع کردند.

آب معدنی داماش ۷

 

در بررسی همین چند روز از دهه اول مرداد ماه روشن است که اعتراضات محدود به قشر خاصی نیست. همه اقشار از کارگران و فرهنگیان گرفته تا غارت‌شدگان و صاحبان خودرو و قصابان و... همه یک حرف بر زبان دارند. دوران تحمل و سکوت در برابر ظلم و بی‌عدالتی سر آمده و فصل رویش و خیزش و ایستادگی در برابر پاسداران و غارتگران رسیده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c771a3f5-b1ee-4dad-9e70-38a693baa45f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات