728 x 90

دومین پتک کوبندهٔ تحریم بر اصل ولایت‌فقیه

سخن روز
سخن روز

در حالی که خلیفهٔ ارتجاع پس از ۵روز سکوت، مجبور شد به تحریم گستردهٔ شعبدهٔ انتخابات در مرحله اول اعتراف کند و برای به صحنه آوردن وارفتگان نظامش دوباره پای «آبرو» ی ناداشتهٔ نظام را وسط بکشد، روز جمعه ۱۵تیر، مردم ایران دومین پتک تحریم را بر فرق نظام فرود آوردند.

ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور، در یک نمونه‌گیری توصیه شده توسط کارشناسان، به مانیتور ۲۰۰۰ شعبه ثابت رأی‌گیری مبادرت کرد.

مشاهدات مستقیم و بی‌وقفهٔ کانون‌های شورشی و نیروهای هوادار به مدت ۱۶ ساعت در ۳۱ استان کشور شامل ۲۴۸ شهر و ۶۰ روستا جریان داشت و فیلم‌های همهٔ شعبه‌ها موجود است.

به‌گزارش ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور، تعداد رأی‌دهندگان در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه ثابت و سیار رأی‌گیری، طی ۱۶ ساعت، حدود ۵ میلیون و ۵۳۰ هزار می‌شود. این رقم، آرای باطله و سفید و هم‌چنین آرای کسانی را که به هر دلیل ناگزیر از رأی دادن شده‌اند دربر می‌گیرد.

به این ترتیب، حداکثر مشارکت در دور دوم انتخابات قلابی حدود ۹ درصد دارندگان حق رأی است و ۹۱ درصد مردم ایران انتخابات ریاست‌جمهوری دیکتاتوری ولایت فقیه را تحریم کردند.

خلیفهٔ ارتجاع که تصمیم گرفته بود برای برگرداندن «آبرو» و پوشاندن شکست مضاعفش در دور دوم، آمار شرکت‌کنندگان را با تقلب و رقم‌سازی بالا بکشد، در شروع رأی‌گیری به‌نحوی رسوا به زمینه‌سازی پرداخت و ادعا کرد این بار میزان «شور و علاقهٔ مردم» بیشتر از قبل خواهد بود. معلوم نیست در زمانی که هنوز خبری از صندوقها و حوزه‌های نمایش نیست، خبر این میزان «شور و علاقهٔ مردم» از کجا رسید!

اما گزارشهایی که از برخی از مناطق تهران به وزارت کشور ارسال شده حاکی از این است که میزان رأی دهندگان از دور اول نمایش انتخابات کمتر بوده است. یکی از مسئولان شعبه اخذ رأی مسجد رسول اکرم تهران در گزارش به وزارت کشور گفت پای صندوق در اکثر اوقات ۴نفر بیشتر نیستند، در میان رأی دهندگان، جوان به چشم نمی‌خورد و مشارکت در این دور نصف دفعه قبل است. شعبه خیابان علامه شمالی سعادت آباد را از ساعت ۱۱ به‌دلیل کسادی تعطیل کردند. شعب اخذ رأی در مناطق ۱ و ۲ تهران خالی است.

طبق گزارش مسئول شعبه اخذ رأی در شعبه باب‌الحوائج در اردبیل به ستاد انتخابات استان میزان مشارکت نسبت به دور اول «خیلی پایین و ضعیف» است.

یکی از مسئولان شعبه‌های مشهد گفت در روستاهای مرزی هم کسی برای رأی دادن نیامده است.

در بیرجند شلوغ‌ترین حوزه دور اول انتخابات را این بار به‌دلیل خلوت بودن از ساعت ۱۵ بستند. در ارومیه سه شعبه را به همین دلیل ظهر امروز بستند. در زاهدان هزاران نمازگزار پس از خروج از مصلا بی‌اعتنا از مقابل شعبه‌های رأی‌گیری عبور کردند.

در شهرهای قائمشهر، اراک، دورود، اسلام‌آباد غرب، آمل، ممسنی، فارسان، هفشجان، زاهدان، بومهن، بوکان، مهاباد، پاکدشت، صومعه سرا، تالش، قم و اهواز در ساعات بعدازظهر یا رأی دهنده‌ای وجود نداشت و یا تعداد مراجعین انگشت‌شمار بود.

یکی از پرسنل نیروی انتظامی قزوین در تلگرام خود نوشت: من از پرسنل نیروی انتظامی قزوین هستم از صبح تا ساعت ۳ بعدازظهر که توی گشت بودم می‌تونم به‌جرأت بگویم هیچ وقت شهر را اینطوری ندیدم، قزوین شده شهر ارواح پرنده پر نمی‌زد.

در زندان دستگرد اصفهان زندانیان از دادن رأی خودداری کردند. زندانیان کهنوج و لاهیجان را تهدید کرده‌اند که باید رأی بدهند و در زندان اوین زندانیان بندهای ۴ و ۶ و ۸ و بند زنان از دادن رأی امتناع کردند.

در همدان بین مددجویان شایع کردند که اگر رأی ندهند، سهمیه ماهانه برنج، روغن، قند و مبلغ ۶۰۰ هزار تومان پول نقد ماهانه آنها قطع می‌شود.

در تهران در بیمارستان دی به بیماران گفتند برای این‌که دچار مشکل نشوند فقط کافی است برگه رأی داخل صندوق بیاندازند ولی فقط ۵نفر از بسیجیها رأی دادند.

خلیفهٔ متقلب در حالی تلاش می‌کند با رقم‌سازی صورتش را سرخ نگه دارد که حتی رسانه‌های حکومتی هم به سردی و انجماد دور دوم نمایش اعتراف کردند. سایت حکومتی دیده‌بان ایران در شمارهٔ ۱۵تیر نوشت: «به نظر می‌رسد که تبلیغات یک هفته گذشته اصلاح‌طلبان، نتوانسته است یخ بسیاری از تحریم‌کنندگان انتخابات را بشکند و بعید است در عدد و رقم‌هایی که فردا توسط وزارت کشور اعلام می‌شود، شاهد افزایش محسوس آمار مشارکت رأی‌دهندگان باشیم».

به‌این ترتیب مردم ایران با تحریم سراسری شعبدهٔ انتخابات سیلی محکم و شکست مضاعفی را بر خلیفهٔ ارتجاع تحمیل کردند و همان‌طور که رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت گفت، «این تحریم بزرگ «نـه» فراگیر به استبداد دینی و رأی قاطع مردم ایران به سرنگونی رژیم آخوندی و برقراری جمهوری دموکراتیک است».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a11f1af9-f9ea-41f5-9a1a-74ffd0296875"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات