728 x 90

رزمایش بیولوژیک یا نمایش وحشت از قیام

رزمایش مسخره بیولوژیک در خیابانها
رزمایش مسخره بیولوژیک در خیابانها

نیروهای سرکوب رژیم به بهانه مبارزه با بیماری کرونا نمایشاتی را تحت عنوان رزمایش بیولوژیک در خیابانهای شهرهای مختلف به راه انداخته‌اند.

گله‌های بسیج و سپاهی سوار بر موتور و خودروهای مختلف از جمله تراکتور در خیابان شهرهای مختلف مانور به‌ اصطلاح رزمایش بیولوژیک می‌دهند. مزدوران وابسته به گروه تروریستی حزب‌الشیطان در لبنان نیز در این رزمایش رسوا دیده شده‌اند.

این نمایشات سرکوب درپی دستور خامنه‌ای به نیروهای مسلح مبنی بر ایجاد قرارگاه کرونا راه افتاده است.

 

خامنه‌ای در نامه‌اش به پاسدار باقری رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح رژیم نوشت: «قرائنی که احتمال حمله بیولوژیکی بودن این رویداد را مطرح کرده می‌تواند جنبه رزمایش دفاع بیولوژیک هم داشته و بر اقتدار و توان ملی بیفزاید».

در شرایطی که رژیم به چنین اعمال ضدمردمی دست می‌زند و می‌خواهد وانمود کند که برای به‌اصطلاح مبارزه با این بیماری با تمامی امکانات وارد شده است، در حالی‌که مردم به‌دلیل کمبودهای درمانی و بهداشتی از یکطرف و دروغگویی‌های نظام و شخص روحانی از طرف دیگر در نفرتی انفجاری نسبت به نظام قرار دارند.

واقعیت این است که سرکردگان نظام به‌خوبی دریافته‌اند که با دروغگویی، پنهان‌کاری و کوچک‌نمایی در مورد فاجعه کرونا نمی‌توانند خشم فزاینده توده مردم را فروبخوابانند. بنابراین تهدید فزاینده خشم و خروش مردم، خامنه‌ای را بر آن داشت تا با یک دغلکاری تحت عنوان احتمال حمله بیولوژیک که قبل از او هم پاسدار سلامی مطرح کرده بود، دستاویزی برای نمایش سرکوبگرانه پیدا کند.

 

در زمینه این نمایش مسخره تلویزیون شبکه خبر حکومتی ۲فروردین ۹۸ از قول پاسدار سلامی گفت: «سردار سلامی گفت این رزمایش یک عملیات واقعی است که در آن نیروی زمینی از همه ظرفیتهای بهداشتی و درمانی از جمله بیمارستانهای سیار و گروه‌های دفع آلودگی در هفت استان برای مقابله با بیماری کرونا استفاده خواهد کرد».

کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش اعلام کرد در راستای عمل به دستورات خامنه‌ای رزمایش لبیک یا خامنه‌ای با روحیه کاملاً تهاجمی اجرا شده است. (خبرگزاری ایرنا ۴فروردین ۹۸)

حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش خامنه‌ای هم گفت در راستای عمل به دستور جدید خامنه‌ای ارتش رزمایش دفاع بیولوژیک انجام می‌دهد.

وی در زمینه مانور نیروی زمینی افزود: «نیروی زمینی و پدافند ما در حال انجام این اقدامات هستند اما با توجه به تعریف رزمایش که کسب آمادگی برای آینده است، در ۲۱استان اقداماتی را انجام دادیم». (خبرگزاری تسنیم۴فروردین ۹۹)

 

اما دم خروس این به‌اصطلاح رزمایش که هدفی جز ایجاد رعب و وحشت در میان مردم ندارد در صحبت‌های رحمانی فضلی وزیر کشور رژیم بیرون زد. وی پس از تشکر روحانی از وارد عمل شدن همه نیروهای مسلح، تحت عنوان طرح محله محور برملا کرد و گفت: «ارزش روانی و بازدارندگی این موضوع بالا هست یعنی می‌تواند تأمین‌کننده باشد طرح سوم ما طرح مشارکت مردمی محله محور هست ما هر شهرستان را به محلات مختلف مثلا تهران ۳۰۰محله است اداره امور آن محله را از لحاظ صیانت و حفاظت و ضدعفونی و اینها...

در محله همان ترکیبی که هستند از بهداشت هستند از بسیج هستند نیروی انتظامی است شهرداری هست فرمانداری هست آنجا در آن محله از ظرفیت‌های محله استفاده می‌شود یک کار جدیدی است که اگر ما بتوانیم انشاءالله این را موفق انجام بدیم یک الگوی مناسب برای کار دیگه خواهد بود». (تلویزیون شبکه خبر۴فروردین۹۸)

 

این الگوی مناسب برای کارهای دیگر که وزیر کشور رژیم آنرا ارائه می‌کند چیست؟

بهتر است جواب را از سایت حکومتی بهار درباره وضعیت انفجاری جامعه دنبال کنیم. این سایت در روز ۵فروردین ۹۹با عنوان «مردم را دریابید، کرونا را رها کنید» نوشت: «وقایع سال ۹۸مردم را در اضطرابی شدیدتر از نگرانی ناشی از کرونا فرو برده است پنهان‌کاری و بی‌عدالتی و نابرابری مردم را از نظام ناامید کرده است با این حال چگونه انتظار دارید مردم به حرفتان گوش کنند؟

...چگونه می‌توان از جامعه‌ی که با آن رفتار انسانی نمی‌شود، مورد احترام قرار نمی‌گیرد، تحقیر می‌شود، روزانه فقیرتر می‌شود، بخش عمده‌یی از مردمانش که روزی خود را روزانه به دست می‌آورند و با شیوع کرونا بدون روزی شده‌اند، و نمایش نابرابریهای اجتماعی در بالاترین سطح آن در خیابان و کوی و برزن، نمایش سریال‌های خانوادگی آن‌چنانی و زندگی مرفه و همراه آن تبلیغات برای فروش هر جنس غیرلازمی آن‌هم با صحنه‌های رویایی در خانه‌های رویایی از صدا و سیمای نظام‌، انتظار داشت که به‌گفته سعید نمکی در خانه بنشینند و بیرون نیایند؟»

 

کلام دقیق همان است که در اطلاعیه شماره۲۳ارتش آزادیبخش ملی ایران آمده است: «خلیفه ارتجاع با ”قرارگاه بهداشتی و درمانی“ و ”رزمایش بیولوژیک“ در جنگ سرنوشت به میدان آمده است. خرافه تولید ویروس توسط آمریکا بهانه برای سرکوب و مهار وضعیت است.

وقتی آمار قربانیان ویروس ولایت ۵رقمی می‌شود و از ۱۰هزار فراتر می‌رود.خامنه‌ای بیشتر و زودتر از هرکس آتشفشان قیام و خشم خلق را در تقدیر می‌بیند».