728 x 90

زاهدان؛ اولین سیلی سال نو بر بناگوش خامنه‌ای

سخن روز
سخن روز

در اولین جمعهٔ سال نو و در نخستین جمعهٔ ماه مبارک رمضان، هموطنان دلیر بلوچ در زاهدان بار دیگر در صفوفی فشرده و انبوه به‌خیابان آمدند و با شعارهای کوبندهٔ خود بر دهان خامنه‌ای کوبیدند.

دلاوران بلوچ شعار می‌دادند: مرگ بر خامنه‌ای»، «خامنه‌ای قاتله حکومتش باطله» «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر» و «سلطنت ولایت، یکصد سال جنایت» «می‌کشم می‌کشم آن‌که برادرم کشت» «برادر شهیدم خونتو پس می‌گیرم»، «می‌میریم می‌میریم ذلت نمی‌پذیریم». آنها هم‌چنین پلاکاردها و پرده‌نوشته‌هایی حمل می‌کردند که بر آنها این عبارات نقش بسته بود: «نه سلطنت نه رهبری دموکراسی برابری» و «نه به‌سلطنت نه به‌ولایت آری به‌عدالت».

رژیم تلاش کرد با اقدامات سرکوبگرانه مانع برگزاری تظاهرات شود و اینترنت زاهدان را از صبح جمعه مختل کرده بود تا مانع خبر رسانی شود اما ناکام ماند.

خلیفهٔ پلید ارتجاع در اولین روز سال نو، در مشهد عربده‌کشی کرده بود که در سال۱۴۰۱ به‌همهٔ آنها که در اغتشاشات تحریک شدند یا تحریک کردند، یا از اغتشاشات حمایت کردند «سیلی» زد و در آینده هم «سیلی» خواهد زد». اما رهبر مقاومت پاسخ داده بود: «به ولی‌فقیه فرتوت در بیت‌العنکبوت و به‌رژیم مفلوک می‌گوییم منتظر سیلی‌های آتشین در قیامهای آینده باشید».

اکنون پس از ۳روز از آن خط و نشان کشیدن، در اولین جمعهٔ سال نو، این مردم ایران هستند که با دست دلاوران و شورشگران بلوچ، سیلی آتشینی بر بناگوش ضحاک ولایت وارد می‌آورند.

همزمان با زاهدان در گالیکش استان گلستان، امام جمعه اهل سنت این شهر به‌رغم ممنوع‌المنبر شدن توسط رژیم، به‌خواست مردم نماز جمعه را با شرکت هموطنان ترکمن و بلوچ برگزار کرد. مردم نمازگزار با حمل تراکتهایی خواستار آزادی زندانیان سیاسی و عدم دخالت رژیم در نماز جمعه این شهر شدند.

پیش از این نیز هنگام تحویل سال نو و در اولین روز سال، مردم در نقاط مختلف تهران و هم‌چنین در شهرهای مختلف میهن از جمله در سنندج، سقز، بوکان، ایذه، ساری و کرج، به‌خیابان‌ها ریختند و با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» و «کشته ندادیم که سازش کنیم رهبر قاتل رو ستایش کنیم»، «امسال سال خونه سیدعلی سرنگونه»، «فقر فساد گرونی می‌ریم تا سرنگونی»، به‌استقبال سال نو رفتند.

آری! مردم ایران اراده کرده‌اند این رژیم را هم‌چون دیکتاتوری شاه، به زباله‌دان تاریخ بفرستند و ایرانی آزاد، آباد و دموکراتیک بنا کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bb2a07e7-a677-4fbb-8ee5-471cdd4e4e36"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات