728 x 90

راه‌حل‌های فاشیستی برای بحران انقلابی

فشارهای اقتصادی
فشارهای اقتصادی

معلوم نیست (اگر جنگ شود) در داخل بتوانیم از این جنگ پیروز بیرون بیاییم! مینهای بیکاری و تورم و فساد هر لحظه ممکن است در داخل منفجر شوند...نه معیشت حال خوبی دارد و نه آزادی وضع خوبی! نه اقتصاد، به قاعده است و نه سیاست. مطالبات مردم در داخل سال‏ها انباشته شده است. ما نیازمند جراحی‏های اقتصادی و سیاسی هستیم. این‌را باندهای درونی حکومت (ابتکار ۲۸اردیبهشت ۹۸) می‌گویند، حرف مقاومت و مردم البته انقلاب است یک انقلاب تمام‌عیار برای سرنگونی کل نظام.

 

گرانی بیداد می‌کند:

سبد ارزاق عمومی مردم تا شب عید بین ۲۰۰تا ۳۰۰درصد افزایش داشته است(رسالت ۲۸اسفند ۹۷)

ارزش پول ملی مستمراً در حال سقوط است.

اجاره خانه همین روز ۲۵اردیبهشت ۹۸حداقل ۴۰درصد افزایش یافت (ابراراقتصادی ۲۵اردیبهشت ۹۸).

کارگران و بازنشستگان حتی موفق به دریافت نیمی از دستمزد روزانه خود نمی‌شوند(جلودارزاده.مجلس ۱۶اردیبهشت ۹۸).

بنا‌ به آمار رسمی (مرکز پژوهش‌های مجلس) ۴۰درصد مردم زیر خط فقر به‌سر می‌برند.(خبرآنلاین ۲۳اردیبهشت۹۸).

بیکاری رو به افزایش است و بنگاه سکه‌زنی نفت هم به سرعت رو به تعطیلی می‌رود!

و از آن‌سو حرکت‌های اعتراضی نیز رو به افزایش است، روزانه دهها حرکت اعتراضی در گوشه و کنار میهن دیده می‌شود.

روزنامه حکومتی ابتکار روز ۲۸اردیبهشت نوشت:

‌«در سیاست داخلی چندان وضع مطلوبی نداریم. ما مدت‌هاست در داخل گرفتار جنگ تورم، بیکاری و فساد هستیم. بی‌تردید بازنده نزاع خارجی، آمریکا و متحدان آن در منطقه خواهند بود اما معلوم نیست در داخل بتوانیم از این جنگ پیروز بیرون بیاییم! مینهای بیکاری و تورم و فساد هر لحظه ممکن است در داخل منفجر شوند...نه معیشت حال خوبی دارد و نه آزادی وضع خوبی! نه اقتصاد، به قاعده است و نه سیاست. مطالبات مردم در داخل سال‏ها انباشته شده است. ما نیازمند جراحی‏های اقتصادی و سیاسی هستیم..... هدف تحریم‌ها بر‌خلاف ظاهر اقتصادی آن کاملاً اجتماعی است، زیرا در پی ایجاد درد و فشار در جامعه و تولید نارضایتی و در نهایت قرار دادن مردم در مقابل حاکمیت است».

اینک این صورت‌ مسأله‌ای است که در برابر رژیم قرار دارد. مسأله‌یی که باید هر چه زودتر فکری به‌حال آن کرد وگرنه انقلاب با تمام عظمتش از راه می‌رسد و کل نظام را با تمام دسته‌بندی‌هایش جارو می‌کند.

 

پاسخ رژیم چیست؟

راستی فکر می‌کنید پاسخ رژیم به این مسأله چیست؟ ارزانی؟ گشایش اجتماعی؟ ایجاد اشتغال؟

این مسأله با همین گستردگی و عمق، این روزها یکی از مهم‌ترین موضوع‌هایی است که رسانه‌های حکومتی به آن می‌پردازند. یکی از این رسانه‌های پاسدارنشان (ستاره صبح ۲۸اردیبهشت ۹۸) پاسخ جالبی به این مسأله داده و رهنمودهایی داده که «دود» از کله خواننده بلند می‌ کند! باور نمی‌کنید چند قلمش را خلاصه و شسته روفته اینجا نگاه کنید:

