728 x 90

شکست خامنه‌ای در بازی تغییر پالان!

پالان جدید خامنه‌ای
پالان جدید خامنه‌ای

یکی خرش را برای عرضه و فروش به بازار برد. گفتند خر بیمار و پیر و ناتوان است؛ به مفت نمی‌ارزد. برای فریب مردم چاره‌ای اندیشید و پالان کهنه‌ٔ خر را با پالانی تازه عوض کرده و شروع به بازارگرمی‌ نمود و عده‌یی را دور خود جمع کرد. یکی از میان جمع گفت: «خر همان است، پالانش عوض شده!»

جمله‌ٔ پایانی این حکایت که به ضرب‌المثل تبدیل شده، هنگامی به کار می‌رود که کسی قصد کند چیزی بی‌ارزش را با رنگ و لعابی تازه به دیگران قالب کند، ظاهر پدیده نو و متفاوت است، اما ویژگی‌های آن همان که پیش‌تر بود!

 

«اصلاح طلب-اصولگرا» یک روح در دو بدن!

پس از مرگ پیر کفتار جماران که خامنه‌ای یک‌شبه ولی‌فقیه شد (!) ابتدا رفسنجانی بر کرسی ریاست‌جمهوری نشست و بعد هم این کرسی میان خاتمی شیاد و پاسدار احمدی‌نژاد و شیخ بنفش روحانی، دست به دست شد و نهایتاً دیکتاتور فرتوت ولایت با دست لرزان خودش آخوند ابراهیم رئیسی، جلاد هیأت مرگ را به صندلی خالی ریاست سنجاق کرد!

نظام ولایت سالهای با بازی «اصلاح طلب-اصولگرا» های قلابی، می‌خواست این‌چنین به خورد مردم ایران و جهان بدهد که گویا میان این دو تفاوتی هست و نظام ظرفیت و توان تغییر و رفرم را دارد. اما واقعیت این است که افعی کبوتر نمی‌زاید و مردم در قیام سال۹۶ با شعار «اصلاح‌طلب، اصول‌گرا دیگه تمومه ماجرا» فاتحه کلیت نظام را خواندند.

 

آنها به عینه دیدند همان‌گونه که با آمدن خاتمی شیاد از تعداد اعدام و شکنجه‌ها کاسته نشد؛ با کرسی نشینی پاسدار احمدی‌نژاد نیز هیچ نفتی به سفره‌ٔ مردم نیآمد که هیچ، همان اندک نعمت هم کم کم از سفره‌شان رخت بر بست. امروز کار به جایی رسیده که یک نان سنگک حتی تا ۵هزار تومان خرج روی دست مردم ایران می‌گذارد (سایت حکومتی خبر فوری ۸مرداد۱۴۰۰). و قیمت یک شانه تخم‌مرغ از ۵۵هزار تومان فراتر رفته است؛ یعنی هر عدد تخم‌مرغ بیش از ۱۸۳۳تومان! (سایت خبر آنلاین ۲۵شهریور ۱۴۰۰) دیگر با همین دو قلم جنس، آیا نیازی به مرور قیمت خودرو و مسکن و پوشاک و دارو و درمان هم هست؟!

میان دو باند غالب و مغلوب حکومت ولایت فقیه تنها اختلافی که وجود دارد، سهم‌خواهی از خوان نعمت و قدرت است و چپاول هر چه بیشتر!

 

ولایت‌معاشان خامنه‌ای؛ از «پاچه خواری» تا «پاچه گیری»!

وقتی به واقعیات ملموس روی زمین می‌رسیم، دیگر نه جنجال و هیاهوی پر سر و صدا به کار می‌آید و نه لاف و گزاف‌های تبلیغاتی و پروپاگاند رسانه‌یی؛ نه هارت و پورت برای قدرت‌نمایی پوشالی به نتیجه می‌رسد و نه بلوف‌های ششلول به دستان «خالی بند» دنیای سیاست!

خامنه‌ای در رأس گله‌ٔ کفتارهای ولایی مدتها در تلاش بود تا همه‌ٔ کاسه کوزه‌های فساد و دزدی و اختلاس و ناکارآمدی مفرط نظام ولایت فقیه را به گردن باند مغلوب بیندازد. تمام رسانه‌های این باند هر چه تیغ و تیزی و دشنه داشتند به سر و روی شیخ بنفش و لجنزار اصلاحات نظام پرتاب کردند.

از سوی دیگر با طرح «دولت جوان حزب‌اللهی»، این طور وانمود کرد که با کرسی نشینی آخوند رئیسی، هم فساد و اختلاس و حقوق نجومی به پایان می‌رسد، هم آب به لوله و نان به سفره باز می‌گردد، هم آبرو به سیاست خارجی ولایت! در این راستا البته تمهیداتی هم اندیشیده بودند. از جمله این‌که در وحشت از خشم اجتماعی از فتوای ممنوعیت واکسن عقب‌نشینی کرد، تمام رسانه‌ها از فعالیت‌های تلفنی رئیسی با رؤسای کشورها پر شد که از جلاد فرشته نجات بسازند.

اما به‌رغم همه یقه‌درانی‌های رئیسی و باند خامنه‌ای سر برجام و مذاکره وقتی شمشیر شورای حکام بالارفت دولت جوان حزب‌اللهی یک‌شبه آسانسوری عقب‌نشینی کرد دقیقاً مانند همان جنس عقب‌نشینیهای روحانی شیاد.

وقتی پای قراردادهای ننگین بین‌المللی برای وطن‌فروشی و حراج سرمایه‌های مردم ایران برای امتیاز گیری سیاسی می‌رسد همان حقارت‌های زمان شیخ بنفش!

وقتی هم پای حقوق بگیرهای نجومی می‌رسد باز استاندار دولت جواب حزب‌اللهی حقوق ماهیانه ۹۰ میلیاردی دارد.

 

این‌گونه است که صدای شقه و شکاف و جر خوردگی از باند خود خامنه‌ای هم به هوا بر می‌خیزد! یک روز رسالت زوزه سر می‌دهد که چرا «در بر همان پاشنه می‌چرخد» (۱۷شهریور۱۴۰۰). یک روز سایبریهای بسیج و سپاه پاچه‌ٔ ابراهیم رئیسی را به دندان می‌جوند که چرا یک «نجومی بگیر» را با همان حقوق نجومی به استانداری منصوب کرده است (اقتصاد سرآمد ۲۵شهریور). و نهایتاً چاقوکش لمپن خامنه‌ای در کیهان دندان به دندان می‌خاید که چرا نظام در برابر آژانس بین‌المللی اتمی، که شترش به کوی لیلای ولایت راه نمی‌برد، نرمش ذلیلانه کرده است.

نظام پلید ولایت در بن بست کامل توان خروج از بحرانهای اقتصادی و سیاسی را ندارد، تغییر مهره‌ها در حکم همان تغییر پالان است و به‌مثابه مانورهای بیهوده‌ای است که خامنه‌ای دجال تنها برای اندکی طول عمر بیشتر بکار می‌گیرد.

 

اما واقعیت این است که زمان این بازیها دیر شده است و مردم ایران با جوانان و کانون‌هایی شورشی خود در این سالیان نشان دادند که برای این مانورهای شیادانه تره خورد نمی‌کنند. با اتمی بی‌اتمی با شیاد یا با جلاد راهی برای این رژیم باز نخواهد شد و سرنگونی را مردم ایران به رژیم ولایت تحمیل خواهند کرد.

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات