728 x 90

سیاه‌چاله نمایش انتخابات برای خامنه‌ای

سیاه‌چاله نمایش انتخابات رژیم آخوندی
سیاه‌چاله نمایش انتخابات رژیم آخوندی

یکی از مسائلی که خامنه‌ای در نمایش جمعه ۲۷دیماه به آن پرداخت، انتخابات مجلس بود و به نیروهایش وعده داد که در رابطه با آن در آینده بیشتر صحبت خواهد کرد.

خامنه‌ای در جملات کوتاهی که در رابطه با انتخابات مجلس گفت به‌وضوح مشخص کرد که هدف از برگزاری نمایش انتخابات برای او فقط برای نشان‌ دادن اقتدار پوشالی حاکمیت است و بار دیگر ثابت شد که انتخابات در فاشیزم مذهبی چیزی جز یک نمایش نیست.

در جریان بررسی صلاحیت کاندیداها، شورای نگهبان صلاحیت حدود ۹۰نفر از نمایندگان فعلی مجلس را رد کرد که جز معدودی انگشت‌شمار از باند خامنه‌ای اکثریت آنها از باند رقیب بود.

شورای نگهبان با اعلام مصادیق عدم تأیید صلاحیت تلاش داشت باند رقیب را خلع‌سلاح کرده و از شدت حملات متقابل آنها کم کند.

اما باند رقیب بیکار ننشست و ابتدا روحانی با انتقاد از جناحی کردن انتخابات حمله به شورای نگهبان را آغاز کرد، شورای نگهبان نیز متقابلا روحانی را مورد حمله قرار داد و عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان روحانی را جلودار یک پروژه ضدملی خواند.

عبدالرضا رحمانی، فضلی وزیر کشور، طی نامه‌ای به کدخدایی اظهارات او در مورد روحانی را رد و از روحانی دفاع کرد که این امر نیز به نوبه خود بر آتش جنگ باندی دمید.

در نامه رحمانی فضلی به کدخدایی آمده است: «توئیت جنابعالی در خصوص صحبت‌های رئیس‌جمهور محترم در جلسه هیأت دولت را مشاهده کردم، ادبیات و واژه‌های به کار رفته در این متن در شأن رئیس‌جمهور قانونی و منتخب مردم و جنابعالی به‌عنوان یک حقوقدان با تجربه نمی‌باشد».(خبرگزاری تسنیم ۲۶دی ۹۸)

با این موضع‌گیریها در بالاترین سطح کارگزاران حاکمیت این بحران به رسانه‌های رژیم هم کشیده شد.

روزنامه جهان صنعت وابسته به باند روحانی ۳۰دی ۹۸ ضمن تاختن به شورای نگهبان و متهم کردن آن به طرفداری از باند خامنه‌ای نوشت: «ردصلاحیتها و «یک‌جناحی» شدن انتخابات مجلس به نزاع میان سران کشور تبدیل شده است. با توجه به اعتراضات آبانماه و اوضاع اقتصادی مردم و به‌دنبال آن نارضایتی از شرایط سیاسی کشور، انتظار می‌رفت که حداقل این‌بار شاهد رد صلاحیت‌های گسترده از سوی شورای نگهبان برای انتخابات مجلس نباشیم... این گمانه در اذهان عمومی تقویت شد که شورای نگهبان به نفع یک جریان صلاحیتها را بررسی کرده است. چرا که وقتی یک جریان سیاسی حذف ‌شود این طور به‌نظر می‌رسد که برخی از قبل تصمیم گرفته‌اند تا مجلس صرفاً در اختیار یک جریان سیاسی باشد».

علی جنتی، وزیر سابق ارشاد هم نتایج رد صلاحیتها که توسط شورای نگهبان اعلام شده بود را به‌باد حمله گرفت و در حساب توئیتری خود نوشت: «صدها نفر از نامزدهای انتخابات مجلس به‌دلیل عدم التزام عملی به اسلام یا عدم اعتقاد به نظام رد صلاحیت شده‌اند در بین آنان بسیاری از شخصیتهای متدین، کارآمد و معتقد به نظام دیده می‌شوند که از حضور در این رقابت بازمانده‌اند. وقتی داوران مسابقه همگی از طرفداران تیم رقیب باشند، پیشاپیش نتیجه مسابقه روشن است».(روزنامه جمهوری اسلامی ۳۰دی ۹۸)

باند خامنه‌ای در مقابل این آتشباری رسانه‌ای حملات حریف را بی‌پاسخ نگذاشت و اقدام به پاتک علیه دارودسته روحانی کرد.

خبرگزاری سپاه پاسداران(فارس) ۳۰دی ۹۸ به‌نقل از یکی از عناصر باند خامنه‌ای در استان مرکزی ضمن دادن القابی‌ نظیر لیبرال، فتنه‌گر، غرب‌گرا، رانت‌خوار و... به باند روحانی و باند موسوم به اصلاح‌طلب و عناصر رد صلاحیت شده آنها توسط شورای نگهبان نوشت: «دومین سوژه دشمنان بهانه قرار دادن رد صلاحیت کاندیداهای مجلس شواری اسلامی است که اخیراً در سطح وسیعی در شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی استکبار جهانی روی آن مانور تبلیغاتی به راه انداخته‌اند.

در حقیقت آنها نگران تشکیل مجلس انقلابی و به‌دنبال آن تشکیل دولت اسلامی هستند که با این دو کار فاتحه لیبرال‌ها، سازشکاران، فتنه‌گران و غرب‌زدگان و رانت‌خواران در ایران خوانده خواهد شد».

در ادامه خط سپاه در حمله به باند روحانی و عناصر رد صلاحیت شده وابسته به این باند، روزنامه جوان وابسته به سپاه نیز نوشت: «در انقلاب اسلامی بودند کسانی که به‌خاطر نداشتن مسئولیت یا رد صلاحیت با صراحت گفتند «آقای خامنه‌ای! هر آنچه تو خوانده‌ای من هم خوانده‌ام، چرا باید من از شما اطاعت کنم؟».(جوان ۲۹دی ۹۸)

برای فرار از بحرانهای لاعلاجی که رژیم با آن دست به گریبان است، آنچه که عیان است علی خامنه‌ای در این دور از خیمه‌شب‌بازی انتخاباتی و در مرحله پایانی عمر حکومتش تصمیم گرفته مجلسی تشکیل بدهد که یکدست از عناصر وابسته به خودش باشد، به همین دلیل قدم اول را در اعلام نتیجه تعیین صلاحیت‌های کاندیداها توسط شورای نگهبان برداشت.

اما واقعیت این است که در اثر ضرباتی که ولی‌فقیه ارتجاع از قیامهای مردم و هلاکت پاسدار قاسم سلیمانی در داخل و ضرباتی که در خارج کشور از جمله در لبنان و سوریه دریافت کرده است، ناتوان‌تر از آن است که بتواند از نمایش انتخابات و حذف عناصر باند رقیب بهره‌ای ببرد.

هم‌چنان که پس از قیام دیماه ۹۶ و ظرف ۲سال گذشته هر قدمی که این رژیم و ولی‌فقیه‌اش برداشته تبدیل به یک بحران بزرگ برای آنها شده است، نمایش انتخابات نیز تبدیل به بحران بزرگی برای آنها خواهد شد.

این در شرایطی است که حاکمیت آخوندی در مرحله پایانی حیات ننگینش قرار دارد و با بحرانهای لاعلاجی دست به گریبان است، در حالی که در مقابل آن مردم و مقاومتی قرار دارند که عزم جزم کرده‌اند آن را سرنگون کنند و هر روز که می‌گذرد، آن را با بحران تازه‌ای مواجه می‌کنند و به‌قول معروف نمی‌گذارند آب خوش از گلوی آن پایین برود.

ضمنا یک‌دست کردن مجلس و دولت برای نظام وقتی می‌تواند کارساز و مفید فایده باشد که رژیم ثبات داشته باشد و در داخل با بحران سرنگونی و در خارج با بحرانهای مختلف مواجه نباشد.

خلاصه کلام این‌که یک‌دست کردن مجلس که خامنه‌ای می‌خواهد آن را به‌عنوان نمایش اقتدار خود و رژیم به خورد نیروهای وارفته‌اش بدهد، قطعاً تبدیل به نمایش اضمحلال و فروپاشی شده و در نهایت راه کله‌پا شدن حکومت آخوندی و ولی‌فقیه آن را تسریع خواهد کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات