728 x 90

رژیم ایران در لیست سیاه

شورای اروپا
شورای اروپا

درست رودرروی قدرت‌نمایی پوشالی رژیم ایران و برملا شدن نقش مخرب آن در کشورهای مختلف جهان، اروپا نیز انگشت اتهام را بر روی این رژیم و اهداف تروریستی‌اش می‌گذارد. نگاهی گذرا بر برخی نقل‌قول‌ها، این حقیقت را گویاتر می‌سازد:

سید احمد غزالی، نخست‌وزیر اسبق الجزایر: «مقامات اروپایی به‌صورت عمومی و آلمان و بلژیک به‌طور خاص نمی‌بایست در مقابل هر گونه معامله و کوتاه‌آمدنی تسلیم شوند. زمان آن فرارسیده که تروریسم در هر شکلی از جمله تروریسم تهران در داخل ایران یا خارج آن مورد حسابرسی قرار گیرد. این آزمون جدی اروپا در مقابل تروریسم جهانی است».

سناتور ژان پیر میشل، از مؤسسان کمیته فرانسوی برای یک ایران دموکراتیک: «سیاست مماشات اروپا نظام "ولایت فقیه" در ایران را در ادامه جنایات خود تشویق کرده است. این رژیم که در محاصره چندین بحران در داخل و در صحنه بین‌الملل قرار گرفته، هیچگاه تا این اندازه خود را تنها ندیده و همانند همه دیکتاتورهایی که بقای خود را در خطر می‌بینند، روی تشدید سرکوب در داخل و توسعه برنامه موشکی بالستیک و تروریسم در خارج، حساب باز کرده است».

فاطمیر مدیو، رهبر حزب جمهوری‌خواه و وزیر دفاع پیشین آلبانی: «ما شاهد دروغپردازی بوده‌ایم. تحریک، حملات تروریستی، توطئه برای انجام حملات تروریستی. به‌عنوان دولت، به‌عنوان نهادهای دولتی، به‌عنوان مردم، باید ببینیم چگونه می‌توانیم به دفاع از دوستانمان و نیز کشورمان برخیزیم. زیرا این مسأله بسیار مهمی برای امنیت کشور ماست و ما باید بسیار جدی و عمیق به این فکر کنیم که چه می‌توانیم بکنیم».

 

تروریسم بخشی از ماهیت 

تروریسم همواره بخشی از ماهیت رژیم ملاها بوده است. البته در ابتدا، ابزار مورد استفاده آنها برای گسترش انقلاب افراطی‌شان بود و امروزه نیز اهرمی است برای ادامه بقایشان.

اخبار این روزها را که نگاه کنیم همه جا حاکی از رو شدن دست رژیم در منطقه و صدور تروریسم در کشورهای اروپایی است.

ماشین ترور حکومت جنایتکار آخوندی بر فعالیت خود افزوده است. اکنون ۷کشور اروپایی یعنی اتریش، فرانسه، بلژیک، هلند، آلمان، دانمارک و نروژ دست‌کم در ۴پرونده ترور موفق و ناموفق با رژیم آخوندی رودررو شده‌اند.

هر چند که این پدیده، موضوع جدیدی نبوده و نیست و طی این سالیان حکومت آخوندی سرپاماندن و حیات خودش را مدیون همین تروریسم افسارگسیخته در خارج از مرزها و سرکوب بی‌وقفه در داخل خاک خود بوده است. اما این روزها اتحادیه اروپا وارد عمل می‌شود:

وزرای اتحادیه اروپا با اضافه کردن اسامی به لیست انجماد دارایی‌های رژیم آخوندی موافقت کردند. بخش امنیت داخلی وزارت اطلاعات آخوندی و ۲تن از سرکردگان اطلاعات آخوندی در لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار گرفتند

سایت شورای(وزیران اتحادیه) اروپا روز ۱۹دیماه ۹۷ اعلام کرد: «دو شخص شامل مدیر امنیت داخلی وزارت اطلاعات و امنیت رژیم ایران به لیست تروریستی اتحادیه اروپا اضافه شد».

این لیست‌گذاری که توسط شورای وزیران اروپا به تصویب رسیده، بخشی از واکنش به حملات خنثی‌شده اخیر در خاک اروپاست.

در بیانیه شورای وزیران اتحادیه اروپا آمده است: «افزوده‌شدن نام این اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی به لیست تروریستی، بخشی از پاسخ اتحادیه اروپا به حملات تروریستی ناکام اخیر در خاک اروپاست».

