728 x 90

حکمروایی فاسد مشکل اول است!

حکمروایی فاس
حکمروایی فاس

داستان دزدی و فساد در حاکمیت  آخوندی از روز اول این  حاکمیت، همزاد وجزء جدایی ناپذیر آن است.

در زمینه فساد نهادینه شده و دامنگیر سرتاپای نظام آخوندی، یکی از سایتهای حکومتی می‌نویسد: " سال‌هاست که به کلیدواژه اصلی مسئولان کشور تبدیل شده است. تقریباً به عمر انقلاب اسلامی ایران" (سایت رویداد 24- 25بهمن 96)

این حرف یک واقعیت است به‌خصوص که در این حاکمیت  برای دزدی، اختلاس و کلاهبرداری هزاران توجیه و به قول معروف کلاه شرعی درست کرده‌اند.

توجه به شعار مردم مال غارت شده در تجمعاتشان این واقعیت را برجسته می‌کند. «اسلام را پله کردند، مردم را زله کردند».

تا پیش از قیام ایران از طرف سردمداران و مهره‌های رژیم گهگاهی در زمینه فساد و به اصلاح مبارزه با فساد صحبتهایی می‌شد، اما بعد از قیام دی ماه، موضوع فساد و دزدی به عامل جدید‌ترس و وحشت سردمداران و مهره‌‌های آن تبدیل شده است و عملا  دزدها یکدیگر را از انفجار خشم و نفرت مردم می‌ترسانند. اما با این وجود به‌دلیل ماهیتی هیچ باندی حاضر نیست که از منافع و سهم غارت خود حتی اندکی صرف‌نظر بکند.

علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس رژیم اذعان می‌کند در حکومت آخوندی همت کافی برای مبارزه با فساد وجود ندارد.

از نظر این فرد وابسته به باند خامنه‌ای رسوخ فساد در دستگاهها و نهادهای حاکم به گونه‌یی است  که باید مبارزه با آن «از دستگاهها و زیرمجموعه‌های نهاد رهبری آغاز شود».  

وی اعتراف می‌کند که «مفسدان قطعاً افراد ناشناخته‌ای نیستند اما چون در قوه قضاییه، مقننه و اجرایی فعالیت کرده‌اند، رسیدگی به اموراتشان را به تأخیر می‌اندازند». (سایت حکومتی ساعت 24– 25بهمن 96)

روزنامه دنیای اقتصاد ۲۶بهمن96 با اشاره به این‌که فساد یک مشکل کلان در حکومت آخوندی است اذعان می‌کند: هر روز ارقام اختلاسی درشت‌تر می‌شوند و این مشکل ناشی از این است که  «مشکل اول ما مشکل حکمروایی است». بنابراین از نظر نویسنده این روزنامه  حکمروایی فاسد است که مشکل اول و سرمنشاء تمامی فسادها است.

موسوی لارگانی عضو مجلس ارتجاع نیز به  مسئولان دولت آخوند حسن روحانی توصیه می‌کند که باید تبعیض و فاصله زیادی که بین بدنه دولت و عموم جامعه وجود دارد را از بین ببرند و با فساد و اختلاسها آب در آسیاب دشمن نریزند. (سایت حکومتی قدس آنلاین 25بهمن 96)

به‌رغم این‌که سردمداران و مهره‌های شاخص رژیم  مستمراً از دزدی و فساد نهادینه شده در آن حرف می‌زنند و قیافه شکوه و شکایت  از این وضعیت به خود می‌گیرند، اما این قصه هم‌چنان نه تنها باقی است بلکه با داشتن پشتوانه قدرتی بسیار محکم روز به روز بیشتر و عمیق‌تر می‌شود.

بله! در رژیمی که فساد در آن نهادینه شده است، دزدان حاکم و متکی به حاکمیت هیچگاه به‌طور واقعی سرشان زیر تیغ نمی‌رود و تاوان عملکردشان را هم نمی‌دهند.

نهادهای مسئول مبارزه با فساد در این نظام، به‌ویژه قوه قضاییه که علی القاعده می‌بایست اهرم مبارزه با فساد و مفسدان حکومتی را در دست داشته باشند، خود از مفسدترینها در نظام ولایت هستند.

آن‌چنان که آن روزنامه حکومتی (دنیای اقتصاد) اذعان می‌کند که مشکل  فساد در حاکمیت آخوندی ناشی از مشکل حکمروایی فاسد است.

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات