728 x 90

رخداد ـ وحشت از انتشار اسرار و آمار آبان

یک سال از کشتار وحشیانه جوانان در خیابانهای آبان گذشت و خامنه‌ای در وحشت از جوشش خونهای پاک، اسرار جنایت را هم‌چنان کتمان می‌کند.

عفو بین‌الملل روز ۲۵آبان۹۹، در سالگرد قیام آبان ۹۸ با ایجاد وب سایت تازه‌یی تحت عنوان «اینترنت خاموش، کشتار بی‌صدا» نوشت: این وب سایت دربرگیرنده بیش از ۱۰۰ ویدئوی تأیید شده از ۳۱شهر ایران است و استفاده مکرر از سلاح گرم، گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش را توسط نیروهای امنیتی علیه معترضان غیرمسلح و عابران نشان می‌دهد. به علاوه، اطلاعات کلیدی جمع‌آوری شده توسط عفو بین‌الملل در خصوص اسامی و تصاویر قربانیان و جزئیات مربوط به علت، زمان و محل وقایع منتهی به جان‌باختن آن‌ها، در وبسایت مذکور منتشر شده است. مقام‌های رژیم ایران با قطعی عمدی اینترنت طی اعتراضات سراسری آبان ۹۸ ابعاد واقعی کشتار‌های صورت گرفته توسط نیروهای امنیتی را پنهان ساختند.

مصطفی تاج‌زاده در وحشت از گسترش آبان، علت بی‌اعتمادی و نفرت مردم را در بحران مشروعیت نظام می‌بیند.

مصطفی تاج زاده: به نظر من میزان پذیرش شایعات در زمینه کشتار و اینها ارتباط مستقیم با مشروعیت رژیم سیاسی دارد هر چقدر کمتر باشد مردم بیشتر باور می‌کنند که جنایت بیشتر شده ما نمونه فعلی آن را داریم آبان ماه را از مردم بپرسید چند نفر کشته شدند آماری که دولت می‌دهد ببینید چقدر است و ببینید جامعه چقدر از آن را باور دارد

همین مهره ورشکسته، ضمن اعتراف به ۱۵۰۰ کشته در آبان، فرجام کشتار شاه در ۱۵خرداد را یادآوری کرد و هراس‌آلود گفت:

مردم می‌گویند آقا چرا بنزین گران شده باید بیشتر از ۱۵خرداد ادم بکشیم؟

این شعله‌ای از آتش فروزان ارتش گرسنگان است. آتشی که ریشه‌های ظلم و غارت و تباهی را می‌سوزاند