728 x 90

سحرگاه مردم ایران نزدیک است

سحرگاه مردم ایران نزدیک است
سحرگاه مردم ایران نزدیک است

در چهل سال گذشته، تحت حاکمیت آخوندها، هزاران هزار ایرانی هر یک در سحرگاهی به‌ جوخه‌های تیرباران یا حلقه‌های دار سپرده شده‌ و دیگر رنگ آفتاب و شور زندگی ندیده‌اند. اما با این وجود، امروز به یمن ایستادگی و سرخم نکردن در برابر ظلم و ستم به یقین می‌توان گفت که، سحرگاه ملت ایران که در آن تمامیت رژیم ولایت‌فقیه پایین کشیده شود، نشانه‌های خود را آشکار کرده است

بزرگان نسل ما «فتنه» را آمیختگی حق و باطل تعریف کرده‌اند. به‌ این اعتبار به‌راستی در روزگار پر فتنه‌یی زندگی می‌کنیم. مملو از شقاوتها و سرشار از سرسختیها، روزگار نفی ارزشهای گذشته و خلق ارزشهایی دیگر. آن چنان که صحبت از امید، شجاعتی بسیار می‌طلبد. در دنیای ما آنچه ارزان شده جان انسان‌هاست بی‌هیچ قانون.

حجم اعدامهای اخیر برآیند و نتیجه بلافصل در کرنر قرار گرفتن حکومت ولایت‌فقیه بعد از ۴۰سال حکومت است.

به گفته جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق‌بشر در ایران این کشور اما هم‌چنان رکورددار بالاترین تعداد اعدام در جهان می‌باشد.

بر اساس آماری که توسط ایران مانیتور در زمینه حقوق‌بشر تهیه شده، به نظر می‌رسد ایران در سال ۲۰۱۸در رتبه دوم جهان، تعداد ۲۸۵نفر را اعدام کرده باشد.

تعداد زنان اعدام شده در دوره ریاست‌جمهوری روحانی به ۹۶زن می‌رسند. هفت مورد از این زنان در دوره سه ماهه از ابتدای تابستان اعدام شده‌اند

لازم به ذکر است که تعداد واقعی اعدامها بسیار بیشتر است زیرا اکثریت اعدامها در ایران به‌طور پنهانی انجام می‌شود، به دور از چشم مردم، جایی که فقط عاملان و آمران شاهد آن می‌باشند

فقط به شماری از اعدامها در یک‌ماه اخیر که دو تن از آنان زن بودند دقت کنید:

  • ۶شهریور ۹۸،(۲۸آگوست ۲۰۱۹) هشت زندانی به‌طور جمعی در زندان گوهردشت کرج، اعدام شدند
  • در همین روز، حکومت ضدبشرآخوندی، حمیدرضا درخشنده، از اهالی کازرون را اعدام کرد
  • ۱۰مهر ۹۸،(۲اکتبر۲۰۱۹) حکم اعدام یک زندانی در ملأعام در پارک دانشجوی رشت به اجرا در آمد.
  • ۴مهر ۹۸ (۲۶سپتامبر ۲۰۱۹)یک زن را در زندان سنندج اعدام کردند

در دوره ریاست‌جمهوری ‌آخوند روحانی بیش از ۳۸۰۰نفر تاکنون اعدام شده‌اند؛ به این ترتیب رژیم ایران رکورددار اعدام در جهان می‌باشد

جاوید رحمان (گزارشگر ویژه حقوق‌بشر در ایران) در گزارشی که برای ارائه به مجمع عمومی در ماه اوت منتشر کرد اذعان داشت که تعداد اعدامها در ایران هم‌چنان بالاترین سطح در جهان را دارا می‌باشد.

وی همچنین ابراز نگرانی کرد که ایران بیش از ۸۰عنوان در قانون خود دارد که مجازات اعدام را شامل می‌شود، که بسیاری از این جرایم طبق میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی جرایم جدی محسوب نمی‌شوند.

ایران مجازات اعدام را به‌عنوان ابزاری برای حفظ قدرت خود و خاموش کردن اعتراضات مردمی که اکثر آنها زیر خط فقر زندگی می‌کنند برپا کرده است.

 

اما ایرانیان به‌رغم همه این فشارهای فزاینده از پای نمی‌نشینند چه ایرانیان آزاده‌ای که در خارج از مرزهای وطن هستند و قلبهایشان برای ایران می‌تپد و چه مردم از جان گذشته‌ای که در هر تجمع و تحصن فریاد حق‌طلبانه خود را بلند می‌کنند.

کما این‌که در ماه گذشته جمعی از ایرانیان آزاده در سیدنی با برگزاری یک تظاهرات در مرکز شهر، موج فزاینده اعدامها و سرکوب و نقض وحشتناک حقوق‌بشر توسط رژیم ضدبشری آخوندی را محکوم کردند.

همچنین در تظاهرات پرشور ایرانیان در نیویورک که با حضور و سخنرانی شخصیتهای آمریکایی برگزار شد، شرکت‌کنندگان جنگ‌افروزیهای منطقه‌یی و تروریسم را محکوم کردند و با تأکید بر لزوم برخورد قاطع با این رژیم و اخراج روحانی از مقر ملل ‌متحد تأکید کردند

هموطنان فریاد می‌زدند، نماینده حکومت رکورد دار اعدام و بانکدار مرکزی تروریسم، که بقای خود را در گرو تروریسم و جنگ‌افروزی و حمله به تأسیسات نفتی و راهزنیهای دریایی و باجگیری اتمی می‌بیند، جایی در جامعه بین‌المللی ندارد و نمایندگانش از مقر ملل ‌متحد باید اخراج شوند.

تظاهر کنندگان در فریادهایشان و با پلاکاردهایی که حمل می‌کردند، تأکید کردند که کرسی‌های ایران در ملل ‌متحد باید به مقاومت عادلانه مردم ایران و جایگزین دموکراتیک شورای ملی مقاومت واگذار شود و حق مردم ایران برای مقاومت و سرنگونی دیکتاتوری ضدبشری آخوندها به‌رسمیت شناخته شود.

همچنین به‌ مناسبت روز جهانی علیه اعدام، در کنفرانسی که در شهرداری منطقه ۵پاریس ۱۰اکتبر (۱۸مهرماه) برگزار شد، مریم رجوی در پیامی خطاب به شرکت‌کنندگان در این جلسه گفت:

«روز جهانی علیه اعدام، که برای رواج یک ارزش جهان‌شمول و دفاع از حرمت جان انسان پایه‌گذاری شده، در عین‌حال روزی است که رژیم رکود‌ دار اعدام و نظام قتل‌عام یعنی رژیم ضدانسانی ولایت‌فقیه را انگشت‌نما و رسوا می‌کند.

به ۱۲۰هزار تن از فرزندان رشید ایران‌زمین که به‌خاطر مبارزه برای آزادی توسط این رژیم اعدام شدند، از جمله زندانیان قتل‌عام شده سال ۶۷-۱۹۸۸درود می‌فرستم.

اعدام آنها داغ لعنت ابدی بر پیشانی آخوندهاست که پایه‌های حکومت خود را در خون بنا کرده‌اند. در عین‌حال ازهر گونه مشروعیت مردمی، انسانی و تاریخی تهی شده و سرنگونی رژیم‌شان یک هدف مبرم مبارزاتی و ملی است که مردم و مقاومت ایران به‌طور قطع و یقین به‌آن جامه عمل خواهند پوشاند».

بله این‌چنین است که مردم ایران چه ایرانیان دور از وطن و چه مردم شریف تحت ستم مستقیم آخوندی سحرگاه ایران بدون اعدام و بدون حکومت جبار آخوندی را خواهند دید.

روزِ ایرانی بدون اعدام، بی‌شک دور نیست...

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات