728 x 90

زوزه‌های وحشت از قیام مردم عراق و لبنان

تظاهرات مردم لبنان
تظاهرات مردم لبنان

قیام مردم عراق و لبنان یک ویژگی مشترک دارد شاید درست‌تر گفته شود یک همبستگی مشترک، که آن هم قیام علیه رژیم آخوندی و ایادیش در این دو کشور است. همان کشورهایی که رژیم مدعی بود عمق استراتژیکش هستند. و خامنه‌ای گفته بود اگر در این کشورها خط نبندیم فردا باید در خیابانهای کرمانشاه و همدان و اصفهان و تهران با دشمن بجنگیم. الآن زمین در این کشورها زیر پای رژیم و ایادیش به لرزه در آمده. در عراق مردم عوامل و مظاهر رژیم را در هم می‌کوبند و در لبنان شعار مرگ بر نصرالله و مرگ بر حزب‌الشیطان سر می‌دهند. واکنش رژیم به این قیامها، زوزه‌های هراسناک تکرار همان اباطیلی است که در مورد قیام دیماه ۹۶مردم ایران گفت.

رژیم آخوندی در اولین واکنش‌ها به قیام مردم عراق تلاش کرد آنرا کوچک و وابسته به خارجی جلوه دهد. به همین منظور در شرایطی که مراکز مزدوران و احزاب وابسته به رژیم در استانهای مختلف در آتش خشم قیام‌کنندگان می‌سوخت رژیم برخی از پاسدارانش را تحت عنوان کارشناس به صحنه کشاند.

تلویزیون رژیم سوم آبان ۹۸: «مجری: اعتراضات و تجمعات امروز در عراق نسبت به اغتشاشات هفته گذشته غیرقابل مقایسه بود به‌رغم دعوت همه جریانهای مخالف دولت و فعالان ضدامنیت ملی شامل جریانهای بعثی - آمریکایی حداکثر شرکت‌کنندگان در بغداد به بیش از چند هزار نفر نرسید که او نهم تجمع مسالمت‌آمیزی برپا کردند، در لبنان هم تلاش برخی طرفهای داخلی و سفارتخانه‌های خارجی به‌ویژه آمریکا برای موج‌سواری اعتراضات مردمی ناکام ماند.

پاسدار هادی محمدی: از اعتراضات به‌حقی که مردم در زمینه‌های مختلف داشتند و مطالبات بسیار ضروری که در این کشورها داشتند موج‌سواری بکنند....تحولات عراق و لبنان نوع جدیدی از تولید فتنه توسط قدرتهای استعماری مثل آمریکا و متحدان اونها در سطح منطقه بود به این معنا تا حالا که اگر توسط نیروهای وابسته به خودشان یک جریان براندازی را مثل جریان داعش و امثال اونها بکار می‌گرفتند این بار تلاش کردند که این پیاده‌نظام برای براندازی را از درون ظرفیتهای شیعی یا مقاومت یا مناطق شیعه‌نشین استفاده بکنند که این مرحله جدیدی هستش»

کیهان خامنه‌ای هم در روز ۴آبان با اشاره به «ساختار شکن» بودن قیام عراق، وحشت نظام را نشان داد و نوشت: «تحولات عراق و لبنان و اعتراضات خیابانی این دو کشور...، شکل فتنه به خود گرفته و تبدیل به اعتراضات ساختار شکن شده است».

روزنامهٔ ‌ جوان وابسته به سپاه پاسداران هم نوشت: «برخی از منابع خبری از سوق داده شدن تظاهرات به سمت اغتشاشات خبر می‌دهند». این روزنامه به گوشه‌ای از قهر مردم عراق علیه ایادی رژیم اشاره کرده و نوشت: «برخی عناصر مقر‌های جریان حکمت ملی عراق و «عصائب اهل الحق» را در استان «المثنی» آتش زده‌اند».

روزنامه حکومتی مردم‌سالاری هم اذعان کرد که مردم عراق کشتار تظاهر کنندگان را کار رژیم ایران می‌دانند. این روزنامه نوشت: «کشته شدن بیش از ١٥٠نفر در تظاهرات عراق و هزاران زخمی را که با شلیک‌ها و تک‌تیراندازان وابسته صورت گرفت، همه را بر گردن ایران انداختند ».

اما واقعیت بسا واضح‌تر و گسترده‌تر از آن است که رژیم با این ترهات بتواند به خود و مزدوران داخلی و برون‌مرزی‌اش آرامش بدهد. جیغ وحشت از تمام تریبونهای نظام بلند شده است. از جمله در جمعه بازارهای خامنه‌ای در روز سوم آبان.

در جمعه‌بازار قم، آخوند اعرافی گفت: «مردم هم این را بدانند دشمنان زخم‌خورده از جبهه انقلاب و گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت درصدد هستند که کشورهایی که در خط مقاومت و محور مقاومت قرار دارد آنها را آسیب بزنند و لذا مردم هوشیار و هوشمند باشند ما در فتنه ۸۸هم شاهد این قصه بودیم دستهای بیگانگان دسائس و فتنه‌انگیزی آمریکایی‌ها، اسرائیلیها، دست‌نشاندگان اونها، سعودیها و منافقان در خیلی از این حوادث دیده میشه مردم باید متوجه باشند».

در جمعه‌بازار خرم‌آباد نیز گماشتهٔ خامنه‌ای صراحتاً وحشتش از جارو شدن از منطقه را بیان کرد: «ببینید دشمنان ما چه می‌کنند؟ در داخل دشمنان ما دائماً دارند یاًس ایجاد می‌کنند در خارج از کشور این جبهه مقاومت اسلامی که الآن در بعضی از کشورها اتفاق افتاده است ببینید استکبار جهانی داره چه کار می‌کند، آمریکا و ایادی‌شان، این کشورهای مرتجع عرب در این کشورهایی که مقاومت اسلامی هست، مثل لبنان، مثل عراق، مردم یک سری مطالباتی دارند، مطالبات به‌حقی هم دارند، مشکلات اقتصادی دارند، بیکاری هست، فساد هست، مردم این مطالبه را دارند، ببینید استکبار داره چه کار می‌کند. استکبار داره از هر روزنه‌ای موج‌سواری می‌کند فرصت‌طلبی می‌کند می‌خواهد جبهه مقاومت اسلامی را از بین ببرد جبهه مقاومت اسلامی که ایران پرچمدارش هست این جبهه مقاومت اسلامی را می‌خواهد از بین ببرد. داخل کشور ما هم داره ببینید چه می‌کند».

هر چند رسانه‌ها و مقامات رژیم ایران هیچ خبری از به آتش کشیدن تصاویر منحوس خامنه‌ای و شعارهای مرگ بر قاسم سلیمانی و رژیم ایران اخراج اخراج نداده‌اند اما با واکنش‌های هراس‌آلود خود بر این حقیقت گواهی داده‌اند که ایادی رژیم ایران بیش از هر زمان بوی سرنگونی و جارو شدن را از داخل و خارج ایران به دست مردم قیام آفرین به مشامشان رسیده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a214f812-d554-4255-a079-eab61727d6ae"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات