728 x 90

سایبری نظام و افتضاح جدید فیک نیوز

فیک نیوز
فیک نیوز

نقش و تأثیر سازمان مجاهدین خلق ایران بر جوانان ایرانی و سمت و سو دادن به اعتراضات در دوران سرنگونی بر کسی پوشیده نیست. فعالیت روزافزون کانون‌های شورشی در داخل ایران، این روزها بیش از هر زمان، نظام آخوندی را به ستوه آورده و سردمداران آن را به چاره‌اندیشی واداشته است. در گذشته هر گاه فاشیسم آخوندی در تنگنای قافیه گیرمی‌کرد،‌ با موشک‌پرانی به لیبرتی ضمن ضربه به آلترناتیو واقعی ایران به نیروهای وارفته‌اش روحیه بدهد و برای مدتی هم که شده اذهان را از بحران داخلی منحرف سازد.

اما با انتقال کادرهای مجاهدین به خاک آلبانی و ورود مقاومت ایران به دوران تهاجمی، روش‌های پیشین کارآیی خود را از دست داد. خنثی شدن بیش‌از‌پیش سیاست معاویه‌گونهٔ دروغ‌پراکنی و جعل حقایق و شیطان‌سازی و به‌دنبال آن افزایش محبوبیت مجاهدین و تأثیرگذاری آنها در فضای مجازی بر روی جوانان شورشی دیکتاتوری آخوندی را در تنگنای جدید قرار داده است. این تنگنا تا آنجا جدی است که پاسدار جلالی در ۷مرداد ۹۸ اعلام کرد «جنگ جدید با مجاهدین در فضای مجازی سخت‌تر از عملیات مرصاد است».(تی‌نیوز ۷مرداد ۹۸)

پاسدار جلالی هم‌چنین اعلام کرد: «ردپای مجاهدین در هر غائله [منظور اعتراض و قیام] پیداست».

سرکردهٔ سایبریهای نظام می‌گوید: مجاهدین «در تلاش هستند تا بر افکار عمومی و ذهنیت جامعه ایرانی تاثیر منفی بگذارند و یاس، ناامیدی و ناکارآمدی جمهوری اسلامی را القا کنند».(همان منبع)

 

نعل وارونه و لودادن برخی تاکتیک‌های سایبری نظام

پاسدار جلالی در ادامهٔ اذعان به نقش تأثیرگذار و قیام‌آفرین مجاهدین،‌ ناخواسته برخی تاکتیک‌ها و ترفندهای سایبری نظام را نیز لو داده است. از جملهٔ این تاکتیک‌ها می‌توان به موضوع «جنگ روانی» اشاره کرد؛ جنگی که بنا‌ به اعتراف این پاسدار اساس آن بر پایه «دروغ» است. در ادامه او مجاهدین را متهم به راه‌اندازی جریان فیک خبری برای ایجاد شورش متهم کرده است؛ «ایجاد شورش!»؛ چه اتهام پرافتخاری! ولی غور در همین عبارت این واقعیت را روشن می‌سازد که سایبری آخوندها با ایجاد «فیک خبری بر اساس دروغ» درصدد آن است با «جنگ روانی» با تأثیر شگرف مجاهدین در داخل ایران بپردازد.

 

استفاده از مشخصات واقعی برای ساختن اکانت‌های فیک

در پاراگراف زیر که نقل‌قول مستقیم صحبت‌های پاسدار جلالی است،‌ دقت کنید:

«رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور هم‌چنین با تصریح این‌که بخشی از برنامه‌های دشمن در فضای مجازی برآمده از داده‌کاوی(Data Mining) بیگ دیتای(Big Data) ایرانیان است، گفت: شاید اطلاعات خصوصی یک فرد در شبکه‌های اجتماعی در نگاه اول ارزش چندانی نداشته باشد اما تجمیع اینها یک کالای ارزشمند و راهبردی به نام بیگدیتا ایجاد میکند که امکان تحلیل دارد و از دل آن می‌توان اطلاعات ارزشمند به‌دست آورد».

معنی این اعترافات این است که می‌توان با استفاده از بیگ‌دیتا یا همان داده‌های اطلاعاتی کاربران ایرانی استفاده کرد و برای مصارف سایبری نظام اکانت‌های فیک به‌وجود آورد. کاربرانی که در تلگرام، توئیتر،‌ اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی کار می‌کنند،‌ به‌خوبی می‌دانند سایبری آخوندی به‌وفور اکانت‌های دروغین جعل کرده و با استفاده از آنها به پخش اخبار کاذب و شیطان‌سازی در مورد مجاهدین می‌پردازد.

 

دزدی هویت شخصیت‌های خارجی

گام جدید سایبری آخوندی که البته بسیار ناشیانه و نپخته برداشته شده، استفاده از مشخصات الکسیس کوهلر، رئیس دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه، است. پس از این حساب‌سازی به نام این شخصیت فرانسوی، سربازان بدنام نظام با انتشار ۶توئیت، در حساب مربوطه، از قول او نوشتند که مجاهدین به‌زودی از فرانسه اخراج می‌شوند!

جالب این‌که «هر ۶توئیت به‌نحو نامتعارف همزمان در ساعت ۴ و ۶دقیقه بامداد به وقت پاریس بر روی شبکه رفته که نشان می‌دهد منشاء آنها نه کاخ ریاست‌جمهوری فرانسه بلکه سایبری رژیم است. هیچیک از ۶توئیت مجعول اطلاعات آخوندها بر روی سایتهای دوایر فرانسه و رسانه‌های شناخته شده این کشور وجود ندارد».(اطلاعیهٔ ‌ ۱۵آبان ۹۸شورای ملی مقاومت، کمیسیون امنیت و ضدتروریسم)

 

نشخوار و بازنشخوار فیک نیوز در رسانه‌های حکومتی

از ترفندهای لورفتهٔ رژیم نشخوار و بازنشخوار اخبار خودساخته و پرداخته در سایت‌های حکومتی است؛ در این زمینه از همان سیاست دروغ بزرگ گوبلزی استفاده می‌کند تا اخبار این‌چنینی را به خواننده به‌باوراند. به‌عنوان نمونه روزنامهٔ جمهوری اسلامی ۱۶آبان ۹۸ نوشت:

«الکسیس کوهلر در صفحه توئیتر خود، از تصمیم امائول ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، برای پایان دادن به حضور ۴۰ساله گروهک منافقین در خاک فرانسه خبر داد.

کوهلر در حساب توئیتر خود، با اعلام خبر دیدار امانوئل ماکرون با ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، عنوان کرده است که یکی از مباحث مطرح‌شده در این دیدار، موضوع حضور گروهک تروریستی منافقین در فرانسه بوده است.

بر اساس گزارش هابیلیان، مدیر داخلی کاخ الیزه با اشاره به حضور ۴۰ساله گروهک تروریستی منافقین در خاک فرانسه، اعلام کرده است با استقرار کامل اعضای منافقین در تیرانا، زمان آن رسیده تا پاریس درباره امکاناتی که در اختیار رهبر و مدیران این گروهک قرار داده است، تجدیدنظر کند».

فیک نیوز در سایبری نظام ساخته می‌شود، بعد روی حساب جعلی قرار می‌گیرد، آنگاه هابیلیان آن را گزارش می‌کند و دیگران در داخل نظام دم می‌گیرند و از آن اخراج مجاهدین از فرانسه را نتیجه می‌گیرند.

«خود گویی و خود خندی، تو عجب مرد هنرمندی»!

 

بی‌گدار به آب زدن!

به نظر می‌رسد سایبری آخوندی در این رابطه بی‌گدار به آب زد؛ زیرا کاخ الیزه صبح ۱۴آبان ۹۸ این اظهارات را تکذیب کرد و اعلام نمود که حساب توئیتری مزبور متعلق به الکسیس کوهلر نیست و او هیچ حساب توئیتری ندارد.

شایان ذکر است که در اول مرداد ۹۸ هم با سرقت هویت پیر کوشار، یک دیپلمات فرانسوی مقیم اسراییل، طی یک رشته توئیت از سفر رئیس‌جمهور برگزیدهٔ‌ مقاومت به اسراییل برای ملاقات با نخست‌وزیر این رژیم و رئیس سازمان موساد خبر داد. در آن هنگام هم وزارت‌خارجهٔ فرانسه اعلام کرد یک دزدی هویت در توئیتر واقع شده است.

 

سوزش آخوندی از برملا شدن حساب جعلی

وقتی طبق معمول دست سربازان بدنام اطلاعاتی رو شد، نوبت کیهان شریعتمداری شد تا سوزش مقام معظم از هوشیاری اطلاعاتی مجاهدین را لای یک مطلب تحت عنوان «تقسیم کار پاریس- واشنگتن/ چرا فرانسه همدست آمریکاست؟» ساندویچ کند و با بورشدگی تمام به خورد خوانندگانش بدهد:

«...سفارت این کشور در تهران بلافاصله در توئیتی ضمن تکذیب این خبر نوشت: «هویت مدیر داخلی کاخ الیزه، الکسیس کوهلر مورد جعل واقع شد. توئیتهایی در مورد «سازمان مجاهدین خلق» از یک حساب کاربری به نام او فرستاده شدند که حاوی اطلاعات نادرست بودند. این حساب جعلی متعاقباً حذف گردید».(کیهان ۱۶آبان ۹۸)

به این می‌گویند یک فقره پارس خوابیده.

 

استفاده از کارتهای سوخته برای ماستمالی توئیت‌های جعلی

از آنجا که دنیا حساب و کتاب دارد و ما در عصر چراغ‌موشی و رمل و اصطرلاب نیستیم، توطئهٔ کثیف سایبری نظام بر علیه مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران به‌سرعت لو رفت و به یک افتضاح بزرگ برای نظام تبدیل گردید. نظام آخوندی طی یک اقدام نسنجیده تلاش کرد با به خدمت گرفتن تلویزیون اینترنشنال این افتضاح را لاپوشانی کند اما در این اقدام نیز شکست خورد. به روباه گفتند شاهدت کیست؟ گفت: دمم. شاهد سایبری آخوندی در تلویزیون اینترنشنال کسی نبود به‌جز کارت سوخته و مزدور افشاشده‌ای چون خدابنده که او را با کد جزغاله شدهٔ «عضو سابق مجاهدین» برای مصرف هزارباره به میدان آورده بود. شایان ذکر است که همان‌طور که در اطلاعیهٔ شورای ملی مقاومت آمده بود: «خدابنده به همراه مأمور دیگری به نام ایرج مصداقی در روز ۳۰ژوئن ۲۰۱۸ درست در همان ساعاتی که قرار بود طرح تروریستی در ویلپنت به اجر در بیاید، در ایران اینترنشنال به صحنه آمدند تا تقصیرات را به گردن خود مجاهدین بیاندازند».

این‌گونه تشبثات در دوران آماده‌باش سرنگونی و در شرایطی که مجاهدین پا روی گلوی نظام گذاشته و جیغ بنفش او را درآورده‌اند، قابل فهم است اما باید گفت دیگر خیلی دیر شده است. نه تنها با هیچ معجزه،‌ بل با هیچ جادو و جنبل و شعبده و چشم‌بندی نمی‌توان مانع از اسقاط نظامی شد که آجر به آجر آن بر دروغ، خون‌ریزی، جهل، عوام‌فریبی، جنایت و فساد بالا رفته است.