به این ترتیب لیست اتحادیه اروپا اکنون شامل ۱۵شخص و ۲۱گروه و نهاد است.

 

واکنش جهانی 

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا، طی پیامی از تحریم سرویس اطلاعاتی رژیم ایران توسط اتحادیه اروپا به‌خاطر توطئه‌ها و طرحهای تروریستی علیه اپوزیسیون ایران در اروپا حمایت کرد.

آندرس ساموئلسن، وزیر خارجه دانمارک نیز گفت: «اتحادیه اروپا به‌دلیل طرح‌ریزی ترور در خاک اروپا با وضع تحریم‌هایی علیه یکی از نهادهای اطلاعاتی ایران موافقت کرده است».

هم‌زمان وزیر خارجه هلند نیز گفت جمهوری اسلامی در ۲قتل در هلند دست داشته است. این قتل‌ها در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ رخ داده بود.

«استف بلوک» در نامه‌ای به پارلمان هلند هم خبر داد که سرویس اطلاعاتی این کشور «شواهدی محکم»‌ دارد که نشان می‌دهد ایران در این ۲ترور دست داشته است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز با اشاره به اقدام اتحادیه اروپا و هلند در مورد رژیم ایران، در توئیتی نوشت که ایران و حزب‌الله از سال ۱۹۷۹ در اروپا ارعاب‌گری کرده‌اند و کشورهای اروپایی یک پیام روشن به ایران فرستادند که تروریسم تحمل نمی‌شود. پمپئو همچنین اعلام کرد آمریکا از تحریمهای اروپا علیه ایران حمایت می‌کند و در کنار متحدان اروپایی می‌ایستد.

البته جالب اینجاست که حکومت آخوندی تاکنون از پذیرفتن مواردی چون "طراحی ترور در خاک اروپا" خودداری کرده و با گرفتن دست پیش همواره خود را قربانی طرح‌های تروریستی کشورهای دیگر می‌داند!

راه دوری نباید رفت این رژیم جهل و جنایت تاکنون بیش از ۴۵۰عملیات تروریستی در خارج از مرزهایش داشته که تعدادی از آنها علیه مقاومت ایران و برخی برای اهداف و مقاصد شوم خودش بوده است.

 

خواسته‌های مقاومت ایران از جامعه جهانی 

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران روز ۲۱دی از جانب مقاومتی که از سال ۱۳۶۰ خواهان تحریم تسلیحاتی و نفتی دیکتاتوری دینی بوده است، خواسته‌های مردم و مقاومت ایران را از جامعه جهانی در قبال رژیم آخوندی مورد تأکید قرار داد:

      ۱- به‌رسمیت شناختن حق مقاومت مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و دستیابی به آزادی

۲- قرار دادن تمامیت سپاه و وزارت اطلاعات آخوندها در لیست تروریستی وزارت‌خارجه آمریکا و اتحادیه اروپا

۳- اخراج مزدوران اطلاعات آخوندها و نیروی تروریستی قدس از آمریکا و اروپا

۴- ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران به شورای امنیت پس از ۶۵بار محکومیت در ملل متحد

۵- حمایت از ارجاع پرونده قتل‌عام زندانیان سیاسی به دادگاه بین‌المللی

۶- اخراج رژیم نامشروع ملایان از ملل ‌متحد و به‌رسمیت شناختن نمایندگی مقاومت عادلانه مردم ایران

۷- اخراج قاطعانهٔ فاشیسم دینی حاکم بر ایران و نیروهای آن از سوریه، عراق، یمن، لبنان و افغانستان

۸- وادار کردن حکومت عراق به پرداخت مابه‌ازای دارایی‌ها، تجهیزات و تسلیحات و قرارگاههای سازمان مجاهدین و ارتش آزادیبخش ملی ایران که تماماً با هزینه خود آنها تهیه شده و اسناد آن موجود است.

 

واقعیت این است که موقعیت جدید رژیم آخوندها در اروپا، موقعیتی بسیار ضعیف است که نشان از تلفیق قیام مردم و اعتراض‌های ضدحکومتی داخل ایران با تحریمها و طرد بین‌المللی این رژیم دارد. آنچه که سرنگونی و براندازی نظام بنیادگرای حاکم بر ایران را نوید می‌دهد و خود، نشانه‌ای است آشکار از خواست به‌حق مردم ایران برای رسیدن به آزادی و دموکراسی.