728 x 90

دو پیروزی در یک روز

Untitled-۱
Untitled-۱

در حالی که خلیفه ارتجاع با همه وسایل ارتباطی و تمام دستگاه تبلیغاتی افسون و حقنه می‌کرد که قیام به پایان رسیده و سیرک عفو راه انداخته بود، ناگهان شیپورها خروشیده و طبلها غریدند. مقاومت ایران در دو جبهه داخلی و بین‌المللی، رژیم تکه پاره خامنه‌ای را به توپ بست. شدت ضربه‌طوری بود که رژیم در همان ساعات پایانی روز واکنش نشان داد و رسانه‌های حکومتی یک متن کلیشه‌ای را به فرموده و به‌طور سریالی منتشر می‌کردند که شاید آب رفته را به جوی بازگردانند یا از تاثیرات خبر بکاهند ولی تیر از چله رها شده و خبر مثل بمب صدا کرده بود. چشمان خلق قهرمان از دیدن صحنه‌های این دو پیروزی روشن و همه غرق در شادی و غرور بودند:

چشم روشن گشته‌اند الحق عزیزان جهان

زین نسیم خوش که از یوسف به کنعان آمدست

پرتو از خورشید و نور از ماه و باران از سحاب

گل ز گلبن، دْر ز دریا، گوهر از کان آمدست

 

قطعنامه شماره ۱۰۰ با نمره‌ٔ ۱۰۰

خبر اول مربوط به کنگره آمریکا و حمایتی بزرگ از مردم و مقاومت ایران بود. روز ۴شنبه ۱۹بهمن ۱۶۶ نماینده کنگره آمریکا یک قطعنامه دوحزبی را به جریان انداختند که تقریباً شامل همه خواسته‌های مردم ایران بود و به راستی شایان نمره صد است چون هم قیام مردم ایران را تأیید می‌کند و «در کنار مردم ایران که از حقوق خود برای آزادی علیه سرکوب به‌صورت مشروع دفاع می‌کنند می‌ایستد»، هم آینده و رهبری قیام را نشان می‌دهد و به‌قول آقای مک کلینتاک «از برنامه ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی برای یک ایران جدید حمایت می‌کند» و هم سیلی جانانه‌ای به فرصت‌طلبان می‌زند و با نفی دیکتاتوری شیخ و شاه «یک جمهوری دموکراتیک» را برای ایران فردا به‌رسمیت می‌شناسد.

 

صبحگاه کانون‌های شورشی

خبر باشکوه و افتخارآمیز دوم مربوط به برنامه صبحگاه کانون‌های شورشی در شورشی‌ترین شهر جهان یعنی تهران بود. رشیدترین فرزندان خلق قهرمان ایران با لباس‌های هم‌شکل در حالی که سلاح در دست داشتند برنامه صبحگاهی خود را با خواندن سرودها و مراسم انقلابی اجرا کردند. این صحنه‌ها هولناک‌ترین صحنه‌ها برای رژیم پابه‌گور ارتجاع و از زیباترین و انگیزاننده‌ترین تصاویر برای مردم ایران و جوانان انقلابی در داخل کشور بود. با این عرض اندام جانانه، استراتژی کانون‌های شورشی گل داد و مژده داد. ثابت شد کانون‌هایی که روزانه تا دهها عملیات انجام می‌دهند، مراحل رشد و پیشرفت خود را پشت سر گذاشته و هر روز گسترده‌تر می‌شوند. آنها از مراحل تثبیت و تکثیر عبور کرده و اینک توان ترکیب پیدا کرده‌اند. صبحگاه کانون‌های شورشی نویدبخش صبح رهایی مردم ایران است. زهی شرف و کرامت! زهی غرور و افتخار!

 

حرکت در جلوی قیام

فقط یک لحظه می‌شود تصور کرد اگر فقط یک دهم این پیروزیها را که مقاومت ایران در یک روز علنی کرد، سایر آلترناتیوسازان پوشالی به دست آورده بودند چه الم شنگه‌ای راه می‌انداختند. یعنی اگر آنها می‌توانستند مثلا به‌جای ۱۶۶ نماینده کنگره ۱۶ نماینده را با خود همراه کنند یا اگر یک تیم دونفره مشابه کانون‌های شورشی داشتند با پشتیبانی رسانه‌ها و تلویزیونهای استعماری ارتجاعی چه دود و دمی ایجاد می‌کردند! حال بگذار هر چه می‌توانند به چشم مردم ایران خاک بپاشند و در توطئه سکوت و بایکوت دست‌آوردهای مجاهدین و مقاومت ایران به در و دیوار چنگ بیندازند؛ باکی نیست و مجاهدین با همین دو پیروزی در یک روز این پیامها را ساطع کردند:

۱- صحت استراتژی راهگشای «کانون‌های شورشی» مهر خورد.

۲-ثابت شد قیام دموکراتیک مردم ایران در فازهای متکامل‌تر استمرار داد.

۳- ثابت شد فقط مجاهدین و مقاومت ایران هستند که جلوی قیام حرکت می‌کنند و راهنمای مردم و جوانان هستند.

۴- ثابت شد تنها مقاومت ایران یارای هماوردی با رژیم را دارد و اصحاب بی‌هزینگی و اهل دود و دم مجازی در این مسیر عددی نیستند چون ایستادگی قیمت می‌خواهد. پیوند این دو دستاورد نشانگر جامعیت و همه‌جانبگی مقاومتی است که در دهها جبهه در حال رزم با رژیم است. از کف خیابانهای تهران تا همه شهرهای اروپا و تا کنگره آمریکا. هم‌زمانی این دو پیروزی با ۱۹بهمن و حماسه اشرف و موسی یادآور ناب‌ترین و ارزشمندترین خون‌هایی است که فدیه این پیروزیها شده است.

آری، «مشروعیت» نه از ژن و وراثت و وکالت و ولایت که از «مقاومت» است. در داخل ایران، کانونها پرچمهای تسلیم و «خشونت‌پرهیزی» را سرنگون می‌کنند و در کنگره آمریکا هم در کنار نمایندگان، تصاویر رزمندگان در اشرف سه پخش می‌شود. این یعنی اصالت مبارزه و مقاومت و جنگیدن برای رسیدن به ساحل آزادی.

علی.ب از تهران
مسئولیت محتوای مطالب وارده برعهده نویسنده است

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d110aad0-c163-49bf-84f8-9c10124c8bbe"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات