728 x 90

رخداد ـ کارزار جهانی علیه رئیسی

روز سه‌شنبه ۳۰شهریور ایرانیان آزاده و هواداران سرفراز مقاومت ایران در آلمان، انگلستان، کانادا، سوئیس، هلند، فرانسه، بلژیک، رومانی و ایتالیا به خیابان آمدند تا خشم و نفرت خود را نسبت به حضور رئیسی، جلاد۶۷ در جلسه سازمان ملل ابراز کنند.

 

تجمع ایرانیان معترض در برلین ـ ۳۰شهریور ۱۴۰۰:

رئیسی رئیسی تو قاتل و خبیثی

دادخواه قتل‌عامیم هر لحظه با قیامیم - دادخواه قتل‌عامیم هر لحظه با قیامیم

در هلند ایرانیان با نمایشی از تصاویر شهیدان قتل‌عام نشان دادند بذری که با دفاع از آرمان آزادی در زندانها کاشته شد، امروز در قامت جنبش دادخواهی گل داد و تا محاکمهٔ قاتلان پیش می‌رود

 

ساعاتی بعد، هم‌زمان با سخنرانی آنلاین رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل، ایرانیان مقیم نیویورک با تجمع در مقابل مقر سازمان ملل خواستار حسابرسی و محاکمه رئیسی و خامنه‌ای شدند

مجری آکسیون ایرانیان مقابل مقر سازمان ملل ـ ۳۰شهریور ۱۴۰۰:

ملل متحد و جامعه بین‌المللی باید قتل‌عام ۶۷ را به‌عنوان نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت به‌رسمیت بشناسند خامنه‌ای و رئیسی و دیگر سردمداران رژیم باید محاکمه شوند.

روزنامه ستاره صبح ـ ۳۰شهریور

احتمال واکنش ایرانیان خارج از کشور به سفر رئیسی به نیویورک وجود داشت و رئیسی با مقایسه فواید و مضرات این سفر تصمیم گرفت که در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نکند.

روزنامه همدلی ـ ۳۰شهریور:

در جرایمی هم‌چون نسل‌کشی و جرایم بر ضدبشریت آنها نیز به مانند سایر افراد فاقد مصونیت بوده و نمی‌توانند برای فرار از محاکمه و مجازات به مصونیت استناد کنند.

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات