728 x 90

خامنه‌ای مجرم اصلی شیوع کرونا

کرونای ولایت
کرونای ولایت

گسترش کرونا در چند استان مهم کشور و اذعان مهره‌های رژیم به وخامت روزافزون اوضاع، بی اساس بودن ژست‌های روحانی را مبنی بر این‌که مهار بیماری و کنترل اوضاع را در دست دارد، برملا کرد؛ و طشت رسوایی دغل‌کاریهای آخوند شیاد و خامنه‌ای که گفت: «این بلا به‌نظر ما بلای آن‌چنان بزرگی نیست» و ما حوادث مهم‌تر از این هم داشتیم و ... از بام فرو افتاد.

دوران سخت‌تر از اسفند و فروردین

و امروز این خود روحانی است که اذعان می‌کند: «کرونا هم‌چنان به‌عنوان مسأله اصلی و مهم کشور ‌ما ظهور و بروز دارد» و اعتراف می‌کند که: «ما به این زودی به شرایط قبل از کرونا نمی‌توانیم برگردیم» و «اتفاقاً این دوران سخت‌تری از دوران اسفند و فروردین هست».(شبکه‌ٔ خبر ۱۰خرداد ۹۹)

حریرچی گماشتهٔ روحانی نیز در وحشت از آثار فاجعه و خشم و نفرت مردم و بیماران به «روند صعودی» بیماری اعتراف کرد و گفت:

«در استان سیستان و بلوچستان خصوصاً پهنه جنوبی و در استان هرمزگان و استان خوزستان ما روند افزایشی داریم در استان خوزستان از میزان متوسط کشوری هم بالاتر رفتیم هنوز هم استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان به متوسط کشوری نرسیدیم ولی روند صعودی هست متأسفانه در استان کرمانشاه و مازندران هم ما چنین وضعیتی را داریم».(تسنیم. ۸خرداد ۹۹)

هم‌چنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان از این روند صعودی با عبارت «طغیان بیماری» یاد کرد.

سلامت مردم چالشی سیاسی است

اعتراف‌ها و هشدارها نسبت به پیش‌روی ویروس در همهٔ نقاط میهن البته مانع از ادامهٔ کشتار مردم در میدانهای کار نشد و روحانی در همین سخنرانی ـ ۱۰خرداد ۹۹ ـ ضمن ابراز وحشت از جهش کرونا و قتل‌عام مردم پس از بازگشایی مشاغل، هم‌چنان از بازگشایی کامل مشاغل و استفادهٔ عمومی از مساجد و اماکن مذهبی و ... گفت. با این وجود پیداست که سردمداران رژیم، ـ خامنه‌ای و هم روحانی ـ به‌رغم اختلافات عدیده‌ای که در سایر امور دارند، در امر بازگشایی اماکن و مراکز اقتصادی کاملاً در وحدت بوده و بر آن پای می‌فشارند. آنها به‌منظور مقابله با خفگی اقتصادی چاره را در این دیده‌اند تا با پرداخت بها از سلامت و جان مردم، آنها را روانه‌ٔ قربانگاههای کرونا نمایند.

در این شرایط خیل عظیم تهیدستان و بیکاران برای یافتن لقمه‌یی نان از جان‌شان می‌گذرند، راهی خیابان‌ها می‌شوند و به شغل‌های موقتی مانند دست فروشی و کارهای خدماتی و امثالهم می‌پردازند. شغل‌هایی که قطعا تحت تأثیر کرونا نه ثباتی دارد، نه درآمدی و نه حداقل تضمینی برای سلامت.

وانگهی رژیم به خلاف سایر کشورها که صادقانه شهروندان را از میزان مرگ و میر مطلع می‌کنند، از روز اول با کوچک‌نمایی فاجعه و کتمان آمار واقعی مبتلایان و جان باختگان، بنای پنهان‌کاری و فریب و دروغ‌گویی را گذاشت.

حال که با بازگشایی مراکز و اماکن عمومی، آمار مرگ و میر رو به ازدیاد گذاشته و مهره‌های نظام را از ترس به هشدار دادن واداشته است، کار برای رژیم خراب‌تر از گذشته شده است؛ به این معنی که هم قرنطینه و هم بازگشایی هر دو طناب را برگردن رژیم سفت‌تر می‌کنند.

مهرداد شریفی، رئیس مرکز بهداشت منسوب رژیم در غرب اهواز این واقعیت را به شکل واضح بیان کرده و هشدار داده‌است:

«نگاه به حوزه سلامت با پیشگیری و درمان ما بحث بیماریها را نمی‌توانیم و حوزه سلامت را بچرخانیم سلامت یک چالش سیاسی شده و باید دولتمردان ما نمایندگان محترم مجلس ما رهبران مذهبی ما سیاسیون ما باید نسبت به حوزه سلامت یک تغییر نگرشی پیدا کنند».(شبکه خوزستان ۹خرداد ۹۹)

آیا کسی برکت ولایت فقیه را ندیده؟

اما نکته‌ٔ بسیار حائز ‌اهمیت و در عین‌حال مضحک، اظهارات خرچنگ نظام احمد خاتمی در نمایش جمعه‌ٔ رادیویی و کنترل از راه دور روز جمعه ۹خرداد در تهران است که پس از مدتها با استفاده از فرصت نمایش جمعهٔ رادیویی به رنگ‌آمیزی چهره‌ٔ سیاه و تبهکار ولی‌فقیه پرداخت تا از این نمد کلاهی برای سر خامنه‌ای ببافد. وی در بخشی از خطبه های کذایی بی‌توجه به «روند صعودی» بیماری که مهره‌های رژیم مرتب تکرار می‌کنند، با توسل به این دروغ آشکار که «شکر خداوند که در کشور مان شاهد شیب نزولی! کرونا هستیم» مذبوحانه تلاش کرد علت این موفقیت خیالی را به جیب ارباب خود خامنه‌ای بریزد و گفت:

«کسی برکات ولایت فقیه را تا الآن ندیده این همه برکت! چه کسی مدیریت کرد کرونا را در کشور ما؟ که به این خوبی مدیریت شد ... این مدیریت مدیریت ولی‌فقیه بود».

خاتمی به شکل ابلهانه و ناخواسته اعتراف کرد که خامنه‌ای از ابتدای شیوع کرونا کاملاً در جریان امور بوده و بر اوضاع نظارت می‌کرده است؛ و به‌عنوان نفر اول نظام آمار مرگ و میرها را کنترل می‌کرده است.

اگر منظور امام جمعه‌ٔ دیجیتالی نظام از «مدیریت کرونا» کتمان حقایق و ارایه‌ٔ اطلاعات قطره‌چکانی و کوچک‌نمایی آمار قربانیان و گسیل پاسداران به مراکز پزشکی جهت جلوگیری از درز اخبار واقعی کروناست، بله؛ خامنه‌ای به‌نحو احسن مدیریت کرد. اما واقعیت چیز دیگری است؛ که اینک عوامل رژیم هم مجبورند به آن اعتراف کنند.

سفیدسازی یا محاکمه

اینک که خامنه‌ای ولی‌فقیه مفلوک و هیمنه ریخته با تقبل هزینه‌ٔ سنگین علاوه بر گماردن جانیان و دزدان در رأس قضاییه و مقننه درصدد است مجریه نظام را نیز سلیمانیزه کند؛ ، قابل فهم است که چرا خاتمی به سفید‌سازی چهره‌ٔ تبهکار او برخاسته است. اما دیری نمی‌پاید که مردم به جان آمده او را نه فقط به‌خاطر کشتار مردم در میدان مین کرونا بلکه به‌دلیل دهه‌ها جنایت و فساد به محاکمه خواهند کشید.