728 x 90

سیگما – گرانی مواد غذایی

تقی‌پور نماینده مجلس رژیم: «آقای رئیس‌جمهور گرانی‌های لحظه‌ای بیداد می‌کند سری به بازارها بزنید از مرغ و تخم‌مرغ و مواد غذایی و مایحتاج روزانه گرفته تا خودرو، فولاد و مصالح ساختمانی و لوازم خانگی».

گرانی‌ها در ایران به جایی رسیده که لحظه مره قیمت اجناس تغییر می‌کند.

از زمان شروع به کار روحانی، دلار ۱۰برابر گران شده است.

گوشت، روغن، برنج، تخم مرغ، حبوبات، میوه و سبزی و همه چیز گران شده است به‌طوری که امروزه تخم‌مرغ غذایی لاکچری خانوارها کم‌درآمد است. (سایت حکومتی خانه ملت ۱۹مهر ۹۹)

هر شانه تخم‌مرغ از ۱۷هزار به ۳۸هزار تومان رسیده است.

برنج هندی ۴۶درصد افزایش قیمت داشته است.

قیمت مسکن در حالی ۶برابر شده است که مصالح ساختمانی تولید داخل است و کارگر ایرانی هم که جزو ارزان‌ترین کارگران در جهان است، در نتیجه این جهش قیمتی جز چپاول مردم هیچ دلیل دیگری ندارد.

پراید که در کره‌جنوبی و حتی عراق اجازه تردد به خارج شهر را ندارد، به قیمت سرسام آوری رسیده، ماشینی که برای کارخانه ۳۸میلیون تومان تمام می‌شود، به بیش از ۱۶۰میلیون تومان فروخته می‌شود.

تهیهٔ قوت لایموت تبدیل به آرزو شده، این در شرایطی است که به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس رژیم، بحران کرونا ۲.۸میلیون تا ۶.۴میلیون شاغل را بیکار کرده است. (روزنامهٔ شهروند ۲۷مرداد ۱۳۹۹)

وضعیت به جایی رسیده که هر روز شاهد صحنه‌های دردناکی هستیم که عده‌یی در سطل زباله‌ها دنبال غذا می‌گردند.

اما این گرانی‌ها که نتیجهٔ چپاولگری آخوندهاست، بغضی در گلوها فشرده می‌کند که به‌قول رسانه‌های رژیم:

«اکنون بستر برای شکل‌گیری شورشها و اعتراضات به‌مراتب جدی‌تر از پاییز سال گذشته وجود دارد... کشور در آستانه فروپاشی کامل قرار دارد». (سایت حکومتی دیپلوماسی ایرانی ۲۶مهر)