728 x 90

شفافیت رئیسی؛ درپوش گذاشتن روی گنداب فساد!

گسترش فساد در رأس نظام
گسترش فساد در رأس نظام

در مصاحبه تلویزیونی آخوند جلاد ابراهیم رئیسی چند دروغ بزرگ به نام رعایت عدالت، مبارزه با فساد، رسیدگی و بررسی پرونده‌های مفسدین گفت که یکی از بارزترین آنها جواب او در برابر این سؤال مجری تلویزیون حکومتی بود.

سؤال مجری: یک مطالبه خیلی جدی بوده همیشه از قوه قضاییه که شفاف باشد در حوزه‌های مختلف شاید مثال بارز آن ۶۳حساب معروف قوه قضاییه باشد که در آغاز کار شما هم جزو مطالبات عمومی بود دستوراتی دادید؟

در پاسخ به این سؤال، آخوند جلاد پس از ۶دقیقه کلی‌گویی و تعریفهای مشمئز کننده از نظام فاسد قضاییه چنین پاسخ داد: «همین حساب‌هایی که شما اشاره کردید خب این دغدغه شده بود یک عده‌یی دستاویز مسائل سیاسی قرار داده بودند یک عده نه واقعاً می‌خواستند ببینند چی شده قضیه یک عده‌یی حقیقتاً دنبال این بودند که این مسأله چیست خب ما گزارش دادیم این گزارش هم ضرر نکردیم در این گزارش دادن در منظر قرار گرفت معلوم شد که این پول از کجا آمده چقدر مبلغ هست کجاها مصرف شده این گزارش به‌نظر ما توانست برای مردم اطمینان بخش باشد از این دست کارها ما معتقد هستیم این شفافیت می‌تواند به اطمینان بخشی دستگاه قضایی و کار دستگاه قضایی به مردم کمک بکند».

پس از فضاحت دزدیهای سرسام‌آور نجومی و به میان آمدن پای خامنه‌ای که حکم قاضی‌القضاتی آملی را امضا و بارها تاییدش کرده بود، آخوند ابراهیم رئیسی بنا به مصلحت و حفظ امنیت نظام، دعوای قبلی را کنار گذاشت و مدعی شد اعمال آخوند لاریجانی و دزدی‌های او خالی از اشکال بوده و نیاز به پیگیری قضایی ندارد. این در حالی است که بسیاری از کارگزاران رژیم، در جریان محاکمه طبری، خواهان محاکمه و مجازات آملی لاریجانی به جرم شرکت در فساد و غارت اموال مردم شدند.

از جمله آنها پاسدار عباسی در مورد فسادهای رؤسای قوه قضاییه به‌ویژه آخوند صادق لاریجانی گفت: «در زیر گوش رئیس دستگاه قضایی کشور رئیس قوه قضاییه کشور افرادی در تشکیلات معاونت اجرایی دفترشان بوده که الآن دو سه روز است دادگاهشان دارد برگزار می‌شود و این افراد فاسد کارچاق‌کن گردن‌کشان و گردن‌کلفت‌ها و مفسدین اقتصادی و سیاسی بودند نظام بازی کرده او با آبروی انبیاء و ائمه بازی کردند...

آقای آملی لاریجانی زیر گوشش دو تا اتاق آنطرف‌تر در دفترش یک کسی فسق و فجور می‌کرده حالا می‌گویند دستگاههای اطلاعاتی خبر داده بوده دستگاه اطلاعاتی خبر داد وقتی دستگاه اطلاعاتی دید هشدار می‌دهد به مقامات کشور گوش نمی‌کنند دستگاه اطلاعاتی باید گزارش را منتشر کند... مردم اگر اکبر طبری امروز به‌عنوان لکه ننگ در نظام جمهوری اسلامی دارد محاکمه می‌شود زیر گوش قاضی‌القضات حکومت بوده نشان می‌دهد که شاخصی به‌نام دانشمند بودن و فقیه بودن و عالم بودن در حد آقای آیت‌الله آملی لاریجانی بدرد حکومت داری نمی‌خورد... شکست خورد این پروژه رؤسای قوه قضاییه جمهوری اسلامی».

سؤال این است چرا آخوند رئیسی فساد مالی آخوند لاریجانی را سفیدسازی کرد؟

برای پاسخ به این سؤال ضروری است اشاره‌یی به دعوای آخوند محمد یزدی با آخوند صادق لاریجانی شود. دعوایی که در پی دستگیری اکبر طبری صورت گرفت.

آخوند لاریجانی مدعی پاک‌دستی و بی‌گناهی و خواهان آزادی او بود، و می‌خواست با قهروغیظ و تهدید به این‌که از ایران می‌رود... جلو برملا شدن فساد و محاکمه او را بگیرد. .

آخوند محمد یزدی، در یک سخنرانی به آخوند صادق آملی لاریجانی که به‌تازگی از سمت ریاست قضاییه نظام برکنار شده بود، تاخت و گفت: «فلانی می‌گوید اگر این کار را نکنید نجف می‌روم! خوب بروید، آیا با رفتن شما قم به‌هم می‌خورد؟ شما در قم بودن‌تان هم خیلی مؤثر نبود؛ چه رسد که نجف بروید».

وی هم‌چنین مفاسد آخوند لاریجانی را برشمرد و گفت: «رئیس دفتری که ۱۰سال، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می‌شود، بعد اعتراض می‌کنید که چرا گرفتید؟! به اسم مدرسه علمیه، کاخ ساختید! آیا ارث پدرت بود، از کجا آوردی ساختی؟»

آخوند صادق لاریجانی در یک جوابیه به آخوند یزدی او را پیرمردی بی‌سواد نامید و با این جمله که مگر ساختمانهای شما با ارث پدرتان درست شده، فساد آخوند یزدی را گوشزد کرد.

اما اصل حرف لاریجانی این بود که تعارف و مصلحت را کنار گذاشت و با صراحت خطاب به یزدی نوشت: «سینه‌ام خزانه‌اسرار اتهامات مجموعه‌یی از معاونان، قائم‌مقامات و آقازاده‌های مسئولان و شخصیت‌هاست».(خبرگزاری تسنیم ۲۷ مرداد۹۸)

آخوند فاسد با این عبارت به‌طور علنی به یزدی و خامنه‌ای رساند که اگر بیش از این پا روی دمش بگذارند، گوشه‌یی از منجلاب فساد آنها را از خزینه‌الاسرار سینه‌اش فاش می‌کند و پرده‌ها را کنار خواهد زد.

این گفتهٔ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آخوندی واکنش‌های بسیاری را بر انگیخت، از جمله هاشمی طبا به آملی لاریجانی گفت: «این‌که می‌گویید سینهٔ من صندوقچهٔ اسرار است یعنی دزدها را می‌شناسم اما دنبالشان نمی‌روم» (سایت انتخاب۱۷ شهریور۹۸).

سایت حکومتی انتخاب نیز با تیتر: «مخزن‌الاسرار آملی لاریجانی – عذر بدتر از گناه»

از قول کاربران مجازی نوشت: «کاربران فضای مجازی پرسیده‌اند که مگر شما رئیس دستگاه قضایی نبودید؟ پس چرا به جای حفظ اسرار در سینهٔ خود به اتهامات رسیدگی نکردید؟».(انتخاب ۲۸مرداد ۹۸)

با این وجود آخوند جلاد ابراهیم رئیسی در این مصاحبه مدعی شفافیت در مبارزه با فساد است.

واقعیت این است که در این جنگل وحوش که همه از هم غارت می‌کنند مواردی هم که از دزدی و فساد مانند فساد اکبر طبری، بابک زنجانی، امیر خسروی و. . . رو می‌شود، صرفاً در راستای جنگ قدرت و غارت است.

جلاد خون‌آشام در بخش دیگری از مصاحبه‌اش، در وحشت از خشم قیام‌آفرینان تلاش کرد فساد دستگاه قضایی را کتمان کند و گفت:

«آمار فساد و اینها در دستگاه قضایی نسبت به بعضی از در واقع مجموعه‌ها آمار بالایی نیست»

از نظر قاضی‌القضات خامنه‌ای این‌که در کیفرخواست معاون اجرایی رئیس قضاییه علاوه بر رشوه‌های میلیاردی و دریافت چندین هزار متر زمین و ویلا و واحدهای مسکونی در برج فلورای فرمانیه، پای سایر مسئولان قضایی و افرادی نظیر غلامرضا منصوری به میان آمده مهم نیست. رشوه‌های نجومی مسئولانی مانند الیاس محمودی، علی‌اکبر حیدری‌فر و سعید مرتضوی و سایر مقامات قضایی هم اصلاً آمار بالایی نیست و قابل اغماض است

البته مردم و مقاومت ایران پاسخ جنایات رئیسی و سایر فاسدان جنایتکار را خواهند داد و اموال مردم ایران را از حلقوم آنها بیرون خواهند کشید و در این مورد به‌طور خاص اجازه نمی‌دهند خون شهیدان قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷ و شهیدان قیام آبان ۹۸ پایمال شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات