728 x 90

خامنه‌ای و فتوای قتل‌عام مردم ایران

خامنه‌ای
خامنه‌ای

فتوای ممنوعیت واکسن کرونا

خامنه‌ای ـ که از ترس کرونا در زیج نشسته بود، بعد از مدتها آفتابی شد تا فتوای تحریم واکسنهای معتبر و در حال استفادهٔ فایزر و مدرنا را صادر کند. او در توجیه این فتوای سخیفانه و البته جنایتکارانه گفت: «آمریکایی‌ها اگر توانسته بودند واکسن تولید کنند این افتضاح کرونایی در کشورشان به‌وجود نمی‌آمد که در یک روز حدود ۴هزار نفر تلفات داشته باشند. ضمن این‌که اساساً به آنها اعتمادی نیست و گاهی این واکسن‌ها را برای آزمایش بر روی ملتها است» (انتخاب. ۱۹دی۹۹).

ولی‌فقیه مرگ‌آشام ارتجاع، در فتوای خود از کلمهٔ «ممنوع» ! استفاده کرد. به این ترتیب «واکسن کرونا» نیز به زمرهٔ ممنوع‌شده‌ها در حاکمیت دار و شکنجه پیوست. نخستین ممنوع در قاموس دین‌فروشان ریایی «آزادی» و «حق حاکمیت مردم» است. در لیست ممنوع‌شده‌ها هم‌چنین می‌توان واژه‌های سلاخی شده‌ای از قبیل «حقوق زنان» ، «دمکراسی» ، «آزادی بیان، انتخاب پوشش، نوع مذهب و سایر آزادیهای اجتماعی و سیاسی» ، «انتخابات آزاد» و... را مشاهده کرد. حق نفس کشیدن و تنفس هوای سالم نیز از مردم ایران دریغ شده است. فقط کم مانده بود که فرعون عمامه‌دار، واکسن کرونا را نیز به آنها بیفزاید.

 

اهمیت کشف واکسن کرونا

هر انسانی که دست‌کم یک‌بار کرونا گرفته باشد یا در خانواده، محله، خیابان، شهر و اداره و مدرسه شاهد رنج یک بیمار کرونایی و پرپرشدن و جان دادن تأسف‌بار و دردناک او بر تخت بیمارستان یا بر کف خیابان و معابر بوده باشد، می‌فهمد و با گوشت و پوست خود لمس می‌کند که دستیابی به واکسن کرونا برای جامعه انسانی و بشریت امروز چقدر حیاتی، فوری و ضروری است. کووید ـ ۱۹ بلیه‌ای است که جهان معاصر با همهٔ تنوعاتش به‌طور همزمان با آن دست به گریبان است. این پاندمی خانمان‌سوز نه ملیت می‌شناسد، نه مذهب، نه نژاد و نه جنسیت. همان‌گونه که ابتلا به آن فراجغرافیایی است، هر نوع دست‌یافتن به واکسنی برای درمان آن، یک کشف بزرگ علمی و شایان تقدیر است و نمی‌تواند و نباید در یک کشور به‌خصوص به بند کشیده شود؛ حتی اگر این کشور سازندهٔ آن باشد. زیرا هنگامی تمام جامعه بشری از این پاندمی خواهد آسود که همهٔ ملتها واکسینه شده باشند.

 

ته کشیدن بهانه‌ها برای نخریدن واکسن

این‌که خامنه‌ای واکسن کرونا را به‌دلیل آمریکایی یا انگلیسی بودن آن ممنوع اعلام می‌کند، بیانگر ته‌کشیدن بهانه‌های مختلفی است که طی روزها و ماههای اخیر سردمداران و کارگزاران حکومت به آن متوسل می‌شدند تا از خرید واکسن معتبر بین‌المللی طفره بروند. الآن معلوم می‌شود که آن وعده‌ها تماماً برای دست به سر کردن و فریفتن افکار عمومی و مقابله با خیزش توئیتری مردم ایران برای خرید واکسن بوده است.

یک روز می‌گفتند نتوانستیم پول لازم برای خرید واکسن را تهیه کنیم. روز دیگر گفتند پول تهیه شده اما ما تحریم دارویی هستیم. بعد گفتند که ما یخچال و فریزهای مخصوص نداریم تا این نوع واکسن را به ایران منتقل کنیم. وقتی این بهانه گرفته شد، گفتند پول را واریز کرده‌ایم ولی اوفک اجازه نمی‌دهد. این بهانه هنوز روی میز بود که گفتند ما به آمریکا اعتماد نداریم از کجا معلوم پولهای ما را بالا نکشد. دست‌آخر سیرک مفتضحانهٔ تزریق واکسن داخلی به دختر رئیس ستاد اجرایی فرمان خمینی را راه‌اندازی کردند تا بگویند ما در حال تولید و آزمایش واکسن هستیم. حال خلیفهٔ ارتجاع آمده است تا خیال همه را راحت کند و به بازی مهوع وعدهٔ سرخرمن دادن و سر دواندن متقاضیان واکسن خاتمه دهد. «ممنوع است» ! بله ممنوع است. یعنی دنبال نکنید.

این حکومت با دجالیت تمام وانمود می‌کرد که گویا کشورهای خارجی هستند که مردم را تحریم کرده‌اند و اجازه نمی‌دهند واکسن به ایران وارد شود، اکنون به‌وضوح مشخص است که اصل تحریم و ممنوعیت به بیت عنکبوتی خامنه‌ای و عنکبوت مرگ‌آشام ولایت برمی‌گردد.

 

علت ممنوع شدن واکسن کرونا

چرا خرید واکسن در حکم رد کردن خط قرمز نظام است؟ آیا به این سؤال اندیشیده‌ایم؟

پاسخ روشن است. اگر مردم واکسن بزنند. اگر بساط مرگ‌زای کرونا از این مرز و بوم چیده شود و مردم از مرگ عزیزانشان دمی بیاسایند، زندگی در ایران کرونا زده‌ اندکی نفس بکشد و خیابان‌ها رنگ جنب و جوش و نشاط به خود بگیرد، آن‌وقت اعتراضات شروع می‌شود و قیام سراسری ایران را فرا می‌گیرد. تا به‌حال این حکومت به بهانهٔ کرونا و و کلان تلفات آن و نیز ایجاد فضای یأس‌آمیز و دلمرده توانسته بود مردم را درگیر مشکلات‌شان کند وقتی این دستاویز از او گرفته شود، باید با مردمی به جان‌ آمده و خشمناک مواجه شود که هیچ‌چیزی نمی‌تواند مانع انفجار همبستگی آنان شود. از این روز خامنه‌ای و کرونا دو روی یک سکهٔ واحد هستند. این ولایت کرونایی به کرونا به‌عنوان فرصت و نعمت بقا می‌نگرد و به‌هیچ‌وجه راضی به از دست دادن آن نیست. این است دلیل تحریم و ممنوع اعلام کردن واکسن کرونا.

 

واکسن معتبر، حق مسلم مردم ایران

خامنه‌ای در حالی خرید واکسن کرونا را ممنوع اعلام می‌کند که برای تولید بمب‌اتمی و سلاحهای کشتار جمعی از قبیل موشکهای دوربرد و موتور پهپاد (۱) هیچ ممنوعیتی برای خرید از کشورهای خارجی در کار نیست و عوامل او با پرداخت پولهای کلان از بازار سیاه و نیز از طریق زد و بند آنها را تهیه می‌کنند. البته این ممنوعیت برای دایرهٔ قدرت و سردمداران حکومت از جمله خامنه‌ای نیست. آنها بهترین امکانات درمانی و رفاهی را در اختیار دارند، این ممنوعیت برای مردم ایران است؛ آنهایی که مظلومانه در گوشهٔ خانه‌ها یا در راهرو بیمارستانها به کام هیولای کرونا می‌روند و هزار هزار جان می‌بازند.

واکسن معتبر بین‌المللی حق مسلم مردم ایران است و به‌هیچ عنوان از آن کوتاه نخواهند آمد. در شرایطی که واکسیناسیون جهانی با موفقیت پیش می‌رود، مردم اجازه نخواهند داد سلامت خود و کودکانشان و نیز آینده این میهن به‌خاطر بقای یک حکومت ارتجاعی به خطر بیفتد. حق گرفتنی است و باید برای گرفتن آن خطر کرد و به پاخاست.

 

پانوشت: ـ‌ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

(۱) به‌عنوان نمونه در تاریخ ۴مهر۹۹ نشنال امارات اعلام کرد: مقام‌های آلمانی پس از مطلع شدن از این‌که شبه‌نظامیان حوثی در یمن از پهپادهایی استفاده می‌کنند که موتور آن توسط این کشور به رژیم ایران فروخته می‌شود، فروش این موتورها را به رژیم ایران ممنوع کردند.