« در شرایطی که در میانه توفان قرار گرفته‌ایم چه باید کرد؟

  1. کاهش تعداد پرسنل دولت.
  2. گران کردن قیمت حامل‌های انرژی.
  3. کوپنی کردن کالاهای اساسی.
  4. از مردم خواسته شود صرفه‌جویی کنند.
  5. چون مردم حرف ما و دولت را گوش نمی‌کنند از افراد خارج حاکمیت که در بین مردم دارای نفوذ هستند و از «ایرانی‌ها»!! خواسته شود به کمک دولت بیایند! (خودشان هم می‌دانند چقدر بین مردم منفور هستند که پیشاپیش دنبال واسطه برای صحبت با ملت می‌گردند!).
  6. مقامات واقعیتها را به مردم بگویند و کمک بخواهند!
  7. یارانه‌های غیرمستقیم را قطع کنیم! (منظورش همان سوبسید برخی کالاهاست).
  8. یارانه‌های مستقیم را هم از وضعیت دائمی فعلی خارج کرده و هرازگاهی پرداخت کنیم تا نه مقدار آن و نه زمان پرداخت آن هیچ‌کدام برای مردم مشخص نباشد! و تصور یک درآمد دائمی را برای مردم ایجاد نکند و پیوسته ملت دست به دهان و چشم‌انتظار پرداخت چیزی از طرف نظام در صبر و انتظار به‌سر ببرد.
  9. پرداخت نقدی را به پرداخت جنسی (کالایی) تبدیل کنیم و کارت کالا به برخی گروه‌های مشخص از مردم بدهیم.
  10. کارت کالا هم نباید مقدار مشخصی از کالا را تضمین کند! هر گاه پرداخت کالا ضروری شد، هنگام شارژ کارت کالا، میزان و نوع اقلام پرداختی همان هنگام مشخص شود!»

آنچه در این ۱۰بند خواندید، تقریباً بی‌کم و کاست خلاصه و چکیده رهنمودهایی است که در آن روزنامه حکومتی نوشته و منتشر شده است برای اطمینان خاطر می‌توان به اصل مقاله نیز در شماره مورخ ۲۸اردیبهشت «ستاره صبح» نگاه کرد که در اینتر‌نت مجاناًً در دسترس است.

شاید باور کردنی نباشد اما این نکات عین واقعیت است.

نویسندگان مقاله‌ها (دو مقاله آن روزنامه است) البته در نظراتشان تنها نیستند دیگر همکارانشان در سایر روزنامه‌های پاسدارنشان و حتی در مجلس آخوندی نیز در کسوت نمایندگان رژیم همین مزخرفات را طی روزهای اخیر تکرار کرده‌اند (نگاه کنید به نطق رضا انصاری روز ۲۹اردیبهشت ۹۸در مجلس آخوندی که می‌گوید به هر خانوار ایرانی در سال ۵۵میلیون تومان یارانه مستقیم و غیرمستقیم داده می‌شود و این روال باید جراحی شود).

چکیده تمامی این حرفها یک روح واحد دارد: نظام دارد پول زیادی به ملت می‌دهد! این را قطع کنید، در حالی‌که باید این پول‌ها را قطره‌چکانی هر وقت که دیدیم دیگ تحمل مردم دارد «سر» می‌رود به هرکس که تشخیص دادیم «چیزکی» نقدی یا جنسی به‌صورت کنترل شده بدهیم! و اینطوری پتانسیل اجتماعی شورش را مهندسی کنیم!

آخوندک‌ها به این ترتیب می‌خواهند ابتدا مردم را گروه گروه کرده با کارت‌های یارانه، از همدیگر جدا کنند و بعد هم گروه دارای کارت یارانه را به «مرگ» گرفته تا آنها را به «تب» راضی کنند.

پاسداران رسانه‌یی نظام تصور می‌کنند با این شیوه‌های می‌توانند:

مردم را شقه کرده

رو در روی همدیگر قرار دهند،‌

شورش محتوم مردم (که با یک مقاومت سازمان‌یافته پیوسته شارژ می‌شود) را کنترل کنند و خود را در ببرند.

خیالی بیهوده و خوابی غلط که مردم آن را پیشاپیش برای آخوندها و پاسداران دیده و تعبیرش هم کرده‌اند: خواب سرنگونی!

بی‌شک در آن روز کانون‌های شورشی پیشاپیش مردم ضمن تمامی پاسخ‌هایی که به ۴۰سال خیانت و جنایت آخوندها و پاسدارانشان خواهند داد، پاسخ این قبیل هرزه‌گویی‌ها و اهانتها را هم به نظریه‌ پردازان و قلم‌ به‌دستان بی‌مقدار این نظام فاشیستی خواهند داد!

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات