728 x 90

حقوقهای نجومی غارتگری ادامه دار

حقوقهای نجومی
حقوقهای نجومی

بیش از سه سال است که از رو شدن بخشی از لیست سردمداران و مقامات حکومتی که حقوق‌های نجومی و کلان دهها و صدهامیلیون تومانی می‌گرفتند می‌گذرد.

در آن زمان دیوان محاسبات رژیم مدیران حقوق نجومی بگیر را حدود ۴۰۰نفر، مجتبی شاکری عضو شورای قلابی شهر تهران تعداد این افراد را ۳۰۰۰نفر، آخوند علیرضا سلیمی نماینده مجلس ارتجاع از دلیجان تعداد آنها را ۱۰۰۰نفر و عبدالله ناصری یکی از افراد باند موسوم به اصلاح‌طلب تعداد این نفرات را ۳۰۰۰نفر اعلام کردند.

 

حقو‌های نجومی سران سپاه پاسداران

در همان زمان و در تاریخ ۱۷تیر ۹۵بعضی از رسانه‌های اینترنتی ضمن اشاره به موضوع حقوقهای نجومی گزارشهایی از حقوق نجومی سرکردگان سپاه از جمله لیست زیر را منتشر کردند:

پاسدار محمدعلی جعفری سرکرده سپاه ۶۳۵میلیون تومان

پاسدار قاسم سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس سپاه۵۹۴میلیون تومان

پاسدار حسین سلامی ۵۸۹میلیون تومان

پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده سرکرده نیروی موشکی سپاه ۳۳۸میلیون تومان

پاسدار محمدرضا نقدی سرکرده بسیج ضدخلقی ۵۵۴میلیون تومان

پاسدار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه ۴۷۷میلیون

پاسدار محمد پاکپور سرکرده نیروی زمینی سپاه ۵۴۳میلیون تومان

پاسدار غلامعلی رشید سرکرده قرارگاه ضد خاتم الانبیاء ۵۸۳میلیون تومان

پاسدار علی فدوی سرکرده نیروی دریایی سپاه ۴۹۶میلیون تومان

رسانه‌های باند خامنه‌ای نیز لیستی از حقوق‌های نجومی و نجومی بگیران دولت روحانی را منتشر کردند.

با گذشت بیش از ۳سال از مطرح شدن این موضوع هنوز خاتمه نیافته و این روزها هم موضوع جنگ وجدال باندی بر سرغارت و چپاول اموال مردم ایران است.

در شرایطی این دعوا در میان باندهای حکومتی هم‌چنان ادامه دارد که پیش از این مقامات دولت آخوند روحانی و رسانه‌ها باند او مدعی بودند که موضوع حقوق‌های نجومی فیصله یافته و حقوق‌ها به خزانه

پیش از این نیز مجلس ارتجاع با تصویب یک لایحه باسمه‌ای مقرر کرد که حقوق سردمداران و مدیران حکومتی نمی‌تواند بیش از ۷برابر پایه یک کارمند عادی باشد.

از آنجایی که و سردمداران مجلس و دولت و قانونگذاران حکومتی خودشان هم جزو نجومی خواران و حقوق‌بگیران نجومی هستند، بنابراین پس از گذشت بیش از ۳سال موضوع حقوق‌های نجومی و نجومی خواران هم‌چنان نقل رسانه‌ها و محافل حکومتی است.

 

حقوق‌های نجومی مدیران صندوق بازنشستگی

یکی از نهادهایی که این روزها بحث نجومی‌ خواری مدیران آن مطرح است صدوق بازنشستگی کشوری است.

موجودی این صندوق، از پول کارمندان جزء دولتی تأمین می‌شود که آنها با پرداخت حق بازنشستگی به این صندوق، خواسته‌اند تا در روزگار پیری، بازنشستگی واز کار افتادگی بتوانند از طریق حقوق بازنشستگی حداقلهای معیشتی خود را تأمین کنند.

اکنون دسترنج این کارمندان جزء مورد دستبرد مدیران نجومی‌خوار آن شده است هم‌چنانکه که در زمان دولت قبلی نیز موجودی این صندوق مورد دستبرد و اختلاس میلیاردها تومانی شد.

مدیران این صندوق حقوق کارمندان را در سال ۹۷دو میلیون تومان اعلام کرده‌اند که بر اساس مصوبات مجلس رژیم حداکثر حقوق یک بر اساس قانون هفت برابر، ۱۴میلیون تومان می‌شود.

سایت حکومتی دیدگاه نو ۳تیر ۹۸لیست حقوق مدیران و اعضای هیات مدیره صندوق بازنشستگی را منتشر کرد.

به‌نوشته این سایت حکومتی چند مدیر صندوق بازنشستگی به نامهای «آذروش با ۵۳میلیون، علیخان‌زاده با ۴۴میلیون و اکبرپور با ۲۸میلیون تومان» حقوق ماهیانه رکورد زده‌اند.

 

 

حقوق‌های نجومی و تبانی سران سه قوه

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که عنوان دبیرکل سازمان دیده‌بان شفافیت را دارد اعتراف کرد که سران سه قوه (سران دولت،مجلس و قوه قضاییه) «با تبانی با یکدیگر موضوع برخورد با حقوق‌های نجومی را کنار گذاشتند».(سایت تابناک ۲۵دی ۹۷)

آخوند علیرضا سلیمی نماینده مجلس ارتجاع هم اذعان کرد: «برخی حقوق‌بگیران قانون را دور زده و امسال افزایش حقوق نجومی داشته‌اند».(سایت الف ۲۰خرداد ۹۸)

روزنامه اعتماد از رسانه‌های حامی دولت روحانی نیز در تاریخ ۱۰تیر ۹۸با عنوان«املاک نجومی زیر سایه حقوق‌های نامتعارف»، می‌نویسد: « ماهی ۵۰میلیون، گاهی کمتر و گاهی بیشتر؛ فیش‌های حقوقی یک‌ به یک رونمایی می‌شوند؛ فلان مدیر در فلان بانک و آن یکی مدیر و کارشناس در نهادی دیگر دریافتی‌شان بیشتر از ۲۰میلیون تومان است؛ ماجرایی که جنجالی به‌ پا می‌کند؛ همان جنجالی که از سال ۹۵با کلیدواژه‌هایی مانند «فیش‌های نجومی»، «نجومی‌بگیران»، «حقوق‌های نجومی» ورد زبانها شد و هنوز هم این ماجرا محوری است برای مانور برخی رسانه‌ها».

 

پرده حمایت ازنجومی‌بگیران

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس(تسنیم) ۲۴خرداد ۹۸در مطلبی با عنوان« پرده حمایت از نجومی بگیران ماجرای حقوق ۹۸و تبعیض ناروا علیه حقوق بگیران» سندی را منتشر کرده است که بر اساس آن در سال ۹۸حقوق اکثر کارمندان افزایش ۴۰۰هزار تومانی اما حقوق مدیران دولتی و نجومی بگیران افزایش ۳میلیون تومانی داشته است.

 

فساد نهادینه شده و سیستماتیک

واضح است در ساختار حاکمیت آخوندی فساد آن‌چنان نهادینه و در هم تنیده شده که با موجودیت نظام گره خورده است. بنابراین از آنجا که چاقو دسته خودش را نمی‌برد، اقدامات به‌اصطلاح ضدفساد در نظام در حکم آب در هاون کوبیدن است

واقعیتی که غارت‌شدگان مؤسسات مالی اعتباری مورد حمایت حاکمیت آخوندی در جریان اعتراضاتشان علیه آخوند صادق لاریجانی رئیس پیشین قوه قضاییه به‌روشنی آن را بیان کردند: «لاریجانی قاضیه با دزدها هم بازیه»، و دولت روحانی را نیز همدست گردانندگان دزد و فاسد مؤسسات مالی اعتباری معرفی نمودند.

وقتی رأس این حاکمیت یعنی خامنه‌ای ولی‌فقیه نظام ثروت آن‌چنانی و افسانه‌ای دارد بقیه هم که سر در همین آخر دارند، جای خود دارند.

به جیب زدن اموال ملت توسط سردمداران و مقامات دزد و فاسد این حاکمیت در شرایطی است که اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران زیر خط فقر هستند و حقوق ماهیانه یک کارگر شاغل حدود ۱.۵میلیون تومان و کمتر از یک چهارم خط فقر است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات